Keresés

Részletes keresés

Andrew.87 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 3329

Azt még elárulnád, hogy hol te hol vetted a Rivago köveket? OBI-ba is van meg a Bauhaus-ba. OBI-ba olcsóbb és oda van kedvezményem is. Vagy azt se érdemes OBI-ba venni? :D

Előzmény: korzo (3327)
Andrew.87 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3328

De jó fej vagy! Köszönöm szépen. Megnézem, amiket küldtél. Ha van egy kis időd és rápillantanál, hogy élőben is milyen azt nagyon megköszönném! :-)

Előzmény: korzo (3327)
korzo Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3327

Apropó van még itt faluban egy igazi kovács is, aki csinál kerítést, de ő közel sem OBI kategória. Inkább csak érdekességképen, de megéri megnézni a munkáit: http://www.vasidomar.hu/index.html

Előzmény: korzo (3326)
korzo Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3326

Most nézem, hogy ez a Merkureximp Kft itt van a falumban. Ha az okosok itt megmondják, hogy mire kell figyelni, akkor szívesen megfogdosom neked ;)

(nem ástam bele magam a témába, mert hamar elvetettem a kovácsolt vasat. Nálam még ők voltak elmentve, mert szabadon legózható cuccaik vannak: https://www.metalmarket.hu)

Előzmény: Andrew.87 (3325)
Andrew.87 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3325

Ha a kovácsoltvas mellett döntünk akkor ezt több helyről is meg lehet rendelni. Csak itt az OBI, ami a legolcsóbb, de a legrosszabb minőség is. Van 1001 oldal, ahonnan lehet kovácsoltvas elemeket rendelni. Honnan tudom, hogy ahonnan rendelem az jó minőségű? Ez esetben mire kell figyelni? Esetleg tudtok ajánlani? Most éppen ezzel a Merkureximp Kft.-vel szemezgetek. Ez jónak tűnik. Viszont nézegetve a Primora-kerítés oldalát is és hát azt vettem észre, hogy ez ugyanolyan, mint az OBI, mert 1-2 kép az OBI oldalán is megtalálható.

korzo Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3324

Azt neked kell tudni, hogy mi tetszik. A kovácsoltvas szép, de nagyon "átlátszó", tulajdonképen csak fizikai akadály, se a betekintést, se a zajt/port nem fogja meg. Nálam ezért esett ki, mert egyre több helyen láttam utólag "tuningolva" nádszövettel, plexivel, vagy ilyesmivel.

Előzmény: Andrew.87 (3322)
Andrew.87 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3323

Ezekről a kerítéselemekről mi a véleményetek: https://vaskeritesek.hu/ 2 mm vastag és nem OBI. :-D

 

Andrew.87 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 3322

Próbálom persze minél olcsóbban kihozni, de hát azért a minőség is nagyon sokat számít. Ebben igazatok van és elkezdtem nézelődni máshol is. Találtam egy oldalt, ahol igaz drágább, de mivel egy "életen" át azt fogjuk nézni, így 1x kell beruházni rá. De nézegetek más jellegű kerítés megoldásokat (ami nem kovácsoltvas) is pl. ami vízszintesen futnak a lécek. Feleségem ragaszkodott hozzá, hogy kovácsoltvas legyen, de kezd megbarátkozni másik megoldásokkal is. Esetleg tudnátok ajánlani, hogy hogy lehetne szépen, jó minőségben kihozni?! De itt már, ha nem kovácsoltvas akkor a kapukra (kiskapu, nagykapu) is gondolni kell! Nézegetem ezeket a Nívókerítéseket is, de nem tudom mennyiből lehetne szépen kihozni. Esetleg van valami ötletetek? Minden ajánlást meghallgatok és köszönök szépen.

Pompiere Creative Commons License 2018.12.31 0 0 3321

Jó meglátás!

