Keresés

Részletes keresés

alainx Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2902
Jaja, de a headline az nem.
Előzmény: Törölt nick (2901)
alainx Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2900

Szevasztok!

 

miért pont ez az ember kártalanítja  a túlélők  hozzátartozóit?

http://www.mathaba.net/0_index.shtml?x=577871

tri-tonus Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2899

Itt aztán megy rendesen az adok-kapok, de még mindig jobb, mint a közömbösség. Ahogy az egyszeri cigányasszony mondja a férjének: Te Lajos, te nem szeretsz. Már meg se versz :-)))

 

Kémeim jelentése szerint elkészült egy újabb dokumentumfilm a témában, de egyelőre nem sikerült kiderítenem, mikor és hol vetítik. Amikor elmentem Dr. Fülöphöz dedikáltatni a könyvet, ez is szóba került, már mint hogy ő is nyilatkozik a filmben, és hasonló szellemben, mint amit dynasty is idézett. Gondolom sokan nem fognak örülni neki.

A könyvről csak annyit, hogy kötelező olvasmány mindenkinek, akinek valaha is köze volt vagy van a magyar repüléshez, akár katonaként, akár civilként. Én úgy voltam a könyvvel, mint a sörrel: az elsőt a szomjúságra, a másodikat az élvezetre, a harmadikat a beszélgetéshez. Szóval háromszor olvastam el, és még mindig találtam benne olyasmit, ami több mint elgondolkodtató.

Van a könyvben olyan korszak, amit én is testközelből ismerek, hát az 100 %-ban hiteles, ezért hajlamos vagyok azt gondolni, hogy a többi rész sem Andersen mesemondó munkásságára hajaz.

Az igazság az létezik, kitalálni csak a hazugságot lehet…

Walter Sobchak Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2898

"A moderációs témákat a moderatopicokban kell vinni. A többi megvitatása meg offtopic." (2888)

 

"Ja, ha ideköpsz valamit, akkor utána ugorgyunk :-/" (2800)
 

Előzmény: Törölt nick (2888)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2897
USS Liberty
Előzmény: Dynasty-006 (2894)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2896

Nem én kezdtem.

Előzmény: Törölt nick (2888)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2894

LCI-vel kapcsolatban biztos vagyok benne,más kontexusban fogsz találni,amit igy is gondolok.

 

Mintahogy volt itt vita egy megtámadott amerikai hadihajóról is,a nevére nem emlékszem,de senki sem irta,hogy az a hajó lötte le a gépet.

Előzmény: Törölt nick (2893)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2892

Magam részéröl én sem nevezek meg elkövetö felet,mint olvasható,az ügyben magyar szinekben eljárók felelösségét és gazemberségét szoktam firtatni.

 

Ellenben copy+paste,ha találsz tölem olyat,hogy valamely félre azt irtam,ök voltak.

 

A könyvben arról esik szó,hogy egy másik gép lötte le az LCI-t.

 

2 hsz-al elöbb irtam,ne tessen megpróbálni olyan mondatokat a számba adni,melyeket nem mondtam.Nem fog menni. 

Előzmény: Törölt nick (2891)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2889

Ebben igazad van.

Magukért beszélnek,mikor egy ilyen mocskos ügy kapcsán valakinek a gyerekei jövöjéröl érdeklödnek,miután 33 éve hazudnak.Mivel ezt a tényt jópáran egy horngyulás NA ÉS-el tudomásul veszik,ezért ha úgy gondolod,hogy hsz.-m magukért beszélnek én is azt mondom:

 

Na és?

Előzmény: Törölt nick (2884)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2887

Te nem szimplán hivatkozol, hanem úgy véled, hogy az önigazolásod van benne, és ennek alátámasztására lobogtatsz belőle mondatokat.

 

Mint irtam,olvasni ugye tudunk?Nem mondatokat lobogtatok belöle,hanem beirtam ide az egész fejezetet mely eme témával foglalkozik.

Nem önigazolásomat látom benne,hanem amit leirtam:-a gépet lelötték,az esetet elhazudták,a pénzt ellopták,az érintett családokat félresöpörték.

 

Ha Te itt ugrálva mutogatsz rá, hogy "naugye, naugye, naugye", attól az még lesz "naugye".

