Keresés

Részletes keresés

eiffel Creative Commons License 2001.05.30 0 0 312
Légyszives segítsetek.

Leírói állást kínálnak. Itthon végezhető. Kazettán adják az anyagot és word-be be kell gépelni. Meg kell jelölni, hogy mennyit kérek...de mennyit lehet egy ilyenért kérni ??????

fogalmam sincs. Gondolom, valahogy karekterszám X fillér ..?

köszi

KissMe Creative Commons License 2001.05.30 0 0 311
Sziasztok!
Érdekelne, hogy mi a véleményetek a jeligével feladott álláshirdetésekről? Nekem gyanús, hogy esetleg csak falból hirdetnek, mert már valami rokonnal vagy ismerőssel rég betöltötték. Vannak ilyen irányú tapasztalataitok?
Hozzá tartozik, hogy életem első állását is jeligés hirdetésre válaszolva kaptam meg. Igaz, hat évvel ezelőtt, diploma, tapasztalat nélkül.

Üdv

Dob Creative Commons License 2001.05.17 0 0 310
Csak bátorítani akarlak, most jelentkeztem Webdesign melóra. Hétfőn megyek interjúra. Remélem összejön.
Azt,hogy ki a profi azt meg nem tudom mondani.
A www.inertia.hu -n próbálkozzál állásokat szerezni a Jobs pont alatt.
NoDesign_Kari Creative Commons License 2001.04.10 0 0 309
hali

tényleg sehol nem keresnek webdesignert és grafikust, vagy csak én keresek mindig rossz helyen? a webmasterben se nagyon van...

szerintetek ki számít profinak???

kari

Jumper Creative Commons License 2001.04.07 0 0 308
Probaltad mar a WebMaster adatbazist? URL: http://jp.wb.hu
Előzmény: sanders (304)
bübüke Creative Commons License 2001.04.05 0 0 307
Talán nem vagyok nagyon off...

Belvárosi számítástechnikai cég keres garanciális ügyintézőt és raktárost (alapos hardver ismerettel, jó adminisztrációs készséggel, jogosítvánnyal), valamint anyagszállítót (budapesti helyismerettel, vezetési gyakorlattal, jogosítvánnyal, áruismerettel). Az önéletrajzokat telefonszámmal ellátva várjuk az info@kronos.hu címen.

nyman Creative Commons License 2001.04.03 0 0 306
A cegem is kinn van. Van olyan akit ilyen helyen szedtek fel es meg nem fejezte be az egyetemet.
Előzmény: Advantech (305)
Advantech Creative Commons License 2001.04.03 0 0 305
BME allasborze, a mai es a holnapi napon. Sok cegnel ajanlanak alsobbeveseknek gyakorlatot. Ott megprobalhatod.

A.

Előzmény: sanders (304)
sanders Creative Commons License 2001.04.03 0 0 304
Hol erdemes korulneznem? ha szeretnek megtalalni egy C++ programozo allast, amelyhez szakmai tapasztalat nem kotelezo. Sajnos eddig csak egyetemi keretek kozott tudok foglalkozni ezzel, igy semmi projekt tapasztalatom nincs.
Tapasztalat szerzesnek szanom, ugy hogy kulonosebb anyagi igenyem nincs (nem is lehet). Szerintetek van eselyem ra, hogy felvegyenek?
mit erdemes csinalni ilyenkor?
koszi.
szalka Creative Commons License 2001.03.25 0 0 303
Tud valaki segiteni,mert nagyon jol jonne egy allas a noveremnek.
Agrarmernoki es termeszetvedelmi diplomaja van, es altalanos szmitogepismerete(valami 1 eves tanfolyam). Gyakorlata az nem tul sok 1 ev az agrarturizmusban es felev kerteszeti. Erdekelne minden lehetoseg a szakmajaban: kerteszet, erdeszet, mezogazdasag, agrarturizmus, takarmanyozas. Egyedul a kajacelra kinyirando allatokal valo foglalkozast nem komalja, foleg az utcso reszben valo reszvetelt :-)
chromax Creative Commons License 2001.03.18 0 0 302
:-)
múlt héten láttam egy cv-t a help deskre jelentkezett valaki. szakmai tapasztalatoknál valami olyasmi volt beírva, hogy 'jóformán a kisujjamban van minden ami ehhez kell' :-)

üdv
chro

Előzmény: Jumper (301)
Jumper Creative Commons License 2001.03.18 0 0 301
Kedves egybegyultek!

