Keresés

Részletes keresés

biii Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2044

ja és ezen kivül kipróbáltam kiskukta blogján talált piskóta receptet.. hát simán áttérünk rá..

 

http://kiskukta.blogspot.com/2010/11/tortalap.html

 

és duplán jó, mert leirja külön hogy mennyi tojásból (és minden egyébből) mennyi kell egy -egy ilyen-olyan méretű tortaformához!

tehát minden méretű formához külön, komplett recept van!

 

sütöttem egy 3 tojásost, felvágtuk 3 felé (de lehetett volna 4 felé is). El is kellett egyből tennem fagyasztóba , mert egy hétvégi tortához sütöttem elő (férjem vidéken dolgozik, csak vasánap jön haza és van 2 kisgyerek).

a legtetejéből vágtam megkóstolni csak picit az izét.

aztán szép lassan forrjongott a levegő utána, mert mindeki ette volna.. igy pár órával késöbb, este fél 8 -kor csak neki kellett állnom sütni mégegyet... :-)

biii Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2043

  lemaradt a kép

biii Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2042

sziasztok

 

hétvégén ezt a judo-s tortát készitettem, rendelésre

 

 

ZsuR Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2041

Papus nem hagyta tovabb hulni - igy megtoltottem.  Nagyon finom a tesztaja, feltetlenul fogom maskor is sutni.

A krem is jo - de nem vajkrem, amihez szokva vagyunk, vagy ganache.  Azt hiszem legkozelebb a tej helyett tejszint adok hozza, biztos javit az allagan.  Nagyon kellemes csokolade ize van.

 

A recept ket fele kakaoport javasolt, az egyik a szokasos a masik a nagyon sotet kakao por.

 

A tortat a "normal" kakaoporral csinaltam, szep sotet szine lett, a kremet a sotettel, es mintha fekete lenne - vagyis teljesen keseru csokolade szine van.  Meg nem tudom melyiket szeretem, izre mind a ketto finom, nem erezni melyik sotet, melyik vilagosabb.

 

Masik ... szornyen el szoktam bokni a teto levagast, most is.  Aztan most jutott eszembe, hogy legkozelebb akkor fogom laposra vagni amig meg a sutoformaban van, igy az valamennyire fogja tartani az egyenletes szintet.  Remelem! :))

 

A kepen a bal oldali az amivel a kremet csinaltam, a jobb oldalival sutottem a tortat.

 

Előzmény: ZsuR (2040)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2040

Megsutottem a torta alapot, es elkeszitettem a kremet... lehet, hogy kedvenc recept lesz belole! :))

 

Nagyon konnyu...  ahogy kostoltam a tesztat, finom!  A krem szinten... es igazan nem "nehez" meg kaloriailag sem!  ha a tortat 12 szeletre vagom, akkor egy szelet 375 kaloria korul van... boven elbir meg tejszinhabot a tetejere :)).

 

Ha kihult a teszta, megtoltom, kivancsi vagyok nagyon, milyen lesz belul!

 

Előzmény: ZsuR (2039)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2039

Probasutom ezt a receptet - a Papus azt mondta, szivesen lesz kiserleti nyul... nem kell a melyhutot teletomi :)).

 

Itt a krem hozza:

 

6 evokanal vaj, szoba homersekletu

2 2/3 csesze porcukor

1/2 csesze kakaopor

1/3 csesze tej

1 kkanal vanilia kivonat

 

A vajat a cukorral habosra keverni.

Hozzaadni a kakaot es a tejet felvaltva.

Hozzaadni a vanilia kivonatot.

 

 

 

Előzmény: ZsuR (2035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2038

körülbelüli arányokat tudnál írni? (tudom, tudom, rajta van a honlapodon, de szerintem más is örülne, ha ide is leírnád...)

Előzmény: tortabirodalom (2037)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2037

Én nem pillecukros fondant használok, hanem magam gyúrom ( méz, zselatin,víz, margarin, porcukor ) Az eredmény függ a hozzávalók minőségétől. Ma már bármelyik porcukorból és mézből megcsinálom, de nem mindig tökéletesen egyforma. Pl. Rámát nem szeretek használni, sokkal jobb az olcsóbb margarin hozzá és szebb színe is lesz. Porcukrok is nagyon változóak, még ha azonos márkát is veszel.

Nem teljesen hófehér, kicsit tört színe van a méztől és a margarintól, de én szeretem használni.

Ilyen:

biii Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2036

ok

semmi gond, majdcsak jár erre valaki akinek van tapasztalata

Előzmény: ZsuR (2034)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2035

Itt egy egyszeruenk tuno repect, azt hiszem a hetvegen megsutom es melyhutom, igy nem lesz tul sok a munka jovo hetvegere - disiztes es vacsora fozes.

