Keresés

Részletes keresés

ikajli Creative Commons License 2011.05.20 0 0 8018

Én nem vagyok szervezője ennek a találkozónak, kérdezd meg a topicban! De szerintem 100%, hogy igen. :-)

Előzmény: Törölt nick (8017)
ikajli Creative Commons License 2011.05.20 0 0 8016

Június 10-12 között Villányban/Siklóson (vagy valahol a közelben) tervezi a D90 topic a következő találkozóját. Kérem, hogy a rutinosabb helyi fotósok adjanak tippeket helyszínekre, ahova igazán érdemes egy ilyen alkalommal ellátogatni (természetesen fotózás céljából). Előre is köszönöm.

 

Egyúttal invitálom is az érdeklődőket. Részletek a D90 topicban.

ne_sa Creative Commons License 2011.05.20 0 0 8014

Jo szorakozast:)

 

ikajli Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8013

Aha, értem. Remélem hamarosan kipróbálhatod az új géped, és beszámolsz a tapasztalataidról.

Előzmény: kisbergics (8012)
kisbergics Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8012

Zajban jobb, megapixelben jobb (vágható, +lekicsinyítve javul a minőség), nem csapkodja a tükröt élőkép közben, kisebb és könnyebb, és talán dinamikában is jobb egy fokkal. D700 mellé másodgépnek, telézni ideális. Remélem. (:

Előzmény: ikajli (8011)
ikajli Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8011

Nincs mit. Egyébként mit vársz a D7000-től a D300-hoz képest? A videon kívül, mert az nyilvánvaló különbség.

Előzmény: kisbergics (8008)
kisbergics Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8010

Egyelőre nem hívott vissza.... D7000 van most megcélozva a videjó miatt. D3s-re nem futja, a videós fullframe gép meg még kéreti magát. De hosszútávon úgyis az lesz belőle. (:

Előzmény: DimensionSeven (8009)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8009

Na, Meikés D7000-re váltasz? Vagy másod-D700-ra?

Előzmény: kisbergics (8008)
kisbergics Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8008

Köszi a tippet, felhívtam, még visszahív. Talán lesz belőle valami. (:

Előzmény: ikajli (8007)
ikajli Creative Commons License 2011.05.19 0 0 8007

Ha még nem kelt el a D300-ad: pixinfon most keres valaki ilyet kifejezetten Pécs környékén.

(mondjuk annyiért, amit írt, én is vennék D300-at :-))

Előzmény: kisbergics (7971)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8005

E L A D Ó:

-Hoya ND400 67mm-es szűrő, 15.000 Ft-ért, kihasználatlanság miatt.

 

K E R E S E K:

-Hoya R72 77mm-es infravörös szűrőt

-Nikon 10-24 DX objektívet, magyar garanciával (lehetőleg a Dél-Dunántúlról)

 

Ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre kérem!

DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8004

Eladó Hoya ND400 67mm-es filter 15 ezer Forintért, kihasználatlanság miatt.

Érdeklődni, ajánlatokkal bombázni a d-7 kukac freemail.hu címen lehet!  

ne_sa Creative Commons License 2011.05.04 0 0 8003

Ez valoban sajnalatos hiba,enis visszavittem volna.

 

E honap 21-22 re nem lenne valakinek kolcson Nikon vagy Olympus esetleg kozeperintkezos vaku? 

Előzmény: ikajli (8001)
czy Creative Commons License 2011.05.04 0 0 8002

Nekem egy Soligor csinálta ugyanezt. Minoltán.

Előzmény: ikajli (8001)
ikajli Creative Commons License 2011.05.04 0 0 8001

P, A és S üzemmódokban (akár mátrix, akár középre súlyozott vagy spot mérési módban) kb. 1,5-2 fényértékkel alámért vele a D90 (vagyis sötétebbek lettek a képek jócskán). A jelenség ismert, külföldi fórumokon gyakran lehet olvasni róla. Arrafelé a Tamron garanciálisan javítja a problémát. Itthon a bolt azt mondta, hogy a vázonkellene szoftvert frissíteni. Végül szépen visszaadták a pénzem. Amúgy "optikailag, fókuszilag, stabilizálásilag" meg voltam vele elégedve. Tényleg sajnáltam ezt a dolgot. Legröbbször M-ben fényképezek spot méréssel, de azért nem mindíg. Szerettem volna, ha nem csak feltételesen tudom használni. Ettől még érdemes kipróbálni, internetes vásárlással simán vissza lehet küldeni minden magyarázat nélkül.

Előzmény: ne_sa (8000)
ne_sa Creative Commons License 2011.05.04 0 0 8000

Milyen gondok voltak vele, mert en is gondolkodom rajta.

Előzmény: ikajli (7998)
ikajli Creative Commons License 2011.05.04 0 0 7999

Köszi. Már egy levélvátás volt közöttünk régebben a témában.