 

Lehet gunyolódni,de attól még oda van irva hogy "naugye".És nem a portás irta.

 

Látom komoly kisérleteket alkalmazol,hogy a számba adj általam nem mondott dolgokat.Nem fog menni.Ez ügyben komoly "tanáraim" voltak MA-s idöszakomban.A.Ákosnak sem ment.


Előzmény: Törölt nick (2883)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2886

"Tudtommal, technikailag nincs"

 

Saját állítása szerint van.

 

"Némely hangadók által van kiutálva..."

 

Nofene. Ezt mire alapozod?

 

"... a nevének említésétől is elborul egyes topictársak agya."

 

Talán okkal.

Előzmény: Törölt nick (2880)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2885
Pszt, de volt már olyan, hogy ilyen információ megosztását a moderáció kijátszásaként értékeltek az illetékesek... :-)))
Előzmény: BJani (2879)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2882

Ne felejts el ku.....ázni mindenkit, aki nem zokog veled együtt minden vélt és valós sérelmedért.

Én semmiféle személyes sérelmemröl nem irtam a beirásomban,ellenben ha te találsz benne olyat,lécci copy+paste ide.

Mert ha már olvasni sem tudunk,az tényleg hülyén veszi ki magát,hidd el.

Előzmény: Törölt nick (2867)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2881

Te zölditesz.

Nem vontam semmilyen párhuzamot,mindössze hivatkozok a könyvére ahol feketén-fehéren leirja,hogy a gépet lelötték,az esetet elhallgatták,a pénzt ellopták,az érintett családokat félresöpörték.

 

És bár nem tetszik,hivatkozok a könyvére ahol nevekkel leirja,hogy mindenféle pártvonalról megjelent,suszterokból a párt által élet-halál urává lett "se ipara se tudása" féle emberek hogyan rabolták ki és tették padlóra a vállalatot.

 

Lehet vitatkozni a leirtakkal,én mindössze idézek.

 

Mert olvasni ugyebár csak tudunk?

Előzmény: Törölt nick (2877)
BJani Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2879

Olvasástól hogyan lehet valakit eltiltani???

 

Én kijelentkezve is tudom eztet olvasni, pedig akkor akár VGyuri is lehetnék. Biztos, hogy Te is tudod ezt kijelentkezve olvasni. Nézd csak meg.

Előzmény: ZöPö (2878)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2878

Kivéve a moderátorokat.

 

(Gy.k. le van tiltva erről a topicról.)

Előzmény: BJani (2872)
üveggolyó Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2876
Bocsàss meg, de a Te ingerküszöbödet lényegében minden, a Tiedétöl különbözö vélemény àtlépi - legalàbbis erre lehet következtetni reakcioid hangvételéböl. Tovàbbà szerintem nem sokan engednek meg maguknak Veled szemben olyan hangvételt, mint amilyet Te hasznàlsz topiktàrsaid egy részével. Ez -azon kivül, hogy minösithetetlen- semmilyen eredményre sem vezet (vitakultura, pszichologia 1.0)
Előzmény: Dynasty-006 (2875)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2875
Az én ingerküszöbömet az lépi át,ha valaki megkérdöjelezi ezen emberekröl szóló templomi megemlékezés helyességét,a tiedet csak az erre adott reakcióm.
Előzmény: üveggolyó (2866)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2874
Nem tudok mit vitatkozni gazságokon.Az anyázásomat gyurcsány után szabadon tekintsd az én igazságbeszédemnek.
Előzmény: üveggolyó (2866)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2873

Nem felejtek el,amint a BA 777-es esetében is akad egy halott,akinek a kutakodására brit BM a gyerekek jövöjéröl érdeklödik.Tudom,hogy unalmas,hát még annak aki meg is éli.Mig a hivatalos és elvileg értünk lévö szerveknek itt ez a hozzáállása korunkban is,számomra ez a legfontosabb és a reakciómnál is égbekiáltóbb gazság.Bár a BM-en nincs mit csodálkozni,2000-ben a személyzetügy vezetöje,Császárné kiadott egy hivatalos igazolást az ausztrál kormány részére,hogy az AVH-n nem volt bevett szokás a gyanúsitottak bántalmazása,net-en visszakereshetö.

