Jövő hétfőn és kedden végre újra láthatjuk a Gyilkosság két tételben című tévéfilmet az M3-on!
Ez volt az az emlékezetes ötletű tévéfilm, amit 1989 szilveszterén vetítettek a tv-ben: mind a TV1, mind a TV2 egyszerre adta, de bizonyos pontokon szétvált a történet egymástól és a kriminek másféle megoldása lett. :)
Ajánlom mindenkinek megtekintésre, bár én 7 éves korom óta nem láttam, de most igyekszem újra nézni. (Remélem, valaki majd felpakolja ide is ;) )
A zenés, táncos, verses produkció Paul Geraldy „TE MEG ÉN” vers-sorozatára épül. A Kosztolányi Dezső fordításában elhangzó verseket Piros Ildikó és Bács Ferenc adják elő. Az örökzöld dalokat Farkas Katalin, Berkes János, Ferencz Éva és Gergely Róbert, a táncjeleneteket Szabadi Edit és Lőcsei Jenő előadásában láthatjuk. Közreműködik Gyarmati István és együttese.
Bródy Sándor A tanítónő (A Miskolci Nemzeti Színház előadása) 2014,tvrip
Úgy szólt a zene, hogy Pestről jött egy gyönyörű, fiatal tanítónő. A falu egész úgynevezett "intelligenciája" rárohant, meg akarta kapni. Szabad prédának nézték, akit senki se véd meg. Jegyző, bíró, orvos, minden nadrágos a saját ágyába szerette volna fektetni, de főleg a parasztnábob. A kis tanítónő erős volt, jól állt a lábán. Belerúgott a tolakodókba, de a végén a sok harc felemésztette. Vette a sátorfáját, és eltűnt az élet nagyon bonyolult forgatagában. A Miskolci Nemzeti Színház Lovas Rozival és Szőcs Arturral a főszerepben mutatja be a színművet, Rusznyák Gábor rendezésében.
Szereplők: Bodnár Imola (Tanuló) Bősze György (Főúr) Cservenák Vilmos (Cigányprímás) Dénes Viktor (Postás) Harsányi Attila (Járásorvos) Kerekes Valéria (Asszony) Kincses Károly (Kántor) Kiss Enikő (Tanuló) Kiss Ildikó (Tanuló) Kocsis Pál (Káplán) Lovas Rozi (Tóth Flóra) Marcz Fruzsina (Hray Ida) Nádasy Erika (Id. Nagyné) Ódor Kristóf (Lovász) Pásztor Pál (Tanító) Robb Horkay Júlia (Tanuló) Simkó Katalin (Ilony) Simonfi Adrienn (Parasztlány) Szabó Irén (Kántorkisasszony) Szegedi Dezső (Id. Nagy) Szőcs Artur (Ifj. Nagy) Volcz Judit Krisztina (Tanuló) Zayzon Zsolt (Szolgabíró) Rendezte:Márton István
Újabb E-mail ment tőlem , csupa olyan hozzá nem értésmetr bizonyító kérdésekkel, ami csakis a hozzá nem ért5ésemet bizonyítja az olyan hozzáértő szemében, mint Te vagy ! Elnézést kérek a kérdéseimért !
A légy ügyes a szerelemben c. magyar film ide való feltevését előre is, nagyon szépen és hálásan megköszönöm Neked !Akár, a ... úgyis tudod, hogy honnan ? Ha ott megvan vagy amikor ott meglesz a film !
Puccini világhírű operája 1937 óta látható az Operaház színpadán, Nádasdy Kálmán legendás rendezésében. Idén azonban „megújult” az opera. A mostani színpadra állításra korunk egyik legkiválóbb fiatal rendezőjét, Damiano Michielettot kérték fel, aki a cselekményt a mai Párizsba helyezte. A régi rendezést természetesen továbbra is műsorán tartja az Operaház.
Szereplők: Beöthy - Kiss László Boncsér Gergely Gárday Gábor Geiger Lajos Haja Zsolt Kiss András Kovács János (vezényelt) Magyar Állami Operaház Énekkara Magyar Állami Operaház Gyermekkara Magyar Állami Operaház Zenekara Nagy Zoltán Sáfár Orsolya Szakács Ildikó Rendezte:Petrovics Eszter Zeneszerző:Puccini Giacomo