Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 522

"Az atyák (Ábrahám, Izsák és Jákób) nem is ismerték a JHVH nevet, csak Mózesnek jelentetett ki. Nekik (az atyáknak) nem is volt kijelentve:"

 

 

  Kedves Ösztöke!

 

  Már jóval Mózes előtt használták a JHVH-t (1Móz4:26), sőt Ábrám is ismerte: 1Móz12:8.  Persze a te fordításodban gyaníthatóan Úr van írva. A héberben viszont JHVH............

Előzmény: ösztöke (516)
ösztöke Creative Commons License 2009.01.06 0 0 521

>>"akkor Mózes hazudna"

 

Ha eddig nem tudtam, hogy téged Józsinak hívnak, de most megmondtad és azt mondtom, hogy: "Józsi ezt meg ezt mondta (az ükapámnak)", akkor az miért hazugság? Hisz igaz hogy Józsi mondta, tette stb. és ettől még igaz az az állítás is, hogy most tudtam meg hogy Józsinak hívnak és eddig ez nem volt előttem ismeretes. Nem olyan bonyolult ez egy gyerek is megérti vsz.

Előzmény: Tafkó Birgut (519)
ösztöke Creative Commons License 2009.01.06 0 0 520
Én nem ismerem az "nem ismeretes", "szűkebb vagy tágabb", azaz azzal ellentétes (negált!!!) értelmét. Tehát nehéz lesz a nem ismerből az ismert-et (azaz pont az ellentétest állítást kihozni. Persze a trolibuszosoknál elképzelhető, mint ahogy a fúvatlan szél és erjedetlen bor meg hasonló marhaságok. Az viszont jobban elképzelhető, hogy Mózes azt írta: "Én vagyok JHVH", ahelyett hogy: Én vagyok a mindenható Isten, mivel már tudta hogy Isten neve JHVH.
Előzmény: Tafkó Birgut (519)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.01.06 0 0 519

"a Nevet, mivel már ki volt jelentve: visszamenőleg is "használatba" vette"

 

Tagadhatatlan. Erre egy jó példa az Éden betájolása, mit többek között pl. Asszíria segítségével tesz meg Mózes, noha a teremtéskor nyilván még nem létezett Asszíria. Ám 1 Mózes 28: 13-ban az van megírva, hogy azt mondja Jákobnak a Tremető, hogy "Én vagyok az ÚR"; ezek szerint nem ezt mondta Jákobnak a Teremtő? Nehezen hihető, hiszen akkor Mózes hazudna. Ám ez lehetetlen. Talán a megoldás az "ismer" szűkebb és tágabb értelmében keresendő...

Előzmény: ösztöke (518)
ösztöke Creative Commons License 2009.01.05 0 0 518
Azt tudni kell, hogy a Pentateuchus nem folyamatosan íródott az atyák idejétől kezdve, hanem Mózes idejében íródott (kijelentés által) és így a Nevet, mivel már ki volt jelentve: visszamenőleg is "használatba" vette, de ez nem üti ki az előbbi kijelentés Igaz voltát: azaz nincs ellentmondás. (csak látszólagos) Ha régebbi helyen is használja az atyák korára, az nem jelenti azt, hogy ismert volt, ha emitt meg maga Isten jelenti ki, hogy "nem volt ismert ezen a néven az atyák előtt".
Előzmény: Tafkó Birgut (517)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.01.05 0 0 517

"Az atyák (Ábrahám, Izsák és Jákób) nem is ismerték a JHVH nevet, csak Mózesnek jelentetett ki."

 

Csak kíváncsi vagyok a véleményedre...

Előzmény: ösztöke (516)
ösztöke Creative Commons License 2008.12.30 0 0 516

>>"hiszen Jézus is ezt tette és erre biztatta a tanítványait"

 

  Hol biztatta őket erre? Már elnézést, de egy igehellyel sem találkoztam az evangéliumokban, ahol erre biztatta volna őket, ezzel szemben: Atyának (azaz Abba-nak) és Istenemnek (Éli! Éli!) szólította az Egyetlen Igaz Istent és erre tanította és bíztatta tanítványait is, hogy így szólítsák!

 

 Az atyák (Ábrahám, Izsák és Jákób) nem is ismerték a JHVH nevet, csak Mózesnek jelentetett ki. Nekik (az atyáknak) nem is volt kijelentve:

 

II. Móz 6

3. Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint El Shaddai,

    de az én JHVH nevemen nem voltam előttük ismeretes.

