Keresés

Részletes keresés

szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 168

Szia!

 

Köszönjük a biztatást!

Azt szeretném kérdezni,hogy esetleg tudsz nekem tanácsot adni abban hogy hova érdemes menni munkát keresni melyik városba?Megköszönném ha tudnál vagy tudna nekünk valaki segíteni!Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Előzmény: deriva (165)
deriva Creative Commons License 2006.03.07 0 0 167

A Centrale F.S-nèl kell leszàllni, nem is àll meg màshol. Az a kozpont, onnan metroznod kell, bàr nem tudom hol van a hoteletek. De ne felejtsètek el a reptèren a tèrkèpet vagy hello milano infòùjsàgot. Ingyenes. Ha mègis, a doumo mellett van egy turistinfo. Jegyet èn a buszon vettem. Gondolom most is ott lehet....de erre nem vennèk mèrget. :) 

Most sut a nap, de rettenetesen fùj a szèl. Nem kellemes kint tartozkodni... :( amùgy nagy kulonbsèg nincs, 5 fok lehet az eltèrès àltalàban, de az se biztos. Reggel itt is csak 3fok volt...nem sok... :) àprilis talàn màr jobb lesz, csak ne fùjjon a szèl,mert az rettenet... :))

ciao

Előzmény: pálmácska (166)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.07 0 0 166

 Köszönöm a hozzászólást. A problémám a következő:

 

Bergamoban felszállok egy buszra, ami Milánóba megy. Oké. De! Milánóban hol kell leszállni? Majd, ahol le kell szállni, onnét hogyan, s mivel, merre jutok el a Hotel Lossanaba?

Továbbá, ha zavarhatlak még, arra is kíváncsi lennék, hol kell jegyet venni a buszra? Arra, amire a reptérnél felszállok. Na és hazafelé?

Általában nem vagyok ilyen tudatlan, rengeteget utazunk, de mindig utazási irodákon keresztül. Ez most szokatlan dolog, hogy el kell jutnom valahová magamtól, főleg buszokkal, bőröndökkel a hátam közepén.

 

Ha te most Milánóban vagy, hát irigyellek, milyen idő van? És április vége felé vajon milyen lesz? Valamivel melegebb van, mint itthon?

Köszönöm előre is a segítségedet! Pálmácska

Előzmény: deriva (163)
deriva Creative Commons License 2006.03.07 0 0 165

Bocs, hogy beleszòlok, remèlem nem baj... :)

Sajnos Nehèz.... :(

Mèg takarìtàst is,mert mindig lesz vki aki kevesebbèrt is elvàllalja...ès sajnos van az a minimum limit ami alà nem mehetsz. De jon a nyàr, az udulòkben meg turistàk àltal nèpszerù helyeken tuti talàltok valamit. Sok sikert!

Előzmény: szilvia_28 (164)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 164

Szia MRS!

 

Köszönöm eddígi segítségedet is!

Mi olyan munkára gondoltunk mint pl.:szálloda takarítás,mosogatás vagy valami ilyesmi mivel olasz nyelvet nem tudunk csak angolt és németet!

Azt szeretném kérdezni tőled,hogy ilyen nehéz munkát találni olaszban?

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (159)
deriva Creative Commons License 2006.03.07 0 0 163

Hello!

Bergamo:ahogy kicsekkoltok, onnan ha  a legkozelebbi kijàraton mentek ki, akkor egybol ott talàljàtok a buszok tomkelegèt. Ne izgulj, kicsi a reptèr, vèletlenul sem lehet eltèvedni.

Vàsàrlàs: neheyzebb ugy. De ha vègigmentek pl. a Via Buenos Airesen (Loreto-piros metro- ott rengeteg minden van, cipòk is ezerrel) De vannak uzletek mindenhol. :)

 

U.I: Bocsi az èkezetekèrt, èpp Milànòban vagyok, itt csak ilyen van... :)))

Előzmény: pálmácska (161)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.06 0 0 162
Este (nekem este, mert itt most delelott van) visszajovok as irok meg! :)
Most mennem kell robotra! :)
Előzmény: pálmácska (161)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.06 0 0 161

Köszönöm a gyors választ. Tulajdonképpen már lefoglaltam a szállást, és viszonylag jól tájékozott vagyok "Milánó ügyben". a maradék gondom az, hogy amikor leszállok a buszról Milánóban ( Bergamoba érkezem), azután jobbra, vagy balra, avagy hátra. Ha tudsz, vagy tud valaki pontos menetirányt adni, megköszönném. Gondolok itt a metróra, vagy amivel el lehet jutni a Hotel Losanna-ba. Egyébként, bár ez már kiderült, igen, én is megyek Milánóba. Édesanyámmal, ott ünnepeljük meg a szülinapunkat. Na meg vásárolni is szeretnénk. Ha már itt tartunk, ha tudsz, vagy tud valaki szupi helyeket, várom az ötleteket. főleg cipők érdekelnek. Persze ésszerű árakon.

