Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 121
Köszönöm Nektek a kedves tájékoztatást :D
akkor hétfőn az ázsia boltban vezsek valami autentikusat.
t3v3d3s Creative Commons License 2006.03.03 0 0 120
A Kikkoman itthon is kapható szinte mindenhol. A Heinz nem tom, milyen. Én még kintről egy bioboltból hoztam a mostani adagot, nincs rajta magyar felirat, csak azok a krikszkrakszok :) úgyhogy nem tom, itthon melyik jó még. Én szeretem a portóit, de mi sem tartunk itthon.
Előzmény: VKOrsi (117)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.03 0 0 119
En ezt szoktam hasznalni - ha lehet venni erdemes kiprobalni - es ebbol is a "Less sodium" felet, mert a masik nagyon sos.

Előzmény: VKOrsi (117)
VKOrsi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 118
jah, portói nem szokott itthon lenni, viszont van vagy 20 üveg vörös, így elővettem 1-t :) hirtelen elhatározás volt, hogy még este bepácoltam.
de nekem így is nagyon ízteltt és a mézes-mustáros öntettel különösen jól passzolt
Előzmény: VKOrsi (117)
VKOrsi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 117
Heinz Soja sauce.....
vegyek valami autentikus krixkraxosat???
Előzmény: t3v3d3s (115)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.03 0 0 116
Amikor uj receptet probalok, akkor minidg eredetiben csinalom. Nem volt sok a portoi, nem sajnaltam bele - de biztos, hogy jo mas vorosborral is. Alaptanacs a nagy szakacsoktol. olyan borral (sorrel, likorrel) fozzel, amit meg is innal. . .

A szojaszosz itt sem edes, van jellegzetes ize, igaz, meg cukortartalma is kell legyen (erjedes) - mert a tepsi aljan volt valami karamellizalodas. Viszont a pacle kitumo volt, es a hus is.
Előzmény: t3v3d3s (115)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.03.03 0 0 115
te Orsi, milyen szójaszószt használsz? Én még édeset nem ettem. Az igaziban csak szójabab van meg k. sok só, még édeskésnek sem mondanám, inkább olyan erjedtesnek.
Ha portóit használtál volna, megérteném, mert az általában édes (én alapból a száraz vöröset kedvelem, de a portóit szinte sajnálnám elhasználni pácba, úgy lehet inni, mint a szörpöt :)
Előzmény: VKOrsi (114)
VKOrsi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 114
Zsur :)
egyértelműen a szójaszósztól :) nálatok az nem édes? (a bor csontszáraz volt :D merthogy ált. csak ilyen van itthon)
Előzmény: ZsuR (110)
Tavász Creative Commons License 2006.03.03 0 0 113

Először is csak pár mondatban.

 

Viszek magammal egy rossz gént, ami családi örökség. A szervezetem nem tudja a koleszterint egy könnyen feldolgozni, így nem a gyógyszerekhez nyúlok hogy vigyék le a normál értékre a szintet, hanem olyanokat eszem amikben kevés van, ezzel a családomat is az egészségesebb táplálkozásra nevelem. Elvégre az vagy amit eszel. Néha lehet egy kis bűnbeesés, mert a jó kis vegyespörit, vagy kakaspörit tökével sem vetem meg, de azt csak módjával két három havonta bográcsban. Az alapok a sovány húsok körül vannak.

 

Többnyire a fehér húsokat szoktam felhasználni, csirke (egész vagy mell) tengeri hal, néha garnéla, zöldségek különösen távolkeleti cuccok. Ma jött meg a sógorom Svédországból, vagy is már tegnap és hozattam vele vizigesztenyét. -imádom-

 

 

Na. Egyszerűt kértél, hát mondok egyet. Hagyományost negyed háromkor még ezt most könnyen leírom.

 

A csirkemellet száraznak mondják ha rántotthúst csinálnak belőle.

Kockázd fel kb 3*3-as kockákra, tűzz fel 6 -7 kockát fél hurkapálcára, panírozd be szokás szerint, és rántsd ki. Főzzél hozzá rizst, keverd össze kevés világos szójaszósszal, felezett Tecsós barackal meg egy ananászkarikával tálald. Garantálom többet szeletbe nem vágod a csirkemellet. -Saját találmány-

 

Mára ennyit, lesznek még cifrábbak esetleg képes bemutatással, mert imádok fotózni mindent. De csak a gyorsak jöhetnek nálam is számításba, kevés mosogatós csetressel.

 

 

Mára ennyit, majd folytatjuk!

 

Üdv:Tavász

 

 

 

Előzmény: ZsuR (112)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.03 0 0 112
Tavasz, kibeszeled a titkunkat!

Nagyon szeretek fozni, vendeglatni - es valami ujat enni, erdekeset, es minel kevesebb munkaval. Ha egy recept nagyon komplikalt, akkor vendeglobe megyek enni :)).

