Keresés

Részletes keresés

akutya Creative Commons License 2023.06.05 0 0 47035

Sziasztok,

 

 

Ha van most egy nyilt égésterű kazánom társasházi lakásban, cserélhetem azt engedélyezések nélkül új nyilt égésterűre?

 

Pl. ez ugyanaz, mint ami most van, és elérhető:

Vaillant atmoTEC plus VUW 194/4-5 (H-HR/HU)https://netkazan.hu/termek/6898/vaillant-atmotec-plus-vuw-19445-hhrhu-fali-kemenyes-kombi-gazkazan

 

Köszi.

Andrá$ Creative Commons License 2023.06.05 0 0 47034

Szia

 

Köszi az infot

 

Bocsi igen Condens 3000 van fent, 

 

Első kérdésem,hol állítottál te be 5 fokos hiszterézist a tároló érzékelő tekintetében?

 

Még a szerlő nézte valami szervíz menüben, hogy annyinak kell lennie és annyin is volt.

 

Mellékelek itt egy képet a HMV tartályról, ami egy 150 literes 2 csőkígyós a felső csőkígyó a gézkazán az alsó pedig egy vegyestüzelésű kazánra van kötve, a kazán melegvíz érzékleője a felső csőkígyóhoz van szerelve.

Azért enm tetszik ez a 10 fokos hiszterézis, mert 48 fokra van téve a meleg víz ugye a kazán hagyja kihűlni a vizet 38-39 fokra na ha valaki pont ilyenkore emgy fürödni akkor a 38-39 fokos meleg víz nem túl kellemes még fürödni valakinek hideg, holott ha tartanák mondjuk 44 fokon azért sokkal kellemesebb lenne. Persze egy idő után bekapcsol, de mire felfűti és odaér a víz az idő....

Jah még annyi hogy be van építve egy cirkulációs szivattyú is ami óránként 4X megy 3 percet az t hiszem és egy CW400-as szobatermosztát van fent, és egy  BOSCH PRO CONTROL GATEWAY a telefonos applikáció miatt, ahol látom a hőfokot és ott tűnt fel ez a 10 fokos hiszterézis 

 

 

Előzmény: Unicalfan (47026)
Andrá$ Creative Commons License 2023.06.05 0 0 47033

Szia

 

APAMET STIL S2 BOT 150 álló indirekt HMV tartály van beszerelve 

Előzmény: tutyimutyikatalin (47023)
Unicalfan Creative Commons License 2023.06.02 -1 0 47032

Ha középállásban ragad be (váltás során) akkor igen tud ilyet produkálni....de mint írtam kicsi az esélye ,hogy ez lenne a baj új kazánnál.

Az is lehet,hogy elkötött valamit ...

Ha rakott bele visszacsapót....de minek..az is baj lehet.

Itt egyértelműen nincs meg az áramlás ezért forralja.

Előzmény: Keeper83 (47031)
Keeper83 Creative Commons License 2023.06.01 0 0 47031

A váltószelep nekem is eszembe jutott, de az tud olyat, hogy a fűtési irányban jó, de HMV irányba kapcsolva mindkét elmenő irányban "dugulásként" látszódik? Ha leragadt volna, akkor nem kapcsol át, azaz HMV módban is a fűtésrendszer felé küldené a fűtővizet és nem felforralná, nem?

Előzmény: Unicalfan (47030)
Unicalfan Creative Commons License 2023.06.01 -1 0 47030

Szerintem csak nem sikerült megfelelően lelégtelenítened a csőkígyót,vagy be van ragadva a váltószelep.(bár ha új a kazánod akkor az utóbbinak kicsi az esélye.)

Előzmény: martasd12 (47027)
balu1984 Creative Commons License 2023.05.31 0 0 47029

köszönöm 

 

nagy nehezen eljutottam odáig hogy Bosch-t szeretnék.

100m2 padlófűtés emeleten radiátorok, 2 fürdővel ezeket néztem ki:

 

Bosch Condens 5700i 

Bosch Condens 5300I 

 

viszont nem tudok dönteni, hogy ér e 150 ezerrel többet a rétegtárolós vagy nem.

