Keresés

Részletes keresés

vacumtube Creative Commons License 2007.12.23 0 0 1727

Pár éve hallottam egy kofától valamelyik piacon a következő idézetet: (szigorú elszámolás, hosszú barátság).

Én azt gondolom nagylelkűnek és megbocsájtónak kell lenni ebben az esetben, mind a két félnek megéri. (Saját tapasztalatból mondom.)

Előzmény: schetl (1726)
schetl Creative Commons License 2007.12.23 0 0 1726
"Van egy sejtésem: nem volt rendesen lepapírozva, szerződésekkel, jogokkal kötelességekkel körbefonva az ügy."

Ez így igaz. Nem számítottam soha ilyen fordulatra (1. sz. tanulság).

Amit Sonido közöl gyári Aion tervrajzként, az bár hasonló de messze nem azonos az általam készítettel.

Lehet hogy hiba volt nyilvánosan megszólalnom ebben az ügyben, de ez egy bő éve kerülgetett téma, tehát hogy ki mit csinált, melyik a "gyári", melyik nem, stb. Zavaros az egész. Teljesen nyilvánvaló hogy itt nem lehet ezt tisztázni hitelesen, de egy bizonyos ponton úgy érzem, meg kellett szólalnom.

Inkább mindenki hallgasson muzsikát...
Előzmény: Linn Sondek (1725)
Linn Sondek Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1725

Hát előljáróban, ránézve a naptárra, mindenkinek KEKAÜKI & BUÉK!

 

Szomorú   lettem a Varga kontra Schetl ügytől, és különösen attól, hogy ez itt jelent meg, és nem valahol egy fehérasztal mellett tisztázódott. Amennyi rátekintésem volt az egészre, erős a gyanúm, hogy s szituáció kialakulásáért nem csak ketten tettek ezt azt, sőt továbbmegyek: nem is ők voltak a generátorok.

 

Tipikus jelenség: amíg csak DIY szinten játszik egy téma, nincs gond, amint "termék" lenne belőle (no meg árbevétel) mindjárt borul a bili.

 

Van egy sejtésem: nem volt rendesen lepapírozva, szerződésekkel, jogokkal kötelességekkel körbefonva az ügy... és most mindenki mond valamit, amit annak gondol, hogy valóság...

 

Roppantul szomorú ez így: az egyik oldalon lett volna (lehetett volna) valami jó dolog, (nem olyasmi, mint amit hallottunk ugye az élőzene meg a lesugárzott zene megkülönböztethetelensége kapcsán) és lett belőle fülemüle füttye...

 

 

sonido Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1724
Nempisti!

E-mailban tudom a rajzot elküldeni, a diy meghallgatható a SONIDOban.

Varga István-SONIDO
Előzmény: nempisti (1723)
nempisti Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1723
Ritkán szoktam fórumozni,de mivel némi segitségre van szükségem,ennél megfelelőbb helyre nem is fordulhatnék.
Jelenleg egy Sonido Nea dobozt használok melyet egy Aion-ra szeretnék cserélni.Ennek elkészitéséhez lenne szükségem doboz rajzra és gyakorlati tanácsokra az anyagválasztással ill a kivitelezéssel kapcsolatban.
Észrevételeket a

nempisti@freemail.hu cimre kérnék.

Köszönettel: NI.
Robici Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1722
Arra gondoltam. De ezek szerint rosszul tudtam.
schetl Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1721

"Az elektronika viszont elképzelhető, hiszen azt Schetl László készítette. "

Nem. Ha a Sonido kit-erősítőre gondolsz, nem én készítettem.
Előzmény: Robici (1720)
Robici Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1720
Én nyilván csak mint egy vásárló tudok hozzászólni a témához. A terméktámogatásról: szerintem a hangszórók készítése illetve javítása nem szűnik meg. Az elektronika viszont elképzelhető, hiszen azt Schetl László készítette. De ez csak spekuláció a részemről. Varga István beírása konkrétan nem említi, hogy ki tervezte a tölcséreket.
Én azért választottam a Sonido-t mert megfelelt az ízlésemnek és az igényeimnek (no meg a pénztárcámnak) és nem is tervezem leváltani. Ha most kellene döntenem, ugyanezt választanám, ezzel a hanggal én évekig vagy akár évtizedekig elégedett leszek. A terméktámogatással sincs gondom, bár eddig szerencsére nem szorultam rá. Sajnos az erősítővel viszont bajban lennék. Annak a terméknek jövőbeli sorsa számomra is kérdéses. A Nea vagy Aion sorsáról még csak találgatni sem tudok.
krizsi_l Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1719
Ezen túl Schetl postjából kb kiderül, hogy a gyári NEA terve az ő szellemi terméke, tulajdona. A megromlott viszonyból többé-kevésbé következik, hogy kétségessé vált a NEA mint termék fennmaradása.
Előzmény: krizsi_l (1718)
krizsi_l Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1718
Ismerem a gyártás néhány részletét.
A NEA-k doboza pécsett készüt az Orgona gyárban, Evora topiktársunk közreműködésével. Ő pedig ismereteim szerint Schetl-en kerseztűl kapcsolódott a Sonidohoz.

