Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2023.04.18 0 1 38688

Olvasd el ezt a hozzászólást  és nézd meg a saját böngésződben.  Jó eséllyel megjavítja, de ha nem akkor megnézem mert volt specifikus +/-  ra is valami. 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162198020&t=9039091

Előzmény: jamesz64 (38687)
jamesz64 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 38687

Ez már 8, és 9 lenne csak valamiért mostanában nem  tudok se + se - nyomni.  Nem tudom van-e 10 ember, és nem 10 név a fórumon.

Előzmény: itya (38686)
itya Creative Commons License 2023.04.17 0 2 38686

és a 6-ról mi a véleményed!?

 

én nem helyeslem hanem sajnálom hogy van itt olyan aki ezt is el tudja érni

Előzmény: Törölt nick (38677)
Paco155 Creative Commons License 2023.04.15 -2 8 38684

Ha ez az állítás igaz lenne akkor te nem léteznél.  

Előzmény: Törölt nick (38683)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.15 -14 0 38683

Gondolkodom,tehát vagyok......

Milllllen jó nekem........!

Előzmény: itya (38681)
Bmrenault Creative Commons License 2023.04.15 0 4 38682

B+...

újat felújitottál :D magyarul gányoltál.

Nem véletlen a légrés benne meg egyebek amiket a gonosz értelmiségi mérnökök kitaláltak.

Elhiszem hogy működött.

Elfelejted viszont azt míg a plazmához nem kell nagy elő vigyázatoság, azért a lángvágó mikor elkezd visszaégni ráadásul kibaszott tűzveszélyes is.

Nem véletlen haltak ki a karbid hegesztők se.

Mindegy egy 50A rossal 10mm ig tudsz normálisan vágni 15 mm még elvágja. 40es acél otthon nincs.

én meg a beépitett kompreszorossal is elvágtam a 10 est.

 

Előzmény: Törölt nick (38680)
itya Creative Commons License 2023.04.15 0 3 38681

inkább gondolkozz el azokon a mínuszokon amiket te kapsz, és ne adj félrevezető ostoba tanácsokat

Előzmény: Törölt nick (38677)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.15 -12 0 38680

Igen,az új fuvókát felújitottam,ez volt........

A bocifing gyengeséget a dissuhoz viszonyitottam,sajnos igaz,legalábbis szerintem.

Eladtam az ac,dc gépet,ebbe volt a plazma is,ja........jól járt,aki megvette,mert jóval kevesebbért vett újszerű holmit.

Előzmény: Bmrenault (38679)
Bmrenault Creative Commons License 2023.04.15 0 0 38679

Szerintem mind kettő te voltál.

Szóval miután meghekkelted már jó volt a plazmavágód de amúgy bocifing?

Előzmény: Törölt nick (38677)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.15 -1 0 38678

Fúrtam bele 6- os menetet,egy mig áramáttadó menetének felit levágtam,utána behajtottam a helyére,majd belefűrészeltem. Jé.......a vágásom vinkli volt...... 

Ja.......a fuvóka megfogásához belsőmenetű hüvelyt csinántam........

Előzmény: MrJones512 (38673)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.15 -14 0 38677

Te.......te nagyon nem hüje........te holvoltál két hétig........visszamehetnél odaaaaaaaa!

Nagyon helyeslem a 2 minuszt,bárki is adta.......!

Előzmény: itya (38674)
Bmrenault Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38676

Nekem a parkside sima meg abelső kompreszoros simán elindutl utána meg nincs megállás. Egyszer volt egy nagyon vastag festékréteg amin nem indult.

Előzmény: MrJones512 (38675)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38675

"A hf gyújtás indul festékes,rozsdás anyagon? És a nem hf- es esetén mi történik a festék réteggel?"

 

Plazma esetében csak a mienkről tudok nyilatkozni: az a levegőben (értsd: a vastól eltartva) is indult. A gyújtása úgy volt megoldva, hogy egy alap-áramkör a pisztolyba is be volt vezetve. Ez adta a pilot-ívet ("őrlángot").

