Keresés

Részletes keresés

monasebi Creative Commons License 2010.12.28 0 0 2200

Szia! Olvastam a hirdetésed és érdeklődnék, hogy a kiadó szobád aktuális-e még? Szeretnék kimenni dolgozni. Én egy 32 éves magyar srác vagyok. Ha esetleg tudsz nekem lehetőséget odakint annak nagyon örülnék. Sajna nyelvet nem tudok és jelenleg az épitőiparban dolgozom, de bármi érdekel. Előre is köszönöm! Szia! István

Skypon tudnánk esetleg beszélni? sebike77 a cimem.

Előzmény: tomi80 (2179)
wog33 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 2199

"ha szerzel a nyíregyházi főiskolán egy diplomát, azt minden magyar munkáltatónak el kell ismernie, de ez nem jelenti azt, hogy el is tudsz helyezkedni vele, ugyanis a munkaerőpiac értékeli a különböző egyetemek és főiskolák által kibocsátott diplomákat."

 

Nem szinte szó szerint ugyanezt mondtam én is? Miről vitatkozunk?

Szerintem itt mindenki a valóságot akarja tudni, főleg, ha éppen ide készül utazni kockázatok és lemondások árán, és nem azokra a jogszabályokra kíváncsi, amiket nem tart be senki.

 

Igen, vannak nagyon jól hangzó jogszabályok, jó őket olvasgatni a bőr ülőgarnitúrán, vonalzóval aláhúzni a lényeget, felkiáltójeleket rajzolni stb. - de ez itt a valóság, és a fórum olvasói valszeg inkább a valóságos dolgok iránt érdeklődnek.

Előzmény: Excelsior84 (2196)
cookieee Creative Commons License 2010.12.27 0 0 2198

Sziasztok!  A "gumtree" -n kivül,tudnátok még nekem küldeni álláshirdető oldalakat??? KÖSZÖNÖM! :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.27 0 0 2197

Sziasztok, áprilisban Londonba készülök egy 12 évessel, és kb. kétszer fél napra keresnék neki valamiféle "daycare"-t, mert ahová azokon a napokon megyek, oda nem engednek be 16 évnél fiatalabbakat. Eddig a neten csak olyan helyeket találtam, ahol 5 éves korig vállalnak gyerekfelügyeletet (természetes, mert a nagyobbak menjenek suliba).

Esetleg nem ismertek olyan helyet, ahol egy 12 éves biztonságban és vidáman eltölthetne kétszer pár órát??? Nem akarom a szállodában hagyni.

Köszi előre is a tippeket.

Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 2196

Nézd, ha szerzel a nyíregyházi főiskolán egy diplomát, azt minden magyar munkáltatónak el kell ismernie, de ez nem jelenti azt, hogy el is tudsz helyezkedni vele, ugyanis a munkaerőpiac értékeli a különböző egyetemek és főiskolák által kibocsátott diplomákat.

 

Diszkrimináció esetére: http://en.wikipedia.org/wiki/Equal_Opportunities_Commission

Tavasszal fogadta el még a munkáspárti többségű parlament az új Equality Billt, mely konszolidálta a megelőzően külön törvényekben szabályozott területet. Ráadásul a törvény a bizonyítási terhet is megfordítja, tehát nem  neked kell bizonyítani a diszkrimináció megtörténtét, hanem annak, aki diszkriminál. Neked csak a "protected ground"-ot kell bizonyítanod, és valószínűsítened kell a jogsértést.

Előzmény: wog33 (2195)
wog33 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 2195

Három éve élek külföldön, de még egyik diplomámat se fogadták el sehol... Csak a legutolsó van magyar és angol nyelven kiállítva, de mivel magyarországi egyetemen szereztem, mindenki csak gyanakodva néz, és nem örülnek neki.

Ez az én tapasztalatom.

Én eddig mindenkitől azt hallottam, hogy "honosíttatni" kell, meg itt pluszban elvégeztetnek mindenféle angol egyetemi kurzust (LEGJOBB ESETBEN), én idáig még sose jutottam el sehol.

