Keresés

Részletes keresés

Kria Creative Commons License 2007.01.05 0 0 132
sunbonnetsue!
"Ha valakit érdekel , nagyon szívesen elmesélem a beállításokat." Légy szíves mesélni.
Köszönöm.
Előzmény: sunbonnetsue (126)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.05 0 0 131

Márti néni,

Nekem ez a technika azért tetszett, mert nem kell előrajzolni.

De ennek a hátránya is van, mégpedig, hogy csak asszimetrikus mintákat célszerű varrni.Hogy mégegyszer ugyanúgy ugyanazt nem tudom kivarrni, az bizti!

Igen, az anyag saját festés.

Sue

Előzmény: Márta néni (129)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.05 0 0 130
bocs már megtaláltam, 10 evőkanál
Előzmény: Márta néni (129)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.05 0 0 129

Én ezt próbálkoztam. Ricky Tim még nem fogadna fel iapri tanulónak, de tán egyszer majd.

Módszerem az volt, hogy a négy középső motívumot skiccpauszra rajzoltam,  hogy egy kicsit legyen már tűkröztetve, ráférceltem az anyagra, és varrtam. De ez arra volt jó, hogy elmenjek az előrajzolás mellett, a papírt nem volt könnyű leszedni, és mivel puha volt a ceruza, a grafittól szürke lett a varrás.   

A kukacolással már kezd gyakorlatom lenni, az a módszerem, hogy nem egészen kukac, hanem egy ponton megállok, és onnan indítok farkincát, mintha kettest írnék. Ez arra jó, hogy van egy pont, ahol megállok, és felmérem a terepet, hogy merre tovább.   Nagyobb léptékű kukacolásnál pláne jó, mert  azt nehezebb hogy egyenletes legyen.

 

Sue ugye az anyagod parféval van festve? Remélem még nem felejtettem el mindent, mert megjött a festékem, és ha a mosószódám is meglesz, minden oké.

Gyorskérdés: az ureából mennyi kell?

Előzmény: sunbonnetsue (123)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 128

Kria,

 

Semmi extra nem kell ehhez, NO himzőegység, csak egy kis képzelőerő és gyakorlás.

Nincs semmi más előrajzolva csak egy ív, ahhoz kell igazodni. Menetközben dől el minden, mikor merre kanyarodsz, mekkora leveleket rajzolsz, stb.....

Én nagyon éveztem, míg varrtam.

Sajnos, nem tudok neked érdemi választ adni a kérdésedre. Én nem vagyok a gép mellett , így halványom sincs, hogy pl. a 7 milyen öltés?!

Majd otthon megnézem.

 

Sue

Előzmény: Kria (127)
Kria Creative Commons License 2007.01.04 0 0 127
Én hozzád képest - ahogy a munkáid látom - tényleg földi halandó vagyok. Küld el az e-mail cimemre Kria@citromail.hu. Ott bármekkorát tudok nézni. Egyébként engem minden érdekel, amiből tanulni lehet. Nekem, csak a varrógépem van. Szivesen veszem a magyarázatot, ha nem kell hozzá a himzőegység.
Amit én feltettem kérdést és a mintadarabot - ami még csak gyakorlódarab - arra a Te válaszodat is vártam volna. Ezt próbáltam már kézzel varrni akkor még nem volt ez a gépem, de sajnos nem volt szép.
Előzmény: sunbonnetsue (126)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 126

Sajnos, ahhoz, hogy ide fel tudjam tenni, a képeket le kellett butitani. Így viszont nem látszik minden jól.

Elárulom, hogy nekem sincs nagy gyakorlatom ebben, most próbálgatom.

Én tudom, hogy van benne sok hiba. De ha ezt egy földi halandó nézi meg, aki ehhez nem ért semmit, valószínűleg még szépnek is találja....

Ha valakit érdekel , nagyon szívesen elmesélem a beállításokat.....