Továbbá szeretnénk elmenni Como-ba, várok erről is információkat. Busz, hajókázás, stb.

Előre is köszönöm. Pálmácska

Előzmény: Mrs Fred Weasley (160)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.06 0 0 160
Itt van Milanoban: Via Piero della Francesca 39.
Van valami weboldaluk is valahol, ha lesy id[m, megkeresem.
De ez a cimuk, talan ez alapjan megtalalod.
Ha lesz idom, igyekszem tobbet segiteni, sajna, most mennem kell!
Te is mesz Milanoba?
mindenki?? Csak en nem??? :((((
:DDDDDD
Előzmény: pálmácska (158)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.06 0 0 159
Sajnos, a munkával kapcsolatban nem tudok segíteni.
Nem ismerem pontosan az EU-s szabályokat, hogy egy magyar dolgozhat-e ott legálisan stb.
De ha feketén akartok dolgozni, ahhoz először olyan szállás kell, ahonnan mindenhova be tudtok járni.
Plusz, nem mondtad, milyen jellegű munkára gondolsz. Ha esetleg valami multinál szeretnél dolgozni, egyszerűbb magával a multival felvenni a kapcsolatot.
Ha pl egy kávéházban szeretnél pincér lenni, ahhoz PERFEKT kell az olasz nyelv, mert az olaszok nem nagyon hajlandóak más nyelven megszólalni. Még akkor sem, ha tudnak!
Ha valamilyen bentlakásos munkára gondolsz (babysitter, idős ember társalkodója, housekeeper-e), akkor érdemes ügynökségen ekeresztül kimenni először, aztán pedig ott megismerkedni emberekkel, és úgy lépni tovább.
De mondom, nem tudom, milyen jellegű munkára gondolsz, így sok okos dolgot nem tudok mondani! :)
Előzmény: szilvia_28 (157)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.06 0 0 158

Szia!

 

Nincs valami infód a Hotel Losanna-ról? Köszi: Pálmácska

Előzmény: Mrs Fred Weasley (156)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 157

Szia!

 

Köszi az infót de véletlenül munkával kapcsolatban nem tudsz nekünk segíteni?

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (156)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.06 0 0 156
Kedves Szilvia!
Ajanlom, hogy olvasd vissza a topikot, szinte minden infot megtalasz, amire szukseged lehet!!
Kellemes ott-tartozkodast!!! :D
Előzmény: szilvia_28 (155)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.05 0 0 155

Sziasztok!

 

Olyan emberek segítségét szeretném kérni,akik Milánóban vagy környékén tudnak állást vagy olcsó szállást.

Április 10-15 körül indulunk hárman!SOS.!!!!!

Mivel olaszul nem beszélünk ezért csak segédmunka jöhet számításba pl.:Takarítás,mosogatás stb.

Bármilyen infó jól jön!

Köszönöm előre is!

 

 

deriva Creative Commons License 2006.03.02 0 0 154

Helló!

 

Ti pedig ha láttok egy szőkét, az én leszek...persze lehet sok más szőke is lesz ott... :))

Én csak hétfő-kedden leszek milánóban, előtte elkocsikázunk a tengerpartra, szóval  19.40 helyett kb. éjfélre érem el a végállomást. :)

Jó utazást nekünk!!!!

Előzmény: Pangus (153)
Pangus Creative Commons License 2006.03.02 0 0 153

Szia Deriva

 

Elvileg csak milánóban leszünk, de még az sem biztos...a környékbelo helyeket méég enniyre sem ismerem:$ Te csak ott leszel?

holnap találkozunk (ha látsz 6szőke nőt,azok leszünk mi :))

Előzmény: deriva (152)
deriva Creative Commons License 2006.03.01 0 0 152

Szia Pangus!

3-7 között csak Milánóban lesztek vagy terveztek elnézni valamerre a környéken is?