 

A könyvet meg talán olvassátok el,a repülésen,vadászaton kivül maga a 70-es,80 évek tömény politikája,nevekkel együtt,ugyhogy aki elolvassa,nyugodtan minösitse politikai ámokfutásnak azt is.

Előzmény: Törölt nick (2867)
BJani Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2872

Hogyne olvashatná.

Semmi nem tiltja neki.

Előzmény: ZöPö (2871)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2871
Az egésszel az az egy bajom van, hogy akinek szól, az nem olvashatja.
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2870
Én meg nem így gondolom. Teccikérteni.
Előzmény: Törölt nick (2869)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2868

Talán meg kellene nézni azt is, ami (aki) ezt kiváltotta.

 

Illetve, inkább nem kéne. :-(((

Előzmény: üveggolyó (2866)
üveggolyó Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2866

Sajnos ismételten bizonyitod, hogy egy arrogàns, kivagyi alak vagy, aki a vele nem azonos modon gondolkodokkal nem képes érdemben vitatkozni, egyszeruen "el akarja oket taposni", vagy egyszeruen csak lekurv..nyàzni.

 

Irnàm, hogy igazàn magadba szàllhatnàl kicsit, de semmi értelme nem volna...

 

 

Előzmény: Dynasty-006 (2863)
ZöPö Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2865

OFF

 

Innentöl kezdve akinek van kedve és "magabiztossága",szakértelme,belelátása, talán vitatkozzon dr. Fülöppel-(is).

 

Miért kívánsz neki ilyen rosszat? :-(((

Előzmény: Dynasty-006 (2863)
doncike Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2864

"dr. Fülöp idézet után [...] és féléknek.......a kurv@ anyádat."

 

Dr. Fülöp András biztosan nagyon örül, hogy ilyen kultúrált rajongói vannak, akik ráadásul kifejezetten rá hivatkozva kurvaanyáznak.

 

 

A kovácssegédes-késrántós fixaideáiddal nem foglalkozom, láthatóan ez életed értelme.

 

 

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet FA könyvére, meg fogom venni, sőt el is fogom olvasani.

Mindazonáltal az általad beírt két oldal semmi új tényt, információt nem tartalmazott. FA álláspontja eddig is ismert volt; azzal odáig egyet is értek, hogy a legvalószínűbb a lelövés (függetlenül attól, hogy a "szemtanúk" igazat mondtak-e), illetve hogy a pénz és a politikai érdekek álltak a tisztázás útjában.

De ettől még a valószínűség nem egyenlő a bizonyossággal, hacsak FA-nak nem áll rendelkezésre olyan bizonyíték, amit mi nem ismerünk.

Előzmény: Dynasty-006 (2863)
Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2863

Bár vártam néhány hete hátha megteszi valaki,de nem történt meg ezért én fogom,hogy begépelem ide Dr. Fülöp Andrásnak eme témában a könyvében fellelhetö 2 oldalát.

 

Ajánlom figyelmébe a topicon többször is megnyilvánult,egykori kovács-segédekböl honvédelmi-miniszterré(Czinege Lajos),villamos-kalauzokból SZOT-elnökké-(Gáspár Sándor) és pékinasokból Marosán Györgyökké a hös "felszabaditók" által avanzsált "urak" védelmezöinek,majd a témában a halottak hozzátartozóinak templomi megemlékezése miatt akárcsak egy kérdést fel tenni merészelöinek és leszármazottainak,úgynevezett minden "hasonszörü"   "szakértö-ornitologusnak" a következö idézetet.Vitatkozzon ezentúl mindenki Dr. Fülóppel.

 

Az idézetben egy változtatást hajtottam végre,az általam ismert nevek kezdöbetüi után zárójelben kiirtam a teljes nevet.

 

 

Szóval idézet a Dr. Fülöp által irt "Szarvasbikák,Gépmadarak cimü könyv 296-ik és 297-ik teljes 2 oldala.