 

kádat is töltenénk vagy 2 zuhanyzó, vagy mosogató stb... és jó lenne ha nem fogyna el 5 perc alatt.

 

bárkinek valami tapasztalat vagy ötlet ?

 

Előzmény: de! (47025)
Keeper83 Creative Commons License 2023.05.30 0 0 47028

Ötletek:

- levegős a HMV tároló felé a rendszer

- az indirekt tároló fűtési körébe épített visszacsapó szelep (ha van) fordítva lett beépítve

- a tároló csőkígyója nem lett alaposan kiöbítve bekötés előtt (kötelező elem telepítéskor!) és az acél csőkígyó belsejéről egy szép nagy reve levált és beakadt valahol

- triviális, de lehetnek eldugott csapok az indirekt körben, amik a szerelés óta zárt állásban vannak

 

 

 

 

Előzmény: martasd12 (47027)
martasd12 Creative Commons License 2023.05.29 0 0 47027

Szia!

 

Megcsináltuk így a rendszert.

Kijött beüzemelni a szerelő, sajnos nem működik.

A fűtés kört fűti viszont amikor a HMV-t kellene akkor nem indul meg előre a víz, felfűti 90 fokra és kiáll hibakóddal.

 

Holnap hívom a hivatalos Immergas-t, hogy mit mondanak.

Ha nem szükséges nem szívesen vennék 2db iszapleválasztót.

Esetleg van valami tippetek? Találkozott már más ilyennel?

 

Köszönöm.

 

Előzmény: attila0325 (46365)
Unicalfan Creative Commons License 2023.05.23 -1 0 47026

Üdv.

Feltételezem Condens 3000 et akartál írni.

 

Első kérdésem,hol állítottál te be 5 fokos hiszterézist a tároló érzékelő tekintetében?

 

Teljes normálisan működik egyébként ....(szerintem).

 

A csőkígyós tárolód -gyártmánytól függően-kb közepén ,alsó 1/3 -ában van az érzékelő. Ha beállítod a tároló hőmérsékletét pl 48 fokra akkor értelemszerűen az érzékelő körüli hőmérséklet a mérvadó,tehát a kazán addig fűti a csőkígyón keresztűl a tárolódat amíg az érzékelőd körül el nem éri a beállított értéket. Ekkor viszont a tárolód tetején a HMV hőmérséklet már nem 48 fok hanem akár 60-70 fok is lehet. A tárolód alján pedig csak pl 40 fok.  A rétegtárolóval ellentétben ez az egyik legnagyobb hátránya a csőkígyósnak,hogy nem egyenletes benne a hőmérséklet.

Ha elkezded használni a melegvizet ,akkor a tároló aljába  bekerül a (kinti időjárás :pl tél nyár függvényében) a hidegvíz... pl 5-20 fokos. Ez elkezdi hűteni a tárolód alján lévő pl 40 fokos vizet ...minél több melegvizet engedsz ki annál jobban hűtve a tároló alsó 1/3 át ,felét.  -ahol az érzékelő van. Ha az érzékelő 5 foknál kapcsol (na) akkor kb megbolondulna a kazán a hmv termelés kapcsolási arányának tekintetében. Értelemszerűen,amíg HMV termelés folyik addig nincs fűtés(télen)  Magyarán ha 5 foknál kapcsol az érzékelő akkor pl adott esetben 10-15 liter melegvíz kiengedésével máris kapcsolna a HMV termelés (teljesen feleslegesen,hiszen pl egy 120 literes tárolóban ekkor még ott van a tetején ,felső 1/3 ában 40-50 liter (minimum 48 fokos víz))

 

 

Előzmény: Andrá$ (47022)
de! Creative Commons License 2023.05.21 0 0 47025

Attól függ, hogy milyen a tároló és a hőcserélő. Az előző kazánom egy Saunier-Duval Isotwin Condens volt beépített 40 literes rétegtárolóval. Eleve kb. 5 perc alatt felfűtötte 50 °C-ra, amikor nyaralásból hazajöttünk és visszakapcsoltam, de még ennél is hamarabb volt melegvíz, 1-2 perc után, mert nem egy csőkígyó melegítette benne az egész vizet, hanem a tartály aljáról kiszívta a hideget, egy tartályon kívüli hőcserélőn melegítette fel, és azt nyomta vissza a tartály tetejére, a vízelvételi pont közelébe.

