Keresés

Részletes keresés

VEE Creative Commons License 2015.10.25 0 0 94450

Nem tudok, nem akarok belenyugodni, hogy senkinek nem kell még ingyen sem ötliteres, fémkupakos befőttes üveg...

Előzmény: VEE (94444)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.23 0 0 94449

...fahejas csigat sutottem, elesztovel es sutoporral, dagasztas nelkul...

 

ZsuR Creative Commons License 2015.10.22 0 0 94448

Ugy alakult, hogy egy ontottvas serpenyom nem lett elmosogatva azonnal.  Itt egy masik fele-fajta takaritasi modszer a nem zomancos ontottvasra - gondolom a szenacelra is lehet alkalmazni... ki fogom probalni egy kovetkezo lustasagomnal...

 

A nagyobb darabokat (kezzel) kiszedni a serpenyobol, es keves olajat es sot ontok az aljaba es papirtorolkozovel atdorzsolom.  Laza oblites es szarazra torles - nem kell olajozas ez utan a takaritas utan, csak szarazra torles.

nagypapi51 Creative Commons License 2015.10.19 0 0 94447

Bár konyhaasztalra nem illő a lósz@r, de amíg van, veréb is lesz...

Előzmény: Boszorka (94446)
Boszorka Creative Commons License 2015.10.19 0 0 94446

Most beleéltem magam, hogy milyen csodás lenne egy jó csülkös bableves gyöngy formájában.:-)

Viszont nem vitás, hogy lesznek lelkes vásárlók, a tv néző konyhasznobok közül.

Előzmény: nagypapi51 (94445)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.10.19 0 0 94445

Meglehet, csak idő kérdése, és kötelezővé teszik a megvásárlását, de nem kapkodok, megvárom... :)

VEE Creative Commons License 2015.10.18 0 0 94444

Bocs, hogy ide írom az alábbiakat, de talán érdekel valakit.

 

A vári házunkban lévő cukrászda által kidobott ötliteres, fémkupakos üvegeket sokáig a Nagycsarnokban árusító egyik vecsési savanyúságosának vittem, de már túlcsordult náluk a készlet. Ezután – a többi holmival, ruhával, bútorral, edénnyel – nógrádi és hevesi nagycsaládosoknak adtam, de most már ott sem nagyon kell. Korábban hasonló fórumon felajánlottam és kértek is egy-két zsákkal (zsákonként 7-8 üveggel), de ismét összegyűlt 8 zsáknyi.

 

Ha valaki elfogadja ingyen, akkor reagáljon a fórumon, mert az e-mail címem nem nyilvános. Ha az érdeklődő címe is rejtett, akkor majd keresnünk kell valakit, aki közvetít.

Kurugla Creative Commons License 2015.10.18 0 0 94443

vitába szállok veled,mert a munkát könnyitő mindig modernebb gépek nem ördöktöl valok,mert gyártói kisérletek eredményei.Természetesen az ujdonság mindig drágább egy ideig.Én elég öreg vagyok,hogy emlékezzek az orosz szerkentyükre,amik elnyühetetlenek voltak /a szokolom még mindig szól,a rakéta porszivó még üzemel/persze már nem használom őket.Különben egyedül élek  sajnos,igy akkor szárad meg a ruha amikor akar,s ha én vásárolok valami használt gépet,akkor előbb megnézem tüzetesen megvétel előtt.

Előzmény: islamorada (94438)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.17 0 0 94442

Fahejas csiga torta :))

ZsuR Creative Commons License 2015.10.17 0 0 94441

Gondolom a Keurigra gondolsz.  Nekem is van - bar most nem hasznalom.  Draga... egy kave a minimum 50 cent... akkor volt hasznalva mikor Papus egyedul volt itthon, es maganak fozott vele.

Most ketten vagyunk itthon - es vettem egy kis Cuisinartot, nagyon jo kavet foz, meg vagyunk vele elegedve, es igy szinte alig kerul valamibe a kave.

Napi hat kavet iszunk ketten - ez harom dollar lenne a k-cupbol ~50 dollar egy honapban, attol fuggoen milyen kavet veszunk hozza.  Egy doboz 80 cup - 40 dollar...a minimum ara.

A Cuisinartban ha fozzuk - 12 dollar egy 3 lb Folgers...