 

 

3 / 4 csésze vaj vagy margarin, szobahomersekletu
1-3/4 csésze cukor
2 tojás
1 teáskanál vanília-kivonat
2 csésze liszt 
3 / 4 csésze Hershey's kakaó vagy a Hershey's Special Dark Kakaó
1-1/4 teáskanál szódabikarbóna
1 / 2 teáskanál 
1-1/3 csésze víz

 

Melegítsük a sütőt 180 ° C. 
2. Keverd vajat és a cukrot nagy tálban, amíg puha. Add hozzá a tojást és avaníliát, keverd kb egy percig.

Keverjük össze a lisztet, kakaót, szódabikarbónát és a sót,felváltva adjunk hozzá vizet, hogy jol elkeveredjen.

Kizsirozott, lisztezett tepsiben sussuk.

 

 

 

ZsuR Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2034

Sajnos nem tudok segiteni... nem sok a tapasztalatom a fondtanttal, amikor csinaltam pille cukorbol nem volt vele gondom.

 

 

Előzmény: biii (2033)
biii Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2033

házi fondantot készitők, használók segitsetek

 

ma készitettem éltetem 2. fondantját pillecukorból.

első tuti volt. a készitéskor úgy tünt ez is az lesz.

de ma elövettem és amikor félbehajtottam, hogy gyúrom, egyből visszahajlott. túl zselésnek tünt. melegitésre aztán jó lett, ki tudtam nyújtani de nehezebben mint az előzőt..

 

és a szerkezete i smás, nem sima hanem mintha kis buborékok/lyukak lennének benne, nem egyenletes a felszine..

mindent úgy csináltam ahogy az előzőnél..

tehát pillecukor, viz, porcukor, meg ami belekerül még közben margarin (doboz bekenés, kéz kenés, stb)

 

mit rontottam el?? (ugyanolyan lidl pillecukor volt mindkettő)

 

köszi

ZsuR Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2032

Azt hiszem, kezd kialakulni a torta...

 

Csokolades lesz, mert az a kedvence a csaladnak.

 

Itt vannak dekoracios otletek:

Az elso nem az amit megcsinalnek - de nagyon tetszik!!!

Ez szinten tetszik - foldszintesben szep es elegans akarmilyen alkalomra.

Ezt szinten foldszintesben tudom elkepzelni!  Tejszinhabbal.

Ez is egy lehetoseg:

...es belul egy kicsi meglepetes. A toltelek is ganache  elnne - de tennek bele egy reteg marcipant.

No meg ez a kulso is tetszik, a viag nelkul:

ZsuR Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2031

 

 

ZsuR Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2030

 

 

ZsuR Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2029

 

biii Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2028

köszi

Előzmény: tortabirodalom (2027)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2027

SZiasztok!

 

Én az alábbi szelet-átmérőt használom:

16 cm- 8 szelet

20 cm- 12 szelet

23 cm- 16 szelet

26 cm-20 szelet

23*38 cm téglalap 45 szelet.

Ezek normál szeletek, szerintem lehet még többre is vágni, ha pl. gyerekeknek adják. A normál szeletnek az 5*2*2 cm felel meg. Az én tortáim átlag 10-11 centi magasak 3 piskóta között 2 krém.

 

A marcipánt és a többi bolti burkolót sokkal jobban megfogják a festékek, ezt én is észrevettem már. Marcipánnal én nem burkolok, mert mi nem esszük meg, így nem mindegy, hogy 2000 ft / kg vagy 600 ft / kg burkolót dobok ki. Csak díszítésre szolgál. Én jártam úgy az unideccel, hogy bár nagyon jól színezhető, szépen leheta tortára tenni, de a benne lévő mandulaaroma ízért átvette az egész torta és mivel nagyon hamar szárad nehéz javítani a hibákat rajta. Nem engedi ki a nedvességet, a piskóta teljesen bevizesedett tőle. A saját fondanttal soha nem jártam így.

Csak főzött csokikrémre teszem rá,nekem a lekvárról csodásan lecsúszott, a tejet tartalmazó krémek is egy idő után feloldják, amit én használok. Nekem ez nagyon jó, 2 nap után is olyan rajta a fondant, mint amikor rátettem. Inkább főzök 2 tojásról egy krémet, hogy be tudjam húzni vele a tortát.

 

biii Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2026

ja izesités, egy ismerősöm pl kókusz aromával izesiti.. az sem semmi!!

Előzmény: ZsuR (2024)
biii Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2025

szia

 

detto ugyanigy jártam!!!

 

2 hete próbáltam ki a házi dolgot pillecukorból, az elmúlt 3-4 évben csak marcipánoztam.

és mi is azt mondtuk, hogy áttértünk erre!! még jobban is izlik mint a macripán

 

egyszer vettünk formixot, az nem izlett.

 

mondjuk most tesztelgetem a szinezését és azt viszont - megitélésem szerint- nehezebb , mint  a marcipánt..

(én porral dolgozok)

 

tegnap készitettem 2 orchideát, egy fehéret és egy rózsaszint, nem tudom milyen lesz :-)  (most szardnia kell 3-4 napot)

 

egy kérdésem lenne hozzátok:

 

ha 12 szeletes tortát kérnek, megfelel egy a4 méretű, 4 piskóta magasságú torta?