 

Ehhez képest most egy hagyományos 120 literes indirekt tárolóm van csőkígyóval. Ennek kábé negyed óra, mire szobahőmérsékletről felfűti 50-55 °C-ra. Itt 1-2 perc után még nincsen semmi, mert az egészet melegíti, tehát ki kell várni, amíg a tetején el nem éri a 40 °C-ot.

 

A folyamat nem lineáris, mert 60 °C-os előremenővel fűti a tartályt a Genus One System, és minél melegebb már a tartályban a víz, annál lassabban melegszik tovább. Nem mértem még ki, de 10 perc fűtés után már tuti megvan bőven 40 °C a tároló tetején.

 

Nekünk a gyakorlatban sohasem fogy ki, pedig öten vagyunk. De mondjuk nem is töltünk kádat vagy nem zuhanyzunk egyszerre ketten.

Előzmény: balu1984 (47024)
balu1984 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 47024

sziasztok

 

segítsetek mi van olyankor ha van egy tárolós gázkazán és elfogy a melegvíz a tárolóból, akkor ugyanúgy működik mint egy átfolyós vagy várhatok x percet mire van ismét melegvíz?

 

köszi

 

tutyimutyikatalin Creative Commons License 2023.05.18 0 0 47023

milyen tároló van hozzá ? ugye nem funke, vconcept !?

 

Előzmény: Andrá$ (47022)
Andrá$ Creative Commons License 2023.05.10 0 0 47022

Sziasztok

 

Bármi ötletet szívesen fogadok milyen beállítási hiba lehet. Adott egy Bosch Condens 300 külső meleg víz tárolóval és a gyári 5 fokos hiszterézis helyett 10 foknál indítja a melegvizet. pl 48-ra van állítva és 36,5 körül kapcsol  be, ugyanez van ha pl 50-re állítom, telefonos applikációban szépen látni, hogy mikor megy és mikor kellene. 

  • hőmérséklet érzékelő jó értéket mutat
  • nincs eco módba
  • nincs semmiféle csökkentett meleg víz program
  •  5 fokos hiszterézis van beállítva
  • a kazánon a meleg víz tekerő maxon van 
  • nincs külön meleg víz program beállítva, csak sima 48 fok állandóan

 

Végig néztem minden beállítást de nem jutottam előbre.... minden szépen működik fűtés stb... kipróbálva  csak ez a meleg víz nem okés, hogy 10 fokkal engedi leesni a hőmérsékletet. 

 

Előre is köszi, ha tudna valaki segíteni 

osimate Creative Commons License 2023.05.10 0 0 47021

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni Cube S NET és Ariston Clas One gázkazán párosításában.Korábban computherm termosztáttal használtam a kazánt, de most a saját termosztátával együtt szeretném használni. Ezért bekötöttem a cube S NETeta BUS rendszeren keresztül a kazánba, csatlakoztattam az wifire a termosztátot és applikáción keresztül be is állítottam több mindent. Kb. egy éjszakán át működött az egész, azóta a Cube S NET kijelzője fekete (mintha ki lenne kapcsolva), többszöri levétel, reset, akku kiszedés után maximum a gombja világít kéken.Azóta ellenőriztem a kazánban a bekötését, valamint a kazán menüjében 224 (hőmérséklet szabályozás)-t bekapcsoltam, és a 421 (hőszabályozás típusa)-t átállítottam "környezeti érzékelő + külső érzékelő" opvióra (ez korábban, amikor még működött, nem került beállításra).Ezen beállítások (és többszöri áramtalanítás, termosztát reset) mellett is a termosztátnak kizárólag a középső gombja világít kéken, semmire nem reagál.Van ötletetek, hogyan lehetne működésre bírni?

kMuki Creative Commons License 2023.05.08 0 0 47020

Szia! 