Sue

 

Előzmény: Kria (125)
Kria Creative Commons License 2007.01.04 0 0 125
Katafa - Nagyon köszönöm a válaszod.
Sunbonnetsue - mivel nekem még nincs ekkora gyakorlatom a szabad gépi tűzésben igy csak dicsérni tudom.
Előzmény: katafa (122)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 124

 

 

Ez a következő szabadkézzel készült gépi tűzés próbálkozásom.

Ezen már három féle minta van, érdemes vele próbálkozni.... még nincs kész...

Sikerült egy Gaudinsky könyvet beszereznem. .....

Sue

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 123

 

Engen most ez a technika érdekel a legjobban, ezért megmutatom a próbálkozásaimat.

Nem dícséreteket várok, hanem épitő jellegű hozzászólásokat, kinek mi a véleménye róla.

Próbálkoztatok-e már ilyesmivel és mik a tapsztalatok evvel kapcsolatban?

Itt a próba másik oldala is, saját festett anyag.....:c)))

 

 

Sue

katafa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 122

Kria!

 

Én vagy 7-tel vagy 47-essel varrnám láthatatlan cérnával. Ez a két öltés ugyanaz, csak a 47 keskenyebb és sűrűbb, ezért szerintem kanyargás esetén nehezebb szépen a szélén tartani.

Kria Creative Commons License 2007.01.03 0 0 121
Egy kis segitséget szeretnék kérni. Ez a kép csak egy tanuló mintadarab az új gépemmel. Ilyet szeretnék késziteni teljes félkörben. Természetesen a nyers szinü helyet másmilyen lesz. Eddig visofix-szel van rögzitve. Nem tudom eldönteni, hogy ez után hogyan folytassam. sürű cikk-cakkal, vagy a 45-ös öltéssel. Kézzel már próbáltam, de a nagyon helyes csucsoknál a szálat jobban meg kellene erősiteni, de nincs mit behajtani. Utána tegyem alá a flizt és tűzzem?(!)
Köszönet minden segitőkész topiktársnak.
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.03 0 0 120

Márta néni,

 

Köszönöm szépen, feltétlenül megnézem....nem mintha nagyon szükséges lenne...de csak úgy...

 

Sue

Előzmény: Márta néni (119)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.02 0 0 119
Vettétek észre, hgy a Varrógépcentrumnak ma frissítették a lapját? az összes talp a hozzá tartozó magyarázatokkal rajta van. Szerencse, hogy nem vagyok varrónő, így nem értek mindent, így nem kivánom meg azonnal az egész garnitúrát.
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.02 0 0 118

És ugye természetesen nem kell olajozni.

Egyébként én is töltöm az olajat bele, mert szerintem az enyém nagyon zajong, de oda nem szabad

 

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.02 0 0 117

 

Jaj, korábban nem kapcsoltam.Tudjátok mik azok a lukak?Kapható kiegészítésképpen hozzá körvarró./Szabályos köröket lehet vele varrni, hímezni/ ezeknek a középpontja az a luk, ill. ennek a karnak a rögzítésére vannak.

Nekem van is ilyen izém, használtam is egyszer-kétszer.

Amúgy meg itt is BUÉK!

Zsuzsuci

Előzmény: Márta néni (116)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.02 0 0 116
Még szerencse, hogy én se. Mielőtt valami marhaságot csinálnék, elolvastam újra a gépkönyvet, hát az valami még hozzá vehető ketyerének a csatlakozására szolgáló lyukacska. 
Előzmény: sunbonnetsue (115)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.29 0 0 115

Kedves Márta néni,

 

én még egyszer sem tettem a lyukacskákba! Kivarrtunk már több, mint 2 millió öltést és azóta is tökéletesen működik.....

Ki érti ezt?!

Sue

Előzmény: Márta néni (113)
36évi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 114
Aszongya a silabusz, hogy csak oda tegyünk, de nekem is ingerenciám lenne máshová is. Hiszen - elektronika ide vagy oda - ebben is csak annyi forgó alkartész van, mint más közöséges vgépben. Márpedig régen nálam egy olajozás csupira szétszedéssel járt (alsó-felső tengely, tűrúd csupaszra).
Előzmény: Márta néni (113)
Márta néni Creative Commons License 2006.12.28 0 0 113

A BZS Zsuzsival leleveleztük, hogy mi is kéne nekem, ő összeállította, és a fiam elment érte, aztán az egyszerűség kedvéért azt kaptam tőle ajándékba.  A lányom adagja meg a varrógépcentrumból jött.