 

apropó vannak erre alap normák? hogy pl a 18 v akárhány centis az a 8szetelesnek felel meg, a 22-23 cm-es a 12 esnek stb...

tehát ilyen általánosan elfogadott méretelés. :-)

Előzmény: ius72 (2023)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2024

Jo otlet az izesitese!!!

Előzmény: ius72 (2023)
ius72 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 2023

Tegnap a rég megvásárolt pillecukorból összegyúrtam a nyújtható fondantot. Ma alig birtam magammal, hogy ki ne próbáljam. Nagyon jó lett az állaga. Tettem bele mandula aromát így olyan lett az íze, mint a marcipánnak, de mégis fehér. A lehető legvékonyabbra nyújtottam, hogy ne legyen nagyon tömény, ha majd a tortára teszem.

Ezután ismét összegyúrtam és fóliába és egy jól zárható dobozba tettem további felhasználásra.

Hétvégén megnézem, hogy ha hagyom száradni, mennyire lesz kemény. Formázni nagyon jó lehet.

Kár volt kísérletezni, ezután már csak pillecukorból fogok készíteni fondantot.

ZsuR Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2022

Azt hiszem nincs... en inkabb tolteleknek hasznalom a marcipant, nagyon szeretem!  Jajj de nagyon.

Előzmény: ius72 (2021)
ius72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2021

Én elsősorban azért használom a fondantot, mert nem hagyja kiszáradni a süteményt.

Márciusban van a barátnőm házassági évfordulója.

Kakaós piskóta kakaós, megyes krémmel, fehér bevonóval. Tetején pedig fehér rózsacsokor volt.

 

A tortával nem lesz gondom. Inkább a bevonat és a díszítés okozhat gondot. Nekem kellene egy jó fehér anyag, amit jól lehet formázni.

 

Van, létezik fehér marcipán?

Előzmény: ZsuR (2020)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2020

Marcipant meg nem hasznaltam, csak fondant vagy vajkremet, no meg csokolade ganache-t.  Mi sem esszuk a bolti fondant, de meg a sajat keszitesut sem nagyon, nem igazan kedvelem az izet, ezert nem is keszitek sokszor.

 

Azt tanultam, hogy a fondant ala jo valami sima lekvart tenni, jobban lehet mozgatni a tesztan a fondant es konnyebb kisimitani.  Nagyon vekonyan persze, hogy ne legyen sok ize.  En a baracklekvart hasznalom erre, ami teljesen sima.

Előzmény: ius72 (2019)
ius72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2019

Zsur!

 

Akkor Te marcipánnal vonod be a tortákat?

Milyen krémet teszel alá?

 

Én sem és a család többi tagja sem esszük/eszem meg a tortákon a bevonatot, inkább csak díszítésre használom. Emiatt nem szeretnék sokat költeni a fondantra.

Előzmény: ZsuR (2018)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2018

Azt amit keszen lehet venni nagyon nem szeretem, nem lehet megenni.  A pille cukros nagyon edes - de eheto.  Csinaltam mar, es nem a fondtant hibaja volt, hogy nem lett tokeletes - nem sok gyakorlatom van benne, az az igazsag.

 

 Most lesz egy szuletesnap a csaladban, lehet raszanom magam egy fondant bevonatu tortara...

Előzmény: ius72 (2017)
ius72 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2017

Kedves Zsu!

 

Én eszterházy fondantot vettem a megyeri úti cégnél és abba kevertem még porcukrot ebből lett a nyújtható fondant és készítettem el a valentin napi torta borítását. Jó lett, de nem tökéletes. Sajnos mire eszembe jutott, hogy le kellene fényképeznem már csak egy cikk maradt belőle.

 

Valahol hallottam, hogy "frutti" nevű cukorból lehet egy kis melegítés után nyújtani és tetszés szerint formázni. Ki is próbáltam, de annyira nem szárad meg ha kinyújtom, hogy teljesen meg is tartsa a formát. Sajnos én hiába próbáltam meg nyújtható fondantot csinálni nem volt jó. Ragadt és tört. Kicsit sokallom az árát a boltokban kapható nyújtható fondantnak, de lehet, hogy rászánom magamat és veszek egy kis adagot kipróbálás céljából.

Bár előtte még kipróbálom a pillecukros fondantot is hátha az bejön.

 

Más: még nem sikerült tökéletes krémet készítenem, ami a fondant alá jó. Recepteket szívesen vennék Tőletek!

biii Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2016

köszi a segitséget

közben átnéztem a receptjeidet

ki fogom próbálni a túróst

Előzmény: tortabirodalom (2014)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2015

Most néztem, hogy a tejszínes eper még nincs fent csak fel akartam tenni. Majd sort kerítek rá ma valamikor.

Hogy jó legyen egyeseknek, válaszolok a kérdésedre is, 2 evőkanállal kell bele általában, és akkor kitalálhatőd, hogy mennyi túró meg eper és gesztenye kell hozzá....

Előzmény: biii (2010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!