Agicza, nem tudod veletlenul, hogy hol lehetne hozzajutni egy kicsi kanapehoz? Hmmm...egesz kicsi kellene, a hossza kb 25-30 cm, de teljesen meretaranyos ,ha lehet valami szep still butor miniatur. Az interneten vagy egeszen aprok vannak vagy 40 cm-esek...
Jaj, ez így nagyon-nagyon kevés nekem! A legjobb lenne egy fotó. És mondd, milyen hangulatot szeretnél? Milyen burkolatot kap majd maga a járófelület? Mekkora a forgalom azon a lépcsőn? Mennyire strapabírónak kel lennie?
Kérdezhetek egyet én is ?
Egy elég szükös lépcsöfeljáró oldalfalára milyen burkolatott tennél ? A lépcsö épített, betonból készült. Járófelület egyelőre még nincs rajta (úgy értem, hogy nincs ellátva burkolattal - most épült). Kérsz még infót, vagy elegendő ennyi is az ötleteléshez ?
A jó kis mediterrán sárgás-terrakottás falszínhez kell egy tengeri szivacs, és egy szabad nap. A világosabb sárgás színt felkened a falra telibe, teddyhengerrel, aztán ha az száraz, az egy-két árnyalattal sötétebb sárgával, vagy tompa okkerrel, világos terrakottával folytatod. A szivacsra felraksz belőle egy keveset, és lendületes vagy finomabb mozdulatokkal elkezded maszatolni a falat. Érdemes előtte a technikát próbálgatni egy nagy csomagolópapíron, majd egy nem látszó falfelületen, hogy már élesben profin menjen. Vagy egy kicsit aprólékosabb és sokkal időigényesebb, ha maga a szivacs mintája látszik a felső rétegen. Itt vigyázni kell, nehogy sokat tegyél a szivacsra és megfolyjon a minta. És mindenképpen rakj fel a mennyezet alá és ha szereted, derékmagasságba egy-egy hozzá illő bordűrt!
Sziasztok,
Sheila, megnéztem a konyhátokat, belülről profi, nagyon jó ez a minden kihúzható-rendszer. Ami nekem túl puritánnak hat, az a sima fehér ajtólapok. Ezekhez a díszítetlen ajtókhoz szerintem jobban illett volna a fogantyúkat egy szigorúbb rendbe felrakni, mondjuk mindegyiket vízszintesen vagy függőlegesen. A csempe viszont telitalálat, maximálisan érvényesül a fehér ajtólapok mellett!
A csavart fűz asztalláb önmagában nagyon jó ötlet, csak nem ebbe a konyhába való. Az egy rusztikus, pl. épített konyhába, nyers téglák és fa bútorok közé kívánkozna. A konyhátokba én megpróbálkoznék egy kiselejtezett vas vagy fém vázú asztalkával, aminek a tetejét kicsempézitek ugyanazzal, ami a falon van. Egy fekete újrafestés a fémekre, és könnyű, semleges színű textil a székekre (egy egyszerű, egyszínű huzat, földig érő, nem redőzött szoknyával szerintem jól mutatna).
Valakit megkérnék szépen, hogy sheila képeit küldje el nekem e-mailen:)) az itteni cimem él. Köszönöm.
Már széles lyuk tátong az oldalamon a kiváncsiságtól és a tar.hu nekem nem nyilik.
Én is valami nem túl élénk sárgás, terrakottás szint tervezek a konyhába. Milyen festési technikát érdemes használni, hogy olyan igazi jó kis mediterrán hatása legyen??
Cicamacska, ez a macskabarát lakberendezés ötleted elgondolkodtatott. Nagy légterű lakásokban szépen meg lehetne csinálni:)Mondjuk egy polgári házban, ahol nagy a belmagasság szinte macskagalériaként működhetne, jól megtervezve még egyedi dekorációként is tökéletes...
