Milyen érdekes, hogy a gyáva nyulak az ETO ellen,  a Fradi ellenében bátor és vérmes oroszlánokká változnak! Csak úgy, külső érdekeltségé tevők nélkül! S te erre meg is esküdnél, ugyebár?

Ja, mikor kivágták egy hétre , akkor Montenotte néven ismét itt lebzselt, akkor senki nem szaladt vamzerkodni a modikhoz, ahogy ő szokott.:))

Mezőnyben dobta csak a legtöbbet Linda. A mi legjobb góllövőnk Szani volt.

Kommentszekció Creative Commons License 2021.05.23 -3 0 2488

Most mi is menjünk a modikhoz totta?

Előzmény: RnD (2456)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.23 -5 0 2487

Akkor marad a magyar agyagfazék vagy tejfölös csupor vagy minek nevezik? S ha jövőre igazolnak még 2-3 norvégot akkor esetleg lehet egy magyar zsíros bödön?:)) Ez esetben pl Vica kétszeres zsíros bödön győztes lenne?:))

Előzmény: nicko (2486)
nicko Creative Commons License 2021.05.23 -3 0 2486

és ha nem lesz meg esetleg a BL győzelem sem az idén....höhö... ;)

Előzmény: Bamberg58 (2470)
RnD Creative Commons License 2021.05.23 -2 6 2485

Domokos Dalma jobbszélről talált be, természetesen.

Siófok—Móvár: 26-22 (15-13)

Felnőtt mezőnyjátékost erre a meccsre összesen nyolcat tudott nevezni a Siófok (és közéjük számoltuk akkor már Lapos Laurát is, aki junior korú, de azért van némi felnőtt NBI-es múltja…)
Kiss Niki ma nem játszott, a két szélen cakkundpakk egy felnőtt kézis maradt, Such Nelly, aki ráadásul nem is volt ma túl jó formában. A Móvár teljes kerettel érkezett, de ők szerdán is játszottak egy meccset és a legjobb játékosaikon az utóbbi hetekben már mutatkoztak a fáradtság jelei. (Szarková például az MTK ellen egymás után többször is hibázott elöl, amit egy jobb csapat kihasználhatott volna, és Kovács Patti is pontatlanabb már mint korábban…)

Így aztán csillogó-villogó játékra nem, de kemény küzdelemre annál inkább lehetett számítani, mindkét csapatnak létfontosságú volt a győzelem ezen a meccsen. Az első félidőben – köszönhetően Szikora Melindának, aki 41% védett a kapuban – a Siófok nem könnyen, de előnybe tudott kerülni (15-13).

A szünet után ez hamar megfordult: Niombla hibázott elöl kétszer is, és Gyimesi Kitti kiállításából is a Móvár jött ki jobban (1-0), mondjuk ebben közrejátszott Jezic üres kapus egészpályás próbálkozása, ami nem sikerült, és az is h az erejével látványosan elkészült Tomori jobboldalon ziccerből a kapusba lőtte a labdát + a kipattanót is (vagyis inkább Szemerey Zsófi védett kétszer bravúrosan). Szikora is elrontott egy indítást - Szemerey Zsófinak dobta át a labdát – amiből aztán visszaindult a Móvár és jobbszélről gólt is lőtt. Közben egymás után két siófoki játékost is kiállítottak (Hudák Emma kapott egy torkost Niomblától, alig lehetett utána életre kelteni….) igaz, a kettős előnyből csak egy gólt sikerült szerezni - azt is hetesből - de ezzel a vendégek kiegyenlítettek (16-16 40. perc)

Tomori középről balra adott labdáját Katona Flóra le tudta venni, indult vele de a félpályánál ellépte…Horváth Bettit kiállították mezhúzásért (a hatoson mellette álló Jezic mezét húzta, aki váratlanul nagyot esett…:) Ezután Horacek betalált, ezzel több mint tíz perc után ő lőtte a Siófok első akciógólját a második félidőben (előtte Tóth Gabi volt eredményes hetesből egyszer, de az is már majdnem tíz perce…) Németh Csillát is kiállították mezhúzásért, most Sirián volt az áldozat (ez volt az ötödik kiállítás hét perc alatt….). A Móvár 5-az-5 ellen a játékot jobbszélre játszotta ki, Katona Flóra gólt lőtt, majd egy elrontott Niombla próbálkozást követően Kovács Patti félpályáról betalált az üres kapuba és már a vendégek álltak jobban (17-18 44. perc). Ráadásul a kapuba visszafutó Szikora ütközött Stranigg Zsófival - aki már a hatoson várta - és nem is tudott egy ideig visszaállni védeni. Úgy tűnt a Siófoknak itt lesz vége...de mégsem.

