Keresés

Részletes keresés

Kittus007 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 3848

Sziasztok.Segítségre lenne szükségem azzal kapcsolatban hogy az egyik fehér gigant pulykám bőre alatt úgy fellevgősödött hogy alig bir menni.Mitől lehet ez?Most dobják a mérgüket és lehet-e ezzel összefüggésben?Napfényben rndesen átlátni a bőre alatt.Előre is köszönöm

 

 

Kultegin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 3847

Lemaradtak a képek :) Gy.-M.-S. megye Sopronkövesd

Kultegin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 3846

Nos, mivel ismét felsültem a pulyka csibékkel(tavaly nem kellett senkinek), és aki idén 100%-ra állította hogy neki kell szarban hagyott..... . Párat sikerült eladnom,de van még 5 db 5 hetes kispipém, ami szeretnék eladni. Ha érdekel valakit, írjon : magyar-turul@freeamil.hu 

Köszönettel: balázs

Kultegin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 3845

Szia! Igen, a kakas képes rá, hogy melegen tartsa a tojásokat. Egyszer én is kipróbáltam, de csak pár napig..... (meg különben is vita volt azon hogy ki alatt mennyi tojás legyen...... szal kihúzta a tojó alól :) )

Előzmény: Ronnja (3844)
Ronnja Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3844

Sziasztok!

A keresővel összevesztem, és nem hajlandó segíteni-nem tudtam visszakeresni. 

A kérdésem a következő lenne: kb két hete kaptak a pulykáim tojótápot, de csak 2-3 napig. Azóta az egyik tojó elkezdett tojni, de oda tojik, ahol éppen eszébe jut. A pulykakasom meg mindig ráül. Normális viselkedés nála, vagy elhagyta a hím igazolványát? Különzárjam pár napra? Bocsánat, ha épp nem rég volt téma, de most lusta vagyok visszakeresni. Előre is köszönöm a válaszokat.

Dragon680401 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 3843

Sziasztok.Volna egy pár 3 hetes parlagi pulykám eladó.Szentlőrinckátán vannak,tojó keltette és a mai napig neveli őket.Van 3 tojóm,fehér,kék és világos barna-fehér tarka.A bakom fekete-fehér tarka.

Bugsyy Creative Commons License 2014.06.08 0 0 3842

Üdv,

 

Nekem idén már 5. éve vannak fehér hibrid pulykák. Ami nekem eddig bejött: Méreghányás idején - mint például most is - Trisulmix-ot kapnak, illetve Jolovitot. A pulykanevelő tápjukba pedig folyamatosan bőségesen meszet, ettől erősödtem meg nekünk is azok, melyek nem tudtak lábra állni. Huzatot kerülöm. Persze hullás így is előfordul néha

Előzmény: Kittus007 (3830)
mementori74 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 3841

Szia

Köszi,ez megnyugtató így legalább nem kell kivágnom a bokrot mert jó árnyékot ad nekik

Előzmény: zsoltialeveli (3840)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.06.07 0 0 3840
Szia!Nálunk a dédi folyamat líciumot szed a libáknak meg a kacsáknak,állítja hogy ez milyen jó,és imádják...gondoltam magamban nekem aztán mindegy...Bajuk nem lett eddíg.
A pulykákat viszont máshol tartom,így ők véletlen nem kapnak a dédi agyon favorizált líciumából.Bár nem hinném hogy lenne bajuk tőle.Amikor kint vannak akkor is esznek mindenfélét amit találnak csak van annyi eszük hogy valami mérgezőt ne kajájjanak be.
Előzmény: mementori74 (3839)
mementori74 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 3839

Üdv

Kb egy hónaposak a kis pulykáim,a problémám az lenne hogy elég sok ördögcérna(Lycium barbarum) levelet megesznek,nem tudom hogy az árt nekik,netán mérgező,ha valikinek volt ilyen esete hogy ennek a bizonyos növénynek ették a leveleit a kis pulykái kérem írja meg hogy mi történt velük

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.06.04 0 0 3838
Azon lemondtam, na annyi netet már nem vagyok hajlandó fizetni.. :) No majd ha lesz lehetőségem megnézem!
Előzmény: TimáriKristóf (3837)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.06.04 0 0 3837

Laptopon küldtem el és nálam jó. Szerintem nézd me számítógépen, hogy ott jó-e.

