Keresés

Részletes keresés

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4375

???

Én nem beszéltem a jövőről.

A jövőbeli teljesítményre tényleg nem a múlt a garancia, hanem a fundamentumok. És azok az arany esetében nagyon erősek, mert az adósságproblémára más választ nem tudnak a központi bankok mint a pénznyomtatás.

Előzmény: W_B (4374)
W_B Creative Commons License 2012.09.25 0 0 4374

A BRICK is szárnyalt 2008 -ig.. :-)

Tudod; a multbéli teljesítmény semmit nem jelent a jövőre nézve.

Előzmény: BlackVoid2 (4371)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 4373
tusinger Creative Commons License 2012.09.22 0 0 4372

Köszi a választ, örülök, hogy már van pozitív példa is.

 

Előzmény: dg82 (4368)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 4371

Idei ev befektetesei:

 

Nemesfemek a reszvenyindexek ellen, idei teljesitmeny.

dg82 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4370

Amennyire tudom másnak sem. Legalábbis legalább 4 emberről tudok, akiknek nem. Nem tudom arányaiban mennyi volt Safety és mennyi Aranyközpont. Amit most láttam, hogy azért volt ott jópár csomag. Nem tudom mikor jöttek be ezek a szállítmányok, de merem remélni, hogy bejön a maradék is, idegeskedtem eleget.

Előzmény: naox (4369)
naox Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4369

Ha jól értettem, te a Safety Gold-tól rendeltél. Tudom, hogy ugyanaz a tulajdonos, mint az Aranyközponté, de azt nem tudtam, hogy a SG sem szállít. Másoknak sem szállítottak?

Előzmény: dg82 (4368)
dg82 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4368

Júni 11-én. Aztán meg felhívtak pár napja, h megérkezett az arany fele, de látták visszamondtam, mert hogy ügyvédi felszólítás ott van náluk. De igazából nem mondtam vissza soha, mert akik visszamondták arról panaszkodtak, hogy a pénzt nem kapák meg... A felszólításban is asszem úgy volt, hogy kifizeti vagy a terméket átadja. Szóval végül mondtam, ha oda tudják adni, az nekem teljesen jó.

 

Arra nem volt időm, hogy pontosan tisztázzam miből, mert mintha olyat mondtak volna, hogy a héten már meglesz a banki kölcsön, azaz mintha akkor még ennek előtte lettünk volna.

Előzmény: tusinger (4365)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4367

Ma aranyár rekord euróban (svájci frankban is):

 

http://www.zerohedge.com/news/gold-euros-hits-all-time-highs

 

http://goldprice.org/gold-price-euros.html

 

Forintban még nincs új rekord.

balacy Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4366
tusinger Creative Commons License 2012.09.21 0 0 4365

Egyrészt "gratulálok", másrészt ha nem titok, eredetileg mikor történt a megrendelés?

Előre is köszi a választ!

 

Előzmény: dg82 (4354)
naox Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4364

röntgen nem jó, mert kicsi a behat. mélység, tipikusan 100 mikron alatt, és ennél vastagabb a köpeny, ráadásul wolframmal hamisítanak aminek kb. megegyezik a röntgen-denzitása az aranyéval. Az ultrahang elvileg jó lenne, de nagyon sok kaki van vele. A részletek mellőzésével: az UH nem "lát át" a levegővel telt réseken, és egy vert tömb felülete tele van ilyen "hibákkal". A relatíve olcsó megoldás (2M HUF) egy induktivitás-mérés elvén működő készülék ("eddy-current"), de ennek a használata komoly szekértelmet igényel, és nem igazán terjedt el a dolog a világban sem.

Elvileg a tömb "pengése" is egy nagyon komoly biztosíték, én próbálkoztam is vibráció-analízissel tömbökre, ezt viszont kizárja, hogy a tömbök újabban laminálva vannak. Nagyon örülnék egy hamis tömbnek, ki lehetne próbálni sok mindent, elképzelhető, hogy tapasztalt fül meghallja a különbséget.