 

 

1975 Szeptember 30

 

 

Tragikusan gyászos nap a magyar polgári repülés történetében.Gépünket a HA-LCI lajstromjelü TU-154-est a bejrúti leszállási manöver közben rakétatalálat érte,kivédhetetlenül a tengerbe csapódott.A teljes személyzet és az 51 utas egy értelmetlen háboruskodás áldozatai lettek.A magyar hivatalos körök ezt egyértelmüen elhallgatták,s a katasztrófát ismeretlen,kiderithetetlen körülmény következményeként tüntették fel.Égbekiáltóan hazug álláspont ,melyek akörülmények,a tanuvallomások,a környezetben müködö katonai radarfelvételek egyértelmüen cáfoltak.A hitvány magatartás mögött nyilván az igazság kideritésénél magasabb rendü érdekek álltak.Mi más lehetett,mint politika és pénz.A politikait nehéz átlátni,de jó okot szolgáltathatott arra,hogy gépünk alantas erök célpontjává váljon.A pénzbeli pedig-igaz már csak következményként-a biztositási kártérités megszerzésének az érdeke,amely vágyálom maradt volna,ha az igazság a napvilágra kerül.A Malév akkori vezetésének megbocsáthatatlan büne ,hogy minden lehetö eszközzel hagyta megakadályozni ,és saját maga is gátolta az igazság kideritését,holott az elsönek kiküldött T. Sándor és dr. S. Sándor táviratukban a legvalószinübb oknak a gép lelövését jelölték meg.Ennek elfogadása egyenlö lett volna a gép háborús körülmények elismerésével,mely a biztositási kárösszeg kifizetésének terhe alól mentesitette volna a biztositótársaságot.A viszontbiztositó igy aztán fizetett magyar partnerének ,az pedig továbbutalt a szovjeteknek és még a Malévnek is jutott az összegböl 36 millió-(az összeg 1975-ben!megjegyezte Dynasty)-,ami azután szörén-szálán eltünt a vállalati könyvekböl!

 

A vállalatvezetés megtiltott minden nyilvános véleményformálást a katasztrófával kapcsolatban.Nem állt az érintett családok mellé sem erkölcsi,sem anyagi segitség nyújtásával .A példátlan elhallgatással és ködös rémtörténetek meséjével még a teljesen ártatlan személyzetet sem kimélve próbálták eltussolni a valóságot.A katasztrófa helyének környezetében megtalált emberi maradványok egyértelmüen alátámasztották,hogy az utasok az ülésekbe be voltak kötve,a gép közeledett a leszálláshoz.Az utolsó irányitói üzenet engedélyezte a süllyedést 6000 láb magasságra.Az esemény tanuinak vallomása szerint a horizont felett fényvillanás volt látható,majd egy hatalmas robbanás és a maradványok a tengerbe csapódtak.Gépünket minden jel szerint egy támadó harci gép rakétái semmisitettek meg.Személyzetböl senkit sem találtak meg,a tenger fenekére ,körülbelül 600-800 méter mélyre vitte öket a repülögép pilótakabinja.A személyzethez,Pintér János kaptányhoz,Mohovics Árpád kaptányhoz-(Dynasty megjegyzése,hogy rokonom Me-109-es "logbook-ja" az Ö segitségével menekült meg a kályhatüztöl és ma is meg van,biztos ismerös,A MÚLTAT VÉGKÉPP ELTÖRÖLNI)-,Kvasz Károly másodpilótához,Horváth István fedélzeti-mérnökhöz,akiknek oktatásásban szerepem volt,a hivatalos kapcsolaton felül baráti érzések kötöttek.

.

.

.

.

(Dynasty megjegyzése,hogy sok személyes dolog következik a pontok helyén)

 

J.J (Dynasty megjegyzése hogy Jávor József)  vezérigazgató ismerte a véleményemet,ezért a legnagyobb szigorral megtiltotta mind a szereplésemet a vizsgálat lefolytatásában,mind megnyilatkozásomat vállalaton kivül és belül.

Mindenesetere a bejrúti üzemelést bizonytalan idöre szüneteltették.

(Dynasty megjegyzése,egészen 1993-ig)

 

 

Eddig tartott részemröl az idézet dr. Fülöp András,1-2 hónapja megjelent Szarvasbikák,Gépmadarak cimü könyvéböl.

 

Ha valaki le kivánná ellenörizni soraim hitelességét,a könyv fellelhetö a Váci utcában lévó ma már Meridienként üzemelö volt Tavernával szembeni Millenium Üzletház-ban  TYPOTEX könyvesboltjában.

 

Eme idézetek után néhány gondolat szigorúan tölem.

