Keresés

Részletes keresés

peterssen Creative Commons License 2014.02.22 0 0 7090

(Y)

Előzmény: fotóriporter (7088)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.22 0 0 7089

Vagy ha valaki komolyabban fotóz akciót, akkor két gépváz, két fényerős objektívvel... én Sigma 30 1.4-et és Canon 85 1.8-at használok két vázon. A szorítós kolléga például használhatná az 50mm-28 (vagy 30)mm kombót két vázon, és ki van váltva a zoom, fényerősebben.

Előzmény: fotóriporter (7086)
fotóriporter Creative Commons License 2014.02.22 0 0 7088

Egy kis ízlítő a sportfotók olimpiai tömeggyártásából a blogomon 

szl1973 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7087

Mondjuk 400/2.8-al nem fogok mégegyszer kézből fényképezni repülőnapot.

 

:D

Előzmény: fotóriporter (7086)
fotóriporter Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7086

Szerintem az objektív fényereje nem kompenzálja a végtelenségig a fény hiányát. Hiába van 1.2-es vagy 1.0-ás fényerejű obid, mert olyan kicsi lesz a kép mélységélessége, hogy egyetlen tényleg éles kockád se lesz. Sportnál meg még gyorsan is mozognak, így mégkönnyebben kimozdulnak az éles tartományból.

 

"A 85 1.8 túl hosszú volt, az én 18-135-öm nem az igazi.Sajnos a 28-70 2.8 is, ha olyan helyre mentek ahol nem sok fény van, nem volt az igazi. (2.8, 1/160-1/200, iso 1250-1600)

Valamilyen alternatívát javasolnátok?"

 

Ha fixet használsz, akkor nincs mozgástered, akkor és annyit tudsz csak fényképezni, amire épp képes. 85/1.8 helyett megpróbálhatod az 50/1.8-at, vagy az új 40-est, esetleg 35-öt, de azzal meg már nagylátód van, ha messzebb mennek, akkor nem tudsz mit kezdeni.

Vagy tudomásulveszed, vagy zoomot használsz. Amennyit nyersz a zoommal, annyit veszítesz fényerőben.

 

"Ha nem lehet felmenni a szorító mellé, jó lenne egy 70-200, az viszont egy 6 órás rendezvénynél igencsak igénybe veszi a kart."

 

Az első hat órás esemény jó kondi bérlet helyett, a másodikon már kevésbé fogja igénybe venni a karodat.

,-))

 

Mondanám, hogy egylábúval csalhatsz, de egyrészt a szorító mellett csak útban lenne, meg te is másoknak az egylábúval, másrészt 70-200-hoz nem nagyon szokás egylábút használni, mert az még nem nehéz.
Ha 8-10 órás munka van, akkor annyi, bírni kell. Én fényképeztem már 12-16 órákat is 2 db 1D-vel, rajtuk 24-70 és 70-200. Igaz, hogy nekem is fájt utána mindenem, mert én se voltam edzésben, de ezen lehet és érdemes is változtatni. Mondjuk 400/2.8-al nem fogok mégegyszer kézből fényképezni repülőnapot. Az már nem sport, hanem hülyeség - bár van, aki sokadszor is megteszi.

,-DDD

Előzmény: Sasi82 (7085)
Sasi82 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7085

Sziasztok!

 

 

Segítséget szeretnék tőletek kérni, küzdősport fotózásra.

Fény ugyebár nem valami sok. :D Ha minden igaz, fel lehet menni a szorító mellé.

Canon 60d mellé keresek valami alternatívát.

A 85 1.8 túl hosszú volt, az én 18-135-öm nem az igazi.Sajnos a 28-70 2.8 is, ha olyan helyre mentek ahol nem sok fény van, nem volt az igazi. (2.8, 1/160-1/200, iso 1250-1600)

Valamilyen alternatívát javasolnátok?

Ha nem lehet felmenni a szorító mellé, jó lenne egy 70-200, az viszont egy 6 órás rendezvénynél igencsak igénybe veszi a kart.

 

Előre is köszönök mindenféle segítséget.

 

 

 Üdv.

Gábor

Irsai Oli Creative Commons License 2014.01.31 0 0 7084

Miután eljutottam arra szintre, hogy fogalmam sincs mit kéne venni befektettem egy 55-250 stm-be. Meglátjuk mire jutok vele, aztán majd talán indulok más irányba. A lényeg, hogy elindultam... Köszi a segítséget! 

Előzmény: ötfelezős (7083)
ötfelezős Creative Commons License 2014.01.31 0 0 7083

Hát, nem nagyon. Olyan fedelesben, ahol a (mindkettő) hosszú falon szabadon mozoghatsz (mondjuk ilyen kevés van, Kaposvár például), ott a 100/2-vel meg lehet élni, mint legolcsóbbal.