Horacek átlövésből, Domokos Dalma balszélről talált be, majd rögtön utána újabb rendkívüli esemény történt, ’páros kiállítás’: Sirián Szederkét és Tomori Zsuzsát egyszerre küldték le, hogy miért, az on-line közvetítésből nem derült ki… Ezt követően Szarková egy-egyezett középen, ez most 6-az-5 ellen nem volt nehéz, és gólt is lőtt, Jezic inkább csak nézte ahogy bemegy mellette a vonalra (19-20 46. perc) Hudák Emma félpályáról az üres kaput célozta meg, Csapó Kincső azonban bravúrosan visszafutott és az utolsó pillanatban ki tudta ütni a labdát szélre (20-20).

Ez a látványos és sikeres akció belelkesítette a Siófokot, pillanatok alatt két gólt is lőttek egymás után  (Tóth Gabi talpról, utána meg Jezic középen a vonalról, Tóth Gabi asszisztból…) Visszaállt Szikora is, Kovács Patti két próbálkozását rögtön hatástalanította – eléggé elkapkodott lövések voltak, tegyük hozzá – és máris két góllal ment a hazai csapat (22-20). De aztán elöl eltébláboltak egy akciót és ebből Vanika indulásgólt lőtt (22-21 52. perc)

Móvári időkérés következett, majd Tóth Eszti tört be balkettőben, ebből hetes lett és gól (22-22). A másik oldalon Tomori és Németh Csilla – utóbbi balszélről futott be – harcolt ki egy büntetőt és Vanikát, aki Németh Csillát próbálta hátulról lebirkózni, ki is állították. A siófoki hetesből gól lett, utána Tóth Gabi jobbkettőben a vonalról volt eredményes (olyan elánnal h a két védőt lövés közben lendületből belökte maga előtt a hatos mögé) és Such Nelly jobbkettőből felkanyarodásból…(25-22 56'33")

...és ezzel el is dőlt a meccs. Elöl Tóth Esztitől, Szarkovától és Kovács Pattitól már csak erőtlen és/vagy rosszul helyezett lövésekre futotta. Ráadásul az utolsó öt percre a siófoki védekezés  felpörgött, a móvári meg lelassult (ez azt hiszem ilyenkor már fejben dől el: a többgólos előny megadta azt a plusz erőt a hazai csapatnak védekezésben, amit a többgólos hátrány a vendégektől elvett). Rövidebben szólva: a végjátékban a Siófok négy gólt lőtt, a Móvár egyet sem.

A bajnoki szezon egyik legjobb meccsét láttuk így is: szép megoldásokból, taktikai bravúrokból kevés volt, de aki szereti a küzdelmes mérkőzéseket, minden pillanatát élvezte ennek a rangadónak. Tóth Gabi dinamikus játéka az utolsó tizenkét percben és Szikora védései (plusz a másik oldalon az utolsó húsz perc gyengébb kapusteljesítménye) feltétlenül kellett a hazai sikerhez, ami teljesen megérdemelt. És ehhez ma elég volt hét felnőtt mezőnyjátékos…

objektív3 Creative Commons License 2021.05.23 -1 1 2482

63 százalék, de neked a 78 se lenne elég...

Adggddfbgr Creative Commons License 2021.05.22 -1 3 2481

Ti el is hiszitek ezt a rengeteg ostobaságot amit összehordtok?

Előzmény: A teremburáját (2480)
A teremburáját Creative Commons License 2021.05.22 -7 0 2480

Háát igen, a Békéscsaba, a Vác után felsorakozott a Fradi ellenségek soraiba a Loki is! Érdekes módon, mind az ETO javára tevékenykedtek a Fradit akadályozandó a bajnoki cím elhódításában, miközben nekik ebből semmi hasznuk sincs (láthatóan, de amúgy?). S lám sokak számára ez természetes és sportszerű!