 

Innentöl kezdve akinek van kedve és "magabiztossága",szakértelme,belelátása, talán vitatkozzon dr. Fülöppel-(is).

 

Ha valaki megvenné dr. Fülöp könyvét,szeretném megjegyezni,hogy az általa csak Ó.T.-nek nevezett lény ki,a könyvböl idézve "SE IPARA SE TUDÁSA"egyébként csak YES-elvtársként ismert MA körökben,nos ez Ódór Tamás,ki ún. "fötárgyaló" volt a Horn-kormány alatt a Terminal 2B épitése körül megjelenö kanadai céggel

 

Alkotok egy csoportot melyet itt a topicon.(vagy akár itthon,az én földemen) kb. másfél-vagy 2 éve "megismert" egyedek alapján "ornitológus" Vgyuriknak hivok ebben az országban.Eme csoportba tartoznak részemröl olyan féle emberek,kik idézöjelben kést rántanak ha pl. Dynasty-félék

kovács-segéd honvédelmi miniszterekröl ir,vagy a mai napig ható AVO-s származékokról kik a mai napig BM állományból a gyerekek jövöjéröl érdeklödnek ha egy MA 240-es hozzátartozó ippeg arrajár és a 33 éve tengerbe lött rokona ügyéröl érdeklödik.

 

Úgyhogy ismét Dynasty megjegyzése a dr. Fülöp idézet után a topicon Vgyuri-k és féléknek.......a kurv@ anyádat.

 

 

Kérem,mivel nem a toll embere vagyok,azok már százszorosan eladták magukat,a saját szavaimmal had mondjak egy történetet mely nem az enyém.Egy zöld logójú TV adó müsorvezetöje mesélte el nemrég élö adásban,kinek az apja a háború után járási orvos volt.Az öregember 1951-ig bohócnak tartotta Rákosit az egész "bagázssal" együtt és csak akkor vette komolyan hogy a vörös horda féle életforma "télleg"itt van,mikor kijött a 20 éve nála cselédként dolgozó és élö volt,a Marosán-féle SzocDem-MDP egyesülés másnapján az udvaron a járási orvos hátára csapta a karját és rikoltotta tegezve 20 év után:

 

-Na bátyám,mától EGYENLÖK vagyunk!

 

Elmondás szerint az öreg járási orvos ebben a pillanatban hitte csak el,hogy Magyarországon "télleg" eljött a kommunizmus.....................

     

Majd legvégül,a topicon 2851-es hozzászólással megjelenö "mikimaus" tözsgyökeres cionista és antifasisztaként bemutatkozó, plussz "senkiházi" hozzászóló remélem nem kérdezi meg,ki is az a dr. Fülöp András.................................

Dynasty-006 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 2862

A 75-ben lelött LCI kapcsán mi az ami nem ún. politikai kérdés?

 

Az eredetileg utazni szándékozó PFSZ tagok?A Málév által rendszeresen a "baráti" országoknak szállitott Tungsram feliratú zöld ládák?A biztositó által fizetett 36 millió(1975-ben) forint sorsa?A hozzátartozók fenyegetése?

Vagy újkori történetünkben 100 millió forint közpénz sorsa?

Előzmény: tri-tonus (2861)
tri-tonus Creative Commons License 2008.01.21 0 0 2861

Állítólag nem merték ellopni, x hundred ezret viszont simán kinyomtak egy ügyvédi irodának, ami a mai tanulmányos világban persze aprópénznek tűnik. Tehát már csak 89 millió x  ezerrel kell elszámolniuk. Bár ha áfás volt  számla, akkor az is mínusz a közösből. Ami visszamegy a közösbe - vagy nem.

Majd a végén a Számvevőszék megállapítja (mégis csak közpénz vagy mi) hogy ki, mikor, mire utalványozott és mennyit. Igazából nem is nekünk kellene itt firtatni a közpénz sorsát, hanem azoknak, akik megszavazták. Ezen belül is főleg a szoci Kékesinek meg az emdéefes Csapodynak, ők voltak a fő kihajtói. Hát kérdezzenek rá ők. Tehát szerintem ebben a topikban ez nem politikai hanem csak praktikus kérdés egy tragikus repülő katasztrófa okán.

Előzmény: Dynasty-006 (2860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!