Előzmény: islamorada (94439)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.17 0 0 94440

OFF - LG-ket vettunk kb tiz eve... nem bantam meg.  Igaz mind a ketto volt mar javitva - a mosogepben Papus szerelte a mosogatogepet, egy modult cserelt ki benne, 160 dollart fizetett az alkatreszert.  A szaritohoz szerelot hivtunk, 300 dollar volt, es kicserelt valami olyan izet, ami a gazegot vedi - szerinte biztonsagi okbol, mert mar oreg a gep, es mi rabolintottunk... atnezte, megvizsgalta es tetszett neki a gep allapota... egy szigetelo ring volt kilazulva, annak a cserejeert hivtuk ki eredetileg. Vagy ket orat dolgozott rajta.  Papus nem akarta szetszedni, pont ezert, szoval... megerte szerelot hivni.

A legujabb - a goz tisztito - nem kell.  Igy is tul sok a program, bar szoktam hasznalni oket.Tobb nem hianyzik.

A vegeredmeny - szeretem az LG gepeket... bar mosogatogepbol most Boscht vettunk - ON

Előzmény: islamorada (94438)
islamorada Creative Commons License 2015.10.17 0 0 94439

Aruljak az uj kavefozoket, azt a nagy barom bunko formajut amit szinte alig lehet elhelyezni mert nincs ra hely. Nekem.

Nem tudom mi a neve ZSUR tudja, amihez olyan kis kerek dobozkakban aruljak a kavet csak be kell tenni a tartoba es megnyomva a gombot folyik ra a forro viz. Mikor eloszor kostoltam nagy csalodas volt az ize.

Tavaly karacsonyra kaptam valakitol, sosem vagytam ra pedig, ezt  az illeto tudta es verig van sertve hogy nem hasznalom. Eloszor is az izesitett kavekat, illetve ez porkave, kulonosen utalom, az izesitettektol meg felkavarodik a gyomrom. Masodszor az a baromi nagy keszulek elfoglalja a helyet, harmadszor meg kizarolag forro vizet ad a kavera amit sokkal egyszerubb es helyrablo modon meg lehet oldani hiszen magat a kis kaves dobozokat aruljak kulon is  ha eppen izlene.

Nem vagyok a technikai csodak ellensege, sot, orommel udvozlom ha az eszszeru.

islamorada Creative Commons License 2015.10.17 0 0 94438

Semmi rossz nincs abban hogy meg gondolkodik, bar a szaritogep a legnagyobb csoda amit valaha kitalaltak.

Helyeben viszont nem vennek hasznaltat mert nem tudni hogy miert aruljak, milyen remenyek nem valtak be vele.

Nekem a legegyszerubb szaritogepem van amit arulnak a boltokban, mindig is olyan volt es mindig is olyan lesz/ elektromos/ mert kifogastalan, baratnom moso es szaritogep csodaihoz rendszeresen jart a szerelo es igen nagyon draga volt, a legjobb marka, a legujabb/ 5 evvel ezelotti sztori mert azota lecserelte oket ket hozzam hasonlo egyszerure amivel szinte soha nincs baj. Nalam sem penz kerdes hogy megvegyem a legujabbat de egyreszt utalom hogy keves vizben mossa az uj a ruhakat, a szaritonal meg semmi szuksegem arra hogy sok programon lehessen szaritani, nekem boven eleg ha forron/ gyapotaru, torolkozofelekhez, a normal meleg amit igazabol hasznalok orokke meg a finom holmikhoz a legszaritas, ami langyos vagy hideg, le kellene mennem a mosokonyhaba megnezni mert azt a programot soha nem hasznalom szinte. Ha olyan finom holmi van azt hidegben mosom a legfinomab programon es felakasztom, csak a vegen dobom be a hideg szaritoba hogy kicsit simitsa at.

Az uj meregdraga gepek nem sokkal tudnak tobbet /es az is felesleges /mint a regi.

Ha helyem lenne vennek a lanyomnak meg 2 szett gepet es felretennem hogy a majdani idokben is ezeket tudja hasznalni amikor mar ezeket nem lehet kapni mert ezek egyszeruek, tartosak es olcsok....

Előzmény: Kurugla (94437)
Kurugla Creative Commons License 2015.10.17 0 0 94437

nem lehetsz egy könnyü eset,de ha mégis érdekel,akkor hivj fel,mert én nem hirdetem

Előzmény: Bubo.Bubo. (94436)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.10.16 0 0 94436

ó, köszönöm szépen az ajánlatot, még nem nagyon határoztam el magam, nyugodtan hirdesd máshol is, magamat ismerve nem az idén fogok dönteni :(

Előzmény: Kurugla (94435)
Kurugla Creative Commons License 2015.10.16 0 0 94435

kedves bubo ,ahogy irtam nekem van egy száritógépem,amit szeretnék eladni.t:06209268759.

Előzmény: Bubo.Bubo. (94421)
Kurugla Creative Commons License 2015.10.16 0 0 94434

nekem van egy majdnem uj whirpol 6.érzékes száritógépem,amit nem használók és eladnám,talán kétszer használtam.