Tök jó, hogy pont egyszerre utazunk!!! :)

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.02.28 0 0 151
Szia! :D
Hát, ha a Centrale, akkor a Centrale... Látom, nem tudtalak meggyőzni! :))))
De legalább a közlekedés biztosan jó lesz! :)) Meg nem messze a pályaudvartól van egy piac is. (Nem tudom pontosan, melyik napokon, de szombaton biztosan.)
A Jégbárban nem voltam. Csak a temetőben! :DDDDD
Amúgy a Cimitero Monumentale, a "Monumentális temető" gyönyörű! Pedig nincsen semilyen beütésem, hogy temetőkbe járkáljak, de az.... :DD
És úgy, de úgy IRIGYELLEK!!!!! Én is akarok Milánóba menni!!!!!!! (Most sem vagyok éppen rossz helyen, itt 2 mérföldre az óceántól, de Milánó az Milánó...)
Nagyon kelemes időtöltést kívánok, és utána pedig írj részletes beszámolót!!
A Vittorio Emanuelle sétányon a bikát ki ne hagyjátok!!!
Ha tudod, miről van szó, nem kell magyaráznom, ha nem, ott majd rájössz, csak figyeld a japán turistákat! :DDD :DD
Előzmény: Pangus (150)
Pangus Creative Commons License 2006.02.28 0 0 150

 

 

szia!

 

köszönöm szépen a rengeteg infót, nagyon sokat segített... végül találtunk szállást is, a főpályaudartól nem messzire, a hotel Berninát--  remélem jó lesz:)

nem tudom, hallottál-e már a Jégbárról, a Tv-ben láttam, és nagyon érdekes volt, oda is foglaltunk jegyet. Te voltál ott?

pusz

Előzmény: Mrs Fred Weasley (147)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.02.22 0 0 149
OFF
Hívj nyugodtan Fredné-nek! :DD
A fő topikon is úgy hívnak! :DD
Előzmény: arnoczi (148)
arnoczi Creative Commons License 2006.02.22 0 0 148

Kedves Mrs!

Köszi az infot. RAjta vagyok az ügyön...

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.02.22 0 0 147
Utánanéztem annak a szállásnak, ahol én aludtam, amikor még csak látogató voltam, nem bentlakó! :))
Hotel Losanna a neve...és, most már nem olyan olcsó, mint 2 éve volt, az tény. Most 50euró körül van egy éjszaka, 70-80 között két főre.
De nekem nagyon bejött, mert kicsi, barátságos és jó a közlekedés is + szombaton a hoteltől egy utcányira van egy jóóóó nagy piac! :))
A Centrale környékén van nagyon sok hotel, de nem nagyon ajánlom őket, nem a legbiztonságosabb környék!
:(((
És van diákszálló is valahol 20euró/ej-ért, de az naggggyon gáz!!!
Előzmény: Pangus (139)
Pangus Creative Commons License 2006.02.21 0 0 146
és abban még tudnátok segíteni, hogy holl kell időpontot foglalni a Davinci festmény megnézésére?
Előzmény: deriva (145)
deriva Creative Commons License 2006.02.21 0 0 145

Remélem sikerül találni valamit! A repülőn találkozunk! :))

Előzmény: Pangus (144)
Pangus Creative Commons License 2006.02.21 0 0 144

hu, köszi szépen, bele is vetem magam gyorsan:))

 

Előzmény: deriva (142)
deriva Creative Commons License 2006.02.21 0 0 143
bocs, Hotel Bonola :)
Előzmény: deriva (142)
deriva Creative Commons License 2006.02.21 0 0 142

Nézz szét itt:

http://www.bed-and-breakfast.it/bed_and_breakfast_milano.cfm

 

http://www.traveleurope.it/

 

Esetleg Hotel Atena vagy Bolona még olcsóbbak

Előzmény: Pangus (141)
Pangus Creative Commons License 2006.02.21 0 0 141
hát nincsen...:((
skyeurope-on néztünk, vagyis folaltunk...de most, azt írja ki,hogy nincs találat. uh most keresgélek a neten, hátha....
Előzmény: deriva (140)
deriva Creative Commons License 2006.02.21 0 0 140
Én Milano mellett a barátomnál...nem nagyon tudok szállást ajánlani, én is csak azokat ismerem csak amiket a neten láttam, viszont sok oldal van, biztos, hogy találtok hamar. Vannak címeid?
Előzmény: Pangus (139)
Pangus Creative Commons License 2006.02.21 0 0 139

szia

 

most gondban vagyuk, mert az Edolot foglaltuk le aztán az előbb hívtak, hogy nem lesz jó, úgyhogy most éppen szálláskeresőben vagyok...:(

Ti hol száltok meg?

Előzmény: deriva (138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!