Keresés

Részletes keresés

vrev Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6051

1985 ota azt tapasztaltam amerokaban hogy itt mindenki , tehat a magyarok IS IS csak az azonnali dollar haszonra BUKNAK

Előzmény: pririmami (6050)
pririmami Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6050

Hihetelen ajánlat,

 

Keresek olyan magyar családot, akinek jól jönne egy 60 éves nagyi. Itthon mindenem megvan, nem megélhetési kényszer vezet. Érdekelne valami új, izgalmas dolog, és segíteni is tudnék egy elfoglalt házaspárnak.

Van jogsim , az elmult 40 évben csak a saját kapumat toltam kicsit odébb.Kicsit tudok angolul, sütök, főzők . persze csak magyarosan, a TV konyhák csodás fűszál, csalánlevéllel nem megy.  Lehet, hogy az ötlet elsőre őrültnek tűnik, de anni őrültség vált már valóra az életemben, miért ne próbálnám meg ezt is?

 

Szőke vagyok, kék szemű, laza és a humorban sem szűkölködöm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vrev Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6049

BUEK my friend , when do you arrive in miami ?

Előzmény: tibony (6048)
tibony Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6048

Tisztelt,Forumozok!

 

B.U.E.K.2014-.MINDENKINEK!

tibony Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6047

Találkozik a farkas meg a róka az erdőben.

-Te farkas,verjük meg a nyulat!

-Na és miért?

-Ha van rajta sapka azért,ha nincs rajta sapka akkor meg azért.

-Így is tesznek és jól elverik a nyulat.Egy hét múlva ismét találkozik a róka és a farkas.

-Te farkas,verjük már meg megint a nyulat!

-Na és most miért?

-Kérjünk tőle cigerettát és ha füstszűrőset ad azért,ha füstszűrőnélkülit ,ad akkor meg  azért.

-Így is tesznek,megkeresik a nyulat és eléállnak.

-Te nyúl adjál már egy cigerettát!

-Na és milyet füstszűrőset,vagy füstszűrőnélkülit kértek?

-Hmm..Nézd már farkas megint nincs rajta sapka.

Szerintem ez így van a szolgáltatással kapcsolatos árakkal is.

Remélem ez csak vicc!

vrev Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6046

jo hat , valahogy mindent megunok hamar

Előzmény: Lola99 (6044)
egerszegi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6045

Nem ugy kell felfogni, hogy ez atveres.

 

Ha utolso pillanatban akarsz tankolni, az dragabb, Ha nem tankolsz, a kolcsonzo is megtankolja, az meg dragabb. A kenyelemert fizetsz. Ha raszanod az idodet, akkor meg tudod olcsobban is oldani. Ha nem, akkor az penzbe kerul.  Szerintem igazsagos:)

 

Ugyanez, ha ragaszkodsz a repterhez, van extra ado. Ha hajlando vagy szorakozni, kihozhatod olcsobban. Masik USA forumon irta balage meg regebben, a dollar kolcsonzo angliai oldalan elore foglalva tele tankkal adta az autot es uresen vihetted vissza. De elore is fizetsz, barmi valtozik, kesik a geped bukta. De ha hajlando vagy kockaztatni, es utana szorakozni hogy 2 naponta leadod a kocsit, akkor ingyen volt a benzin. Valamit valamiert...

 

Ez itt mindenhol igy van. Ami kenyelmesebb, konnyebb, ahol nem gondolkozol elore az dragabb. MEg kell fzetned azt hogy nem szanod ra az idodet.

 

 

Előzmény: vrev (6043)
Lola99 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6044

Jó ez neked?

Előzmény: vrev (6040)
vrev Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6043

VALAMIVEL MINDIG MEGPROBALnak at verni...az egyik pl az hogy a repternel dragabb a benzin,azaz  mivel tele tankkal kell visszaadni a kocsit a tankolasnal vesznek ki plusz penzt a zsebedbol

egerszegi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6042

volt itt lejjeb szo az autokolcsonzesrol..par fontos dolog:

 

- 10+ allamban bereltem mar, Georgia az egyetlen ahol kertek nemzetkozi jogsit a Hertz-nel, az a hivatalos policy-juk ott, hogy csak akkor fogadnak el jogsit, ha angolul szerepel rajta az hogy "jogositvany". Mellettuk az Avis siman elfogadta a magyart....Fel is hivtam a Hertz-et, azt mondtak hogy ezt jogosan csinalta a helyi fonok, tenyleg kell ez Georgia-ban. Ez 2010-ben volt.

- Nagyon fontos amit romesz irt, sokszor elore/neten/telefonon olcsobb, egy probat meger. Illetve az is bejohet, hogy odamesz a opulthoz, es megmondod hogy nem tetszik az ar, megkerdezed a szomszedban is. Volt mar olyan hogy a Hertz-es erre "talalt" nekem egy akcios arat.

