Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szipusz2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 507
Képek? Ár? Azt nem mondom, hogy megveszem, de mindenképp kíváncsi vagyok és kkajánlom, ha olyan.
Előzmény: VW Geza (505)
szipusz2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 506
Mintha 1x valahol olvastam volna, hogy berakták, de ott nem a költségek minimalizálása okán. Értsd sok átalakítás kellett.
Előzmény: Törölt nick (504)
VW Geza Creative Commons License 2013.05.14 0 0 505

Sziasztok !

 

(Bocs, nincsenek ekezeteim).

 

Ha erdekelne valakit van, egy elado 94-es Ferozam. A kocsi korahoz kepest meglepöen jo allapotban van. Vegigolvastam a hozzaszolasokat , most mar tudom, hogy sarkalatos problemak a benzintank folyasa, korrozio, fogyasztas stb. Ezen a peldanyon minden rendben van. Nem mondom, hogy teljesen rozsda mentes, de minimalis . A mult heti müszakin agyon dicsertek . Kb. 9 literrt fogyaszt. Szerintem eredeti rajta minden, ugy is nez ki, de ezt ti forumozok talan jobban megtudjatok majd itelni mint hozzaertök.109 ezer km szamlakkal dokumentalva. En vagyok a 3. tulaj a 2. a nagybacsi volt töle kaptuk nemetorszagbol. Erröl is papirok vannak. Tehat ha valakit erdekel irjon, persze küldök kepeket is keresre. Egyebkent Vas megyeben van a kocsi. A hasznaltauton meg nincs fenn ,de a napokban majd ott is meghirdetem, gondoltam elöször itt ajanlom fel, mert jobban szeretnem, ha egy olyan gazdahoz kerülne aki ert ehez a tipushoz es ertekelni tudja ezt az allapotat. Egy gumicsizmas szölösgazdanak oda sem adnam. Szeretnem, hogy jo kezekbe kerüljön. Szervo, centralzar, el. ablak, vonohorog, el. tükrök.

Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.07 0 0 504

Sziasztok!

 

Új vagyok még a fórumozásban, és a segítségeteket kérném.

Azt szeretném megtudni,hogy a Feroza és az Applause motorja

kompatibilis-e egymással, tehát mondjuk bele tudnám tenni az

Applause motorját a Ferózámba,mert nem igazán akarom felújítani a mostanit

így is sokba van. Szóval valaki próbálkozott már ilyennel, nem találok róla semmit

és sürgős lenne. Vagy ha van valakinek eladó jó állapotú blokkja ill. alkatrészei

az is érdekelne. 

Köszönöm előre is!

Üdv.

ordax Creative Commons License 2013.05.06 0 0 503

Sziasztok!

 

Ferozához keresek belső féltengely porvédő gumiharangot, de sehol nem találok.

Tudna nekem ebben segíteni valaki? Esetleg melyik másik tipusidegen lehet jó rá?

Alsó-felső tartógömbfejet is cserélnem kell sajnos.

Noorbi88 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 502

Persze, mindenképpen, ha készen lesz a tank, akkor képet s tapasztalatot is megosztom majd :)

Előzmény: szipusz2 (501)
szipusz2 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 501
Majd számolj be, hátha másoknak is jól jön a tapasztalat ;)
Előzmény: Noorbi88 (500)
Noorbi88 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 500

Szia!

 

Igen, erre jutottam én is, tovább olvasgatva a fórumot, én is felkerestem az érdi srácot. Hamarosan viszem majd hozzá, rmeélem siekres lesz a történet.

A bontottal nekem is ez volt a "félelmem" kicsit.. nem biztos hogy sokkal jobb állapotban lenne.

De remélem így egyenes lesz a dolog :)

 

Kösz

N.

Előzmény: szipusz2 (499)
szipusz2 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 499
Szia!

Nekem spec csak a tank levétele és kilakatolása jelentett megoldást. Nem hiszem, h találnál jó bontottat...
Előzmény: Noorbi88 (498)
Noorbi88 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 498

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem, amint olvasgattam a topikot volt hasonló probléma.

 

Nekem is megette az idő a tankomat, és jelentősen folyik az amúgy is drága benzinem.

Esetleg valakinek elfekvőben nincsen egy használható tankja?

vagy mivel lehet megközelítőleg kompatibilis a tankunk?

 

Nem régen újítottam fel a motort, hasonló problémák voltak ingadozó alapjárat, magas fordulat, illetve egy nem várt hajtókar csapágy hang :) most ez a része tökéletes lett a verdának.

 

Banos Karesz olvastam hogy neked is tank problémád volt, sikerült megoldani a problémát? ha igen kérlek oszd meg velem, miképpen. :)

 

előre is köszönöm a válaszokat, illetve a segítséget.

itt vagy akár mailben is megfelel  benko.norbi@gmail.com

 

Ha bármiben tudok, szívesen segítek, megosztom a tapasztalatokat.

 

Norbi

001Adi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 497

Szia.

Nálam a marker bal széle előtt szokott lenni a jel. Elvileg a közepén kellene lennie, de így vált be.

Természetesen a gyújtáselosztó alatti alsó vákumcső lehúzása éa ledugózása után.

 

Mondjuk most szerintem a vezérlésemmel van valami, mert a gyúlytáselosztó koppanásig van és még sem tudom beljebb húzni a marker jobb szélétől 1 centire. :(

Az érdekes ebben, hogy jóval jobbra csak sokat fogyasztott, most hogy visszább raktam már fürgébb viszont gyorításnál kopog.