Előzmény: zsoltialeveli (3836)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.06.04 0 0 3836
Nem tudom!Ugyanis nekem nem jó a link :/
Biztos te is telóval küldöd azzal nekem soha sem jó valamiért amit belinkelek.. :/
Előzmény: TimáriKristóf (3834)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.06.04 0 0 3835

https://docs.google.com/file/d/0BzQqS9AbrU9HUlNaV0d3al9INjQ/edit

https://docs.google.com/file/d/0BzQqS9AbrU9HUlNaV0d3al9INjQ/edit

 

Előzmény: TimáriKristóf (3834)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.06.04 0 0 3834

Szerintetek ez a pulyka kakas mit művel a döglött utódával?https://docs.google.com/file/d/0BzQqS9AbrU9HSnJSd0pjVWpiVW8/edit

Kittus007 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 3833

Ezt még megpróbálom.Köszönöm...Nekem 25-21 van ezért a kétségbeesésem.-...mondhatni elég sokba van...

Omosimama Creative Commons License 2014.06.02 0 0 3832

Ha nincs más ötlet, próbáld a fokhagymát. Macerás, mert le kell tuszkolni (összevágva) a torkukon, és több napig kell napjában kétszer "beadni" nekik. 

Előzmény: Kittus007 (3830)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3831
Én is nyomattam a gyógyszeres pulykanevelőt a méreghányás miatt meg gyümölcsöt és rengeteg hagymaszárat azt még is odalettek.Volt amelyiknek még inyjekciót is adtam de hiába.Mondjuk hogy mi miatt az annyira nem derült ki,még jó hogy csak kettőt vettem próbából..Viszont akivel együtt vettem annak mind a 12 elpusztult.Az állatorvos is csak találgatott,boncolni lehetett volna de 2 madár miatt nem éri meg.Befejeztem velük,nem hiányzik a sok idegeskedés..
Előzmény: Kittus007 (3830)
Kittus007 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3830

Köszönöm,ez is több volt mint amit a tenyésztő segített ...igérete ellenére..Ez nem zöld csak sárga de habos vagy nem is tudom...már mindent megtettem és eztán jön a neheze...a méreghányás..annyi pénzbe van hogy hihetetlen és a hajam feláll tőle hogy megdögölheta jó része még..nem tudom mit tehetnék.Amúgy a szer a laktoferm azt hiszem a májára de egy bő hete az egyik dögöt felboncolta az állatorvos és nem volt baj a májával csak a belével.Azért várom aki tud még adhatna tanácsot.Mindenesetre ezek után hibrid a portára sem jön be.

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3829
Szóval a hibridek elég csehül szoktak kinézni tollügyileg..Nem biztos hogy összefüg a betegségükkel,illetve betegségeikkel.Az hogy görbül a lábuk meg nem bírnak menni angól kórra utalhat akár.A fosás ha szép szöld főleg simán lehet májbetegség.
Ha visszaolvasol valaki már írta a szer nevét sajnos elfelejtettem,ami a májbetegségre van de lehet hogy valaki beírja mindjárt.Háát sokat nem segítettem,nekem a hibridek tavaly elpusztultak pedíg én is mindent megtettem értük.Soha többet..csak paraszt pulykát,legalább is én nem veszek többet az tuti!Jobbulást,reméljük felépülnek..
Előzmény: Kittus007 (3826)
Kittus007 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3828

Igen azok!

