Keresés

Részletes keresés

***RS*** Creative Commons License 2009.03.31 0 0 605

"A vastagabb szalagokon az aktív réteg is vastagabb,...."

Szerintem nincs így! Lesd meg ezt a Maxell gyári adatlapot. Látszik rajta hogy az 50 és a 35 mikronos szalagokon az aktív réteg mindig 12,5 mikron vastag, az XL-I és az UD típusoknál egyaránt! Szerintem az Ampex a Scotch TDK Emtec gyártmányainál is ez a helyzet. Ami persze elég logikus. A profi (Broadcast) szalagoknál a mechanikai strapabírás és az átmásolódás csökkentése a legfontosabb, mivel ezeket HUB-on és nem orsón tárolják. A stúdió gépek is nagyobb erővel tekernek mint a félprofi masinák.

Szárítóban 60 celsius fokon, 24 óra alatt általában helyrejön.

Csak kérdés ehhez mit szól a szalag!  Ha rápillantok a Quantegy dobozon lévő feliratra, akkor ezt olvasom: "Temperature Sensitive Material - Maintain 4 to 32 degrees C for shipping and storage.

 

szerintem 60 C-on maradandóan károsodik a szalag. Bár egyszer a hi-fi magazinban is írtak arról, hogy az elragacsodott szalagoakt kiszárítva még lejátszhatókká válnak, és át lehet másolni a rajtuk lévő felvételeket. De szerintem vagy nem lehet letörölni őket többet, vagy más módon károsodik. Próbát kéne tenni egy szalaggal a sütőben....   :-)

 

De azért várjuk meg Nagy Mesterünk dr. Spacc véleményét is a témáról!

 


 

Előzmény: Kaziking (603)
Kaziking Creative Commons License 2009.03.30 0 0 604
A szilikagél nagyon jó nedvszívó. Minden szalag mellé beteszek egy-két pici zacskóval. A nylon tasakba, meg a papír dobozba is egyet-egyet. A legjobb beszerzési forrás az, hogy nagyon sok termék, különösen tengeren túlit úgy csomagolnak, hogy bele tesznek egy piciny zacskó szilikagélt. /Cipős, ruhás, hifis, számtekes stb. cuccok közé./ Én ezeket összeszedem, otthon radiátoron szárítok rajta egy kicsit, és már teszem is be a szalag mellé. Hosszú évek óta. Ha van cipőboltos ismerősöd, százával tud adni! A nagyobb zacskó anyagot meg beteszem a szalagtároló polcra. Néha újra szárítom őket, radiátoron.
Használom a pezsgő tabletta dobozok kupakját is, bennük is van szilikagél. /Ha megrázod a kupakot, az zörög benne./ Azokat egyszerűen a polcra teszem, az üres helyekre. Szóval az anyag ingyen van, a szalagok meg nem nyikorognak. A nyikorgósakat elég macera rendbe tenni, de nem reménytelen.
Ráadásul, ahogy megfigyeltétek, szalagvezetés specifikus is a dolog. Az AKAI magnók nagyon jó indikátorok, a legkisebb nedvesedésre, nyúlósságra reagálnak, biztosan jelzik, hogy nedvesedik az emulzió. Stúdió magnóval ne is kísérletezzetek.
Ez is azt mutatja, hogy az AKAI a király, mert jelzi a nedves szalagot, mint egy finom műszer!
Előzmény: Robzie70 (602)
Kaziking Creative Commons License 2009.03.30 0 0 603
A magnó már nincs meg.
Egyes szalagok nagyon szeretik nedvességet /Ampex, Agfa, BASF, stb egyes típusai.
Sok került hozzám olyan állapotban, hogy nedves környezetben tárolták. Elég egyszer benedvesednie, és kész. Szárítóban 60 celsius fokon, 24 óra alatt általában helyrejön.
A vastagabb szalagokon az aktív réteg is vastagabb, valóban hajlamosabbak a ragacsosodásra. A lakásban az időjárás és a hőmérséklet változás, nem beszlve egyéb gőztermelő dolgokról, elég nagy mértékben tud változni a páratartalom. Érzékeny szalagoknak ennyi is elég. Először Scotch szalagoknál vettem észre, amihez még hozzájárult az AKAI 4000 DS túl nagy feszítő ereje is. Az emulzió a két hatásra egyszerűen levált a hordozóról, meg még nyikorgott is.
Előzmény: ***RS*** (601)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 602
ezzel a szilikagél dologgal betettétek a bogarat a fülembe. nézegettem neten, de nem találtam árat sehol. Mennyit érdemes használni és milyen időközönként érdemes csarélni. Egy viszonylag kis szekrényben tartom az orsós szalagokat. Nekem mondjuk egy double coated nyikorgott csak. Sony UHF és az is csak a GX-77en.
***RS*** Creative Commons License 2009.03.29 0 0 601

