Keresés

Részletes keresés

pint Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3137
a tudás megszerzésére a kíváncsiság ösztönöz. ha az nincs, minden mindegy.
Előzmény: Törölt nick (3135)
Világnézet Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3136

Neked ezt illene tudnod, csak nem tudod.

Nem megszerezni kellene, hanem emlékezni a tanultakra.

Középiskolás anyag. Jártál oda?

Előzmény: Törölt nick (3135)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3135
Látod, pont EZ a fajta hangnemű hozzászólás az, ami a legkevésbé sarkall bárkit a tudás megszerzésére.
Ha csak így tudsz megszólalni, többet ártasz vele, mint használsz!

És ezt nem először mondom.
Előzmény: pint (3134)
pint Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3134
értsél már a szóból, vaze!

igen, erővektorok tetszőleges rendszere mindig redukálható két darab erővektorrá, vagy pedig egy erővé és egy forgatónyomatékká, tetszés szerint.

ez baszki egy óvodás tény, és jó lenne, ha nem értetlenkednél itt, hanem UTÁNANÉZNÉL! ezt nem matmérnök találta ki, és a google korában szabad saját hatáskörben OLVASNI!!
Előzmény: Törölt nick (3133)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3133
Egyszerűen a vektorok értékeinek összeadásáról beszélünk?
Előzmény: astronom (3131)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3132

Te állítassz valami, de annyi hazugságot állítottál már, hogy lejárt a mesebeli juhászfihoz hasonló szabad bónuszod.

Tehát amit leírtál bizonyíts, hogy egyáltalán tényleg úgy van!!!

Minek magyarázni egy, feltehetően újabb hazug állítást???



Előzmény: Törölt nick (3130)
astronom Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3131
Hogyan lehet tetszőleges számú, vektort két vektorrá kiszámolni úgy, hogy a tetszőleges számú vektor MINDEN eleme MÁS ÉS MÁS időfüggésben áll?

Úgy, hogy a tetszőleges számú vektorfüggvényednek minden időpillanatban konkrét értéke van, ezeket a konkrét vektorokat pedig minden időpillanatban összegezni tudod, és megkapod az összegvektor időfüggvényét, annak is minden időpillanatban EGY értéke lesz. Tökmindegy, hogy az egyes vektorok konkrét időfüggvénye mi, ezt mindig meg tudod tenni. Az erővektorokkal meg a nyomatékvektorokkal is.
Előzmény: Törölt nick (3129)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3130
tehát gőzöd sincs. ennyi a magyarázatod.
és senki nem fog téged nyaggatni, hogy nézd meg, lécci, lécci, lécci! annyira nem vagy te fontos ember...
videót meg úgy hamisít bárki, ahogy tud, és/vagy nem szégyelli..
Előzmény: Iván Gábor (3128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3129
"Mi az állitás?"

Te állítottál:

3086:
"Mivel tetszőlegesen sok vektor vektori összge vektor, igy végeredményben két vektort kapunk, eredő erőt és nyomatékot."

Változó időben is, ha minden tengelynek más-más a forgási sebességének VÁLTOZÁSA?

3119:
Igen.

3125:
"Megadtam. A vektornak nincs ideje. Időben változó más szóval, időben nem állandó vektort akarsz inkább mondani?"

3126:
"xy tengely, mindkettőn más-más dinamikájú változó rotáció/haladás."

Arra kérdeztem rá tehát, hogy a "tetszőlegesen sok vektor vektori összge vektor, igy végeredményben két vektort kapunk, eredő erőt és nyomatékot." állítás igaz-e időfüggő feltételek esetére? Ahogy te is kérdezted, időben nem állandó vekorokra? Hogyan lehet tetszőleges számú, vektort két vektorrá kiszámolni úgy, hogy a tetszőleges számú vektor MINDEN eleme MÁS ÉS MÁS időfüggésben áll?

Magyarul, pl.: akár csak két tengely egymástól eltérő(fontos hogy eltérő időben, nem egyszerre) dinamikával forog és halad, hogyan lesz belőlük kiszámolva egy közös eredő és egy közös nyomaték vektor?
Erre kértem hivatkozást. Nem kötekedésként, hanem tényleg.
Előzmény: Törölt nick (3127)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3128
Nem érdekelnek a meséid. Mesét nem kell magyarázni, az mese.
Dugják be a haverok a kezüket zacskóba a kerékkel együtt és úgy forgassanak.
Filmezd le és tedd fel valamelyik videóletöltő helyre.