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4363

Itt már ki lett vesézve ez a hamis arany téma, a hozzászólásokban van a lényeg (Xax):

 

http://www.popsci.com/diy/article/2008-03/how-make-convincing-fake-gold-bars

 

 

 

 

Előzmény: balacy (4360)
balacy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4362

plusz egy dolog, ami miatt csődbe mehet egypár tömb miatt is, ha megveszi és el is adja és megbukik rajta. A fél ország arany topikjaiban és a sajtóban is az lenne, hogy X cég hamís aranyat árult. Ez pedig egy bizalmi piacon nem túl jó dolog.

 

Anno volt itt a vita, hogy mi az a hozzáadott érték, amiért vannak cégek, akik drágák. Hát pld. ez az ellenőrő mechanizmus, hogy bealvasszák, lehet ilyen. Mindenki elgondolkodhat azon, hogy ér-e neki + pénzt ez. Akkoriban is az úccsú hely az jó, mert úccsú véelemény lett többségen. :)

Előzmény: naox (4353)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4361
balacy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4360

Elvben vannak olyan röntgenek (nem tudom, hogy a röntgen elvén müködnek-e pontosan), amik az anyagsürűséget ki tudják mutatni, ha eltérnek (láttam ilyent használni) zárványokon.

 

Az a kérdés, és ezt naox tudja, hogy mennyire tér el a hamisításra használt fém sürüdége az aranytól, mert én azt saccolom, hogy nem nagyon térhet el, mert akkor vagy a térfogata kellene más lenni, hogy a tömege megmaradjon a tömbnek, vagy a térfogata változna meg a tömbnek, hogy a tömege maradjon meg. De javítsatok ki ha nagyon bolondság amít irok.

Előzmény: NattyDread (4359)
NattyDread Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4359

... vagy röntgen...

Előzmény: NattyDread (4358)
NattyDread Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4358

Például...

Előzmény: dg82 (4357)
dg82 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4357

ultrahang?

Előzmény: NattyDread (4355)
W_B Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4356

Gránitlaphoz kocogtatás, és a csengés figyelése mekkora méretig játszik ? :-)

Előzmény: NattyDread (4355)
NattyDread Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4355

Nem hiszem el, hogy nem létezik olyan roncsolásmentes anyagvizsgálat, amivel meg lehet állapítani, hogy egy aranytömb homogén-e, vagyis hogy belül is tényleg aranyból van.

Előzmény: naox (4351)
dg82 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4354

SG-től ma reggel megkaptam a rendelésem felét (konkrétan a Müncze tömböt, még egy Perth-re várok), akivel beszéltem nem tudta mikorra jön a másik fele, de úgy gondolta olyan 2 hét...

Sajnos nem tudtam velük nagyon beszélni, mert Sipos úrék késtek egy fél órát, aztán meg sietnem kellett.

 

Hoztak még csomagokat az enyémen kívül is, gondolom még páran ma megkapják.

Hát reménykedek, nem tudom. Mindenesetre ennyivel is beljebb vagyok.

naox Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4353

"es akkor a kereskedo nem megy csodbe, ha hamis tombot akar beolvasztani?"

de, csődbe megy. hibázott, és viseli a következményeit.

Egy nagy különbség van a két dolog között. Ha olvasztja a tömböt, akkor egyből kiderül a bukta, míg ha újra forgalomba hozza, akkor esetleg csak sok év múlva, amikorra már akár 100 kilókat adott el a hamis tömbből. 1-2 kilós bukót egy kereskedő még akár kezel is, ha nem, akkor ráfázott. De 100 kilóst garantáltan nem tud kezelni (ld. aranyközpont 400 millája), és ilyenkor az ügyfél károsodik.

Ezért jelent magasabb szolgáltatási színvonalat az, ha a tömb garantált forrásból származik.