Más,hogy Te mit olvasol a jogszabályokban (egyébként helyesen), és más, hogy pont a világgyarmatosító angolok, akik a világ urai szereppel vannak megszokva, hogyan röhögik körbe a "kelet-európai" diplomát, ha egyáltalán elhiszik, hogy valódi (általában élből hazugságnak vélik, ha a végzettségeimről beszélek/beszélünk egy CV-ben).

A diszkriminációs esetekről szerintem itt mindenki több tíz példát tudna mondani, saját életéből.

 

Előzmény: Excelsior84 (2194)
Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 2194

Nem hiszem, hogy honosíttatni kell a diplomát, mivel az Unió alapelve a diplomák egyenértékűsége és kölcsönös elismerése. Ennek keretében a diplomákat magyarul és angolul állítják ki, illetve a diplomamellékletet is angol és magyar nyelven állítják ki, mely tartalmazza az elvégzett tárgyakat, munkát és a hozzájuk rendelt kreditet. Ráadásul a bolognai rendszer alapján azonos számú kreditet kell megszerezni, persze nem azonos idő alatt. A UK-ben 4 év a jog, Mo-n 5. Persze a jogi diploma külön elbírálás alá esik egy uniós irányelv alapján, ott kell különbözeti vizsga. Az is igaz, hogy Mo-n sokkal több tárgyat kell teljesíteni ugynazért az összkreditszámért.

Egyedüli többletet jelent, hogy elvárhatják az angol nyelv magas szintű ismeretét, és az ezt alátámasztó nyelvvizsga meglétét (az egyetemeken a TOEFL vagy IELTS nyelvvizsgákat ismerik el, de ot is a legmagasabb szintűeket)

Előzmény: wog33 (2192)
cookieee Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2193

Köszönöm szépen a segitségeteket és a hozzászólásotokat!!! Az interjú már megvolt,az állás biztos....viszont,mint hallottam ott sem olyan jók a körülmények,éppen ezért kértem a segitségeteket,hogy ha tudtok adjatok meg több oldalt,ahol több ápolói munkák közül tudnék nézelödni,mégis jobb,ha az ember elöre bebiztosítsa magát,nem igaz? A gumtree-n több állást is találtam már,telefonos interjút is csináltunk,viszont nem tudom,ezek mennyire megbizhatóak?! Elöre is NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGETEKET! :) BOLDOG KARÁCSONYT KíVÁNOK MINDENKINEK!

wog33 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2192

Ez 100%-osan biztos munka, január végétől? Akkor nyilván gyere... :)

Főleg, ha ezek szerint elhiszik, hogy jól tudsz angolul stb. Semmi személyes interjú?

Ezt nem erősíteném meg, hgoy "kórházakba mindig van felvétel". Most olyan elbocsátási hullám van, ill. lesz Angliában, hogy most semmit nem mondanék biztosra.

Legjobb tudomásom szerint van:

- diplomás ápoló, ez valóban keresett, ehhez honosíttatni kell az otthoni diplomát, jól lehet vele keresni, folyékony angoltudással

- carer, ez sima gondozó, de ehhez (legjobb tudomásom szerint) el kell végezni egy pár napos angliai tanfolyamot, vizsgázni, írásban és szóban, itt eleve kiderül, mennyire beszéli valaki a nyelvet

 

Én a helyedben beírnám google-be a címszavakat, és úgy nézelődnék, de az egy dolog, hogy mennyi hirdetést látsz, és majd látni fogod, hogy egy másik dolog, hogy hányan méltatnak eygáltalán válaszra.