Ahogy a kertemet, tavamat, a konyhamat is egyszerure, "onellatora" terveztem - minel kevesebb munkaval, karbantartassal sok-sok oromet :)).

Ha itt a nyar, akkor a vendeglatas is egyszerubb, mert ott a grill, es azon percek alatt kesz a finom ennivalo.

Miket szokal fozni? Mit szeretsz enni?
Előzmény: Tavász (111)
Tavász Creative Commons License 2006.03.03 0 0 111

Helló mindenkinek!

 

Még új vagyok az oldalon, most fedeztelek fel benneteket.

ZsuR-ral már már van kis kapcsolatom,     -éppen az alőbb pirultattam meg:)  -

 

Sok érdekességet olvastam a hozzászólásaitokban és szeretnék becsatlakozni hozzátok!

 

Az első szakmám vendéglátó eladó, a második gépszerelő. Az utóbbit űzőm, de imádom az elsőt. A gasztronómia és a főzés a kedvencem, kedd este a vacsora csak kínai lehet, szombat vagy vasárnap is egy két komplett menüsor az én feladatom. Nyáron a grillezés is férfimunka, tehát az csak a fiamé és az enyém lehet.

 

Bízom benne hogy befogadtok és van még egy férőhely itt számomra!

 

Üdv: Tavász

ZsuR Creative Commons License 2006.03.03 0 0 110
Orulok, hogy izlett - nekunk is, maskor is fogom csinalni.
Milyen bort hasznaltal hozza? Nem attol lett edeskes?
Előzmény: VKOrsi (109)
VKOrsi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 109
Megcsináltam a húst :) nagyon finom lett :D
érdekes ez a szójaszószos pác :)

végülis mivel kicsit édes volt már eleve íhy mézes-mustáros rózsaborsos mártással és főtt-pirított burgonyával tálaltam (ez teljesen semleges íz volt, direkt még vajon is pirítottam)
Előzmény: ZsuR (108)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.27 0 0 108
Boldog volt a gyerek! Jol esett neki az unneples is, az etel is.

VKOrsi - nagyor jo a recept, pontos is, a homerseklet, ido - minden. Meg ekkora darab marha hust nem sutottem egyben, de jo volt! A szoja szosz az csokkentet sotartalmu volt, es senkinek nem kellett utana sozni - nem tettem bele sot, csak ez volt.

A turotorta sutesi ideje nem volt pontos, de csak annyit csinaltam, hogy tovabb sutottem - pontosabban meg kellett duplazni az idot. A friss gyumolcs nagyon jo volt hozza - veleltelnul az eper izletes, illatos volt (ilyenkor ritkan lehet jot kapni, sok az uveghazi semmi-izu).

A "relish" (csalamade?!?!?) sajat osszetetelu volt, kellemes izt adott az uborka, paprika es az anizs osszedarabolva, kicsit "azsiai" izu ontettel.

Csinaltam meg sult krumplit is hozza - most nem fokhagymaval, hanem csak egy keves majorannaval.

Megkonnyebbultem :))!

Előzmény: nemisbéka (106)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 107
gyönyörű minden... még inkább kedvet csináltál ehhez a húshoz!
no, meg a torta! gyönyörű!!!
Előzmény: ZsuR (105)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.27 0 0 106
Gratulálok, nagyon gusztusosnak néz ki minden :). Fiad is elégedett volt? :)
Előzmény: ZsuR (105)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.27 0 0 105
Nagyon jo lett a hus is, a turotorta is. Izgultam nagyon, mert olyant csinaltam, amit nem lenne szabad, uj receptet vendegeknek, raadasul kettot!

Mind a kettot fogom maskor is csinalni, konnyu, lehet elore csinalni, es finom.

Talalaskor nem csinaltam kepeket - de mielott leszedtem volna az asztalt, igen.

ZsuR Creative Commons License 2006.02.26 0 0 104
Itt a kesz turotorta - az izet meg nem tudni :))

A marha most ment a sutobe.
Előzmény: ZsuR (95)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.25 0 0 103
Hm. Most beszeltem az unnepeltemmel - mondtam neki mennyire izgulok, mire kedvesen megnyugtatott, csak semmi izgalom, semmi feszultseg - mindennek csak tokeletesnek kell lennie :)). . .rogton elmult a gorcs :))!
Előzmény: nemisbéka (102)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.25 0 0 102
Biztosan jól fog sikerülni, ne izgulj :).
Előzmény: ZsuR (101)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.25 0 0 101
Sot, koszonom. Az a kakukkfu csak nem akar a fejembe menni. . .otthon soha nem hasznaltam - thyme neven ismertem meg.