Előzmény: HUTI 4x4 (270)
muzga Creative Commons License 2013.02.24 0 0 496
Szia Huti 4x4! Olvasom a forumot, nagyon jó. Nekem is van egy Ferozám, idáig nagyon jó volt de most csak szenvedek vele. Lenne pár kérdésem, de leírni hosszú volna. Tudsz adni egy telefon számot úgy egyszerűbb lenne, előre is köszi.
csibi826 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 495

Üdv

 

Nem ismeri valaki a BMW motoros Daihatsu Bertone Freeclimber-t esetleg?

HUTI 4x4 Creative Commons License 2012.12.20 0 0 494

Hali!

A Feroza-samurai-vitara-niva felni elvigel kompatibilis. Samurai felnibe is van szélesebb, keskenyebb, de a 215-ös szerintem mindegyikre rámegy. Nekem pl széles vitara felnim van (előtte 255! ös gumi volt rajta) :D

Előzmény: garden1771 (493)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 493

Munka miatt terepen is van használva, a 235-os is csak azért ötlött az agyamba, mert tudtam volna nagyon jó áron jó állapotút. Visszamondtam, keresek keskenyebbet.

A 215-ös gondolom rámegy a samurai felnire is.

Előzmény: HUTI 4x4 (492)
HUTI 4x4 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 492

Szia!

Ha visszanézed a képeket, az enyémen volt 235/75 jól néz ki vele a verda,de én is inkább átcseréltem 215/75-re az nem is terheli meg annyira és még a kinézete is elég vagány marad. Nekem szervós a verda ugy nem nagyon lehettet érezni a széles gumit. Ha terepezel akkor ilyen könnyű kocsira nem szabad széles gumit tenni, mert nem tud kapaszkodni a gumi. 

Előzmény: garden1771 (491)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 491

Na akkor ez nem nekem való, elég sok alkatrészt cserélnem kellene :-)

Az meg nem hiányzik, hogy úgy kóvájogjon, mint gólyafos a levegőben. 

 

De terepgumi mindenképpen kellene tavaszig, ha van valakinek elfekvőben 4 db nem túl széles gumija, az értesítsen.

Előzmény: szipusz2 (490)
szipusz2 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 490
A kormány elég combos volt és sokkal inkább kihangsúlyozta a futómű hibáit. Én váltottam 195/80 r15-re, ami nekem nagyon bevált minden szempontból.
Előzmény: garden1771 (486)
lufisrobi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 489

Köszönöm.Azért teszek egy próbát:)

Előzmény: garden1771 (488)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 488

Állítható keménységű lengéscsillapító. Bár gyanítom az ilyen korú autókon már nem nagyon működik.

Előzmény: lufisrobi (487)
lufisrobi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 487

Sziasztok.

 

Egy samurai és 2 niva után egy feroza tulaj vagyok.van egy kapcsolóa műszerfal bal alsó részén "3 stage damper" H-N-S.

szóvel ez mi??? valami stabilizátorra gyanakszom ami az uthoz állitható.

garden1771 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 486

És milyen volt? Nagyon instabilan futott? Nem vágta haza a futóművet?

Előzmény: szipusz2 (485)
szipusz2 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 485
Nekem ilyen volt fent, amikor vettem. Úgy rémlik...
Előzmény: garden1771 (484)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 484

Heló!

 

Ferozára ráfér a 235/75 R 15-ös pacsker?

 

Lehet tudnak nekem külföldről hozni használtan egy garnitúrát, csak nem tudom, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

Lucky Look Creative Commons License 2012.12.08 0 0 483

sziasztok a daihatsu rockyrol szerettem volna informálódni de nem találtam rola semmit. tudja valaki hogy ezek az autok vasöntvény motorblokkosak, vagy valamilyen aluméniumötvözetbol készültek? dizelbe 2.8as mottorraltaláltam autokat, ezek vasöntvényböl nagyon nehezek lehetnek, vagy tudtok esetleg súlyadatokat? autóépités miatt merültek fel ezek a kéerdések, az olajteknö kialakitas és a nem szijas vezérlés miatt gondoltam ideális választásnak.

Előzmény: tgabi 1 (482)
tgabi 1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 482

Sziasztok!

Feroza injektorhoz keresek tömítőgyűrűt. Aki ismeri a koordinátákat kérem adja meg.

Köszi.

001Adi Creative Commons License 2012.11.04 0 0 481

Sziasztok.

Nincs valakinek elfekvő műhorizontja Ferozához. Az enyémben kezdenek elmosódni a vonalak.

Volt egy másik is, de az még rosszabb állapotban van. Már alig látni rajta a számokat. - Ronda.

 

Még kisérletezek egy kicsit a pillangószeleppel is, mert eltömődött a hidegindító vízjárta.

Már kifúrtam és kipucoltam, de a most rajta tátongó lyukakkal nem tudok mit kezdeni...

Szerencsére ebből is volt kettő. Az egyiknél nem nyitott ki a levegőjárat (ezt használom most, nyáron jó volt), a másik meg mindíg nyitva maradt. Utóbbit fúrtam szét és szedtem ki mindenféle gumudarabkékat belőle, amit sanszosan a hűtő javítására használtak.

Etetleg, ha hirtelen beköszön a hideg egy ilyet is kénytelen leszek beszerezni valahonnan.

Nagyon hasonló az Appaluseéhoz (elvieg használható az is), de egy pár dologban (végállás és vákumcsövek kivezetése, stb.) más.

Mivel csak néha járok erre adott esetben a valami (kukac) adi (pont) hu címen elérhet vagyok.

Köszi. Bye: Adi (feroza.hu) :)

 

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.19 0 0 480

Hali!

Ilyen lett.

 

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.19 0 0 479

Hali!

Bocs, képtelen vagyok rendesen használni ezt a fórumot. Hol enged hozzászólást elküldeni, hol nem, képet egyáltalán nem, feladom.

Szevasztok.

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.19 0 0 478

Ilyen lett a tank...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!