 

 

Ezek a technológiák mind a pártíz voltos tartományban működnek (Amper van, nem Volt), ami azt jelenti, hogy kicsi az átütőképességük. A HF ugyan több ezer voltos, az átütne... de azzal nem vagy kisegítve, ha szikra van... épp csak a gyújtás nem tud megtörténni.

 

Ezért kell kocogtatni az MMA-t, vagy feltisztítani legalább a kezdőpontot.
Ha már egyszer megtörtént a Nagy Szikra, akkor a megolvadt fém, vagy az átégett festék már nem akadály. De addig el is kell jutni!

Előzmény: Törölt nick (38670)
itya Creative Commons License 2023.04.14 -2 4 38674

má megin hüje vagy

 

szerencsére van még itt más is aki kijavítja az ostoba agymenéseidet

(Volt plazmám,igaz,csak 50A de sajnos ezt kell mondanom.; gyenge,mint a bocifing............)

 

mielőtt leírsz valamit könyorgöm gondold már át

nem tudom hol voltál 2 hétig, de igazán visszamehetnél oda

Előzmény: Törölt nick (38670)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38673

"Én barkácsoltam meg esztergagéppel a fuvókáját. Jó lett,de gondoltam,ha minden fuvóka felújitás után működik helyesen,hát gondoltam ezzel a cuccal vágjon más."

 

Egy kikopott furatú fúvókát hogyan újítasz fel, ember?

Előzmény: Törölt nick (38670)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38672

Duplaimpulzussal tolva a pálcát. :)

Előzmény: Paco155 (38669)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38671

Bőven! Egy jócska IPE-gerendát is össze lehet vele szabni, pedig az már nem háztáji műfaj.

 

(Szerintem ha nem alkalmas valami lakatosműhelybe egy 50A-s gép, akkor az max. a bekapcsolási idő miatt lehet.)

Előzmény: jamesz64 (38668)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38670

Jó........aláirom,plafon poti állásnál vágta volna a 10- es lemezt. 40A- on próbáltam 6- os laposvas anyagon,ferdén vágta,és valóban érzékeny a vágási sebességre. Én oxigén vágáshoz vagyok szokva. Disu esetén sok esetben megérem csökkenteni a hőfokot,itt ha picit a vágósebesség egyenetlen,nem számit. Pb esetén már észrevehető,de plazma érzékeny igen csak......! Lehet,hogy a pisztolyom is gagyi volt,félre fújt. Én barkácsoltam meg esztergagéppel a fuvókáját. Jó lett,de gondoltam,ha minden fuvóka felújitás után működik helyesen,hát gondoltam ezzel a cuccal vágjon más. Ja,nem hf gyújtású volt. Az 50A még elment 16A- ról,de 25,30- as anyag esetén a boltos már a 70A- os gépet javasolta,és a 25A hálózatot.........

Mivel nincs tapasztalatom,csak kérdezem.; A hf gyújtás indul festékes,rozsdás anyagon? És a nem hf- es esetén mi történik a festék réteggel?

Előzmény: MrJones512 (38667)
Paco155 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38669

200A 3F !   ;)

Előzmény: MrJones512 (38667)
jamesz64 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38668

Nekem 50 A-es Stahlwerk van, 15mm-es lemezt már vágtam vele.

Otthon, "háztájiban" szerintem ez megfelelő teljesítmény.

Előzmény: MrJones512 (38667)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38667

"Volt plazmám,igaz,csak 50A de sajnos ezt kell mondanom.; gyenge,mint a bocifing..."

 

Nekünk 60A-s volt. (Igaz, hogy trafós, ipari.)

A 20-as hardox acélt is elvágtuk vele.
Nem volt egyszerű, de meg lehetett csinálni: megfelelő kompresszorteljesítmény és jó fúvóka kérdése. No, meg legfőképpen az előtolásé!

 

Egy 50A-s plazmának vinnie kell a 10-es lemezt. Az pedig már nem kevés!

