Keresés

Részletes keresés

vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 876

Az önkormányzat szeretett volna népszavazást, nem tudom te miről beszélsz?

Több jogász túlórázott azon, hogy miként lehet megtámadni a népszavazás  kiírását.

 

A kérdés amit megtámadtak teljesen 1értelmű volt, persze aki nem akar népszavazást az eljácca az értetlent.

 

 

Előzmény: harzol (873)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 875

1: Hagyni kellet volna a népszavazást +tartani.

 

2: Az egyetlen mai keresztirányú útvonal mentén több tízezer ember él, akik nagyon szeretnék a forgalom elterelését a KKK-ra.

 

3: "Evetke...", ezt a stílust tapasztaltam azon a fórumon ahol sajnos én is ott voltam. Az a kb tíz útellenző magából kikelve mindenki beszédébe beleüvöltötzött aki nem mellettük, hanem észérvekkel beszélt.

 

4: A mostani keresztirányú út mentén a KISZ, a Glóriett, és érintőlegesen a Havanna lakótelep van. A Petőfi és a többi utcában lakókról most nem is beszélve. Tudom, ők le vannak szarva.

 

 

Előzmény: Elm (872)
Elm Creative Commons License 2008.04.01 0 0 874
Nos igen, ebben velemenyem szerint a polgarmesternek igaza van, ha szavazas, akkor az egesz kerulet. Mert igenis kozvetve sokakat erint.

Es a lakossagi forumot latva abban is igaza van sajnos, hogy herotja van a zoldsoromposokbol, az a stilus, amit nyomtak, elegge tre volt, es akkor finoman fogalmaztam. Tobbektol hallottam vissza, hogy meg ha igazuk is van, ezzel a habitussal csak elidegenitik a hallgatag tobbseget, akik esetleg meg nem dontottek...

Ettol fuggetlenul Mester ur sem tudott semmi ertelmeset mondani arra a nehany konkret felvetesre, ami elokerult. Ez a kerdes igy nem korrekt, ez szerintem is egyertelmu. Szerinte aki erre nemmel szavazott volna az a korutra is nemet mond. Hat szerintem ez kamu, ez a kerdes azt semmikeppen sem jelenti. De mind1, ez mar halott ugy.

Vajon miert kozvelemenykutatnak, miert nem teszik fel a kerdest egyertelmuen? "Akar korutat vagy nem?" Tartok tole, hogy nem az lenne a vege, amit ok szeretnenek...
Előzmény: vertikalispupakolo (871)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 873
Olvasd el a blogot.
Arról nem tehetek, hogy egyesek képesek 100 igen, vagy 100 nem szavazatot benyomni. Éppen ezért a szavazást leszedtem.
Lövésem sincs mi lett volna az eredmény. Az biztos, hogy 8 NEM és 1 IGEN szavazatig nem volt tömeges kattintgatás.
Tanultam az esetből. Nem is próbálok kevésbé kijátszható szavazórendszert keresni, mert nincs értelme.

Az önkormányzatunk miért nem merte megkérdezni, hogy rendes népszavazáson, hogy kell-e KKK? Csak nem tudta előre, hogy nem nyerhet?

A 30 embert te sem gondolhatod komolyan. :)
Előzmény: vertikalispupakolo (870)
Elm Creative Commons License 2008.04.01 0 0 872
Igen?
Nem erzed, hogy neked is lecsuszott a szemellenzod?

Egyreszt szerinted akkor a megoldas a tobbtizezer (vazze, mekkora lakotelep van a Petofin?) ember problemajara az, hogy masik tobbszazezer (hehe, mindjart milliokkal dobalozok, hallod Evetke?) ember lako es pihenolehetoseget agyonvagni egy autopalyaval a kertvaros/erdo kozepen? Gratula.

Masreszt emlekeztetnelek, hogy mar jopar evvel ezelott is lazan osszejott a tizezer alairas az ut ellen. Nehogy azt hidd, hogy csak partiz ellenzoje van a korutnak.

En sem tudom mi lenne egy nepszavazas eredmenye, de en azt gondolom, hogy az ellenzok lettek volna tobbsegben, mert akiket nem erint kozvetlenul, annak jo resz nem jott volna el...
Előzmény: vertikalispupakolo (870)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 871

"Dr. Mester László polgármester hangsúlyozza, hogy a körút megépítése az egész kerület ügye, így nem dönthet arról csupán a lakosság egy kisebb csoportja, akinek telkét közvetlenül érinti a tervezett körút nyomvonala."