Előzmény: czy (7997)
ikajli Creative Commons License 2011.05.04 0 0 7998

Ismerem azt az objektívet, már próbáltam is. Gondjaim voltak vele, nem vettem meg.

Egyébként nem hiszem, hogy a Tamron gyártaná a Nikon obit.

Előzmény: ne_sa (7996)
czy Creative Commons License 2011.05.04 0 0 7997

Nikon adok-veszeken pont hirdetnek egyet. Ma reggel.

Előzmény: ikajli (7995)
ne_sa Creative Commons License 2011.05.04 0 0 7996

Minimalis a kulonbseg de tobbek szerint jobb a Tamron 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD , a 2 objektiv felepitese ugy hasonlit egymasra mint 2 tojas, ugyhogy valoszinu a nikon verziot is a tamoron csinalja mert ilyen veletlenek nincsennek.

Előzmény: ikajli (7995)
ikajli Creative Commons License 2011.05.03 0 0 7995

Nikon 70-300VR optikát keresek megvételre. Mail nyilvános.

kisbergics Creative Commons License 2011.04.29 0 0 7993

Nincs titok. Nincs trükk. tényleg. Se szelektív színesítés, se semmi. Keresem a szép fényeket. (:

Előzmény: Törölt nick (7990)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.04.29 0 0 7992

Keresek Nikon 10-24 DX objektívet, magyar garanciával.

Ajánlatokat ár, állapot és a termék helyének megjelölésével a d-7 kukac freemail.hu címre várom.

Baranya és Somogy megye előnyben!    

ikajli Creative Commons License 2011.04.29 0 0 7991

És a bűvész hogy húzza elő a nyulat a kalapból? :-))

Remélem nem ilyen lesz a válasz.

Előzmény: Törölt nick (7990)
ikajli Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7989

Klasszak (a képek is és a modell is). Talán mozgalmat kellene indítani, hogy megvédjük a helyet jelenlegi állapotában? ;-)

 

Előzmény: kisbergics (7988)
kisbergics Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7988
Előzmény: ikajli (7987)
ikajli Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7987

Nem sajnos. De végre használták valamire a Balokány ligeti strandot. :-S

Előzmény: falang (7986)
falang Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7986

Volt itt ma közületek valaki fotozni?

Mert eleg sok fotos jött.

 

http://tv2.hu/tenyek/video/katasztrofagyakorlat-specialis-mentokkel

ph5.5 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7985

Nálunk az objektív cseréjével csak egyetlen gond van... minden nyilvántartásba van véve, gyártási számmal, beszerzési árral. A fogas, a hűtő, a tv, a fényképezőgép... szóval minden. Ha eltűnik egy Dxx váz, akkor nem tehetem meg hogy hozok otthonról egy másikat, mert a sorozatszám nem egyezik a leltárjegyzékével. És igaz ez az objektívre is. Ha legközelebb ellenőrzés lesz, akkor miként magyarázzák meg azok, akik nem figyelnek ilyen "apróságokra". Nincs sorozatszám egyáltalán az új cuccon. (az hogy az exifben benne van- talán csak én tudom) ezért valakinek fájni fog a feje. Szerencsére nem én írtam alá az átvételét :-)

Szóval elhiszem én hogy jó szakember... elhiszem hogy jól dolgozik... de egy használtan 12ezeret érő cuccot hiba esetén ne 25ezerért javítson, és ne úgy hogy kicseréli a 12ezres obit egy másikra... legalább a házat hagyta volna meg, mert azon van a sorozatszám :-(

Előzmény: u.hu (7984)
u.hu Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7984

Lehet ragozni a fotóműszerészeket így is - úgy is. Van amikor mindenkinek tele a f@sza, van amikor jó kedve van. Ilyen az ember...

Nem szeretem a Camera Kft, mert nekem szar melót csinált, valaki meg Isteníti.

 

A Horváth Lacit gyemekkora (csecsmőkora) óta ismerem, mivel az édesapjával a FÉNYSZÖV-nél együtt dolgoztunk. Ez 1971-ben volt és Dél-Dunántúlon Ő volt az egyetlen egy végzett kíváló fotóműszerész. Többek közt Ő készítette  Magyarországon a Minilux stúdióvakukat, ami talán a világon a második volt minőségben a három közül. Szóval ennyi.

A fiatal is nagyon jó szakember, az édesapjától tanulta az alapokat. Az, hogy kicserélte az obit, (ph5.5) talán a másik javíthatalan volt, nem tudhatom. Ennyiből kidobathatta volna.

 

Lajos ugyanolyan lassú mint a fiatal Laci, volt amikor a '70-s évek közepén-végén bevittem hozzá a gépemet (Nikon) és nem mert hozzányúlni. Budapestet ajánlotta, vagy Bécset, de Pécsett megcsinálta az öreg Laci.

 

Szóval mint írtam, van amikor az ember bal lábbal kel fel. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!