Hamarosan végez Ágicza a vizsgával, és nagyon-nagyon benne lesz a lakberendezésben, szóval majd akkor... :-)
Ami a vályogházat illeti: a vályog nem túl szerencsés dolog tartószerkezetnek. Persze, statikus szakértői vizsgálat alapján elképzelhető, hogy lehet még rá építeni, de elég kicsi az esélye. Ami megoldás lehet: valamilyen könnyű vázszerkezet beépítése a házba, hogy az tartsa a tetőtér terheit, és ne a vályog falak. Ez elég macerásnak tűnik...
A vályogházakat általában vagy el kell fogadni olyannak, amilyenek, vagy új házként építve eleve vázas rendszerrel megépíteni. Ebben az esetben a vályog minden előnye érvényesül (hőszigetelés, hőtárolás, páraszabályzás, olcsóság, alakíthatóság), de nem rakunk olyan terheket a vállára, amit nem bír el, mert csak kitöltő falként alkalmazzuk.
------------------------------------------------
Más: szerintem mások is mutathatnának (képpel, linkkel) olyan lakásbelsőt, amit s.k. készítettek vagy terveztek meg, szerintem elég tanulságos lenne ezekről kicsit elbeszélgetni, "kivesézni" őket...
Köszi a segítséget, és természetesen kivárom a "sorom". :-)
Tőled azért szeretnék valamit még kérdezni, építés ügyben. A ház, amiben lakom, egy régi vályogtéglából készűlt ház. A víz elleni szigetelésével baj volt, amit spéci lábazati vakolattal oldottunk meg. Szerinted ilyen esetben van értelme, ill. lehetősége annak, hogy a tetőterét beépítsük ?
Alapvetően jól látod a helyzetet, bár azért több árnyalat van a palettán. Van, aki elvtelenül megrajzol és aláír bármit, csak fizessenek érte. Más eléd rak sablonokat, ahogy írtad is. Már sok helyen leírtam, a weben és újságban egyaránt, de mindig fontosnak tartom kiemelni: a tervezés egy folyamat, ami kiindul valahonnan, mondjuk a megrendelő igényeiből, plusz a jogi és műszaki korlátaok, lehetőségek, és ezekből szépen kialakul a jó terv.
Szóval, messze nem azt jelenti, hogy egy az egyben megépül a megrendelő által alképzelt ház, de az igényeit, ötleteit figyelembe kell venni. A saját életét mégis csak ő ismeri a legjobban. Láttam már párszor, milyen rajzokat adnak ki a kezükből tervezők vázlatterv néven - a megrendelő meg azt hiszi, hogy ennek ez a módja, és nem vágja a képébe azzal, hogy azt a házat neki tervezze, ne sablonokat mutogasson...
moes,
:o))))) köszönöm. Próbáljuk meg.
A ház 8-10 emeletes, a Fehérvári útra merőleges, a Felten-Guillaume udvarhoz esik közel. A lépcsőház azt hiszem négyfogatú, a lakás a lifttől számított jobb szélső.
A lakás kb. 50-60 m2, kétszobás. A hosszúkás előszobából jobbra nyílik egy gardróbfolyosó, amin balra a szekrények és a hűtőszekrény sorakoznak, jobbra a fürdőszoba, majd a WC ajtaja jön, a folyosó pedig a konyhába torkollik.
A konyha hosszúkás, keskeny. Bal oldali falán még egy ajtó van, ami az egyik szobába vezet. A gardróbfolyosóval szemben lévő hosszú falon egy háromszárnyú, alul egy keskeny sávon bukós, egyébként oldalt nyíló ablak, ami bal és jobb oldalt kb. 60-70 centis falrészt hagy. A szembe bal ficakban van a gáztűzhely, amitől házgyári pult vezet jobbra majdnem végig, az ablak alatt. Ez csak egy rusnya alumínium radiátor kedvéért és azért "marad abba", hogy a jobb szélen elhelyezett, beépített házgyári konyhabútor ajtaját nyitni lehessen. Ennek a kb. 110 centi széles (???) bútorelemnek a WC falával szomszédos részén van egy egymedencés mosogató. A szekrényelem felett fut egy felső szekrény is.