Nahát ez tényleg különlegesség, magnód is van hozzá?

Igen a szalagoknál a vízfelvétel (azaz az aktív mágneses emulzió) okozza a problémát, ezt mindenki tudja. Ami viszont eléggé érthetetlen, hogy a lakásokban többnyire elég száraz a klíma (nálam 25-28%), és némely típusok elragacsosodnak némelyek meg egyáltalán nem. Talán mintha az 50 mikronosak hajlamosabbak a ragacsosodásra mint a 35 mikronosak, ami szintén elég érthetelen, mert az aktív réteg egyforma a két fajtán.

Előzmény: Kaziking (600)
Kaziking Creative Commons License 2009.03.29 0 0 600
Végre le tudtam fotózni. Ez az újabb kiadású AKAI video szalag, a képeken egy üres orsóval. Ez az az orsó, melynek magján gumi gyűrű van, bevágás nélkül, így nem képződik törés a szalagokon. Sajnos az audio orsóknál ezt nem alkalmazták, pedig a befűzés is könnyebb, mert a gumi felulethez a szalag nagyon jól tapadt, nem csúszott ki a szalag vég.

10-es csomagban lehetett beszerezni, megtartottam az eredeti karton dobozt is.
Célszerű minden szalag melé szilikagélt csomagolni, sok bajtól megóv.
Többször olvastam, hogy egyes szalagok nyikorognak a magnókon. Ez nem véletlen, okozója a nedvességben keresendő. A szalagok egy része eléggé nedvszívó, ettől lesz az emulziója enyhén ragadós. Lejátszás közben ezért a szalag a vezető csapokhoz tapad és ad ki szörnyű hangokat.