A karrier.index.hu oldalon nagyon sok linket talaltam, de segol egy olyan lehetoseg ahol lehetne ajanlani egy oldalt!...

Egy olyan oldalt szerettem volna aljanlani,
ahol csak szamitogepes munkakra valo jelentkezesi
lehetoseg van! Termeszetesen ingyenes mind a jelentkezes mind a hirdetes is...

url: jp.wb.hu

wzindbad Creative Commons License 2001.03.16 0 0 300
A múltkor beküldtek nekem egy egészalakos képet: kertben, kutya, anyuka... benyilazva, hogy ki a jelölt........

Na, őt nem hívtam be interjúra.

petrakovacs50 Creative Commons License 2001.03.16 0 0 299
Sziasztok!

Hu de regen jartam erre. Orommel latom, hogy meg el a topik. Koszi Kipper a visszahivo emailt.

A fenykeppel kapcsolatosan a kovetkezoket gondolom. En szemely szerint nem kuldenek fenykepet, es a munkaado helyeben sem kernek, hacsak nem valami repis munkarol van szo ahol tudni kell megjelenni.

Ha kifejezetten kernek kepet akkor szerintem az a lenyeg, hogy "jol" nezzen ki rajta az ember. Szerintem nem erdekes, hogy egesz alakos vagy sem. Vagy az , hogy mi a hatter.

Amugy en meg mindig itt a cegnel! Es mar csak egy honap es bejelentem, hogy augusztus vegeig fogok csak dolgozni. Utana megyek tappenzre es oktober vegen ha minden jol megy gyarapodik a csalad. :))

Mindenkinek tovabbi sikeres keresgetest.

Udv
PK

Szecső Creative Commons License 2001.03.02 0 0 298
Az én tapasztalatom a fényképpel és egyebekkel:

A pályázati kiírásban kértek fényképet és dipléoma másolatot. E-mailban jelentkeztem és nem volt kéznél szkenner -> nem küldtem.
Behívtak interjúra azzal, hogy vigyem magammal ezeket. Sikerült otthon felejteni az egész pakkot.
Miután felvettek kérték, hogy vigyem már be a diplomámat. Bevittem, fényképet meg csináltak rolam, mert kell a belépőre.

Szecső

Előzmény: Kipper (295)
Kipper Creative Commons License 2001.03.02 0 0 297
???
Előzmény: Flora (296)
Flora Creative Commons License 2001.03.02 0 0 296
:-)
...egyébként nálunk sajnos nem ez megy. Talán majd a következő helyemen...! (sóhaj)
Előzmény: Kipper (295)
Kipper Creative Commons License 2001.03.02 0 0 295
Kedves Flora,

1. Elnézésedet kérem a kötözdödésért, de jó kedvem van!

2. Remélem, láttad előző hozzászólásom végén a kacsintást!

3. Mit csináljon az a szerencsétlen, akinek az imidzse a selyemsuhi és a makkos cipő?:-)

4. Lehet, hogy az APV Rt-nél ez megy, de szvsz a multik jobban értékelik a szerinted személytelen igazolványképeket, mint a sztárfotókat, úgyhogy maximálisan egyetértek azzal, hogy ez az egész fotókérdés a kiválasztott munkahelytől függ - no meg a megpályázott pozíciótól. Privátban üzentem egy multis HR-esnek, hogy kapcsolódjon be, kíváncsi leszek az ő véleményére is.

Előzmény: Flora (293)
Flora Creative Commons License 2001.03.02 0 0 294
Ja és persze, ez nemtől független, tehát a nem-igazolványkép-hanem-másmilyen-fénykép-tippet férfiak is ugyanígy használhatják, nem szexista alapon megy a dolog...
Előzmény: Flora (293)
Flora Creative Commons License 2001.03.02 0 0 293
Az általam jó szívvel javasolt ötletből szerintem érezni lehet, hogy ki-ki a maga "imidzse" szerint mutatkozhat be. Ha valakinek az az "imidzse", hogy (egy régi fiúm szakkifejezése szerint) "picsára veszi magát", akkor úgy. Lelke rajta, legfeljebb nem veszik fel komoly helyre. Az általam leírt példa nem ilyen, hiszen kifejezetten irodai környezetet és irodai öltözéket mutattam be, ami kvázi "munka közben" mutatja be a jelentkező álláskeresőt. Az általad leírt ruhadarabok nyilvánvalóan nem ilyenek... bár attól függ, milyen munkahelyre jelentkezünk.