Előzmény: Törölt nick (38666)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38666

Lehet keményforrasztani,kiseb keresztmetszetet melegiteni,vágni. Nem rég 40- es anyagot is vágtam. Szerintem olcsób mint a plazma. Ez utóbbi komoj áramit igényel,a levegőigénye nagy,kompresszornak megint villany kell. A munkakábele rövid,kis munka esetén a gépet kihurcolni az udvarra,nagyob munka az előkészület,mint a vágás. Az oxigén esetén kettő palack nyitás,tömlő leakasztása,pisztoly gyújtás,és munka...........

Jó........aláirom,a palack csere szállitást igényel...........

Volt plazmám,igaz,csak 50A de sajnos ezt kell mondanom.; gyenge,mint a bocifing............

Előzmény: ruzsa janos (38663)
ruzsa janos Creative Commons License 2023.04.14 0 0 38665

Ok, köszönöm.

Előzmény: C20NE (38664)
C20NE Creative Commons License 2023.04.13 0 0 38664

Vagni jobb egy plazma vágó,  10mm aLidl cuccaval is megy.

Előzmény: ruzsa janos (38663)
ruzsa janos Creative Commons License 2023.04.13 0 0 38663

Lánghegesztés:.szemezek mostanában egy lánghegesztő készlettel: 

HUF 29,020.61 8%OFF | Explosion-proof Anti-tempering Oxygen Gas Liquefied Propane Acetylene Cutting Torch Welding Torch
https://a.aliexpress.com/_m06LlHa

Nekem keményforraztani kell, arra a propán/oxigén biztosan elég.

Arra tudna valaki (TAPASZTALATBÓL) válaszolni, hogy mondjuk 10 mm es vaslemezt el lehet vágni propánnal?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.04.12 -1 0 38662

Ez awihoz való siliciumbronz( de lehet,hogy nem )én pár éve egy szálat 500ft- ért vettem. Szerintem a jelen munkához gyenge. Én sas2 saválló bevont elektródát próbálnám ki. Igaz,az anyagod 2mm alatt van,szerintem,ha megint eltörik,próbáld meg 2mm- essel.

https://www.castolin.com/product/castotig-45703-w-tig-rods

Előzmény: VFRBelo (38660)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 38661

A "ponthegesztést" nem javasolnám: az iszonyú gázpazarláson túl még gyenge kötést is ad. Különálló darabok összekötésére (rögzítésére) való a hegesztés idejére, nem magára a hegesztésre.

(Tudom, tudom... könnyebb vele bánni... de ha megszokod, hogy úgy hegessz, akkor zsákutcába mégy.)

 

Itt például lehetne olyat csinálnod, hogy - némi drótkorongos/drótkefés tisztítás után - a varrat két szélén végigmégy (szigorúan körözve!), hogy a hernyó elterüljön egy kicsit. Mondjuk, a varrat belső széle érjen el a tengelyig.

De ez tényleg csak szépészet.

 

-           a tavalyi sarokvarrat miatt vastagabb középső részre kerülő ömledék túl hideg volt, nem terült, púposkodott,

-          intenzív hővel próbáltam laposítani a dudoros varratot, nem igazán sikerült

 

1. Ha avizol, mindig ott kezdd a dolgot, hogy sebészeti tisztaságúra takarítod a felületeket: ez a kötésnek is jót tesz (kevesebb szennyeződés), meg a varrat terülésének is.

Ha megnézel pár youtube-videót, ott a profik a többsoros varratok egyes menetei közt is tisztítanak.

 

2. Ami el van szarva, az el van szarva. Ha ronda, nagy hernyót húztál, vagy többlet van egy-egy helyen, akkor nem rámenni, meg masszírozni, hanem fogni a flexet, azt' lecsiszolni a pluszt!
 