 

Kérdés: Én nem vártam meg az olajozással, míg megjelenik a jel, mert jobb szeretem, ha csendesebb, és tényleg az lett. Van a talp mellett jobbra két pici lyuk, amibe tűkörrel se nagyon tudok belenézni, a logika szerint ide is kellene olajat cseppenteni, de nem mertem. szerintetek elég, ha csak a bobinra, ill griffinre cseppentünk? a lyukacskákba ne?

Előzmény: Törölt nick (98)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 112

ZSuzsuci

 

szerintem semmi extra különleges neve nincs, vagy csak én nem tudok ilyenről.

Azt viszont  tudom, hogy a B&Zs-nél van ilyen előre felspulnizott alsószál. Ez ömlesztett, tehát nem a dobozos kiszerelés! Fehér és fekete színben szokták árulni.

 

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (111)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.28 0 0 111

 

Sue!

Tudnál egy kicsit pontosítani?

Van neve? Hol kapható? Hogy kell kérni?

Hozzászoktam a csodálkozó tekintetekhez, ha csak egy picit is különlegeset kérek.

 

Zsuzsa

 

Előzmény: sunbonnetsue (110)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 110

Kiegészíteném a 89-es hozzászólásomat:

 

Legnagyobb meglepetésemre kaptam egy kedves ismerősömtől olyan alsószálat, ami szépen fel van spulnizva, de nincs alul-felül kartonpapirból orsó, csak a cérna.

Ez TÖKÉLETESEN illeszkedik a bobbinba és nagyon szépen varr vele az Aurora!!!!!!!

Hímzéshez is használtam, ahhoz is remekül működött, tehát nem kell hozzá orsó és egy pillanat alatt ki lehet cserélni!

 

Nyugodtan vehettek ilyent, szépen dolgozik vele....

 

Sue

Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.28 0 0 109

 

Bizony, várjuk!

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 108

várjuk a képeket!

 

Sue

Előzmény: violini (107)
violini Creative Commons License 2006.12.28 0 0 107

Köszönöm,köszönöm,máris futok kipróbálni!  :-)

Eddig szivecskés díszítőöltésekkel szórakoztam doboztetők díszítéséhez,kombinálva kézi ezzel-azzal,és legszívesebben megmutatnám nektek,annyira örülök - még ha nem is mesterművek :-)))

Előzmény: sunbonnetsue (103)
katafa Creative Commons License 2006.12.28 0 0 106
OFF! Ezek szerint dolgozol?
Előzmény: sunbonnetsue (105)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 105

Szia Katafa,

 

Lehet, overlock bizti nem jár hozzá! Én pluszban a 43-ast és ezek szerint a 26-ost vettem:c)))

 

szia

Sue

 

Előzmény: katafa (102)
katafa Creative Commons License 2006.12.28 0 0 104
A kézi hatású (szerintem) csak az, amit írsz: minden 2. öltést kétszer varr. Mellesleg ez vastag cérnával nagyon szép és tényleg kézinek tűnik messzebbről.
Előzmény: violini (101)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 103

Violini,

 

 

a kézi hatású szerintem az lesz, amit néztél. ( kétféle van, az egyikben 6  a másikban 8 öltés van inchenként,...ha jól emlékszem.) Az egyedüli csalás az egészben, hogy az alsószál ún.láthatatlan , azaz transparent szál és kicsit feszesebb,így az alsó áthúzza mindig a felsőt és úgy tűnik, mintha kézzel varrták volna.

Próbáld meg így. A másik, hogy nem annyira szép szabályosak az öltések,ezért is tűnik kézinek még....

 

Sue

Előzmény: violini (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!