- Repternel NEHA olcsobb a napi dij, de MINDIG van "airport concession fee". Szinten Atlantaban volt, hogy emiatt a repteren berelve 250$ -al dragabb lett volna az autoberles mint 20 merfolddel arrebb, "videken", csak emiatt(2 hetre). Ugyanaz az auto, stb. Es mivel a ket telephely kozel volt, mukodott az, hogy felvettem az autot nem a repterinel, es a repteren adtam le felar nelkul. 40$ volt a taxi a repterrol a kolcsonzohoz, szerintem megerte...

- Los Angelesben az elottem allo focko jatszotta el a repteren, hogy "van foglalasom, itt a szama", amire kozoltek, hogy hat ez nem a repteri, hanem a belvarosi kolcsonzobe szol, de mivel ugyanaz a ceg, ezert szivesen elviszik ingyen. Ugyesen megoldotta az airport concession fee-t es a taxit is egyben:)

- hazaut elott( kiveve persze ha az este 11-es gep a cel) erdemes lehet az utolso ejszakat a repteri szallodaban tolteni. A kolcsonzos shuttle-k siman mindig elvisznek a szallodadhoz ha az repteri, igy elozo este mar le lehet adni a kocsit, egy nappal kevesebbet fizetsz, es arra a napra nem is kell... Es idoben folgalva a repteri szallodak iszonyu olcsok tudnak lenni. Es onnan meg ugye megint van shuttle a repterre reggel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vrev Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6041

szuper , szeptember 21.en erkeztem es marcius 21.-en elmegyek , hiaba remenykedek abban hogy torvenyt sertek

Előzmény: romesz (6039)
vrev Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6040

ugy latszik , hogy akkor nincs riziko abban amit csinalok , fel ev budapest , fel ev florida , vegulis SEHOVA SE TARTOZOM , always in transit

Előzmény: romesz (6038)
romesz Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6039

You Have 30 Days

Florida law requires that you get a Florida drivers license within 30 days of becoming a resident of Florida. You are a resident if you do one of the following:

 

  • Enroll your children in a Florida public school
  • Accept employment
  • Register to Vote
  • File for a homestead exemption
  • Reside in Florida for more than six consecutive months
Előzmény: vrev (6037)
romesz Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6038

By Florida law, If you have a drivers license from another state you need to obtain a Florida drivers license within 30 days of residency at a local DMV office.

 

Jol mondod, de csak akkor kell ha floridai lakos vagy. A snowbird vagy turista nem kell, hogy kivaltsa a helyi jogsit.

Aki munkaba all, vagy gyereket beiratja iskolaba az helyi lakos es 30napja van elintezni a papirokat. Ha utana megfogjak az penzbuntetesbe kerul.

Előzmény: vrev (6037)
vrev Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6037

30 vagy 60 napon tul kell kivaltani a FL jogsit....kellene mert en kivarom 2018-at addig ervenyes a new yorkim .....mondjuk sosem allitanak meg mert a kocsi rendszam FL ... ha megis ticket....allitolag 200 

islamorada Creative Commons License 2013.12.30 0 0 6036

Mindenesetre koszi szepen. Mar a kaliforniai is jo lenne mert lehet hogy a jovoben oda fog koltozni. Meg fogom neki mondani!

Előzmény: romesz (6035)
romesz Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6035

Nem emlekszem ilyenre. 

De ha minden igaz akkor Utahban, Californiaban es Nevadaban mar lehet illegalisoknak is hajtasi engedelye. De nem ervenyes csak abban az allamban ahol kibocsajtottak. 

Előzmény: islamorada (6034)
islamorada Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6034

Nem emlekszel veletlenul, itt ebben vagy masik topikban irt valaki olyat hogy tud Floridaban egy helyet ahol le lehet tenni a jogositvanyt ugy hogy illegalis az illeto.  Ismerek valakit, egy rem rendes pasas aki meg 6 ev utan is  nemzetkozi jogositvannyal vezet es amikor elkapjak akkor megbuntetik, folyton attol retteg hogy kiteszik emiatt es csak akkor vezet amikor nagyon muszaj. Nagyon sajnalom otet mert igen rendes, dolgos ficko, megerdemelne hogy legyen egy jogsija, azt mondja hogy nem szamit hogy melyik allamban csak legyen. New Yorkban lakik egyebkent. Emlekszel, vagy valaki emlekszik ra hogy melyik amerikas topikba irt valaki olyat hogy o szokott is elvinni embereket megszerezni a florodai jogsit. Nagy ajandek lenne neki az ujevben ha megvalosulna.

Előzmény: romesz (6033)
romesz Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6033

Ha nem leszel allando lakosa az allamnak ahol tartozkodsz (legyen az akar melyik) akkor nem kell a jogsit atvinni illetve honositatni. 

Persze ha munkahelyed is mar floridaban van/lesz akkor az allando lakosnak szamitasz es kikell valtsd a floridai jogsit is. 

Mig nem dolgozol addig snowbird-nek szamithatsz. 