Előzmény: Bubo.Bubo. (94421)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94433

A vendegloit is lehet tulrakni vagy raszaradt etelmaradekos edenyt rakni bele... slampossag ellen nincs az a gep ami segitene... no meg lehet meghibasodott gep is.

Előzmény: nagypapi51 (94431)
Boszorka Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94432

A magam részéről jobban megbízom a sajátomban, mint bármely nagyüzemiben. Találkoztam már étteremben rosszul elmosott villával pl. vagy ruzsos csészével. Semmi szagát nem érzem soha, pedig állítólag igen kényes orrom van.

Előzmény: nagypapi51 (94431)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94431

...Vendéglőben mit csinál? Kimegy a mosdóba öblögetni?:-)...

Az otthoni "játékszer" mosogatógépeket ne hasonlítsuk a nagykonyhai berendezésekhez.

Majd jön Edmond Dantés és elmeséli.

Előzmény: Boszorka (94428)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94430

Jo ha az ember rozsdamentes belseju gepet vesz... a masik jo dolog a szodabikarbona.

Ha csak beleszorod az aljaba es ott hagyod egy ideig - majd egy rovid moso program... zsirtalanit, szagtalanit, tisztit...  lehet ecetet spriccelni bele egy spray flakonbol - es mosoporogram... mind elveszi a szagot, zsirt, tisztit.  A mosogepszag nem szuksegszeru.

Meg egy dolog - a szuro tisztitasa... zsiros trutyi lehet benne... 

Előzmény: Bubo.Bubo. (94429)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94429

szerintem amikor a mosogatógépből veszik ki az ember a poharat, akkor a mosogatógép szagát lehet érezni... (egyszer én is tettem a gépbe "illatosítót", két nap után dobtam ki, mert azt a penetráns műanyag citromutánzat szagot még a folyosóról is lehetett érezni...)

Előzmény: Boszorka (94428)
Boszorka Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94428

Vendéglőben mit csinál? Kimegy a mosdóba öblögetni?:-)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94424)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94427

Vannak agyonillatositott dolgok... es ha nincsenek jol eloblitve lehet erezni.  De hat en nem veszek illatos mosogatoszert... aztan sokat hasznalok ecetet es szodabikarbonat mosogatashoz.

 

A mosogatogepbe is teszek szodabikarbonat - tokeletesen tisztit, szagtalanit...

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94424)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94426

Hm... nekem az nem eleg... attol nem lesznek csikorgoan tisztak a poharak es tanyerok - no meg a rozsdamentes sem... alapos oblites kell - no meg jo mosogatoszer. 

 

Nincs annal utalatosabb, mint egy vekony zsirreteg az edenyen... grrr...

Előzmény: nagypapi51 (94425)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94425

2 ffi orr vs 1 nő :)

(a dolog ott kezdődik, hogy csak azt az edényt mosom szerrel, ami nagyon dzsuvás.

az összes többinek elég a forró víz.)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94424)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94424

Ehh, férfiak! Férjem is mindig öblíti a bögréjét :) Az ég világon semmit nem érezni rajta, pedig ha valakinek érzékeny az orra, az én vagyok :)

Előzmény: nagypapi51 (94422)
Boszorka Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94423

Holtidőben beegyek és leülök olvasni. Konyhában csak annyi időt töltök amennyit nagyon muszáj.:-)

Különben is a lábos vagy serpenyő amiben sütsz vagy főzől mindig megmarad ebéd utánra. Na és tele gyomorral mosogatni nem jó.

Előzmény: nagypapi51 (94422)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 94422

...az sem hiányzik - neked. És annak, aki mosogat?...

A kettő ua. a személy. :)

Főzés közben mindig van annyi holtidő, hogy mire leülünk enni, ne maradjon mosatlan edény.

 

(a cégnél a teakonyhákban van m.gép, de bevallom, ha onnan kell kivennem poharat/kanalat, átöblítem egyszer, mert érzem rajtuk a maradék szer szagát)

 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94416)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.10.14 0 0 94421

hat éve van mosogatógépünk, azóta áldom azt, aki kitalálta :-))

 

szeretek mosogatni, csak mivel lassú vagyok, sokáig tart... a műanyag edényeket és sok rejtett ficakot kézzel el sem lehet rendesen mosogatni, míg a mosogatógépben mindenütt tiszta lesz az edény

 

(most már csak egy szárítógépet kellene szereznem, a pénz megvan rá, csak utána kellene járni, és a modern kor újabb csodája dolgozna itt nálunk - robotporszívóra nem vágyom :-))    )

Előzmény: Boszorka (94420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!