 

 Ha olyan kardinális kérdés lenne nyilván Ábrahámnak a Hit atyjának is kijelentetett volna (és Jézusnál is lenne valami erről ), de Ábrahámnak Ő "El Shaddai" - ként mutatkozott be:

 

I. Móz. 17

1.  Mikor Ábrám 99 esztendős vala, megjelenék az Úr Ábrámnak, és monda néki:

     Én a El Shaddai vagyok, járj én előttem, és légy tökéletes!

 

 és Melkisédek sem JHVH papja, hanem El Eljon - é, azaz a magasságos Istené, mint ahogy Jézus is a zsidó levél szerzője szerint pap marad mindörökké a Melkisédek rendje szerint. Magasságos Isten csak egyetlen van, ezzel szemben JHVH nevet angyalok is megkapták és Jézus is mert a neve is az hogy "JaH a Szabadító", szóval azt mondani, hogy csak az Atya neve és ezért kell így szólítani tévtanítás. Ilyet se Jézus, se az apostolok nem tanítottak, esetleg egy újkeletű felekezet aki ezzel akar szektásodni (=különbnek látszani), akinek alapítója valami szabadkőműves, ugye?

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (514)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.12.30 0 0 515
A "mikulàs=ajàndék (a joknak), krampusz=virgàcs (a rosszaknak)" szokàs szerintem addig hasznos, ha arra ösztönzi a gyerekeket, hogy jol viselkedjenek, szorgalmasak legyenek, de nem szabad tulzàsba vinni és tromatizàlni ôket.
Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 514

  Lesliekém, mielőtt végleg becsavarodnál az Abaddonba, előtte még közlöm veled, hogy Jehova Tanúi nagyon jól teszik hogy Jehovához az igaz Istenhez imádkoznak, hiszen Jézus is ezt tette és erre bíztatta a tanítványait, mivel JHVH (Jehova) az Atya (Ézs42:8).

 

A Szentlélek pedig szent szellem, ha még új lenne neked: a görög és héber szöveg alapján, de még az angol szöveg alapján is.......

 

Tehát te vezeted félre saját magadat és másokat is............. 

Előzmény: Leslie07 (513)
Leslie07 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 513

Valóban nem helyénvaló,hogy egy hazugságokra alapuló ünnep ürügyén megtévesszék és félrevezessék a gyanútlan gyermekeket,akik azért hiszik
el ezeket a hazug meséket,mert bíznak a felnőttekben a szüleikben és nem
sejtik,hogy Jézus nevével visszaélve bolondot üznek belőlük.

Mennyivel másként viszonyult Jézus Krisztus a gyermekekhez.Ártatlanságukat
példaként állította a tanítványai elé.

Egyetlen alkalommal sem traktálta őket hazug mesékkel.

Nemcsak a Romai Katolikus Egyház,hanem minden vallás felelős a gyermekek
megtévesztéséért.De elsősorban a szülők azok,akiknek ezért számot kell majd
adni az Úr Jézus előtt,amikor eljön,hogy megítéljen eleveneket és holtakat.

Ami pedig Jehova tanúit ileti ne nagyon acsarkodjanak a katolikusok ellen,
mert ők is félrevezetik hamis tanításaikkal,meséikkel a gyermekeket és a felnőtteket
egyaránt.

Csak egy példa a sok közül a tanítás miszerint a tanúk Abaddont a mélység
angyalát kel hogy szolgálják és őt tekintik a királyuknak.

Sőt azt tanítják a gyermektanúknak,hogy Abaddon parancsának engedelmeskedve
skorpiók gyanán öt hónapon át ártaniuk kell az emberiségnek.

Ettől még súlyosabb az,hogy az Atya helyett Jehovához tanítják imádkozni
a gyermekeket,meghazudtolva ezzel Krisztus Urunkat,aki az Atyához tanított
imádkozni.

Azt is tanítják a gyermekeiknek,hogy az embernek nincs lelke ellent mondva
ezzel az Isten Igaz Szavának.

Azt is tanítják gyermekeiknek,hogy Krisztus Urunk ígéretével ellentétben
ők nem juthatnak a mennybe,mert Russel pásztor idejében kimerítették
a kvótát.Ezt Rutherford bíró találta ki anakidején szembefordulva az Igével
a Szet Lélek kijelentésével.