Előzmény: cinyoka (3319)
Pompiere Creative Commons License 2018.12.31 0 0 3320

Az OBI-is kerítéseket érdemes elkerülni. Vacak anyagból vacak minőségben készülnek. Régebben volt már róla szó. 2030-as hozzászólás és környéke.

Előzmény: Andrew.87 (3315)
cinyoka Creative Commons License 2018.12.31 0 0 3319

Az OBI-s kovácsoltvas hatású kerítéseket azért fenntartással kezeld, nagyon vékony az anyaga, talán ha van 1mm....

Előzmény: Andrew.87 (3317)
korzo Creative Commons License 2018.12.31 0 0 3318

Elméletileg(!) a szilós illesztés nekünk is megvolt, csak hát úgy tűnik nem sikerült túl jól...

 

Az egész-kétfél-t én is élőben látva döntöttem el :-)

Előzmény: Andrew.87 (3317)
Andrew.87 Creative Commons License 2018.12.31 -1 0 3317

Köszi a képet, jó látni így. Amit írtál a fugázással kapcsolatban, láttam több helyen úgy csinálják, hogy a minden egyes illesztést szilóval kihúznak. Először egybe ragasztják az elemeket és aztán öntik be betonnal. Így elkerülhető ez a probléma. Esetleg utólag nem tudod kihúzni?

 

A zártszelvényes megoldás így már 100%, hogy úgy lesz. Így, hogy ti is mondjátok, meg alapból az ésszerűség is ezt diktálja. Ezekhez az OBI-s kapukhoz lehet kapni gyári ilyen oszlopokat. Szerintem ezeket szépen beillesztjük aztán gyári lesz. :D

 

Az oszlop megoldások terén nekem is jobban tetszik, ahogy te is csináltad: 'egész - kétfél'-megolás. Feleségem mondta, hogy neki jobban tetszik a végig 40-es, de mikor mutattam neki, a tied már ő is látta, hogy jobban mutat. :-D

 

korzo Creative Commons License 2018.12.31 0 0 3316

Ilyesmit rajzoltam én is, mégse tudták értelmezni a "mesterek". Pl. nem értették, hogy miért szedettem fel velük az első sort amikor egésszel kezdték...

Szóval támogatom az ötleted, hogy te csinálod, mert itt az akarás és a pontosság sokkal fontosabb, mint a tapasztalat.

Tipp: a fedőköveket alaposan fugázd ki egymáshoz, mert eléggé ronda, ahogy a csatlakozásoknál csíkokban folyik le a víz az új kerítésen :-( Most ezen (is) megy az agyalás, hogy így utólag azt az 1mm-es rést, hogy a 'csába bírnám kifugázni úgy, hogy ne legyen foltos/csúnya a betonelem körülötte.

 

Apropó: mindenképpen zártszelvény-oszlopos módszerrel dolgozz! Én simán felraktam ezeket a becsavarozós sarkokat, de ezek a beton talpcsavarok amit adtak hozzá, nem állnak meg a "falban" rendesen. Az, hogy ez is el lett baxva, vagy eleve ilyen, azt nem tudom. Az oszlopos módszer biztosan bolondbiztosabb.

 

Még egy: nekem a 40-es oszlopok jobban tetszettek úgy, hogy egész-kétfél-egész-kétfél-... De ez ízlés kérdése :-)

Most itt állunk, van még híja, de azért már látszik mi lesz belőle.

 

Előzmény: Andrew.87 (3315)
Andrew.87 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 3315

Köszi szépen. Igen, olvastam az egyik hozzászólásodban hogy jártál vele. Ha tavasszal nekiállunk a munkálatoknak úgy gondoltam, hogy 1-2 ismerőssel közösen csináljuk meg. Igaz én nem vagyok kőműves, de elég precíznek és alaposnak tartom magam a legapróbb részletekig. A családban van hozzáértő, aki tud segíteni ebben, viszont engedelmetekkel a Ti segítségetekre/tanácsotokra is számítok majd. Én sem gondolkozom abban, hogy több száz ezer forintos munkadíjat kifizessek olyan szakembereknek, akik csak összecsapják és lehet nem úgy csinálják meg, ahogy kéne. Én is azon vagyok, ahogy írtad: "Elba*ni én is el tudom, ami legalább ingyen van." Úgy gondolom, ha jól meg van minden tervezve és adott hozzá minden akkor nem olyan vészes ez.