Az újra forgalomba hozott tömbnél éppen az a gond, hogy ha az hamis de jure a kereskedő felel a kárért, de ezt de facto nem fog működni.

Előzmény: Klatuu (4352)
Klatuu Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4352

es akkor a kereskedo nem megy csodbe, ha hamis tombot akar beolvasztani? nem kotozkodni akarok, tenyleg nem vilagos.

En ugy kepzelem,hogy bemegy a kliens a kereskedohoz a tombbel, aki azt a lehetosegei szerint megvizsgalja, majd kifizeti az arat. innentol kezdve ha tevedett, es hamis tombbert adott penzt akkor mindenkeppen bukta. nem?

 

Előzmény: naox (4351)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4351

"ha van a kereskedonek raktaron x kg aranytombje miert adna be beolvasztani, amikor el is adhatja a kovetkezo erdeklodonek?"

Nyugodtan megteheti. Csak, mivel ő se lát bele a tömbbe, esetleg hamisat ad el. (Ha ez kiderül, a kereskedő csődbe megy, a vevőnek meg ugrott a nyugdíja.)

Egy más szintje a szolgáltatásnak az, ami pl. az osztrák kereskedőknél alap, hogy minden visszavásárolt tömböt olvasztanak, és kifizetik a gyártás 20-50 euros költségét. Kishazánkban (bármily megdöbbentő) az aranyvásárlás során is 100 forintra kihegyezett árverseny dúl. Ilyen esetben a kereskedő minden fillért megfog. (A piac "követeli ki" az alacsony színvonalú szolgáltatást.)

 

Ha megfordítod a kérdést: megér egy 43000 euros befektetésnél 50 eurot az, hogy a terméked ismert, ellenőrizhető forrásból származik. (a magyar piac válasza a kérdésre egyértelmű nem.)

Előzmény: Klatuu (4349)
balacy Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4350

Kb. én is így gondoltam, köszi.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: naox (4347)
Klatuu Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4349

Itthon ilyen hamisítványt még nem láttam, de nagyon veszélyes az a folyamat, hogy annyira erős az árverseny, hogy a visszavásárolt tömböket (a verdedíj megspórolása miatt) újra forgalomba hozzák.

Ezt kifejtened bovebben? Kicsoda hozza forgalomba ujra? A kereskedo?  Szerintem ez logikus; ha van a kereskedonek raktaron x kg aranytombje miert adna be beolvasztani, amikor el is adhatja a kovetkezo erdeklodonek?

Előzmény: naox (4344)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4348

A NEHITI-nél (és máshol sem) nem lehet olyat kérni, hogy "bevizsgáltatás" (eleve, nincs is ilyen fogalom). Csak konkrét vizsgálat kérhető. A NEHITI esetén kérhetsz XRF vizsgálatot, ami a tömb felső 4-6-10 mikronos rétegéről ad információt, vagy kérhetsz roncsolásos vizsgálatot (ilyenkor a tömböt fúrják, vagy elvágják). Az első nem mutatja ki ezt a fajta hamisítványt, a második tönkreteszi a tömbödet.

Előzmény: tusinger (4346)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4347

Reklamálhatsz, és egyertelmű, hogy visszajár a vételi ár.

A probléma az, hogy ha egy céget "megtömtek" hamis tömbbel, akkor 100%, hogy csődbe megy. Egy kereskedő 1-2%-ot nyer egy üzleten, egyszerűen nincs akkora tőke a cégben, amiből sokszázmilliós kártalanításokat meg lehetne ejteni. A kereskedésre szolgáló forgótőke hitelként van bent egy (hazai) cégben, ált. olyan szerződéssel, ami az árúkészletre alapít jelzálogjogot. Azaz egy csődeljárás során az árúkészlet nem kerül bele az eljárásba, abból nem lehet a károsultakat kártalanítani.

Előzmény: balacy (4345)
tusinger Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4346

Ha van ilyen tömb az ember birtokában, akkor el lehet vinni a NEHITI-hez bevizsgáltatni?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!