 

Mi ezzel a baj, kedves Pepin? Nincs sapka a polgármesteren (vagy éppen van?)


 

 

A polgármester népszavazást szeretett volna az út ügyében, 10 ember jogi csűrcsavarral megakadályozta a népszavazást. Tudták, ebből a népszavazásból csak vesztesen jött volna ki a Zöld jogcsavarók csapata.

Ennyi a történet, ezen nincs mit ragozni.

Előzmény: Pepin (843)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 870

Az még semmi, de egy pár perc alatt vagy 300-al emelkedett a nem szavazatok száma!!!

Igaz az elkövető beismerte a tettét " Én úgy döntöttem visszaállítom a nem-ek 75%-os arányát "-felkiáltással.

 

Komolytalan egy társaság.

 

 Kb30 ember szembe megy vagy 40-60000 ember érdekével. Most minden keresztirányú forgalom egy úton a Métán (Ptőfi, Ráday) zúdul át. Ők akik ott laknak mondjuk le vannak szarva, hiszen az  csak pár tízezer ember.

 

Előzmény: Yoral (861)
Elm Creative Commons License 2008.04.01 0 0 869
A gyorsforgalmi es a Helikopter ut kozott is erdoben vinnek, megjegyzem. Igaz, az Auchan mar megepitette a feluljaros csomopontot, es a Csevezo is keresztbeszeli az erdot, de akkor is. En spec. a magam reszerol ott sem akarom latni - ami ertheto mert en ott lakom, es en azt az erdot hasznalom. De hat ez egyeni szocproblem... :o)
Előzmény: Pepin (867)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 868
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Úgy 5-6 éve én még vígan kereszteztem a Péterhalmi utat a kutyaiskola mellett, mert mindkét oldalon rendes erdő volt. Most ez nagyjából lehetetlen, de talán úgy 5 év múlva megint elképzelhető lesz.
Az mégsem lehet a Pilisi Parkerdő álláspontja, hogy 5-10 évente tarra vágja az érintett területeket.
Továbbá azt se felejtsük el, hogy a 40 méteres szélesség bőven meghaladja a most rendelkezésre álló területet. Kicsit lekapnának az egyik és a másik oldalból is. Darugyár területét tuti nem fogják kisajátítani, így ott még többet.
Ezen felül vannak a csomópontok. Azokon a helyeken is faragnának kicsit az erdőből.

Továbbá nem beszéltünk még a Keresztúri erdőről, ahol még hosszabb erdei szakaszon tervezik megépíteni az utat. Az már ugyan 2. ütem, de annyira még ez az ország sem extrém, hogy a semmiben érjen véget egy út.
Előzmény: Pepin (867)
Pepin Creative Commons License 2008.04.01 0 0 867
Szerintem nem. Eleve csak a Péterhalmi-Flór között jelentkezne többlet - és akkor még nem beszéltünk arról, mennyire számít erdőnek a Darugyár melletti rész. (Ott ugye nincs áthaladási lehetőség.) A Péterhalmi út túlsó része egyik oldalon egy gusztustalan szeméttelep/csatornaleeresztő, illetve egy elég nagy puszta a Cséry-telepig. (A másik oldal erdő ugyan, de az most is el van vágva a túloldaltól a Péterhalmi úttal.)
Szerintem ha úgy kezdik meglejtetni, hogy a portál nagyjából a Darugyár elejénél (Péterhalmi út) legyen, akkor már teljesen elfogadható lenne.
Előzmény: harzol (865)
M43 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 866

Ebből a pénzből inkább hidat építenék, vagy az acquincumit, vagy az albertfalvait (ráhordó utakkal). Több értelmét látom, ráadásul mindkettőt lehet úgy építeni hogy ne érintsen erdőt/lakott területet, csak iparit.