 

Teaway:

Igen én is így látom, hogy könnyebb, egyszerűbb és talán időtállóbb is lenne, az oszlopos megoldással. Az OBI-ba van a Flóra kerítésrendszer, amihez van oszlop is. Ilyeneket szeretnénk. Persze egy kicsit másképpen megtervezve, de a képen látszik is.

 

OBI-s kerítésrendszer:


 

A általam tervezett:

Előzmény: korzo (3312)
korzo Creative Commons License 2018.12.30 0 0 3314

Hát de. Az összes félkő 5-10mm-el alacsonyabb, mint az egészek (ahogy látod). Fajtán belül stimmelek, csak keverni ne kéne őket.

Felajánlották, hogy kicserélik, de mivel be kell tenni a gyártásba, az olyan 3-4 hónap. Én meg ott álltam elbontott kerítéssel, betáblázott "mesterekkel"*.

________________________

*: Mondjuk végül - ettől függetlenül - a "mestereket" elküldtem a fenébe, mert csak azt baxták el, amihez hozzányúltak. Elbaxni meg én is el tudom, és az legalább ingyen van.

Előzmény: Teaway (3313)
Teaway Creative Commons License 2018.12.30 0 0 3313

Nem mondod, hogy nem egyforma a magasságuk??

Előzmény: korzo (3312)
korzo Creative Commons License 2018.12.30 0 0 3312

Semmelrock Rivago: mérőszalagot vigyél mikor átveszed! Óriásit szoptunk vele az őszön, és nem túl segítőkész a support :-(

Előzmény: Andrew.87 (3310)
cinyoka Creative Commons License 2018.12.30 0 0 3311

Az én véleményem, hogy kiegészítő zártszelvény esetén könnyebb dolgod van, akár későbbi beállítás akár csere szempontjából. Az összképet nem rontja, viszont könnyebb szerelni és a "befalazott" zsanérral ellentétben rugalmasabb a rögzítés. Én mindenesetre így csinálnám, ha most állnék neki...   ;)

Előzmény: Andrew.87 (3310)
Andrew.87 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 3310

Sziasztok Srácok!

 

Tavasszal tervezem az utcafronti kerítésrendszer kiépítését Semmelrock Rivatto zsalukőből kirakva, közötte kovácsoltvas kerítéselemek, kiskapu és nagykapu. Nem egyszerű a tervezés, hiszen minden egyes cm számít! 

 

Több helyen találkozom olyan megoldással, ahol a kiskapu és a nagykapu zsanérja közvetlenül a zsalukőbe van fogatva. De találkoztam olyannak is, ahol 2 db zártszelvény oszlop között van.

 

Ennek van kifejezetten valami jelentősége? Melyik a tanácsosabb?

 

Én kifejezetten arra gondolnék, hogy ha csak simán a zsalukőbe van akkor az esetleges kapu becsapódások nem éppen kedveznek a kőnek, mint ha az oszlophoz lenne rögzítve. 

 

Mellékletként csatoltam 1-1 képet illusztrációnak.

 

Minden tanácsot meghallgatok és köszönök szépen.

 

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Nektek!

 

örökmozgó3 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 3309

Köszönöm szépen a szakértéseket.

Én nem értek hozzá, keresek valami szakembert.

Előzmény: cinyoka (3307)
cinyoka Creative Commons License 2018.12.20 0 0 3308

Azaz, tényleg! Köszi!