Az előszobából szemközt a nagyobbik szoba nyílik (ez loggiás), abból jobbra a kisebbik szoba, amiből a konyhába jutni (tehát zsákszoba). A két szoba ablakai az épület egymással ellentétes frontjaira nyílnak.
r_b.
igen nemrégen érdeklödtem házépitéssel kapcsolatban és olyan informáciot kaptam,hogy a tervezök nem szeretik azt a házat megépiteni amit én elképzelek hanem szép kis házakkal foglalkozo sémákbol válasszak,vagy elöre kész sablonokbol,ugy vettem észre ha nagyon eröszakos lennék akkor megtervezik az én elképzelésemet is,de nem örülnek neki..
Kicsit túloztam, nincs teljesen kész még a konyha, hiányzik még egy jópofa asztal a céges leselejtezett helyére, meg az ugyaninnen származó székeket még fel kell kicsit javítani. Egy már elkészült. :-)Ja és a szekrényajtókra tervezek néhány drótkosarat, de még nem volt időm megcsinálni. A képeket feltettem a tár.hu -ra, de linkelni nem tudok, szóval a cím, ahol meg lehet nézni a konyhát : ttp://kep.tar.hu/fulescsicsi/index.phtml?aid=27524449
Sajnos a képek nem igazán adják vissza a színeket. A falat napsárgára festettük, a mozaik kék, sárga, terrakotta és fehér tört csempéből van. A konyha bútort a Falconak az aranycseresznye színű bútorlapjából készítettük és a fehérre festett bútorlap ajtókat is ilyen színre pácolt faléccel kereteztük. Remélem így jobban el lehet képzelni.
Így utólag sem nagyon változtatnék rajta, igaz nekünk nincs mosogató gépünk, de azt hiszem ez kicsit távolabbi terv lesz. Akkor meg amúgy is elég lesz egy egymedencés mosogató a kétmedencés helyére és majd ott fogunk valamit variálni a konyhaszekrénnyel. De szerintem egy ilyet csak elsőre nehéz megcsinálni, a következő már megy, mint a karika csapás. :-)
Viszont volna egy kérdésem hozzátok. Nem tudom, hogy ismeritek-e a csavart fűz nevű fát.Az ágait letisztítva vázába szokták tenni. Az egyik kollégámtól kaptam néhány kivágott törzset, amiből esetleg asztallábat tudnék csinálni. Szerintetek nem lenne fura egy ilyen konyhában egy ilyen stílusú bútor ? Már a fáról szépen lehámoztam a kérgét,így pácolni is lehetne, szintén cseresznye színre, csak azért ez mégis csak ág bútor lenne, és nem túl falusias az ide ?
Maximálisan! Empátia, pszichoterápia, lelki tréning, kommunikációs gyakorlatok és ilyesmi. Ja, a végén kicsit rajzolgatunk is ;-)))
A pszichológusi tevékenység már ott elkezdődik, hogy meg kell tudni állapítani, mennyit lehet elkérni a munkáért :-)
De komolyan, az a baj, hogy az emberek sem mindig tudják, mit is jelent a tervezés. Ezt kihasználva sok "tervező" úgy értelmezi a dolgot (mondjuk, inkább az építészetben tapasztaltam ezt), hogy megkérdi, hány szobás házat akarnak, meg hány szintest, aztán eléjük nyom egy vázlatot, tetszik-nemtetszik alapon felkínálva a választást.
Mesélte nekem valaki, hogy az első tervezője a feleségével nem is akart beszélni, mert "akkor sose értek volna a végére". Hát nem tudom...
Én is emlegetem példaképpen az ideális megbízót, aki csak a lakáskulcsot és egy bankkártyát ad, és a kész lakásba szeretne visszaérni a nyaralásból...
