Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2021.12.16 -4 7 6990

A védekezésben a gondok ott kezdődnek h az NBI-es klubcsapatok védekezése sem igazán jó. FTC, Debrecen, Vác, MTK, Siófok nem az acélos védekező játékukról híresek. Egyedül a Móvár védekezése működik, bár most h már nincs Horváth Betti, Bardi Fruzsi, Gyimesi Kitti gyengébb lett az is (Kovács Patti, Tóth Gabi van helyettük).

RnD Creative Commons License 2021.12.16 -4 7 6989

Borsos a Kézivezérlésben:

 

"....Vámos Petra hozta magát, ha nem is volt annyira gólerős mint az olimpián...."

 

Ehhez képest VP Tokióban 19/30, a vb-n 23/33 (mezőnyből).



RnD Creative Commons License 2021.12.16 -5 6 6988

Rasmussen három és fél évig volt. És a védekezés annyira azért nem javult.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (6986)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6987

Jogos:-)

Előzmény: Tonio 2.0 (6984)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 -1 1 6986

Egyedül Tomori hiányzott(azért a Fradi védekezése sem egy Maginot-vonal)

Úgy nehéz is lehet jó védekezést kialakítani hogy évente jön egy megváltónak tekintett kapitány,ezért is lenne végre örvendetes ha Vova jó időre bevackolhatná magát,és békén hagynák!

Előzmény: Tonio 2.0 (6982)
RnD Creative Commons License 2021.12.16 -3 9 6985

Sem Kisfaludy sem Szekeres nem olyan jó védekezésben h bármiféle enyhítő körülmény lehetne.

Előzmény: Tonio 2.0 (6982)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6984

A kettő nem zárja ki egymást...

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (6983)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6983

....inkább kiszámíthatót mondanék.

Előzmény: Tonio 2.0 (6981)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6982

Igen.

Mondjuk akinek van kedve, energiája, végigelemezheti a korábbi X év védekezését, hogy mikor volt jó, stabil, markáns, tudatos... Nem az, hogy egy meccsre összeállt és/vagy Bíró kivédte az ellenfél szemét, hanem mikor volt, hogy nem ad hoc módon valami ideig-óráig-működött, hanem sikerült kialakítani valami érvényeset. Szerintem minimum Rasmussenig kell visszamenni, csak akkor meg a támadójáték volt meglehetősen egysíkú, túlszabályozott és többnyire hatékonytalan.

 

Az igaz, hogy most enyhítő körülmény, hogy kiesett Tomori (és Kisfaludy és Szekeres sem volt...)

Előzmény: Fradista Utazó (6968)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.12.16 -1 1 6981

Javíthatatlan vagy...

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (6970)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 1 6980

Nem megyek bele....:-)

Előzmény: van_Persil (6979)
van_Persil Creative Commons License 2021.12.16 -23 0 6979

Varga "imádom a laposiak norvégjait, különösen Oftedált, és az oláh jetit is" ákos mindig is pártosan közvetített, egy laposi-Fradi meccsen a laposiaknak, egy buckalakók-Szeged meccsen a buckalakóknak szurkol. A rózsaszín-fekete (a klubszínetek) vattát kihúzhatnád a füledböl.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (6978)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 -1 2 6978

Visszatérve a tegnapi meccshez,ugye többen is kifogásoltuk Varga "akkor is utálom az ETO-t" Ákos inkább áldatlan mint sem áldásos ténykedését,hát mint mondjak ez a Bajkó gyerek sem egy alternatíva,ebbe annyi vitalitás van mint egy kiszáradt varangyban,mindannyiunk kedvence Zümi pl egy olyan jelenetnél mint mikor Ryde hárítja Cleo lövését kézzel lábbal,olyan átéléssel és dinamikával kommentálta volna hogy az csuda,Bálint olyan rezignáltan követte le mint ha csak a rigojancsi receptjét olvasná fel!

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6977

Kiváló hasonlat,de szerintem túlzó....én sem ragaszkodom foggal körömmel Tamihoz,de mint alternatíva mindenképpen megemlíthető.

Mert Esztike helyet kell valaki,és akkor is még csak két irányítónk lesz.....pedig azt gondolom hogy jobb a 3.

De nem látom azt a játékost aki szerinted számításba jöhet.

Előzmény: Kikinda Rangers (6976)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.12.16 -1 2 6976

Sándorom, Pált beválogatni olyan perverzió, mint Woody Allen-t nevezni a piros sarokba a legendás brazil ketrecharcos ellenébe. Látványos, meg véres lesz a végeredmény, csak nem biztos hogy WA rajongóinak olyan kellemes lesz azt nézni.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6975

Csavargó meséljél testvérem te kiket gondoltál akik Esztike helyet jobbak lehetnének?