VKOrsi - nyolcan leszunk vacsorara. . .eletemben eloszor veszek ennyi penzert hust - nem is fogom egyhamar ismetelni! :))

De hat a kicsi fiam 30 eves - es tudom imadja a jo kajat, meg azt is tudom, maganak nem engedi meg az ilyesmit. Szoval minden okot felhozok arra, hogy miert uzom itt a fenyt. HA vendeglobe mennenk, tobb lenne a szamla - es mi nem szoktunk vendeglobe jarni.

Most meg aztan be vagyok tojva rendesen, hogy el ne rontsam!
Előzmény: nemisbéka (100)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.25 0 0 100
Kicsit segítek, ha nem haragszol: a "Port" bor az portói, a thyme pedig kakukkfű.
Előzmény: ZsuR (97)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.25 0 0 99
nagyon-nagyon jól hangzik :)
ugyan nem 2.5 kg hússal, de tuti, hogy még a jövő hét folyamán kipróbálom.
Előzmény: ZsuR (97)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.25 0 0 98
A koret aprora sult krumpli lesz.

ZsuR Creative Commons License 2006.02.25 0 0 97
A fo etel: "Spicy Beef Tenderloin" - amit szinten nyolc orat kell marinalni, ami jo, este osszekeszitem - holnap sutom.

2,5 kg vesepecsenye (tenderloin)

1 csesze "Port" bor
1 csesze szoja szosz
1/2 csesze oliva olaj
1 kaveskanal torott bors
1 evokanal thyme
1/2 kiskanal "hot sauce"
4 gerezd osszenyomott fokhagyma
1 baberlevel

Keverd ossze a marinalashoz a hozzavalokat, es a szepen megtisztitott husra ontsd ra - 8 orat marinald, idonkent forditsd meg.

A hust tedd egy 425 F-ra (218 C) elomelegitett sutobe es susd 45-60 percig (ha van egy racs a tepsibe, az kell, az jo, idonkent locsold a marinalo level).
Ha hus homerot hasznalsz:
ha hus belseje
140 F (60C ): rare
150 F (65 C): medium rare
160 F (70 C): medium

Legalabb 10 percig pihentesd szeleteles elott.
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.25 0 0 96
Jól hangzik :)

végülis mi lesz a hús?

Ma nálunk egyszerű menü volt.
tárkonyos raguleves
baconbe tekert töltött csirke, krumplipürével és sült céklával

azért szeretem a tepsis dolgokat, mert csak összerakom és onnantól már megsül magától.
ZsuR Creative Commons License 2006.02.25 0 0 95
Osszeall a kep:

Az unnepelt turotortat kap, itt a recept:

Keszisd el keksz "crust"-ot:
1/2 csesze vaj
1/4 csesze cukor
1 1/4 csesze finomra daralt edes keksz
Olvaszd fel a vajat, add hozza a cukrot es a kekszet. Nyomogasd bele egy koralaku torta formaba, hutsd le.

Keverd habosra a kovetkezoket
75 dkg Philadelphia cream cheese (3x8 oz)
1 csesze cukor
3 tojas (egyenkent hozzaadva)
1/2 kaveskanal vanilia kivonat
Ontsd bele az elokeszitet tortaformaba, susd 375 F fokon (190 C ) 35 percig, amig a turo elveszti a folyossagat.

Keverj ossze egy mixerrel:
16 oz (5 dl) tejfol
3 evokanal cukor
1/2 kaveskanal vanila kivonatot - 2 percig keverd legalabb) es ontsd a turotortara.
Susd 500 F-on (260 C ) 5 percig.

Legalabb 8 orat kell hulnie - tehat ma csinalom meg. Sutes-kihules utan a formaban hagyom, es egy foliaval letakarva teszem a hutobe holnapig.
ZsuR Creative Commons License 2006.02.24 0 0 94
Vasarnap vendegeim lesznek es fogalmam sincs, mit is fozok!

A sutemeny turotorta lesz (a fiam szulinapja, az o kivansaga).

Az eloetel egy nagyon egyszeru paradicsom-zukkini salata lesz (a receptet kesobb beirom).

Nem tudom milyen foetelt csinalok. . .na ez lehet valami gond, nem? Nagyon hajlok a grill fele, ha veszek file mignon-t, es azt sutom meg biztos siker - kerdes, talalok-e valami csodalatosat - es nem oruletesen dragat! 7-en leszunk mint a gonoszok, legalabb 8 szelet kellene, az meg konnyen lehet 40-50 dollar. . .:((. . . .de hat a gyerek egyszer 30 eves, nem? (OK, en tobbszor voltam. . .de hat ez nem mindenkire vonatkozik).

Jajj. . . az asztalt sarga narcisszal szeretnem disziteni, kedvence a gyereknek.
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.20 0 0 93
Na jól van :), most már szétcsapok köztetek :).
Előzmény: t3v3d3s (92)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.02.19 0 0 92
nb, Operára is optimalizáljatok :-)
mindig meg kell várnom a következő receptet, hogy lássam az előzőt, mert kitakarja a menü...
Előzmény: VKOrsi (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!