Ezzel a lehető legsúlyosabb bűnt követik el Jehova tanúi,tudniillik elzárják
a gyermekektől azt a csodálatos reménységet,amelyért Krisztus Urunk
meghalt tudniil. a mennyei élet reménységét.

Sokkal nagyobb bűne van az Őrtorony Szervezet hamis pásztorainak mint
a többi vallásnak együtvéve.
Előzmény: Törölt nick (508)
oncogito Creative Commons License 2008.12.27 0 0 512
Amíg a gyerekeknek mondjátok, addig rendben.
Csak ott kezdődik a gond, amikor valakinek az ilyesmi jelenti a vallási életet...
Előzmény: Pavlov3 (510)
oncogito Creative Commons License 2008.12.27 0 0 511
Tudsz olyan mesét, ahol nincs negatív, ijesztő figura...?
Előzmény: Törölt nick (509)
Pavlov3 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 510
Nálunk teljjes ökumenikussággal megoldották a dolgot:

- a Mikulás jön 6-án és hoz édességet meg virgácsot (ő valójában az Ördög, csak álruhában, ezért olyan aprócska az az ünnep)

- karácsonykor az angyalka kinyitja az ablakot, a Jézuska hozza a fát, a Télapó lerakja az ajándékot. Így nincs vita, és mindenkinek jut az ünnepekből.
Előzmény: oncogito (506)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 509

"Nekik mindegy, hogy jézuska, télapó, vagy nyuszi hozza az ajándékot. A mesevilágból úgyis kinő a gyerek idővel különösebb sérülés nélkül."

 

Szerintem egy gyerek  egészséges fejlődéséhez elengedhetetlen, hogy egy dörmögő, nagyszakállú, piros ruhás kretén ijesztegesse a krampuszaival..........:))))

Előzmény: oncogito (506)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 508

  Kedves Újvári!

 

  A kat. egyház a századok alatt már annyira belebonyolódott a hazugságokba, hamis tanokba, pogányságba, hogy nekik muszáj tovább hazudni, ferdíteni, köntörfalazni, félremagyarázkodni.......

 

Mit is mond a Jel22:11?

 

"Aki igazságtalanságot cselekszik, ezután is cselekedjen igazságtalanságot, és aki szennyes, ezután is legyen beszennyezve............."

 

Egyébként a karácsony ma már inkább az ember terhére van, semmint örömére.

 

Több cikket olvastam ami a karácsony ellen szól, mint ami mellette........

 

 "magasztalni, ami szerint a kisgyerekek már annyira várták Mikulást, hogy egy hónappal Mikulás előtt azt figyelték, nem kukkant-e be a Mikulás az ablakon - megnézni őket, hogy jók-e. Szerinte helyesen a gyereknek azt mondják, hogy az ajándékot Mikulás hozza, meg karácsonyra Jézuska, meg azt is, hogy karácsonykor született Jézus."

 

Inkább a ló néz be az ablakon, nem a Mikulás......:)

 

A kat egyház sportot űz az emberek félrevezetéséből, miért kímélné a gyerekeket........?

Előzmény: Törölt nick (505)
nazuna Creative Commons License 2008.12.27 0 0 507
Én úgy dekódoltam a beszélgetést, hogy a gaz kommunisták, a zsdsz valamint a finántőke összeesküvése el akarja venni a keresztényektől a karácsonyt .... de ha Isten velünk, ki ellenünk?
Előzmény: Törölt nick (505)
oncogito Creative Commons License 2008.12.27 0 0 506
Szerintem külön kellene választani a hívőnek a világi ünnepet és a vallási ünnepet.

A gyerekek szempontjából a mesevilág fontos. Nekik mindegy, hogy jézuska, télapó, vagy nyuszi hozza az ajándékot. A mesevilágból úgyis kinő a gyerek idővel különösebb sérülés nélkül.

Azonban aki tartja hitét, az úgysem keveri össze a dolgokat.
Persze fontos a felvilágosítás, mert amíg a pap/lelkész vallási ünnepnek prédikálja azt, ami nem az, addig valóban hazugság van a vallásban.

De a gyerekeket nem kellene talán ebbe még beleavatni.

