Keresés

Részletes keresés

seawing Creative Commons License 2001.03.01 0 0 286

De ez nekik rossz vagy nekem?
Egyébként nagyon szimpi volt minden az interjún, mégis kicsit meglepődtem (bár jól is esett), hogy azonnal rámbólintottak.
Ennyire tetszhettem nekik vagy más egyéb oka lehet a gyors válasznak? Mi más lehet azon kivül, hogy gyorsan kell az ember? Esetleg, hogy nem nagyon tolongnak a jelentkezők? Vagy...?

Előzmény: Kipper (285)
Kipper Creative Commons License 2001.03.01 0 0 285
A munkaadó részérő taktikai hiba azonnal kijelenteni, hogy Te kellesz nekik - kivéve, ha tényleg szorítja őket az idő. A visszajelzési időre neked kell rákérdezned; általában hat rájuk, ha (fenyegető jelleg nélkül) utalsz rá, hogy máshol is választ kell adnod.
Előzmény: seawing (284)
seawing Creative Commons License 2001.03.01 0 0 284

A tapasztalataitokra lennék kiváncsi!
Egy interjú után mennyivel kaptatok választ, ha az pozitiv volt? Esetleg már az interjún megmondták, hogy igen, te vagy az igazi? Ha az interjún közlik, hogy te kellesz nekik, az jó?
Most arra gondolok, hogy esetleg nem is tőlem voltak elájulva, hanem nagyon gyorsan kell nekik a munkaerő...
Mit gondoltok erről?

s.

polesz Creative Commons License 2001.02.28 0 0 283
Hi!

egy cipőben evezek veletek. én holnap megyek interjúra majdmeglássuk alapon. Különben meg most adom be négy helyre a jelentkezésemet pestre, kemény 4 hónap munkatapasztalattal a hátam mögött.

Múltkor voltam egy szoftveres cégnél, ahol a köcsög HR-s megigigérte, hogy visszahív ha megtud valamit.....(basott vissasólni)

Kipper Creative Commons License 2001.02.28 0 0 282
Minap jót szórakoztam: Még tavaly nyáron jelentkeztem a Praktiker egyik hirdetésére, telefonon tudomásul vették a jelentkezést. Ezen a héten viszont kaptam egy udvarias elutasító választ. Vajon komolyan azt gondolták, hogy én odahaza rágom a körmöm jó félév távlatából? Bár még mindig többre tartom ezt, mint aki semmit nem reagál.
meditativ Creative Commons License 2001.02.28 0 0 281
Kedves Advantech,

Miért ne érdeklődhetnél ?
Mit veszíthetsz ?
Lehet, hogy a válaszok alapján még örülni is fogsz, hogy nem kerültél oda ? :)

Üdv

Meditatív

Előzmény: Advantech (280)
Advantech Creative Commons License 2001.02.28 0 0 280
A multheti levelet kovette egy masik.
Egyszerre jelentkeztem ket poziciora is, es az egyikre behivtak interjura (ez volt ket hete), majd ez alapjan mindket pozicioval kapcsolatban elutasitottak. Most akor akarmikor jelentkezem naluk, mar nem hivnak be interjura, hanem az eddigiek alapjan fognak meg(el:o))itelni?
Lehet erdeklodni, mi a problema? Miben nem feleltem meg?

A.

Advantech Creative Commons License 2001.02.22 0 0 279
Igazabol azt sem tudom, mit csinalnek szivesen:o(.

A.

Advantech Creative Commons License 2001.02.22 0 0 278
Mult heten ket interjun is voltam. Ezeken mar jobban ereztem magam, mint az elson, gondolom a tapasztalat:o), bar az is lehet, hogy tenyleg kellemesebb volt a legkor. (Sajnos) az egyik ceg mar vissza is jelzett, kedden kaptam a levelet, hogy nem en nyertem el a poziciot, de bekerultem az adatbazisba, stb.
Tenyleg mi van, ha tobbszor palyazol egy ceghez, es mar voltal interjun? Mindig behivnak? Es ha a tapasztalatok alapjan mast mondasz az interjukon?

A.

flapy Creative Commons License 2001.01.31 0 0 277
egy multi szoftvercégtől két nap elteltével visszahívtak. tették ezt annak ellenére, hogy nem rám esett a választásuk.
nem haragudtam, inkább örültem, hogy nem kell áltatnom magam hiú ábrándokkal.
seawing Creative Commons License 2001.01.26 0 0 276

És milyen válaszokat szeretnek hallani, pl. arra, hogy miért akarsz eljönni a jelenlegi helyedről? Vagy amikor a fizire kérdeznek rá mit ajánlatos mondani?
Mik a tipikus válaszok ezekre a tipikus kérdésekre?

Előzmény: Ral Lee (275)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.25 0 0 275
Elso interjú?

Az a lényeg, hogy mindenre azonnal kész választ kell mondani, nem szabad gondolkodni. (Ha felvettek, akkor sem szeretik a gondolkodó embereket...) Ez komoly! Fel kell készülni a tipikus kérdésekre, utána mindenhol nagyjából ugyanez lesz. Pl.: szeretsz-e túlórázni, miért pont azt a céget választottad, miért akarsz váltani, ha már elotte dolgoztál stb-stb... Sok idióta, rosszindulatú kérdés, gépként kell rájuk reagálni, és kész. ¦-)