Előzmény: Kipper (292)
Kipper Creative Commons License 2001.03.02 0 0 292
És szerinted hol a határ, kedves Flora: farmer, póló, top, bikini, magad elé helyezett karok?;-)
Előzmény: Flora (290)
Senkiházy Creative Commons License 2001.03.02 0 0 291
Jujuj, ez kicsit döfi...
Előzmény: Flora (290)
Flora Creative Commons License 2001.03.02 0 0 290
Az igazolványképet nem ajánlom, egyrészt azért, mert ezeken az azonnal kész gyorsfényképeken az ember általában katasztrofálisan néz ki (mintha halszemoptikával fotóznának), másrészt azért, mert nagyon szabvány gondolkodásra utal. Húgomtól lestem el az ötletet: önéletrajza mellé olyan, normál fénykép nagyságú képet csináltatott magáról (amatőr kép is lehet), ami hivatali kosztümben, íróasztal mellett állva vagy ülve, számítógéppel és színes aktákkal a háttérben ábrázolja, frissen-fiatalosan mosolyogva (ami arra utal álszent módon, hogy mennyire élvezi a munkát). Fantasztikus ötletnek tartom, mert jóval többet marketingelhetsz magadról egy ilyen képpel, mint egy sima igazolványképpel.
Előzmény: Advantech (287)
Kipper Creative Commons License 2001.03.02 0 0 289
Igen, igazolványképet. Hozzánk egyszer egy nő egész alakos képet küldött, csábító pózban, rövid ruhában. Jót szórakoztunk, de a főnökünk - egy igazi kan - felvette.
Előzmény: Advantech (287)
Kipper Creative Commons License 2001.03.02 0 0 288
A 'rossz' szót itt nem használnám, mindenesetre neked pozitív. Annyira ne gondolkozz rajta, mi volt a hátsó gondolatuk, ha kiderül, hogy valami nem stimmel, bármikor leléphetsz. Persze az is lehet, hogy ilyen nyílt a céges politikájuk, ez esetben hatalmas malacod van.
Előzmény: seawing (286)
Advantech Creative Commons License 2001.03.02 0 0 287
Ha az oneletrajz melle kernek fenykepet is, milyen fenykepet kell kuldeni? Igazolvanykepet?

A.

seawing Creative Commons License 2001.03.01 0 0 286

De ez nekik rossz vagy nekem?
Egyébként nagyon szimpi volt minden az interjún, mégis kicsit meglepődtem (bár jól is esett), hogy azonnal rámbólintottak.
Ennyire tetszhettem nekik vagy más egyéb oka lehet a gyors válasznak? Mi más lehet azon kivül, hogy gyorsan kell az ember? Esetleg, hogy nem nagyon tolongnak a jelentkezők? Vagy...?

Előzmény: Kipper (285)
Kipper Creative Commons License 2001.03.01 0 0 285
A munkaadó részérő taktikai hiba azonnal kijelenteni, hogy Te kellesz nekik - kivéve, ha tényleg szorítja őket az idő. A visszajelzési időre neked kell rákérdezned; általában hat rájuk, ha (fenyegető jelleg nélkül) utalsz rá, hogy máshol is választ kell adnod.
Előzmény: seawing (284)
seawing Creative Commons License 2001.03.01 0 0 284

A tapasztalataitokra lennék kiváncsi!
Egy interjú után mennyivel kaptatok választ, ha az pozitiv volt? Esetleg már az interjún megmondták, hogy igen, te vagy az igazi? Ha az interjún közlik, hogy te kellesz nekik, az jó?
Most arra gondolok, hogy esetleg nem is tőlem voltak elájulva, hanem nagyon gyorsan kell nekik a munkaerő...
Mit gondoltok erről?

s.

polesz Creative Commons License 2001.02.28 0 0 283
Hi!

egy cipőben evezek veletek. én holnap megyek interjúra majdmeglássuk alapon. Különben meg most adom be négy helyre a jelentkezésemet pestre, kemény 4 hónap munkatapasztalattal a hátam mögött.

Múltkor voltam egy szoftveres cégnél, ahol a köcsög HR-s megigigérte, hogy visszahív ha megtud valamit.....(basott vissasólni)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!