Előzmény: jamaica2 (2479)
jamaica2 Creative Commons License 2021.05.22 -4 0 2479

Ha a Vác úgy játszik mint a Békéscsaba  vagy a Békéscsaba az ETO ellen 2018-ban úgy mint a Vác a Fradi ellen akkor még egy Fradi bajnokság lett volna 2015  és 2021 között..................1 gól.........1 gól!

Előzmény: Adggddfbgr (2469)
Smileball Creative Commons License 2021.05.22 0 2 2478

Nem baj, majd jövőre is játszanak néhány edzőbuktató meccset és jöhet újra Kudor.

Előzmény: Trombozis4 (2474)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.22 -7 2 2477

Hol volt ugyanez a becsületes játék a múltkori bajnokin? (Tudod, amikor lefeküdtek nektek...)

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (2471)
A teremburáját Creative Commons License 2021.05.22 -3 1 2476

A bajnoki meccsről van szó, nem a kupadöntőről!

Előzmény: RnD (2464)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.22 -2 4 2475

A Debrecen komoly csatára késztette a Fradit. Kiélezetten meccsen elsősorban Szucsánszkinak köszönhetően a zöld-fehérek kerekedtek felül. Ezzel valószínűleg meglesz a bajnoki cím a Fradinak, de jár a gratuláció mindkét csapatnak. A Debrecenben azért vannak jó játékosok és ezt megmutatta a Fradi és a Győr elleni két meccs. Kovács jól játszott ismét, igaz a lövőszázaléka 55%körül volt, de ennyi gól mellett ez így is jónak számít. Vámos és Bordás pedig megmutatta, hogy az olimpia után ott a helyük a felnőtt válogatottban.

Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.22 -1 5 2474

Így van, ez a varázsa a korán a megkötött szerződéseknek. Ha most döntene a Debrecen vezetése, akkor Kudor Kitti biztosan maradna és nem hoznának a nyakára senkit. De fél éve még minden más volt. Ettől függetlenül Szilágyi jó munkát végzett Vácon korábban és megérdemel egy lehetőséget Debrecenben. Viszont Kitti is marad és ez egyben azt is jelenti, hogy ha Szilágyi helyére készen áll a bármikor előhúzható B-terv.

Előzmény: RnD (2468)
MahatmaC Creative Commons License 2021.05.22 -3 3 2473

A debrecenieken kívül mindenki a Fradi bajnoki címét akarta. Azt hiszem ez mindent elmond a meccsről.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.22 -1 1 2472

Korrekt, Sanyesz!

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.05.22 -3 3 2471

Minden elismerésem a Loki korrekt és becsületes játékához,és gratulálok a Fradi bajnoki címéhez!

Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.22 -5 6 2470

De jó hallgatni a győri siránkozást. Imádom. Mondj még valamit! Kiszámolás egyszer, kétszer....?

Adggddfbgr Creative Commons License 2021.05.22 -4 3 2469

Milyen helyre érdi nyugger? Mert 6 évente alamizsnaként nyertek egy bajnokságot? :)

Előzmény: Bamberg58 (2463)
RnD Creative Commons License 2021.05.22 -3 10 2468

Szilágyi is megérdemel egy esélyt.

Ha meg nem megy vele a szekér, akkor Kudor Kitti ott van kéznél.

Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.22 -4 0 2467

Engem Szilágyi Vácon sem győzött meg. Nagy hiba Kudort lecserélni. Gyorsan ki kell rúgni Szilágyit.

Előzmény: schanc (2466)
schanc Creative Commons License 2021.05.22 0 1 2466

Szerintem fogják is a fejüket Debrecenben :) Kitti előtt le a kalappal, nagyon jól lehozza ezt a beugrást.

Persze nyilván más az alapozástól kezdve felépíteni egy idényt, anno láthattuk Bohus Beánál a Csabával, hogy nem annyira magától értetődő ez. Reméljük, Kittinek lesz egyszer egy ilyen lehetősége is.

Előzmény: Bamberg58 (2465)