Előzmény: okii (274)
okii Creative Commons License 2001.01.25 0 0 274
ja..adhatnál vmi jó tanácsot:)
Előzmény: Ral Lee (273)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.25 0 0 273
Interjúra hívtak?
Előzmény: okii (272)
okii Creative Commons License 2001.01.25 0 0 272
nemtom...majd meglátom :)
Előzmény: Ral Lee (271)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.25 0 0 271
Szerintem azóta teljesen más arcok dolgoznak ott...
Előzmény: okii (270)
okii Creative Commons License 2001.01.25 0 0 270
lehet, hogy nem egyformák:)))
Előzmény: Ral Lee (269)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.25 0 0 269
Nekem ha jól emlékszem, pont az elso jelentkezésem volt tescós ('97-ben). Voltak annyira parasztok, hogy ne válaszoljanak semmit a jelentkezésre. (Amúgy mindenben megfeleltem a hirdetésben lévo kritériumoknak.)
Előzmény: okii (268)
okii Creative Commons License 2001.01.25 0 0 268
engem felhívtak, ezért kérdeztem..
Előzmény: Ral Lee (267)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.25 0 0 267
Persze, hogy van, ok sem válaszoltak!
Előzmény: okii (266)
okii Creative Commons License 2001.01.25 0 0 266
van vkinek tescos tapasztalata????
A hely szelleme Creative Commons License 2001.01.24 0 0 265
Érdekes, filipszék nekem sem írtak 1 sort sem vissza.
Előzmény: Ral Lee (264)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.24 0 0 264
Ez így igaz!

Én pl. háromszor utaztam Gyorbe Pestrol három évvel ezelott a Philipshez interjúra. Ezek után sem méltattak válaszra. Mondjuk nem is baj, mert nagyon eroltetett yuppie-stílus játszottak meg az ottani seggázok, akik "vallattak". Az Audi sem válaszolt (pedig oda állítólag minden "hülyét" felvesznek, én meg már a személyi adataimnál, az adatlapnál "megbuktam"). Csak egy év (!!!) múltán írtak valami formális cetlit, de csak azért, mert rászólt a "nagyon elfoglalt" csajra egy ott dolgozó haverom. Mondjuk akkor már teljesen poénra vettük a dolgot (szerintem ok is).

Ja, azt nehogy elhiggyétek, hogy azért nem válaszolnak, mert annyira elfoglaltak! Hiszen csak borítékok címzésérol, és formális levelek kinyomtatásáról van szó!

Amúgy az a leggázabb ebben, hogy átlag huszas-harmincas seggfejek szakértelem, tapasztalat és ami a legfontosabb, emberek kezelési képessége nélkül benyalják magukat vezeto pozíciókba és hatalmat kapnak. Pont olyanok, mint a nagyokos fiatal rendorök, akik élvezik, ha megbüntetnek a semmiért!

Előzmény: flapy (262)
petrakovacs50 Creative Commons License 2001.01.24 0 0 263
mert ahogy irtad bunko!!!!! Sajnos ezt meg nem igen mukodik.

Szerintem nyugodtan telefonalj ra

Udv
PK

flapy Creative Commons License 2001.01.24 0 0 262
miért van az, hogy egy bunkó HR/vezető sem ad visszajelzést arról, hogy vette az adást (az önéletrajzot), vagy, hogy mikorra várható döntés (van ahol többfordulós, illetve halogatják), vagy, hogy köszöni szépen a jelentkezésedet, de másra esett a vállasztás?
persze imádják a "városi" viselkedést, a finom kisérőlevelet az önéletrajz mellé, a jó fellépést, stb. ők meg sík parasztnak bizonyulnak (tapasztalataim szerint).
Advantech Creative Commons License 2001.01.17 0 0 260
A december eleji interju eredmenye negativ, de mivel sok embert keresnek, ezert valszeg ujra behivnak, mas reszleghez (legalabbis ezt a valaszt kaptam).
Viszont azert mashol is nezelodom. Jelentkeztem egy helyre, ahol (utolag) kiderult, ismeros van. Kivancsi leszek mi lesz belole. Egyenlore 3 ember jelentkezett, es 1 max 2 embert szeretnenek felvenni.

Illetve van meg a Great&Young fele angol nyelvu interju, annak sem tudom meg a kovetkezmenyet.

A vegen nem tudok majd donteni:o).

A.

CARTOON Creative Commons License 2001.01.12 0 0 259
Nyugodtan hívd fel őket, volt olyan, hogy a barátom elküldte mindkettőnk életrajzát, nekem írták sorry, neki semmit. Telefonált és azt mondták arra nem, de szeretnék evidenciába tartani esetleg más munkakörre, azért nem írtak elutasító választ.
Egy telefon semmiség, egyáltalán nem ciki és legalább megnyugszol.
Előzmény: Advantech (257)
Szecső Creative Commons License 2001.01.12 0 0 258
A válaszadási idő tapasztalataim szerint:
Ha kellesz < mint a megadott idő 1,2 hét az interjú után.
Ha nem kellesz akkor lehet akár több honap is vagy teljessen el is maradhat.

Ha a cég által megadott ideig nem jön válasz akkor 90% hogy nem. Jó esetben küldenek egy levelet egy hónap mulva.
Egy cégnél már tul voltam a második körön is. Azzal váltunk el, hogy a következő héten megkersenek a kezdési időpont egyeztetése végett. Ez volt kb fél éve. Igaz azóta találtam jobbat ezért nem érdekel.

Szecső

Előzmény: Advantech (255)
Advantech Creative Commons License 2001.01.12 0 0 257
Ez mar kozvetlenul a ceg.

A.

Előzmény: petrakovacs50 (256)
petrakovacs50 Creative Commons License 2001.01.12 0 0 256
Advantech,

Igen illik utankerdezni. Sok a szemet fejvadasz aki vissza sem hiv. Szerintem mindenkeppen hivd fel oket es bar nem irtad, hogy fejvadasz, de ha az akkor mond meg nekik, hogy legalabb annyira meltassanak, hogy felemelik a telefont es kozlik az eredmenyt meg akkor is ha az szamodra nem eppen kedvezo.

PK

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!