De ha jobban belegondolok, ez csak egyfajta szellemi onanizálás lenne, mert nem neki terveznénk, hanem "önmegvalósítanánk". Jó, most lehetne filózni azon, hogyha neki mindegy, milyen lesz a lakás, akkor végül is tudunk neki megfelelőt tervezni, de azért ez az érvelés egy kicsit sántít...
Olyan van most is, hogy a megrendelőnk az első pár találkozás után kiutazott külföldre, de velük éppúgy tartjuk a kapcsolatot, csak az internet segítségével (chat, ICQ, skiccek és képek e-mailben)
Visszatérve a kulcsos dologra, az építészetben is van olyan, hogy valaki inkább köztéri szobrot tervez, mert hiába szép, ha lakni nem lehet benne, és a lakók kínjukban össze-vissza átépítik. Nincs nagyobb szégyen egy építésznek, szerintem...
Szóval az ilyen kulcsos munkákból lesznek a nagyon látványos újságcikkek egy igényes lakberendezési lapban. A "beszélgetős" munkákból pedig az otthonok.
de jo hogy emlited ezt a titkos rezdülést,mert mennyire kell kinyilnia és egy alapjaiban zárkozott magányos embernek, hogyan lehet körbejárni ugy,hogy lakberendezést tudjatok neki javasolni??ez egy kicsit pszivhomokusi munkatevékenységi kört is magába foglal nem??
Olyan is elofordult mar, hogy kezetekbe nyomtak a kulcsot es azt mondtak : tessek van folos (nagy szam)forintom, de aztan szep legyen! Majd szoljanak ha kesz.... ? =O)
Láttam egyszer egy filmet egy házaspárról (persze Amerikában), akik a lakásukat teleépítették macskajárdákkal. A plafon alatt kis hidacskák íveltek át a terek felett, a falakon fent lyukak voltak, hogy a cicák átmehessenek.
Mindig mondom, hogy én is csinálok majd egyszer ilyet, végül is néhány olcsó polc lenne az egész, a macskák meg biztos nagyon élveznék. Rögtön ötször akkora lenne nekik a lakás, mármint ha a bejárható területeket és ugrándozási lehetőségeket nézem...
Azért annyira nem vészes a helyzet, nem kell minden viktoriánus bilit ismerni (elég csak a művészettörténetileg jelentősebbeket... :-)
Különben, szerintem a legfontosabb dolog a lakberendezésben az emberekkel való bánás ill. kapcsolat. Ha belegondoltok, a saját otthonát illetően minden nő lakberendezőként működik valamilyen szinten, de a saját igényeit mindenki ismeri. Az igazi próba a másét berendezni úgy, hogy neki is tetsszen és jó is legyen.
Azért szép szakma, mert nem az emberek nyűgjeivel kell foglalkozni, mint pl. egy bankban vagy irodában, hanem csak a szép oldalukat nézzük, s lelkük titkos rezdüléseit...
Aki nem tud v. nem akar megnyílni, annak nem lehet tervezni sem - legalább is jót nem. Szomorúan mondom ezt, épp most kellett visszamondanunk egy munkát emberi tényezők miatt... :-(
hát én nem vagyok ebben a témában böbeszédü,legfeljebb macskaméretülakberendezö lennék.)apiheleányék két hete lakást készitettek technika orán..még nem láttam ,de négyest kapott rá.
Pihecske inkabb legyunk macskak a kovetkezo eletunkben! Sajnos a lakberendezes nem csak egy kis butortologatasbol es szinesztetikai alapismeretekbol all, ahogy elnezem, hanem peldaul muvtoribol meg hasonlo rettenetekbol. =O(
Szoktam nezni egy regisegekrol szolo angol filmsorozatot, a szakerto pasasok orakig kepesek hihetetlen lendulettel meselni,peldaul, egy viktoria korabeli ejjeli edenyrol...=O)