 

Baxi Prime 24-nél ugyanez a hibakódom volt szinte újkora óta (új rendszer). Csak melegvíz közben akadt ki, akkor is csak az első felmelegedésekor, utána működött rendesen, egészen a következő másnapi használatig.

Fűtés alatt (padló) sose akadt ki, csak egyszer, de akkor végleg. Se az áramtalanítás, se a reset nem segített. Baxi szerviz kijött, a kazán saját programjában tesztelte és megállapította hogy egy hőmérséklet (piros színű) szenzor hibásodott meg. Kicserélte, azóta működik rendesen.

Előzmény: zozo76 (46967)
de! Creative Commons License 2023.04.30 0 0 47019

Ez a Tado tényleg rendesen beszéli az Ariston bus protokollt, és rendes hidegben tud vele szép folyamatosan fűteni a Genus One?

 

Hogyan és mennyire ügyesen vezérel átmeneti időben, amikor a hőigény alatta van a kazán minimumteljesítményének?

Előzmény: DirkG (47013)
de! Creative Commons License 2023.04.30 0 0 47018

Megosztok egy tapasztalatot alacsony előremenő/visszatérő-mániásoknak. 

 

Genus One System 30-at hajtok, ami azért lett ekkora, mert a szerelő nem mert 24-eset felrakni az előző 30-as után, nehogy ebbe kössenek bele. Tisztában vagyok vele, hogy erősen túl van dimenzionálva, még egy 18-as is bőven elég volna.

 

Ez 10%-ra, tehát 3 kW-ra tud leszabályozni. Empirikusan megállapítottam, hogy ha a kazán folyamatosan megy minimumteljesítményen, akkor 36-37 fok környékére kúszik előbb-utóbb fel az előremenő, mert ezen a hőmérsékleten adnak le a ház radiátorai 3 kW-ot. Az érték nyilván változik annak függvényében, hogy melyik szobában éppen hányan vannak és hogyan állnak a termosztatikus szelepek, de kábé itt van az egyensúly.

 

Felmerülhet az emberben, hogy akkor 37 fok alá nem szabad rakni az előremenőt, mert akkor majd kapcsolgat a szerencsétlen kazán.

 

A jó hír az, hogy nagy víztérrel ez nem feltétlenül igaz. Alsó hangon 250 liter víz van csak az öntöttvas radiátoraimban, és kábé 20 perc, mire megforgatja. (Persze nincsen ilyen időpont, mert nincsen rendesen hidraulikusan kiegyensúlyozva, sajnos nem olyanok a termofejeim.)

 

Fokonként merészkedtem 37 fok alá, és figyeltem mi történik. A végén, 32 fokon, ahol megálltam, a következő lett:

  • 30 percig tart, amíg a teljesen kihűlt rendszerre ráindulva a víz felmelegszik annyira, hogy a kazánteljesítmény padlót fog. (Ezt abból látom, hogy a ventilátor fordulatszáma eléri a 875 körüli minimumot.)
  • 14 percig tart, amíg innen az előremenő felmegy 33 fokra.
  • 30-45 perc, mire felkúszik 34-re
  • 45-60 perc, mire eléri a 35 fokot

Ha eljutna 36-ig, akkor ott lépne be a kapcsolgatás, mert a kazánlogika +4 foknál húzza meg az előremenő túllendülésének a határát.

 

Viszont 36-ig nem jut el, mert addigra a szobatermosztát már rég lekapcsolta, és ahogy közelít a radiátorok hőleadása a kazán teljesítményéhez, egyre lassabban emelkedik a rendszerben a hőmérséklet.

 

Lehet persze vitatkozni, hogy ennek így mennyi értelme van ahhoz képest, hogy hagynám 37 fokon. Nekem így jobban tetszik, mert folyamatosabb a fűtés, és kevésbé tud túlfűteni, mert ha belépnek plusz hőtermelők (nap, sütő, család), akkor 32 fokról hamarabb kihűl a rendszer, mint 37-ről tenné.