 

IS? A 70-300-as IS-es volt, azóta azt tartom, ha lenne IS változat mindenből, csak olyant vennék. Bár szokták kinyilatkoztatás-szerűen közölni, hogy az IS a mozgásos képen nem segít, pedig de. Például egy fokozatnyit még elviselhetővé tesz húzásnál, a ló lábai életlenednek, de a "közepe" még éles. Aztán 200 mm-nél a képkivágás pontos tartásában baromi jó az IS. Ez csak vén trotliknál szempont, mint én vagyok, mesterlövészeknél nem. :) Az az igazság, volt egy időszakom, amikor úgy gondoltam, nem is kell tele zoom, de a végén csak rádumáltam magamat, és a két kályhacsőtől (nálam ez szeretetteljes meghatározás, másnál a vélemény :D ) megszabadulva  beruháztam egy 70-200/4 IS-re. Azért az karcol. Odakint, persze, nem a sötét fedelesekben. Karcol is és rugalmas is.

Előzmény: Irsai Oli (7082)
Irsai Oli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 7082

Jó lenne, ha azért "fedelesben" is élvezhető eredményt produkálnia, de ezek szerint ekkora keretből igazán jó megoldás nincs. Az IS nem hiányzott egyébként?

Előzmény: ötfelezős (7081)
ötfelezős Creative Commons License 2014.01.30 0 0 7081

Hát, ez nehéz ügy, mert attól nagyban függ, szabadtéren vagy fedél alatt szeretnél-e fényképezni. Én meg az újabbakat nem is ismerem, például ezt a -250es telét. Fedél alatt minden fényre szükség van. Én ezért fordultam a fixek irányába, amiből elérhető ezért a kb 100-ért a 100/2. Sajnos a következő lépcső, a 135/2, az használtan is 200 felett van picivel. A kettő közötti árért lehet kapni a következőt, a 200/2,8-at. Fix objektívvel ugye az úgy van, hogy messzebbről fekvő kép, közelebbről át kell fordítanom állóba, vagy letenni a gépet. :) Ráadásul azért a nagy rekeszes fényképezésnek megvannak a hátrányai, minden további nélkül előképzelhető, hogy a nyeregre élesítve (hát mert az a kézenfekvő, kivitelezhető) az arc már nem éles, elvégre az 24 cm-el messzebb van...

Szabadtéren az 55-200-assal kezdtem, amit itt nagyon le szokás húzni (én 25-ért adtam el, hogy ne hirdetgessem hónapokon át), majd áttértem a 70-300-asra, amit szintén le szokás itt húzni (azt végül is 65-ért adtam el rögtön). Ezek a lehúzások szerintem érdemtelenek. :) De hát az igazi az, ha az ember kipróbálhatja. Aztán jön az eccerű 70-200/4, 100 fölött valamivel, olyanom nem volt, de nekem valahogy nem is volt szimpatikus sose.

Ezek mind Canonok, egy 70-300-as sigmám van, törött blendekábellel, vázsapka gyanánt. :D

Előzmény: Irsai Oli (7080)
Irsai Oli Creative Commons License 2014.01.27 0 0 7080

Ok, azért köszönöm! 

Esetleg max 100e Ft-ig javaslat? Bár tudom ez itt elég sovány... 

Előzmény: ötfelezős (7079)
ötfelezős Creative Commons License 2014.01.27 0 0 7079

Bocsánat, de egy stm-est sem ismerek. :(

Előzmény: Irsai Oli (7078)
Irsai Oli Creative Commons License 2014.01.27 0 0 7078

Szia!

A lovas témák nálam is fontosak (lennének) ezért, mint szakértőt kérdeznéléket, hogy az EF-s 55-250 is stm szerinted használható lenne erre a célra (is)?

Köszönöm!

Előzmény: ötfelezős (7035)
fotóriporter Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7077

A Sport Akció és Feature szétválasztása régóta renszeresen előkerülő téma, de ugye komoly anyagi vonzatai volnának, hogy még egy (valójában kettő - egyedi és sorozat) kategóriát betegyenek. Többek közt pl. díjazni is kéne őket, ami ugye hat újabb díjat és a vele járó költségeket jelentené. Márpedig az alapján, hogy a tavalyelőtti évkönyvet is csak tavaly sikerült kiadni, nem úgy fest, hogy a bőség zavarában szenvednének a szponzorokat illetően.

Szóval ez egy adottsága a pályázatnak, hogy itt egyben van az akció és feature. De azért jelezzétek nyugodtan a szervezőknek, hogy ti jobban szeretnétek úgy....hátha sikerül nekik megoldani.

 

Egyébként engem kevésbé zavar a futós kép a sport kategóriában, mint korábban a Critical Mass.

Előzmény: peterssen (7074)
szl1973 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 7076

Én is erre gondoltam. :) Meg még arra, hogy a díjnyertes képnek mi keresnivalója a sport kategóriában, miért nem sorolta át a zsűri a humorhoz. Kicsit olyan érzés, mint mikor a Critical Mass kép nyert sportban. :(

Előzmény: peterssen (7074)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.01.23 0 0 7075

Nagy gratula!

