Keresés

Részletes keresés

Klaus Matefi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 126
Kedves Zoroastro!

Ne haragudj, hogy beleszólok a megható elöadásodba, de semmi alapja nincs ezeknek, amikkel Te itt a tudásra szomjas olvasóknak írkálsz!
Sajnos az embereknek van egy gyengéjük, a hiszékenység! Nem szabad ezzel játszani!

Üdv
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 125

Az a gondom, hogy olvasva az írásokat nem határolódik el számomra élesen a mazdaznan és a rózsakereszt eltérő gondolatvilága.

A Rózsakereszt biztosan nem vallja a test halhatatlanná tételének gyakorlatát. Sem azt, hogy bármiféle gyakorlattal, légyen az légzőgyakorlat, elérhető valamiféle megtisztulás.

füegy Creative Commons License 2005.05.31 0 0 124

 

Mielőtt mondták volna, már éreztem, hogy az utolsó előtti.

Még azt is, mi leszek.

Viszont ezt már megtartom magamnak. ;)

Előzmény: Törölt nick (123)
füegy Creative Commons License 2005.05.31 0 0 122

 

Egyes számítás szerint a 12.-ben vagyok, de nem tudok szabadulni attól, hogy még egyszer eljövök.

Ehhez mit szólsz ? :)

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 121
A Bibliát és egyéb ezoterikus írásokat, ahány ember annyiféleképpen olvassa.  :)))
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 120
Én a sértetlenül fennmaradó, fenntartható testről átvitt értelemben tudtam. Nem valósan a fizikai testre vonatkozóan.
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 118
Nem értem ezt a duálpár dolgot sem. Elmagyaráznád? Jól értem, hogy ez valami olyasmit jelent, hogy a fizikai test válik halhatatlanná?
Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 117
Azt sem hallottam még, hogy tizenkét inkarnáció van. Azt gondoltam, hogy számtalan megtestesülésen halad át a lélek.
Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 115
Hogy érted, hogy egy ember sosem vált nemet az inkarnációk között? Annyi mindent hallottam már de ezt még nem. Lehetséges lenne, hogy elmagyarázd? Köszi
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 113
Én azt hittem, hogy a szellemi útnak nincs köze a nemiséghez.
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 112

Akkor egy lélek, aki női testbe születik várakozni kényszerül, míg egyszer nem lesz férfi?

 

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 110
Bocsásd meg nekem, ha ennyire értetlen vagyok de nem tudom jól értelmezem-e, hogy Krisztussá csak férfi válhat?
Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 108

Gondoltam, hogy voltál szíves összefoglalni, csak azért írtam, hogy nem tudok, hogy ne látszódjak tudónak :)))))

Igen, nem a lényeges része :)

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 106

Sajnos nem tudok angolul.... :))))

Én úgy tudtam, hogy képesek voltak a test elhagyására és ez látszódhat öngyilkosságnak.

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 104

Igazán nem kötözködni szeretnék, őszintén érdekel, hogy mikor éltek az öngyilkossággal a forrásod szerint, amiből azt vonták le tanulságként, hogy nem ítélték el? Én csak az üldöztetésük során bekövetkező "öngyilkos" tettekről tudok....

Ez most "ölég" magyartalan.... de gondolom érted :)

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 102

Köszönöm, bár nem tudom, hogy ezt te gondolod róluk, vagy ezt írták róluk :))))

Azt gondolom nem voltak öngyilkos pártiak...

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 99
Megkérdezhetem, mit gondolsz a katárokról? Köszi a választ!
Előzmény: Törölt nick (97)
füegy Creative Commons License 2005.05.31 0 0 96

 

Valószinüleg találkoztál már Váradi Tibivel, talán jársz az előadásaira is.

 

Sok egyéb helyről hallottam már azokról, amiket alant leirtál.

 

Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.30 0 0 93
Azt tudom, hogy utólag sokminden meg lett változtatva, de magyarázd el légyszi, hogy hogyan érted az én hozzászólásommal kapcsolatban! Köszi :)
Előzmény: svmmvm bonvm (92)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2005.05.30 0 0 92

Nem, ezt utólag hamisították a Bibliába. Csak az igaz, ami belefér a koncepcióba.

Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.30 0 0 91

Hali mindenkinek!

Én valószínűleg nagyon amatőr vagyok itt, de nem úgy van, hogy: "az én birodalmam nem ebből a világból való" és, hogy : "test és vér nem örökölheti az én birodalmamat" ? Bocs, ha pontatlanul idéztem.....

svmmvm bonvm Creative Commons License 2005.05.30 0 0 90

"Miféle tapasztalatnak mond mindez ellent, kedves Serenic?"

 

Talán megbocsátja, hogy válaszolok helyette: az összes létezőnek.

 

De konkrétumokkal szerintem inkább Te tartozol, ugye feltettem néhány kérdést.