Előzmény: harzol (865)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 865
Ez gyakorlatilag azt jelentené, hogy az egész út egy alagút lenne.
Én ezt mondjuk nem bánnám, de a horribilis költségek miatt aligha merül fel ilyesmi.
Előzmény: M43 (864)
M43 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 864
Az erdő alatt is alagútban kéne vinni vagy hagyni a fenébe.
Előzmény: PriceJ (863)
PriceJ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 863
Előzmény: PriceJ (862)
PriceJ Creative Commons License 2008.04.01 0 0 862
Hupsz, ez elég veszélyesnek tűnik, mivel ez a szavazás úgy tűnik egy IP-ről csak egy szavazatot fogad el, képzeljétek el, mit művelhetnek a saját szavazásukkal...
Előzmény: Yoral (861)
Yoral Creative Commons License 2008.04.01 0 0 861
Ma reggel szavaztam nálad, akkor még csak 10 szavazat volt fent (2 igen - 8 nem). Most fél tíz, és már harmincnégy (25 igen - 9 nem). Szerintem az egész önkormányzatban nincs 23 masina, hogy csinálták ilyen gyorsan??
Előzmény: harzol (859)
PriceJ Creative Commons License 2008.03.31 0 0 860
Láttam és köszi érte. Cserébe a "futós" blogodra elhelyeztem egy bejegyzést:

" http://www.hirextra.hu/hirek/article.php?menu_id=2&article_id=60924

Mert az erdő is fontos!! :)"
Előzmény: harzol (859)
harzol Creative Commons License 2008.03.31 0 0 859
Indítottam egy blogot a KKK-ról: http://kkk.blog.hu/

Létrehoztam egy szavazást is "Szeretné, hogy megépüljön a Külső Keleti Körút?" címmel.
dodi77 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 858
Elm Creative Commons License 2008.03.29 0 0 857
Tobbek kozott onnan, hogy a zoldsoroposok, a transzparenseik ellenere, mar csak a nyitott/zart kerdesen vitatkoztak a politikusokkal es a telep lakoival (akiket ertheto okokbol ez erdekl a legkevesbe). Peldaul. De azert amit hetven eve folyamatosan terveznek, az csak forras kerdese, hogy mikor epul meg...
Valoszinunek tartom, hogy unokaim lesznek, mire tenyleg megepul teljesen. Mar ha megepul.
Előzmény: Yoral (854)
Yoral Creative Commons License 2008.03.28 0 0 856

Bocsánat táblázatban volt, tehát:

Projekt neve: A Külső Keleti Körút megépítése

Projekt célja:A Külső Keleti Körút kerületet is érintő szakaszának megépítésével a Hungária körút és az M0 autóút közötti legfontosabb körgyűrű jön létre, mely a harántirányú tranzitforgalom lakóterületi utakról való teljes eltűnését hozhatja Rákosmentén.

Várható megval.:2014-2020

Várható költség:nem kerületi szinten értelmezhető

Várható finanszírozás:várhatóan fővárosi forrás

Projektstátusz:Előkészítő tanulmányok készültek, a kerületi nyomvonal tisztázandó, a fejlesztés megvalósulásának pontos részletei jelenleg nem ismertek.

 

Az Xls neve szerint ez egy 2007. 12 havi változat, így érdekes az utolsó pont, és a megvalósulás tervezett ideje is...

Előzmény: Yoral (855)
Yoral Creative Commons License 2008.03.28 0 0 855
A Külső Keleti Körút megépítése A Külső Keleti Körút kerületet is érintő szakaszának megépítésével a Hungária körút és az M0 autóút közötti legfontosabb körgyűrű jön létre, mely a harántirányú tranzitforgalom lakóterületi utakról való teljes eltűnését hozhatja Rákosmentén. 2014-2020 nem kerületi szinten értelmezhető várhatóan fővárosi forrás Előkészítő tanulmányok készültek, a kerületi nyomvonal tisztázandó, a fejlesztés megvalósulásának pontos részletei jelenleg nem ismertek.

 

 

Ezt a 17. ker közlekedésfejlesztési akciótervében találtam:

http://www.rakosmente.hu/hirhozo/tajekoztato/t_20071206_1.xls

Yoral Creative Commons License 2008.03.28 0 0 854

Miből vetted azt ki hogy már nem kérdés az út megépítése?!?!? Szerintem ez is csak marketing, ha sokan sokat mondják hogy hüje vagy, előbb utóbb úgy is érzed magad, valami ilyesmi lehet ez is.