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3827
Szia!
Ezek fehér hibrid pulykák?
Előzmény: Kittus007 (3826)
Kittus007 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3826

 

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.4 hetesek a Pulykáim leesnek a lábukról elferdülnek a lábujjai vagy térdben összerogy ahogy azt a mellékelt fotón is láthatjátok.Lógatja a szárnyát alig mozog,de eszik és iszik.Ez már fennál vagy 2-2.5 hete.Nem tudom mit tehetnék még.Már hívtam állatorvost,naponta cserélem az almot a vizet és ellenőrzöm őket rendszeresen..Az állatorvostól kaptam gyógyszert mivel az egyik elhullottnak a bele végén egy véres vladékos hólyag volt és a többinek is észrevehető volt a fartájon fosásra utaló jel.Konkrétan alig van toll az alfelén a betegnek.Kaptak már a gyógyszeren kívül,jolovitot 5 napig,emésztést javitó ecet tartalmú itatóadalékot és most kezdtem el adni az E-szelént mivel legutóbb nem mertem 1 napnál tovább adni az adagolási útmutató hiánya miatt.Mi lehet a bajuk és mit tehetnék?Jah és van olyan köztük amin alig van toll...mintha lekopott volna a a szárnytőn meg a hátán,valamitn ma reggel egyiken észre vettem hogy sárga habosat fosik....Ez egyre jobb leszLégyszi adjatok tanácsot mert már kétségbe vagyok esve 4 db döglött meg eddig viszont nem jellemző a hirtelen hullás ez mióta megvettem vagyis 4 hét alatt hullt el..

technikus21 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 3825

nem ez volna a kérdésem, hanem hogy mit ehetnek, mire kell figyelnünk, zöldetm ikor kaphatnak és hasonlók

Előzmény: zsoltialeveli (3824)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.05.30 0 1 3824
Szia!Én tudok!Arra tippelek, hogy valószínű hogy fehérek is maradnak ;)
Előzmény: technikus21 (3823)
technikus21 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 3823

Sziasztok, most vettünk három kis pulykát, jelenleg még fehérek, pár hetesek lehetnek. Valami tippet tudtok nekem adni?

Omosimama Creative Commons License 2014.05.28 0 0 3822

Az enyém 17 tojás után kotlott meg. Kiszedtem ugyan alóla a tojásokat, mert csirkét keltettem vele, de tettem alá négy műanyag tojást, míg biztos nem voltam benne, hogy ülve marad.

Előzmény: deni49 (3817)
Ronnja Creative Commons License 2014.05.28 0 0 3821

Köszönöm a válaszodat. Egy kissé naív lehettem, mert 17 csodálatos kis pipém lett a két tojó alatt. Csak szerintem nem voltam eléggé gondos gazda,mert most már csak 5 van. :( pár a kutyák szájába sétált, a többi valamiért elhullott. 600nm-ren vannak és osztozniuk kell a tyúkokkal és a kacsákkal. Egy ideig az istállóban voltak, aztán ott kezdtek hullani. Onnan kiraktam erre a nagy területre, és a díszkertbe is kijárhattak.

Talán még az idén tudok javítani a bénázásomon. :)

még egyszer köszönöm, sziasztok. :)

Előzmény: zsoltialeveli (3820)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.05.27 0 0 3820
Figyelmetlen voltam.Amíg nevel egy darabíg nem tojik aztán majd a sarjút fogja tojni,de neki is kell egy kicsit regenerálódni..Én a naprát nyomtam nekil meg a tritikálét szűk 3 hét múlva megint tojtak. Tojótáppal lehet hogy még eredmènyesebb, passz azt nem használok.
Előzmény: Ronnja (3816)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.05.27 0 0 3819
Ha lopkodod tőle tovább fog tojni,ha nem akkor majd ő tudni fogja nyugi hogy mennyit tud betakarni!Figyeld hogy tépi-e a tollát akkor már készül.
Előzmény: deni49 (3817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!