Aztán ha fenn van, akkor esetleg elmegyek és személyesen is megnézem.




Előzmény: Törölt nick (3118)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3127

Ezek eddig elég pontatlan feltételek. Mit  szeretnél kiszámolni? Mi az állitás?

 

Előzmény: Törölt nick (3126)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3126
xy tengely, mindkettőn más-más dinamikájú változó rotáció/haladás.
Előzmény: Törölt nick (3124)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3125

Megadtam. A vektornak nincs ideje. Időben változó más szóval, időben nem állandó vektort akarsz inkább mondani?

 

Előzmény: Törölt nick (3123)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3124

De amiket mondasz nem értem. Különben is kettő vektort emlitettem. Eredő erőt és eredő nyomatékot. ( Mi az, hogy integrálható egy vektorba???? Mi az, hogy egy tengely forgási sebessége???) D'alembert elv érvényes. Persze, ha mondasz példát ógy egyszerübb. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3120)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3123
Belenéztem a wikibe, sehol nem találtam változó idejű vektort.
Eseleg tudsz hivatkozást adni erre?
Előzmény: Törölt nick (3122)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3122
r=r(xi,t), itt t skalár, bold  pedig vektor.
Előzmény: Törölt nick (3121)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3121
én azt gondoltam végig, hogy egy térben mozgó tömegpont r=r(xi,t) fv. a koordinátarendszer tetszőleges.
Előzmény: Törölt nick (3120)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3120
"Mivel tetszőlegesen sok vektor vektori összge vektor, igy végeredményben két vektort kapunk, eredő erőt és nyomatékot."

Jól értettem, két vektor más-más időben való változása is integrálható egy vektorba?
Nem konstans értékekre gondolok.
Előzmény: Törölt nick (3119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3119
Igen.
Előzmény: Törölt nick (3086)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3118
"Előtte kb. 2-3 évvel már leírtam a működési elv lényegét."

Remélem nem szakadtál bele, hogy kitaláld.. :)

"Magam az emberi kezet elkülönített hőrendszerben kezeltem és vizsgáltam"

Levágtad? :)

"Gondolkoztunk, hogy írunk az egészről egy közös könyvet is, de aztán neki és nekem is a polgári munkánk sokkal fontosabb volt."

Megmenekültünk.. :)

Azért arra kíváncsi lennék, hogy te, aki annyit foglalkoztál ezzel a dologgal, hogyan magyarázod a haverom esetét, aki akaratlagosan arra forgatta kereket, amerre kérték.. Irányváltáshoz fel sem emelte a kezét az asztalról, és a helyzetén sem változtatott. Akár 1 mm változás is látszana, de annyi se látszott. És még 1mm is kevés lenne ahhoz, hogy a forgás ugyanolyan sebességgel visszafelé történjen...
Mi a magyarázatod erre?

És ha már évek óta először szántam rá magam hogy hozzád szóljak, mi a magyarázatod a geometriai-üreg hatásra?
http://www.keelynet.com/greb/greb.htm
Előzmény: Iván Gábor (3114)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.06 0 0 3117


Megadnám pontosan az Egely kerék leleplezésében jelentős munkát és eredményt elérő nicktársunk bemutatkozó oldalát:

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=276719


Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3116
Többek közt itt is leírtam JEFRY előtt több évvel:

A Szkeptikusok konferenciájára (felszólalás tervezet) (volt) - Székesfehérvár, 1999. november 13.

http://www.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=1310

részlet:

Megemlítek például egy olyan esetet amelyet nem értek miért a para-kutatóknak kell vizsgálniuk és ezt miért nem a Szkeptikusok teszik. Vagy lehet, hogy némely para-kutató szkeptikusabb a szeptikusoknál is. Biztosan sokan ismerik Egely Györgyöt és találmányát a vitalitásmérőt. Ez egy olyan szerkezet, amely a feltaláló szerint méri a szervezetünk vitalitás energiáját. A szerkezet forgását szerinte a tudomány számára eddig ismeretlen energia idézi elő. Tehát nem hőáramlás, elektromágneses energia vagy más hasonló. A saját és ismerőseim kísérleteire támaszkodva, a tényeket tisztelve, sajnos ki kell jelentenem, hogy Egely György évtizedet meghaladó munkája a készülék létrehozására tévútnak látszik jelenleg. Az eddigi tények azt bizonyítják, hogy a vitalitásmérő nem más, mint egy különleges hőmérő, amely az egyén tenyerén lévő hő különbségek és a környezet hő különbségei miatt forgómozgásba jött levegő áramlásának a sebességét és irányát méri. ...
Előzmény: pint (3113)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3115
Előzmény: pint (3113)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3114
1. JFERY volt az. Előtte kb. 2-3 évvel már leírtam a működési elv lényegét. Ő velem együttgondolkozva csak megerősítette azt. Magam az emberi kezet elkülönített hőrendszerben kezeltem és vizsgáltam, JFERY pedig az emberi törzset és a legszokványosabb asztalnál ülő helyzetet vizsgálta. Gondolkoztunk, hogy írunk az egészről egy közös könyvet is, de aztán neki és nekem is a polgári munkánk sokkal fontosabb volt.

2. Parajelenségeket tudományos módszertannal vizsgáló módszertan. A hazai Tényeket Tisztelők Társasága is egy ilyen külföldi szervezet hatására lakult meg.

" A Szkeptikusok társaságáról már az 1992-ben a történő alakulásukkor hallottam, hiszen a Para-Kutatási Tudományos Társaságból a Paulinyi Tamás részt is vett az Kossuth Klubban lévő alakuló gyűlésükön. Akkor mi csak úgy beszéltünk róluk mint a szenilis professzorok és akadémikusok társaságáról, aminek nagyon sok valós alapja is volt a szokásos túlzáson kívül.

Magát a mozgalom elindítását, amit sokkal később utólag tudtam meg Magyarországon Bencze Gyula elméleti fizikus, az amerikai kutatómunkája magánjellegű tapasztalatai alapján kezdeményezte. A "fizikus ekkor az Új-Mexikó Egyetemen dolgozott, s felvette a kapcsolatot az amerikai székhelyû CSICOP-pal vagyis az Állítólagos Paranormális Jelenségeket Vizsgáló Bizottsággal. A Commitee for The Scientific Investigation of Clains of the Paranormal - melyet 1976-ban alapítottak az USA-ban - negyedévenként ad ki lapot, tagjai és tanácsadói között 200 nemzetközi hírû tudós, köztük jónéhány Nobel-díjas van. Alapító tagjai közé tartozik a világhírû bûvész, James Randi is. A CSICOP 25. tagegyesülete a magyar lett. " így olvashatjuk a Szkeptikusok honlapján a http://www.fok.hu/szkeptik/tttort/ elérhetőségen."

http://vilagnezet.blog.hu/2007/05/01/tenyeket_tisztelok_tarsasaga_ellentmonda_1
Előzmény: pint (3113)
pint Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3113
bocsánat, én voltam a hülye. valamiért azt gondoltam, hogy meg fogod érteni. alaptalan gondolat volt.

tehát:

1. amennyire én elmékszem, az egely kerék egy lehetséges működési elvét egy fórumtárs gondolta ki. te mit adtál hozzá?

2. mi az, hogy tudományos parakutatás?
Előzmény: Iván Gábor (3112)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3112
Nem tudtál semmit sem kinyögni.

Kérdést azt biztosan nem, még ha volt is néhány kérdőjel is a nyögdécselésed végén.
Előzmény: pint (3111)
pint Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3111
ez nem igazán kapcsolódik az én kérdéseimhez
Előzmény: Iván Gábor (3110)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3110
Felraktam még egy cikket, amiben már valóban Egelyt cikizem, kritizálom:

Egely hakni. Leárazva harmad áron.

http://vilagnezet.blog.hu/tags/egely
Előzmény: pint (3109)
pint Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3109
"feltártuk"

ööööö ... tuk?

"tudományos ígényű parakutatást"

ööööö ... mi?
Előzmény: Iván Gábor (3108)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.05.05 0 0 3108

Nekem ez csak a hobbim egy picike töredéke, a jelenlegi kb. 200 cikkem közül néhány.

Egyébként ha nem vetted volna észre a cikkek az Egely kerékről és nem Egelyről szólnak főként. Az, hogy feltártuk az Egely kerék valós működését, ami szintiszta hőhatás, illet volna belátnia tévedését, ha nem lenne szélhámos.

Egely lejáratta a hazai tudományos ígényű parakutatást. Megérdemli a sorsát.







Előzmény: Bign (3107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!