 

 

Előzmény: cookieee (2189)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2191

A kórházakban persze, mindig van felvétel, de oda szinte anyanyelvi szintű angol nyelvtudás szükséges, ezen felül ha hivatalosan szeretnél dolgozni, akkor be kell regisztrálni a Nursing & Midwifery Councilnál. (Márpedig, mint magyar, egy kórházban hogyan máshogy dolgoznál. :))

Itt olvashatsz erről többet:

http://www.nmc-uk.org/Registration/

Előzmény: cookieee (2189)
cookieee Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2189

Nem kérnek!!!Mint nurse jelentkeztem egy idösek otthonába Surreyben,január végétöl várnak,viszont elötte szerettem volna körbenézni Londonban,végül is bármi lehetséges,mégha pangás is van,kórházakban mindig van felvétel,ugy gondolom! Vagy esetleg tudsz konkrét helyet vagy weboldalt a neten,ahol nurse-nek való hirdetések vannak Londonban??? Elöre is KÖSZÖNÖM a segitségedet és a válaszodat! :-)

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2188

Ha biztos állásod van, akkor gyere.

De ugye pénzt előre nem kérnek? Mert azt nem szabad!

Előzmény: cookieee (2187)
cookieee Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2187

Az ismerösöm egy ujságban olvasott Angliáról,hogy ez várható januártól! De akkor ezek szerint nem igaz. Köszönöm a segitséged! Nekem már felajánlottak ott kint egy munkát Surrey-ben,viszont elötte szerettem volna jobban körbenézni,hátha találok jobb lehetöseget is,de ha ekkora a pangás,akkor meggondolom. Köszönöm mégegyszer :-)

Előzmény: Mrs Fred Weasley (2186)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2186

Amúgy január közepét, februárt nem nagyon javaslom, olyankor nagyon nagy pangás van, inkább tanulj még angolt, meg gyűjts egy kis pénzt, és gyere inkább március körül!

Előzmény: cookieee (2184)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.12.22 0 0 2185

Szó nem volt ilyenről, atya ég...

Otthon olyan vad dolgokat terjesztenek néha, holott csak figyelmesebben utána kellene nézni a dolgoknak.

 

Szigorodnak a bevándorlás feltételei az EU-n kívülről érkezőknek.

Ennyi.

Előzmény: cookieee (2184)
cookieee Creative Commons License 2010.12.21 0 0 2184

 Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni,hogy ki mit tud arról,hogy Londonban most az a szabályzat jött be,hogy külföldi állampolgárt nem alkalmazhatnak,EZ IGAZ??? Január közepén szeretnék kimenni,milyenek a lehetöségek? Légyszives irjatok...Köszönöm! :-)

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.12.16 0 0 2183

Azt fontos tudni, hogy a depozitot komolyan veszik.

2 hetet kérnek depozitnak, ha valaki nem adja meg a 2 hetes felmondási időt, akkor a depozitot nem adják vissza teljes egészében, csak időarányosan.

Kérnek regisztrációs díjat, kulcsdepozitot, de próbálnak segíteni mindenben, amire szükséged lehet. Papírokat segítenek kitölteni, tanácsokat adnak, gyakorlatilag mindennel lehet őket zaklatni.

 

Negatívum: sok házuk hatalmas, túl sok szoba van bennük, így sokan is laknak egy lakásban.

Előzmény: Excelsior84 (2182)
Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 2182

Pontosan erre vagyok kíváncsi: a rossz/negatív tapasztalatokra. Most keresem a blogbejegyzéseket

Előzmény: Mrs Fred Weasley (2181)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2181

Max szubjektív véleményt kaphatsz, mert akinek minden úgy jött össze, ahogy szerette volna, az elégedetten fog róluk írni.

Aki meg valamiért csalódott bennük, az rosszat fog írni.

 

Aki meg nekik dolgozik, az meg ugye, elfogult. :)

Előzmény: Excelsior84 (2180)
Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2180

Halihó!

 

Valaki tudna a londonimagyarok.hu-ról véleményt adni?

tomi80 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2179

 

Sziasztok!

Bocs h ide írok,de lehet szüksége van vkinek szállásra.

Lakótárs kerestetik:)

Londonban Sutton-greenben szoba kiadó,a házban minden van,esetleg párnak is!Nyugodt,csendes helyen.Ár:300font+rezsi

Érd:07403910463  Tamás

 

Köszönöm!

Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2178

Köszönöm. Igazából a nagyságrend érdekelt, nem a pontos összeg, és ez kiderült válaszodból. 10-20 font plusz-mínusz nem sokat számít.

Előzmény: Nincstöbbnick (2177)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2177

Ez városrészenként sőt, utcánként eltérő. Nézz ki egy helyet és írd be gugliba, hogy mondjuk "Richmond council tax band rate", akkor a richmondi önkormányzat honlapjára fellépve megtalálod a pontos adatot. Mondjuk szobabérlésnél legtöbbször ezt már "beleszámolja" a főbérlő (értsd, nem jelent be úgyse). Nekünk annó az egyszobás lakás adója kb. 180 font volt havonta, ami egy viszonylag drágább környéket jelent.

Pl. egy wandsworthi, rossz környéken lévő átlagos kisház havonta olyan 80-110 font lesz. Egy ugyanilyen épület egy előkelő Kensingtonban már kétszer ennyi, de a legdrágább környéken ilyen szempontból, Richmondban már a háromszorosa. Ugyanakkor tanulóknak nem kell fizetni council taxot, azaz ha itt tanulsz, akkor megúszhatod ezt az összeget (de nem minden esetben sajnos).

Előzmény: Excelsior84 (2176)
Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2176

mennyi Londonban a council tax?

Előzmény: Nincstöbbnick (2175)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2175

Van mindkettő és gondolom megérted, hogy nem fogom kiadni bárkinek, elsőre. Sőt másodikra sem. Ez egy nyilvános fórum, ahol kérdezhetsz, mi pedig (a fórumot olvasók, írók) válaszolunk szívesen minden kérdésre. Felesleges is lenne pont velem beszélned, mivel én csak egy nézőpontot képviselek a sok közül, ami nem feltétlenül a legjobb. Ha nyilvánosan kérdezel, többen válaszolnak, több nézőpontot ismerhetsz meg, amik jobban fognak segíteni az elgazodásban.

Illetve még egyszer javasolnám, hogy olvass vissza pártíz oldalt ebben ill. az angliai magyarok topikban, biztos sok hasznos infót találsz majd!

Üdv.

Előzmény: Excelsior84 (2174)
Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2174

van msned vagy emailed?

Előzmény: Nincstöbbnick (2173)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2173
Itt a remek alkalom. Kerdezz, ha nem talalod meg azt amire kivancsi vagy a korabbi hozzaszolasokban.

Vege a vizsgaidonek, mar csak az ujjtordeles maradt, hogy minden rendben legyen.:) Aztan nemsokara irany Magyarorszag ket hetre. Juppii, otthon karacsonyozunk:)
Előzmény: Excelsior84 (2172)
Excelsior84 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2172

Helló!

 

tanácsokat szeretnék kérni Londonnal kapcsolatban. Kint élőkkel felvenném a kapcsolatot.

Jó lenne, ha segítene valaki.

 

Köszönöm

wog33 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2171

Csifu, ha még itt vagy és olvasol... Pl. pont most olvasom, hogy egy magyar akárki kiadja a háromszobás, kertes házát, 1030 font / hó plusz számlák. Na látod, ez pl. egy átlagos ár, jó húzós... Ellenben az ilyen lehet, hogy nem kér referenciát, ha kedvesen elbeszélgetsz vele magyarul a telefonban. Érdemes azért nézelődni, olvasgatni.

Előzmény: csifu1 (2161)
wog33 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2170

Várjál, akkor szeirntem ez még csak nem is diákbérlet, hanem gyerekbérlet, mert ezen egy 8-10 év körüli lányka látható :) Na, ezzel próbáltam volna utazgatni, erről a csiripelésről meg még nem is hallottam.:)

 

Nem tudtam, hogy van külön 16 éven aluli bérlet és van külön diákbérlet, és mik a különbségek árban.

 

Én annyira utálok biciklizni, még szép időben is, hogy akkor inkább fizetek :)

 

Írország hivatalosan becsődölt a legutóbbi ezzel kapcsolatos hozzászólásod óta :(

Előzmény: Nincstöbbnick (2169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!