Előzmény: gabocza1 (521)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 599
Igen. nekem is osztotta, de én lezartam az "ügyislemegy1000euróértbayen" című sztoriját. :-)
Előzmény: herstal (597)
***RS*** Creative Commons License 2009.03.26 0 0 598
Azért ezek elég különleges gépek voltak ám. Oda-vissza játszók de a kazettát fordította meg egy mechanikus szerkezet. Ezzel legalább 15 évvel megelőzte a Nakamichi RX sorozatát. Esetleg egy 50 eurót meg is érhet egy szép példány...
Előzmény: tunerman (596)
herstal Creative Commons License 2009.03.26 0 0 597
Nem különösebben, mert elég magaslóról beszélt.Én meg pitizni nem fogok egy magnó értsem. Nem kevés pénzt ajánlottam, mint ahogy te sem, mégse felelt meg neki sőt, de mind1.
Előzmény: Robzie70 (595)
tunerman Creative Commons License 2009.03.26 0 0 596
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 595
Jaja, csak gondoltam ha 121-et adtál érte akkor most lecsapsz rá. Kérdeztél tőle a gép műszaki állapotáról is? Én pont szülői értekezleten voltam mikor hívott gy csak az árról esett szó.
Előzmény: herstal (593)
590227 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 594
Sziasztok,picit áttolakodnék,az autós fórumból.Nem szoktam fórumban hirdetni,most kivételt teszek.Van egy koszos, tetelyekarcos,javitásra,ápolásra,gazdára váró 4 részes szettem:AT-A1 tuner EA-A2 EQALÉZER AM-A1 ERŐSITŐ HX-A1 DEKK.amely kontakthibás,magnórésze müködik,kicsit zajossan,egyik csatorna nem mindig szól,ha valakit érdekel,irjon,teljes fényképeket tudok mutatni picasában.(revox 795)E-mail cimem publikus.
herstal Creative Commons License 2009.03.25 0 0 593
Nem veszem meg, nem tetszett amit a telefonba magyarázott itt már le írtam,elment a kedvem tőle. Már máson gondolkodom.
Előzmény: Robzie70 (592)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 592
Herstal lehet megveszi.
Előzmény: ***RS*** (591)
***RS*** Creative Commons License 2009.03.25 0 0 591
Egyszerüen kurva sok érte a 120! Bár úgy látom kicsit leadott az 1000 euróból. Semmilyen kazettás gép nem ér már ennyit, legfeljebb egy aranyozott 1000ZXL. Esetleg megírhatnád neki, mert egy kicsit el van szálva az ürge!
Előzmény: Robzie70 (590)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 590
Épp most kaptam: "Ha még érdekelné a deck 120e ft.-os áron, kérem jelezze." Szóval a GX-F91 ennyiért elvihető. Ha esetleg vkit érdekel meg tudom adni a számot. Én sokallom.
***RS*** Creative Commons License 2009.03.24 0 0 589
USA Ebay, most van fent. egyébként elég ritka. Két sonkás zsemléért, és egy dobozos sörért elvihető!
Előzmény: Robzie70 (588)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 588
Ez emkkorát üthetett kinézetben anno?! :-) Szép darab. hol akadtál rá?
Előzmény: ***RS*** (587)
***RS*** Creative Commons License 2009.03.24 0 0 587
Nagyon szép Cross-Fieldes Akai. Elég fura szerzet, nem gázcsapos, de nincs kalibrálva a műszere. Viszont van rajta szennyeződést jelző automatika...(de minek) De szép dizájn, az tuti. (X-360)
newnikk Creative Commons License 2009.03.24 0 0 586
Ajánlatom: Orion HS-200 pár 15-ért.
Előzmény: bolhoieke (585)
bolhoieke Creative Commons License 2009.03.24 0 0 585
Üdv mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy az AKAI AM-U310 tip. erősítőmhöz milyen hangfalat érdemes venni? Lehetőleg Videotonban ill. Orionban érdekelnének. Előre is köszönöm!
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 584
Ennek már nincs határa ahogy nézem. :-)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 583
Jaja.
Előzmény: ***RS*** (582)
***RS*** Creative Commons License 2009.03.18 0 0 582
A Cityn eladó egy Naka 1000/II-es, valami 110-ért. Azért elgondolkodtató hogy valaki egy akai-ért akarjon 1000 eurót. (...)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 581
Soem vitatkoztam ilyeneken. Revox, Studer, akármi. De én szeretem az AKAIt. Vmi miatt a szívemhez nőtt. :-)
Előzmény: newnikk (580)
newnikk Creative Commons License 2009.03.17 0 0 580

Akkor lepődnél meg igazán, ha egy jó rendszeren összehasonlítanád a GX-77-et és egy STUDER A810-et. Ugyanannyival jobb, GX-77-nél, mint a GX egy kazettásnál, pedig a gyári speckói itt-ott még rosszabbak is (pl. frekimenet), no de a hangja...

 

A dolog arányos az egy perc zenéhez felhasznált szalagfelülettel. A STUDER félsávos.

Előzmény: Robzie70 (579)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 579
Hangban jobban jársz az tuti. Nekem a GX-77 közelébe sem ér egy kazis. Talán a 95 ami ott van hangzásban, de mérésileg elmarad.
Előzmény: herstal (577)
herstal Creative Commons License 2009.03.17 0 0 578
Azt mondta nekem,hogy csak fel mérték a piacot,van e érdeklődés rá ami a minimálára volt, annyiért se lesz eladó itthon, nem is teljesen értettem de mind1.
herstal Creative Commons License 2009.03.17 0 0 577
El is ment a kedvem, lehet szalagos pörgettyű lesz belőle.
Előzmény: Robzie70 (576)
Robzie70 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 576
Egyébként meg tök mind1, hogy bayen van 1000-ért. Annyit ez a magnó nem ér. Pedig én AKAI buzi vagyok teljesen. De nálam ennek a gépnek 115 az ára max!
Előzmény: herstal (571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!