Előzmény: tibony (6032)
tibony Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6032

Tisztelt,Romesz!

 

Köszönöm a segítséget,

 

Jó ötlet az  internetes foglalás.

 

Sokan New Yorkban is floridai rendszámmal vannak mert Floridában olcsóbb a biztosítás autóra a New York-i hoz képest.Meg a jogosítvány is egyszerűbb,pl nem kell road test.Legalább is így hallottam.

Viszont jobban vadásszák az idegen redszámú autókat.

Vajon érdrmes-e ezzel foglalkozni ha már úgy is Floridában leszek viszont tavasszal visszamegyek New Yorkba.

Tibony

romesz Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6031

Itt a mindig :)

 

LAX

 

Non Airport

 

Előzmény: Törölt nick (6025)
romesz Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6030

Ez is egy erdekes dolog. 

Nekem az esetek 99%ban olcsobb arakat ajanlottak a repterek kozeleben. 

 

De teljesen mindegy mit irok, neked mindig ellenkezik a velemenyed. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6025)
romesz Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6029

De sok esetben akkor is szamolnak, szamolnanak extrat ha LAX-en veszi fel az ember es John Wayne-en adja le. 

Ezert inkabb a shuttle-t hasznaltam mert az olcsobban jott ki 4 szemely eseteben is. 

Előzmény: Törölt nick (6027)
romesz Creative Commons License 2013.12.27 0 0 6024

Szia Tibony!

 

New yorki jogsival berelhetsz barhol autot, mindenutt elfogadjak a jogsit. 

99%ban jobb aron van auto a nagyforgalmu kolcsonzoknel igy a repteren valoszinu olcsobb lesz.

Nem a helyszinen kell berelni hanem valamelyik utazasi website-on. A helyszinen megjelenve mindig tobbe kerul. 

En bereltem mar ugy, hogy a kolcsonzo varojaban ultem es a telefonon keresztul az interneten foglaltam tobb mint 50%al olcsobb arat kaptam. 

Ez a dolog kulonben igy van szinte mindenel, szalloda szoba is dragabb ha az ember a receptcion probal szobat kivenni. 

De a mozijegy is olcsobb ha az interneten foglalja az ember, azt is a mozi elocsarnokaban szoktam megvenni es csak megmutatom a telefonom kepernyojen a codot nekik. 

 

Visszaterve a jogsira, ne aggodj miatta a New Yorkban kiadott jogsi az amerikaban helyi igazolvanynak szamit. 

Az autokolcsonzok nem kernek nemzetkozi jogsit az esetek 99%aban ha a jogsi latin betukkel van kiallitva, legyen az barmelyik orszagbol. Persze kivetel mindig lehetseges ez alol, de ritka mint a feher hollo. 

Eddig egyetlen ismerostol hallottam, hogy kertek a nemzetkozi jogsit es mivel nem volt nala ezert nem adtak neki autot. 

Fogta magat atsetalt a szomszedos ceghez es ott minden fejfajas nelkul adtak neki autot. 

 

Szoval ne aggodj, legfontosabb a magabiztossag. :)

 

Ha munkat szeretnel valalni akkor viszont nem art ha honositod a jogsit, bar az is csak akkor fontos ha autovezetesbol akarsz megelni. 

Előzmény: tibony (6022)
tibony Creative Commons License 2013.12.27 0 0 6023

Tisztelt,Romesz!

Vagy jobb lenne Floridában honosítani a jogsit,esetleg levizsgázni,vagy hogyan lehet a nemzetközit floridában megszerezni B kategóriában?

Úgy tudom pár $ külömbséggel New York-ban is kérhettem volna anno a nemzetközi jogsit.Etc.

Köszi a segítséget Tibony.

tibony Creative Commons License 2013.12.27 0 0 6022

Tisztelt,Romesz!

 

Floridában béreltél-e már autót?

 

Hogyan tudok New Yok-i jogosítvánnyal bérelni Foridában  autőt?

 

Van-e foglaló,ha van azt milyen feltételekkel kezelik?Amex blue hitelkártyát elfogadnak-e?

Hol és hogyan javaslod mindezeket?

A reptéri kölcsönzők,vagy a városi kölcsönzők a jobbak?STB.

 

Köszönöm a ha segítesz!Tibony

 

 

Lola99 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 6021

Nekem mondod!:-))

Előzmény: vrev (6013)
Zs... Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6020

Köszi szépen a tippeket.

Azért tervezünk autóval, mert onnan még mennénk tovább is, Washington, Niagara, esetleg Toronto, és onnan vissza Montréal, merthogy ez a kiindulópont ;o)

Akkor az eddigiek alapján egy reptéri parkoló tűnik befutónak, majd megnézem JFK-t meg Newarkot is, melyik a jobb opció.

vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6019
Előzmény: vrev (6018)
vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6018

torontobol new yorkba menjetek vonattal...akkor a vezeto is latja a tajat

Előzmény: Zs... (6001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!