Egyébként én nem tartom olyan rossznak a világi ünnepek tartását, mint ahogy sokan. A világi törvények megtartása is fontos, amíg nincs ellentmondásban a hittel.
Csak tudni kell különbséget tenni és mértéket tartani.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 504
 Akkor jó úton vagy.........:))))))
Előzmény: nazuna (503)
nazuna Creative Commons License 2008.12.26 0 0 503
Én egy koalát vettem az anyósomnak.
Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 502

Olvasd el.......:))))))))

 

 

http://index.hu/tech/uzlet/gyltk081218/

Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 501

"Isten nem törőlte el a pogány isteneket, sem azokat akik ezeknek szolgáltak...."

 

De ami késik, nem múlik. Hiszen az egész pogányság démonizmus, amit Jahve kiírt ama bizonyos napon......

 

 

"és akkor három keleti bölcs belépett az istállóba, hogy ajándékaikat odaadják Jézusnak...... Jézus szülei boldogan fogadták a pogány ajándékokat és kedvessen vendégüllátták hajlákukban...., majd tovamentek feladatuk végezével...."

 

A napkeleti bölcsek nem Jézus születésnapján vitték az ajándékokat, kedves Paleo.....Hiszen Heródes nem az újszülöttek megölésére adott utasítást a bölcsek átverő manővere után, hanem a kétéves kor alatti gyermekekre. Vagyis amikor a bölcsek Jézusnál jártak, már nem aznap világrajött csecsemő volt, hanem egy kicsit nagyobbacska........

 

  Jó lenne, ha egy kicsit utánanéznél a dolgoknak, mielőtt oktatsz........

Előzmény: Paleokrites (3)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.25 0 0 500

:))

 

 Nem vagyok "fórumapostol", csak kissé vicces ez a sok keveredett sületlenség. Végtére is szaturnália van (bocs: "Jézus szülinapja") és ilyenkor a visszájára fordul minden..........:)

Előzmény: ösztöke (499)
ösztöke Creative Commons License 2008.12.25 0 0 499
Engem nem Küldött (malak) tanítvánnyát tenni, de téged úgy látszik igen? újabb fórumapostol, volt már itt egy pár hozzád hasonló...
Előzmény: Törölt nick (498)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.25 0 0 498

 Figyelmeztetni és tanítani az embereket, viszont azt igen. (Máté28:19,20)

 

Jézus az angyalok élén pedig elintézi azt, amivel megbízta Jahve......

 

Előzmény: ösztöke (497)
ösztöke Creative Commons License 2008.12.25 0 0 497
Vsz. a krisztusiaknak nem dolgunk a világot ítélgetni, se konkolyt húzogatni ...
Előzmény: Törölt nick (496)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.25 0 0 496

 Tudom hogy viceltél, értettem :)

 

"de isten akarata az ünnepek terén nem foglalkoztat."

 

Sajnos ezzel nem csak te vagy így.  Pedig ha tudnák sokan, hogy a múltban mennyire megbüntette a bálványimádókat Jahve. És a jövőben is meg fogja.......

Előzmény: Törölt nick (495)
nazuna Creative Commons License 2008.12.24 0 0 494

A sárkányok földjét ls a napéjegyenlőség ünnepét magamra vállalom. Már csak 53 hétvégét kell várnom rá ... persze egy kicsit nehéz a cymru nyelv :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Tq8koXunlv8

 

http://www.youtube.com/watch?v=3p085i07rWs&feature=related

Down by the Sally Gardens
My love and I did meet.
She passed the Sally Gardens
With little snow-white feet.
She bid me to take love easy
As the leaves grow on the trees,
But I, being young and foolish,
With her would not agree.
In the fields by the river
My love and I did stand,
And on my leaning shoulder
She laid her snow-white hands.
She bid me to take life easy,
As the grass grows on the weirs,
But I was young and foolish
And now I am full of tears.

http://www.youtube.com/watch?v=BhZjCP0wmEo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=C2UZReQGNVI&feature=related

 

 

 '... and now I am full of tears.'
Előzmény: Törölt nick (493)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.24 0 0 493
És mi lenne ha nem ünnepelnél sem karácsonyt, sem hanukkát, sem Fény ünnepét, mivel egyik sem tetszik Istennek (és már az embereknek is egyre kevésbé) ?
Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.24 0 0 492
Előzmény: Törölt nick (491)
nazuna Creative Commons License 2008.12.23 0 0 490
Előzmény: Törölt nick (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!