Előzmény: Törölt nick (89)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2005.05.28 0 0 86
Hm, ez a doktor Hanish egy meglepő fordulat volt számomra, arra emlékeztetett, amikor az egyik southparkban a sátán megállítására összefogtak az emberiség nagy tanítói, Jézus, Mózes, Buddha, Mohamed, és Kovács József, a mormon vallás alapítója:) (nameg a halember).
Bocs!
Olvastam én is ilyesmiket régebben, de feladtam, mert a rendszer logikája ezer sebből vérzik, én pedig utálom az ilyesmit. Magyarázz meg nekem légy szíves néhány apróságot.
Egy. Eddig öt embernek sikerült szerinted az opus magnum, a krisztussá válás. Nem látom a listán szent Jánost, Fluddot, van Helmontot és Böhmét (ha már szóba hoztad őket) noha nekik igazán tudniuk kellett, miről írnak. Vagyis, hogyan hivatkozhatsz arra, amit sz.János írt, ha valójában magad is elismered, hogy ő is csak az elméleti oldaláról ismerte a problémát .Meg amugy is, mi van, ha 6 ember vált eddig Krisztussá, csak a hatodikat senki sem ismeri, mert ő a világ királya és titkolja az identitását? És azt az elméletet is hiányolom, hogy St. Germain gróf valójában Ehnaton, és ő ragyogta be a "fehér faj" spirituális fejlődésének ösvényét csak 5 néven ( a következő nyilván Nagy Henrik lesz, merthogy szegény Hanish 1936-ban állítólag elhunyt.)

Kettő.

Ez nem csupán szimbolizmus, és íme a konkrét lépések:

A fehér ember megkapta Istentől azt a lehetőséget, hogy itt a fizikai létben isteni tökéletességűvé váljon.


Biztos másra gondoltál, amikor ezt írtad ,ez így azért elég vicces. Olcsó húzás lenne most azzal jönni hogy akkor szegény cigányok ki vannak -e zárva az üdvösségből; nyilván a Föld bolygót benépesítő embereket érted fehér faj alatt, elkülönítve ezáltal a többi galaxis lakóitól, nyilván. A lényeg, hogy ha valaki a konkrét lépéseket emleget, aztán pedig jön Istennel, szent Jánossal és Dr Hanishsal, akkor én összevonom a szemöldököm. Például, melyik Istentől kapta a fehér faj ezt a nemes privilégiumot? Átkeveredtünk a hit területére, ami roppant fontos ugyan, de szerintem a világról rendelkezésre álló ismereteink, amelyek nyilván összehasonlíthatatlanul komplexebbek és mélyrehatóbbak, mint mondjuk kétezer éve, már adnak egy kis mozgásteret számunkra. Ezt észrevetted te is, előkerült a hipofízismirigy, a sejtek regenerálódása; de hogy János evangélista erre gondolt e, amikor az omniózus sorokat pergamenre rótta, arról én nem vagyok százszázalékosan meggyőződve. Ez pedig egy bűbájos szinkretista szövevény.

Lehet, hogy csak elbeszélünk egymás mellett, talán más filozófia rendszerből szemléljük a "teremtés ezernyi csodáját", és az sem elképzelhetetlen, hogy nem nőttem még fel az alant feltárt magasztos titkok befogadására.

Nem értünk egyet, én jópár dolgot máshogy látok.
Előzmény: Törölt nick (85)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2005.05.28 0 0 84
Tény és való, nekem ez elég megfoghatatlan.
Mármint az alkimia elég elvont szimbolizmusának kiváltása egy nem kevésbé bizarr teozóf gyanús szimbolizmussal. Jelenlegi, bár még mindig nem túlságosan elmélyült ismereteim -haddnemondjam, tapasztalataim- az alkímiai folyamatról (elejéről) arra engednek következtetni, hogy ha nyögvenyelősen is, de értelmezhető, és konkrét -még ha nem is feltétlenül konkrétan definiálható- lépéseken keresztül valósul meg.

salutem!

Előzmény: Zealander (82)
Zealander Creative Commons License 2005.05.16 0 0 82

Feladtad a leckét Svmmvm barátunknak. (Aki amúgy rózsakeresztes volt egykoron.)

 

 

 

Zealander

Előzmény: Törölt nick (80)
Carrona Creative Commons License 2005.05.16 0 0 79

Sziasztok!

 

Bélasáskát kérdezném, hogy mire jutott az A.M.O.R.C.-al azaz, hogy mit tudott meg, érdekesek-e a tanításaik? A másik kérdésem is róluk szólna, nevezetesen mennyire van a misztika túlsúlyban, mivel engem a filozófia, történelem és a helyes önfejlesztés igencsak érdekelne, de nem szeretném, hogy belőlem is amatőr 'misztikus' váljon, tehát picit féltem még igencsak alakuló gondolkodásomat a káros behatásoktól, tehát milyen ez a misztika amit tanítanak, illetve van-e olyan rész amit szerintetek is hamisnak kell venni tőlük? Még valami, felmerült bennem, hogy a tagokat esetleg nem engedik el vagy ilyesmi, ugye ilyenre nem volt példa?

svmmvm bonvm Creative Commons License 2005.05.06 0 0 78
ja, hogy igy nem megy, bocsesz
Előzmény: svmmvm bonvm (77)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2005.05.06 0 0 77
"Az alkímiai folyamatról mindenki tudja, hogy a középpontjában valamiféle átalakítás áll: transformatio, vagy átlényegítés: transmutatio. /A tartalom és forma (hylé és eidos) közötti különbségről szóló filozófiai fejtegetést egyelőre megtartom magamnak./ Közhelyszerűen: a cél az alacsonyabb rendű minőség –Ólom, Plombum, Saturnus- magasabb rendűvé konvertálása –Arany, Aurum, Sol."

Egy <a href="http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=27021691&t=9084066" target="_blank">igen jelentős személy</a> már foglalkozott a témával a fórumon, kár, hogy a topikját tönkrevágta egy francia török.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.02 0 0 75
A transzmutáció a közép- és újkori alkímiában az aranycsinálást, illetve a sikeres aranycsinálást jelentette. A rózsakeresztes szimbólumnyelvezetben ez metafórikus értelmet kap.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.02 0 0 73

Jav.

Nemwton = Newtont

Pardon.

Előzmény: Törölt nick (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!