 

(Részletkérdés, hogy nálam ez egy fixen beállított előremenő, nyilván ugyanígy be lehetne állítani alsó küszöbnek is, ha automatika állítaná külső hőmérséklet vagy egyéb alapján.)

jimmbesz Creative Commons License 2023.04.29 -1 0 47017
jimmbesz Creative Commons License 2023.04.29 -1 0 47016

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni úgy alap minden nem használtam cirkó fűtést, jelenleg barátnőmnél egy Beretta ciao green 25 csi van.

Szeretném ha tudnám hogy működik mert sok furcsa dolgot hallok tőle amit a szerelője mond .

Egyáltalán hogy működik a dolog mire kell figyelni,

Ha nem akarok fűteni csak a vizet melegíteni pl?!

Nyomás hőfok .?

Jelenleg automatán van.

 

Centi the real Creative Commons License 2023.04.24 0 0 47015

:-)

 

Nekem meg pont egy Ariston 2 polusú sorkapocs hiányzik a környezeti hőmérő bekötéséhez...  És akkor tudnék időjárásfüggő hőmérsékletet beüzemelni..  :-)

Előzmény: DirkG (47014)
DirkG Creative Commons License 2023.04.22 0 1 47014

Nem tudtam volna emiatt aludni, szóval kisakkoztam: én állítottam el. A 2.2.3-ban van a termosztátra egy olyan opció, hogy "padló", vagy "szoba". Idén télen volt először hogy végigszaladtam a menün, és roppant logikátlannak tűnt itt a "padló" beállítás, tekintettel arra, hogy nincs ilyenem. Na, ez az opció a TA2 bemenetet konfigurálja, persze ez így direktben nincs leírva sehova :( Mondjuk valamennyire azért lehet sejteni, a bemenetről ezt írja a doksi:

 

FLOOR/TA2 - padlófűtés termosztát vagy 2. környezeti termosztát

(a 223.paraméterben kiválasztva)

 

Viszont a működéséről nem ír semmit, kiteszteltem, az alábbiakat csinálja:

 

"Padló" (default) esetben megfordul a vezérlés logikája, azért is van rajta gyárilag a rövidzár. Amikor ez rajta van, akkor nem csinál semmit, ha ez a kapocs nyitva van ilyenkor, akkor viszont indul a kazán.

 

"Szoba" opcióra átrakva ellentétes a működés: a rövidzár itt már olyan, mintha egy on/off szobatermosztát lenne rajta, ami folyamatosan "on" állapotban van.

 

Télen egyébként azért nem kavart be, mert radiátoros fűtésem van, és a 2-es kör előremenője olyan alacsonyra volt állítva, hogy ha be is kapcsolt emiatt, az elhanyagolható volt.

 

Jó hír viszont, hogy így fel lehet szabadítani egy Ariston sorkapocs csatlakozót másra :)

 

 

DirkG Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47013

Sziasztok!

 

Egy Ariston Genus One System kapcsán nem értek valamit, és nagyon zavar, hátha valaki tudja a megoldást. 3 éves lesz lassan a kazán, egy Tado smart termosztát van rajta, kb. egy Ariston Sensys-t hazudik a buszon. A kezdetektől jól működik, szépen állítható a HMV hőfoka, az időprogramok, stb.. Mint ahogy eddig minden tavasszal, a Tado-n kikapcsoltam az időprogramot, és "off"-ra állítottam az összes szobát, mert nem fűtünk már a kazánnal. Ilyenkor a Tado nem jelent be a buszon hőigényt, csak a HMV-re, eddig minden évben így ment le a nyár.

 

Viszont most feltűnt, hogy a kazán néha bekapcsol. Jobban megvizsgálva a dolgot, az látszik, hogy a 2.-es fűtési körnek van hőigénye ("1"-es státuszt mutat az 5.3.4-ben ("2. Fűtökör diagnosztika"). A Tado-n ha bekapcsolom a fűtést, akkor az 1-es körnél látszik a hőigény ugyanebben a menüben, ha kikapcsolom, akkor ahogy kell "0"-ra vált, tehát ez oké.