Előzmény: Kikinda Rangers (6973)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6974

Sajnálom hogy nem felelek meg az elvárásaidnak,de elmondom neked hogy e miatt nem esem kétségbe.....

 

Előzmény: miracleteam (6971)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.12.16 -2 1 6973

Lakatost meg Pált? Nagyon visszafogott vagy ma, Sanyesz. A NEKÁ-ban van egy-két tizenötéves leányka: még ők se annyira jók, de sokkal fiatalabbak az általad preferáltaknál.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 0 6972

'A francia és a norvég csapatnak sokkal többet elnéznek, mint bárki másnak. De ebben semmi újdonság nincs sajnos.'

 

Szerintem sincs,a bírók gyakran jobban tisztelik a erősebb csapatokat,de őszintén szólva nem tapasztalom hogy most kirívóbbak lennének.

Előzmény: Gojira (6943)
miracleteam Creative Commons License 2021.12.16 -2 6 6971

Én mondjuk téged is cserélnélek egy fiatalabbra, biztos kevésbé lenne ostoba. 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (6970)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 -4 0 6970

Noni nem most tartotta a szűz beszédet....!

De egyetértek a kommenteddel,a csapat döntő része már rendelkezik tapasztalattal rutinnal,még akkor is ha fiatalok,az az 1-2 ki eső meg nem a világ vége....mondjuk én helyettük is fiatalt hoznék legalább egyet,de ha az irányító posztra gondolok akkor talán 2,nevesül Lakatost és Pált.....mert azt gondolom hogy szegény Misi válla már nem lesz az igazi(ne legyen igazam)

Sőt ugye én Pásztort is beválogatnám....akkor már három:-)

Előzmény: Tonio 2.0 (6934)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.12.16 0 1 6969

Annak ellenére hogy a svédek tapadtak a franciákra,még is azt mondom hogy végig kontroll alatt tartották őket,és mikor nagyon kellet robbantottak is.

Viszont ettől függetlenül nekem nagyon tetszik a svédek felfogása és játéka is!

Fradista Utazó Creative Commons License 2021.12.16 0 2 6968

Plusz a francia válogatott gerince évek óta együtt van, ami azért nem egy hátráltató tényező. A magyaroknál egy éve az EB-n és két éve az előző VB-n a mostani hármas védőink közül senki nem volt ott. 

Előzmény: Tonio 2.0 (6964)
van_Persil Creative Commons License 2021.12.16 -18 0 6967

"hip teens don´t wear blue" shirts

Előzmény: Fradista Utazó (6966)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.12.16 0 1 6966

Friday 17 December
17:30    France vs Denmark
20:30    Norway vs Spain

France will wear blue shirts, Denmark red shirts, Norway red shirts and Spain white shirts.

RnD Creative Commons License 2021.12.16 -6 8 6965

Márpedig tetszik vagy nem tetszik: az olyan válogatottaknál ahol nincs jó védekezés, össze kell rakni. Máskülönben nem lesz.

 

Lehet h a francia válogatott esetében a bajnokságból emanálódott ez a szuper lábmunka és aztán már Krumbholtznak nem volt vele feladata, de ezt kétlem. Maximum kevesebb feladata volt.

Előzmény: objektív3 (6963)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.12.15 -1 1 6964

A franciák meg fogják ezt nyerni, ha nem jön közbe nekik valami váratlan.

Nincs hiányposztjuk, mély a keretük, és persze remek a védekezésük. Valószínűleg a legjobb, legtapasztaltabb edzőjük is nekik van (aki nekünk nem kellett anno...)

A svédek 7 a 6 elleni játéka ellen is jók voltak, emberhátrányban szintén. Persze nekik talán több idejük volt erre felkészülni, de valószínűleg eleve a legjobb a világon a védekezésük.

Talán egy teljes orosz csapat lehetne rájuk veszélyes, vagy egy extra napot kifogó norvég, más nem.

objektív3 Creative Commons License 2021.12.15 -2 3 6963

A francia lábmunka diadala. Lehet tanulmányozni, lehetne a játékosoktól elvárni, de egyszerűbb leírni közhelyesen-dilettánsan: a kapitány, edző nem rakta össze a védekezést, mert nem igazán jó ebben, vagy kevés volt a felkészülési idő...

Előzmény: lunanoctis (6959)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.12.15 0 1 6962

A csoportelsők jutottak az elődöntőbe. Nincsenek meglepetések. 

Isthy1 Creative Commons License 2021.12.15 0 0 6961

Érvényesült a papírforma, a franciák jutottak az elődöntőbe. A svédeknél semmi átlövőjáték nem volt, pedig a francia védelem ellen azok jól jöttek volna.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!