Ezen a tárcsán annyit gyakorolhatsz, amennyit nem szégyellsz: a föld nem hányja el magát, ha csúnya a varrat, csak legyen! :)

Előzmény: VFRBelo (38660)
VFRBelo Creative Commons License 2023.04.12 0 0 38660

A tárcsa törése akkor következett be, amikor úgy haladtam át a géppel egy magasan fekvő gyökéren, hogy ezen a tárcsán, mint forgásponton fordultam a géppel. A forduláshoz kissé oldalra billentettem a gépet, ettől a szélső tárcsán megnőtt a terhelés. Amikor pedig gyökéren haladt át a gép és a földből kissé kiemelkedve azon fordult, akkor talán 100%-ban a tárcsán volt a gép súlya, plusz a fordulásból eredő csavaró igénybevételt is felléphetett. Nem kizárt, hogy elképzelhető, hogy esetleg-véletlenül-talán kaphatott nem rendeltetésszerű igénybevételt a tárcsa J.

Spongyát ezekre a múltbéli homályos történetekre, lehetőleg kenjük másra a hibát, mint a nagyok! Keressük a hibát rajtunk kívül álló okokban! J

Elsősorban az érdekel, hogy mit kellett volna ahhoz másként csinálnom a meglévő cuccaimmal, hogy viszonylag kis munkával ne ilyen hányadék legyen a javítás. Még konkrétabban: milyen hegesztési módszerrel/trükkel lehetett volna ezt szebben/jobban megoldani? A ponthegesztést sejtem megoldásnak ilyen esetben. Talán az impulzus is jó lenne, nem tudom. Nem vagyok profi, a nem házibarkács módszerek pedig ki vannak záva.

CO-s gépem nincs sajnos.

Sajnos keményforrasz anyagom sincs, ez lett volna az egyik megoldás szerintem. Tényleg, tud valaki olcsón keményforrasz hozaganyagot awi-hoz?

Az X alakban ráokádott vékony laposvas/lemez erősítés (vagy kisebb lágyvas korong) is tűrhető megoldás számomra (egyszerűbb, olcsóbb, mint esztergáltatni), de jobban szerettem volna ezt a kihívást – mármint az eltérő vastagságú anyagok összehegesztését – megoldani hegesztési technikával.

A tartósnak tűnő megoldás a helyi MÉH telepről beszerzendő erős vastag tárcsa lehet, a gép másik oldalára azt hegesztettem tavaly, de csak azért, mert a másik eredeti korong már nincs is meg.

MrJones512 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 38659

Nyilvánvalóan a tárcsára ható váltakozó, oldalirányú erő törte ki. A tengely átmérőjén még túl nagy a nyomatékból adódó erőkar. A hegesztésnél amúgy is kilágyult a picsába.

 

Én a helyedben először is eldobnám az AWI-t és CO-val ragasztanék.

 

Másodszor szereznék egy négyes vastag fasza acélkorongot (saccra 4* 5* akkora átmérőjűt, mint a tengely), aminek a közepére fúrnék egy akkora furatot, amekkora a tengelyed.

Aztán miután a korongot ráhúztam a tengelyre, visszahegeszteném a tárcsát.

Végül pedig a korongot odatolnám a tárcsához és ráhegeszteném. És persze a tengelyhez is.

Előzmény: VFRBelo (38652)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 38658

"Röhögtem amikor azt írtad, hogy "túl sok hőbevitel az awi miatt". az awi a legjobban adagolható eljárás. persze-persze a türelem és a gyarkolat miatt ezzel is lehet hevíteni rendesen."

 

Jellemző hiba a kezdőknél, hogy az átolvadástól való félelmükben az optimálisnál lejjebb veszik az ampert, vagy a legömbölyödött elektródacsúcs miatt éppenséggel fel. (Külön játék még az impulzusfrekvencia, amivel aztán végképp oda lehet baszni az eljárásnak.)

 

Az elsőnél ez azzal a hátulütővel jár, hogy az elektróda sokáig tartózkodik egy helyen (mer' a zistennek se akar olvadni!) a másodiknál meg a szükségesnél jóval szélesebb sávban fog melegíteni.

 

Végső soron mindkettőnek az lesz a vége, hogy összességében jóval több hőt vittünk bele az anyagba, mint amennyi kellett volna.

Előzmény: zoppermagnio (38656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!