 

Megnézve a kazán sorkapcsát, a TA2/FLOOR feliratú aljzatban volt egy rövid vezetékkel összezárt csatlakozó. Tudtam erről, láttam már párszor, gyárilag így jött, nem bántotta sem a telepítő sem én (amikor kötöttem be a Tado)-t. Ha lehúzom ezt a rövidzárat, a 2-es körön a hőigény eltűnik, és minden az elvártak szerint történik, csak a Tado szabályoz.

 

Mondhatnám, hogy ez így akkor rendben is van ugye, így logikus.. De hogy a fészkes fenébe működött ez 3 évig így? Ki/be lehet kapcsolni valahol a 3db fűtési kört? Mert az lehet még, hogy elnyomogattam, és valamiért bekapcsoltam a 2-est idén télen, de nem találok sem a doksiban sem a menüben ilyen opciót.

 

kristof-25 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47012

No, akkor jól benéztem! De végre valami jó poén ebben az ördögi 133 hibajelben ! 

Előzmény: Törölt nick (47011)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.22 0 1 47011

:-D

 

Ez a Te kazánod képe kinagyítva.

Nyugi! nem osontam be hozzátok... csak kinagyítottam, hogy jól látható legyen. ;-)

Előzmény: kristof-25 (47010)
kristof-25 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47010

Úgy vélem fotó alapján, egyforma a kazánunk. Köszönöm a linket, nagyon sok okosság van benne.

Előzmény: Törölt nick (47008)
kristof-25 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47009

T. Fórumtársak.

Megoldódott a hiba törlés. Mire átváltottam a vezérlést programozottból állandó üzemre szerelő már rég törölte is a hiba jelet. A tipikus 101Ft-os munkadíj esete. Ő tudta hova kell nyúlni.

Köszönöm Mindenkinek hozzászólását.

Törölt nick Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47008

 ...Nálam nincs Reset gomb (vagy nem tudok róla)...

 

Ebből a vagy az igaz.   :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (47007)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47007
Előzmény: kristof-25 (47006)
kristof-25 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 47006

Nagyon kérem elnézésed és valóban ne vedd, hogy Hsz-ed után akarok okos lenni (de kis gyakorlatom van közel ezen a területen és épp ez miatt bosszantott a dolog). Majd egész éjszaka ezen rágtam. Arra gondoltam: a kazán gáz  csatlakozása alacsonyabban van mint vízszintes gerinc. A gáz kiszellőzött belőle, mert a legmagasabb ponton oldottuk a hollandert, de a ráadott gáz "beszorította" a leágazásban lévő levegőt.  Az első dolgom ma reggel teljesen ugyan az volt mint amit leírtál. Most egy kereszt huzattal szellőztetek, na mondom addig megnézem jött-e valami válasz. És lám ! 

Magánház nagyvárosban, az utcáról adott nyomású gáz jön be, Nincs a gázmérő és a készülékek között nyomásszabályzó (attila0325).  Fsz + lakószint + Ttér. Gázgerinc a fszt.i mennyezet alatt húzódik vízszintesen majd fölállás a lakószint és ttér ellátására. Kazán Fszinten van és a vízszintes gerincről van a leállás hozzá, kb. 1,10 v.szintes elhúzás + 1,30 függőleges leállás. Tegnap este a felső szinteken lévő g.tűzhely és ttéri konvektor beindult, nem azonnal de a 3. gyújtásra igen.  a kb. 1,30 m-es leállás nem tudott kiszellőzni ( ? ) Most lemegyek, kb bő fél óra eltelt, ha nincs merkaptán szag, gyújtás próba.

Nos: nincs gázszag de a kazán nem indul, 133 hibajel villog. Fűtésrendszeren 1,4 bar a nyomás. Nem tudom a kazánt kivenni a hibából.  Készülékszerelőt nem tudtam még elérni .

Elnézést, ha kissé kesze - kuszán írtam, de limbózok a laószint és a kazán között.

Előzmény: Sony Black (47004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!