 

Most találtam a postaládába Mesterék újabb mesterkedését: most kitalálták hogy telefonos felmérést végeznek 1.000 lakos bevonásával "mert az a hangos kisebbség aki csak magával foglalkozik megakadályozta a népszavazást" (vagy inkább a bíróság mondta a kérdésre hogy nem túl korekt?!?!?!? :) na mindegy). Szóval "reprezentatív mintát vesznek" tudósurak bevonásával, és az értékelés után a mintavétel eredményéből alakítják ki döntésüket....

 

Kapkodósra vették a figurát, csapdalkóznak, vagdalkóznak, eddig nem az volt a téma hogy a honlapukon található közvéleménykutatásból lesz eredményük?!?!?!?!

 

Egyébként a fórumuk elég tré, másfél nap után jelenik meg a bejegyzés, de már hamarabb válaszól rá a bohóc, mielőtt becezúráznák a véleményt...

 

Hétvégén szétnézek a piacon hátha találok nekik üveggömböt valami vajákos asszonynál, hátha abból kiderítik a "reprezentatív véleményt", az talán hitelesebb lenne mint a telemesemondó szolgálatuk ;) 

Előzmény: Elm (853)
Elm Creative Commons License 2008.03.28 0 0 853
Voltam tegnap a Vajkban a forumon. Sok ujat nem tudok mondani, erdekes volt, de semmi kulonos. A politikusok elmantraztak a szokasosat, az ellenzok es az akcionyugdijasok kajabaltak, es ennyi.
Ha jol vettem ki, az ,hogy az ut megepul, nem kerdes mar, max. az, hogy hogyan. Meg esetleg az, hogy mikor...
PriceJ Creative Commons License 2008.03.26 0 0 852

Hogy linkelve is legyen.... :)

 

http://www.keruletkorut.hu/kozvelemenykutatas/

PriceJ Creative Commons License 2008.03.26 0 0 851

Most kaptam:

 

"Alighanem hallottátok, hogy népszavazás helyett bölcs vezetőink közvéleménykutatást tartanak majd, s ennek alapján döntenek, mely döntés mindezek fényében már nem is nagyon lehet kétséges. Ha van kis lehetőség, azért használjuk ki, úgyhogy idemásolom a közvéleménykutatás linkjét, két okból is: egyfelől mert nyilván minden (nem érintett) önkormányzati dolgozó minimum 10x kitölti majd (hitelesség? ugyan má'!), s hogy azért dumáljunk bele mi is, másfelől hogy láthassátok a manipulatív kérdések tömkelegét: http://www.keruletkorut.hu/kozvelemenykutatas/"

 

Az ottani fórumba beírni kétesélyes dolog, én kulturáltan, kedvesen fogalmaztam meg kérdéseket, észrevételeket, de a kényesebbje nem ment át a cenzúrán.

fater69 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 850

Kedves KKK érintettek!

 

Bár a március 30-ra meghírdetett helyi népszavazás már biztos, hogy elmarad ebben a kérdésben, de a XVIII. kerületi önkormányzat még megtartja a sárga füzetben beharangozott lakossági fórumokat. Szándékuk változatlan, az érintett "hangos kisebbség" véleménye sem változott, tehát a vita tovább folytatódik.

 

Fórumok ideje és helye:

 

március 25. 18,00 Pestszentimrei Közösségi Ház (Vasút u. 48.)
március 26. 18,00 Rózsa Művelődési Ház (Városház u. 1-3.)
március 27. 18,00 Vajk-sziget iskola (Vajk u. 16-20.)
március 28. 18,00 Kondor Közösségi Ház (Kondor Béla stny. 8.)

BoGar Creative Commons License 2008.03.21 0 0 849
Én elszakadtam a kerékpárúttól. Te voltál, aki minden hozzászólásodba beírtad. Én másról is beszéltem, de valahogy arra elfogadható választ nem kaptam. Na mindegy.
Előzmény: fater69 (847)
Pepin Creative Commons License 2008.03.21 0 0 848
hangos kisebbség... bakker. Vegyük el valakitől a nyugalmát, az egészségét, a békéjét... aztán nevezzük hangos kisebbségnek, ha felordít.
Előzmény: PriceJ (845)
fater69 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 847
Látom, nehezen tudsz elszakadni ettől a kerékpárút témától. Mi meg a KKK-étól. Így nehéz beszélgetni...
Előzmény: BoGar (842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!