Előzmény: peterssen (7074)
peterssen Creative Commons License 2014.01.23 0 0 7074

Köszi! Visszatérve a felvetett kérdéshez itt okosabb a beosztás: http://www.worldpressphoto.org/2014-photo-contest/categories 

 

Sports
Sports Action
Single pictures (SA) or portfolios/stories (SAS) capturing defining moments during major sporting events or top-level contests. All pictures must have been shot in 2013.
Sports Feature
Single pictures (SF) or portfolios/stories (SFS) featuring the variety of ways sports are practiced worldwide, on an amateur or professional level, competitively, or for recreation.

Előzmény: szl1973 (7073)
szl1973 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 7073

Itt is szeretnék gratulálni peterssen topictársnak a Sajtó Fotó sport helyezésért.

 

(Bár nem értem, miért nem inkább ez a képe lett dobogós, mert ez sokkal jobban tetszik. De sok mást sem értek, egyszer talán vagy le kéne írni a kiírásban pontosan az évről évre copy paste helyett, hogy mit takar a sport kategória, esetleg kettéválasztani akció- és egyéb sportfotóra.)

 

ötfelezős Creative Commons License 2014.01.17 0 0 7072

Akartam írni, hogy külföldön azért a szokás inkább a rettenet nagy villanó(k) felrakása valahová, ami lehet, hogy erősebb megvilágítást ad, mint egy rendszer vaku a gépen, de mivel az egész teret bevilágítja, lehet, hogy kevésbé zavaró. Az ilyen képekkel semmilyen nagy ISO-s kép nem tud versenyezni sajnos. Bár ez drága módszer (mármint drágább), de azért jó lenne elterjeszteni.

Előzmény: CyberCat (6939)
peterssen Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7071

Jaja, de ott van a mindenféle régebbi 300/2.8 is, használtan azok sem kibírhatatlanok, no mindegy akárhogy számolom az adott nagyságrendű pénzt bele kell tenni. Pontosabban kellene, mert most nem fogok. :) Ingyenebéd és olcsó nagytele pedig nincs.

Előzmény: gabbbb (7069)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7070

Focit bizonyos szintig 200-on is lehet fotozni. Uszas, vizilabda kemenyebb dio. F4-es obit csak abban az esetben tudok elkepzelni ha a vazad egy N-D4/D3 vagy C-1DX/mk4 amik jol turik a magas ISO-t es az AF is hasznalhato gyenge fenyviszonyoknal. Nem veletlenul kellenek draga cuccok ezeknek a fotozasahoz. 

Előzmény: peterssen (7068)
gabbbb Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7069

Tesztekben azt olvastam, hogy az új 120-300as nem sokkal jobb, mint az előző generációs. A régebbinek meg két nagy előnye van: olcsóbb (használtan) és ha jól tudom majd 1 kilóval könnyebb.  

A Nikon 300 2.8 VR ára a Fotoplusnál jelenleg 1.769e, az új Sigma 120-300 pedig 989e. Azért van különbség :) Csak a fókusza ne legyen csiga a Sigmának, ezen bukhat a dolog. 

Előzmény: peterssen (7066)
peterssen Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7068

Bármit amihez hosszabb optika kell, mint 70-200 :)

Úszás, vízilabda esetleg foci megmittudomén.

Előzmény: Chip-TFF (7067)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7067

Milyen sportagat akarsz vele fotozni? Tapasztalatbol mondom: egy 70-200/2.8-al sokszor tobbre mesz mint egy 300/4-el.

Előzmény: peterssen (7066)
peterssen Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7066

Nagyon dicsérgetik ezt az új sigma sport 120-300-at. Árban meg ugyanúgy elég drága. Millió alatt úgy látom nem lehet megúszni, hacsak a 300/4 nem lenne elég. Ki kéne próbálni hogy az af hogyan teljesít.

Előzmény: gabbbb (7065)
gabbbb Creative Commons License 2013.12.05 0 0 7065

AF-S 300/4? Esetleg Sigma 120-300 2.8?

Előzmény: peterssen (7063)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.12.05 0 0 7064

Nagyon jo es megdragabb 400/2.8-cal? :)

Előzmény: peterssen (7063)
peterssen Creative Commons License 2013.12.05 0 0 7063

Villámkérdezés:

 

Mivel lehetne helyettesíteni a nagyonjó és nagyondrága Nikon AF-S 300/2.8-at?

 

 

323d Creative Commons License 2013.11.23 0 0 7062

Természetesen követőben.

Üdv.: 323d

Előzmény: PJRT (7057)
PJRT Creative Commons License 2013.11.19 0 0 7061

Köszönöm! :)

 

 

Anna

Előzmény: seeman (7060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!