Előzmény: halaloszto (3306)
cinyoka Creative Commons License 2018.12.20 0 0 3307

Szerintem is inkább vezérlési hiba lehet. Meg kell hallgatni -még bontás nélkül - hogy az infra vevője kattog-e amikor megszakítjuk...ha nem az már jó hír :)

Ha kattog az már nem olyan jó, de még mindig lehet, h kontakthibás és ekkor már tényleg ki kell iktatni egy rövidzárral...

 

Előzmény: botsinkai (3305)
halaloszto Creative Commons License 2018.12.19 0 0 3306

raschel

Előzmény: cinyoka (3302)
botsinkai Creative Commons License 2018.12.19 0 0 3305

A hőfokfüggőséget kell biztosan tesztelni. Hétvégén lesz plusz fok elvileg. Illetve tesztre érdemes kiiktatni az infrát (rövidre zárni a panelon). Infrahiba produkálhat ilyet.

 

Előzmény: örökmozgó3 (3304)
örökmozgó3 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 3304

Tanácsot szeretnék kérni. 0 C° nál  az úszókapum nem megy vissza. Nyílik, de vissza már nem megy. Mi lehet a probléma, hová forduljak?

 

Topacsenkó Creative Commons License 2018.12.14 0 0 3303

Tudom mire gondolsz, szerintem az elég csúnya, és elég hamar megeszi az idő. Az egyik szomszédnál van olyan, és kifakul, kilyukad hamar. Annál szerintem jobb a sima nádszövet 5 évente cserélve, bár tény hogy az sem olcsó, ráadásul akkor azért kell a 60-as zártszelvény 2m-ként, mert abba a szél is belekap. 

 

Előzmény: cinyoka (3302)
cinyoka Creative Commons License 2018.12.14 0 0 3302

10x10-es betonháló a nem feltűnő részekre elég jó opció lehet, bár én nem kúszónövényt terveztem (mondjuk az is jó csak azt gondozni kell, nyírnu stb) hanem "sniperhálót" vagy mi is az igazni neve talán juta háló...van belőle egy csomó zsín, tudod olyan mint a krumpliszsák :D

 

Én a szomszédom telkét készülök megvenni  (csak fű és pálinkafa :D lenne benne, nomeg a kutyának némi akadálypálya, ja és egy szerszámos házikó), és azt kellene majd körbekeríteni...egyenlőre a terv 10x10 betonháló, 40x40-es zártszelvény, egyenként fúrt 60-70cm-es betonalappal és persze a fent említett háló...ez úgy is hátul lenne, elől szép a kerítés. 

Előzmény: Topacsenkó (3301)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.12.14 0 0 3301

Tavasszal indul a hátsó  kerítésem másik két oldalának építése, tapasztalattal felvértezve állok elébe, és nagyon várom, hogy az egész kész legyen. Az előző szakaszhoz képest a legnagyobb szerkezeti változtatás az lesz, hogy az oszlopok "pontalapja" és az oszlopok közötti "sávalap", egymástól el lesznek dilatálva. A pontalapok kicsit mélyebbre kerülnek, illetve az oszlopok nem csőből, hanem zártszelvényből lesznek (a cső csak szükségmegoldás volt, mivel a korábbi oszlopokat meghagytam, azok pedig csőből voltak.)

Lazúr továbbra is milesi, viszont lesz egy szakasz, ami a szomszéd által nagyon elhanyagolt, árnyékos, nedves rész, ahol biztosra vehető hogy a lécek a túloldalon soha többé nem lennének kezelve, oda kénytelen leszek lemezt tenni, vagy még gondolkozom a betonháló+kúszónövény kombón.

Előzmény: cinyoka (3299)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.12.13 0 0 3300

Elég az szerintem, az én szememet egyedül az az elálló él bántja, ha azt megoldod, szinte olyan lesz, mint a gyári.

Előzmény: cinyoka (3299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!