Ha még sem így lenne magam örülnék neki a legjobban. Mindenesetre az én verziómat erősíti, hogy a NEA-n és a vitatott AION-on kívül csak diy megoldások szerepelnek a Sonido termékpalettáján. Ezek pedig nem tekinthetők egy gyártó hangfal termékvonalának részének.
Előzmény: Fődhözragatt (1717)
Fődhözragatt Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1717

"nyilvánosságra került: a "gyári" NEA-knak vége."

 

:-O Ezt miből olvastad ki? Én nem találok ilyet, újraolvasva sem. De lehet, hogy én vagyok figyelmetlen.

Előzmény: krizsi_l (1716)
krizsi_l Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1716
Annyiban azért ide tartozik, hogy sosem lehetett igazán tudni hol végződik a Sonidó és hol kezdődik Schetl, vagy éppen fordítva. Tőlem mint gyári NEA tulajdonosként benfentesnek gondolttól személyes vagy cyber tér beli kommunikáció során többször rá is kérdeztek erre, amire csak annyit tudtam válaszolni, hogy fogalmam sincs.
Abból a szemponból is fontos itt beszélni róla, hogy így nyilvánosságra került: a "gyári" NEA-knak vége. Ez egyben fel is erősíti a kétségeket, hogy mi lesz a support sorsa, mennyiben térül meg az a bizalom amit az ember egy hazai termék választásával, egy jövőbeni termékvonalba vetett hittel, a termék megvásárlásával adott egy hazai gyártónak.
Előzmény: Fődhözragatt (1714)
AudiJo Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1715
Olvashattad, hogy az sajnos nem sikerült (bízzunk benne, hogy csak egyelőre)!:(((
AJ
Előzmény: Fődhözragatt (1714)
Fődhözragatt Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1714

"Nagyon sajnálom, hogy így történt, mert mindkét szakembert (...) korrekt, becsületes, rokonszenves embernek ismertem meg, és azok a termékek, amiket ők létrehoztak, szerintem nagyon magas színvonalat képviselnek."

 

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

 

És ha szabad egy kuncsaftnak belebrekegnie: szvsz ezt a vitát nem itt, a fórum nyilvánossága előtt kellene lefolytatni, hanem személyesen kellene megbeszélni, higgadtan.

Előzmény: Robici (1712)
fullrange Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1713
Hajhaj ....nem akartam eddig énsem ezt a DIY kontra "gyári" aion témát felhozni ,de ezek szerint akkor nem kis hanem lényeges különbségek vannak a kettő között ,ahogy sejtettem. Pl Laci említette az állóhullámok elosztását stb. ami a DIY ban nem található meg ,minthogy az ívelt elem sem.De nem akarok butaságokat mondani ,javítsatok ki ha tévedek.Halkan jegyzem meg aki vásárolt pl az SFR-200 as ból azért másnak sem mindegy melyik tölcsért építi hamár egyszer rászánja az időt és energiát ,de ez csak az én véleményem.
Robici Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1712
Én egy dolog miatt már sejtettem, hogy valami van a háttérben. Sajnos a sejtésem beigazolódott. Nagyon sajnálom, hogy így történt, mert mindkét szakembert (a fórumokon való jelenlét, Varga Istvánnal pedig a személyes találkozás tapasztalatából kiindulva) korrekt, becsületes, rokonszenves embernek ismertem meg és azok a termékek, amiket ők létrehoztak, szerintem nagyon magas színvonalat képviselnek. Nagy kár a hifi "társadalomra" nézve is, hogy így végződött.
big-dewil Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1711
Mápeg egy műxaki ember logikus kell legyen...
Előzmény: pagrus (1709)
big-dewil Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1710
Milyen igaz...
Előzmény: pagrus (1707)
pagrus Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1709
"...fel nem fogható logikusan gondolkodwa." Hát úgy nem is :)))
Előzmény: big-dewil (1708)
big-dewil Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1708

De attól még bánthatja, föleg úgy, h ritka egy becsületes embernek ismertem meg, és álmában sem jutott wolna exébe keresztbetenni annak, akiwel hosszú éweket dolgozott együtt.

Különben is, micsoda marhaság az, h bárkinek csak úgy meg lehet wáltoztatni az email jelszawát.

Nagyon jó hackernek kellene lennie, egy ilyen műwelethez.

Oszt akkor már ha ilyen jó lenne -e téren is, nem Istwán emailjeit töri, hanem wannak jobban fizetö helyek is, hasonló energiát igénylők.

Ezé is marhaság az egéx és fel nem fogható logikusan gondolkodwa.

Előzmény: pagrus (1704)
pagrus Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1707
Cherchez la femme...
Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1706
Szomorúság tölt el, hogy két kiváló szakember kapcsolata ide jutott, jó ez így? Nincs megoldás?
Előzmény: pagrus (1704)
schetl Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1705
Legfőképp maga a konfliktus zavar.

A Seas hangszórója nyilván kíváncsivá tett, de egyáltalán nem biztos hogy tervezni fogok hozzá tölcsért. Egy koncepció már a szülőszobában van, de nem szélessávúval, csak majdnem:)
Amúgy köszönöm a bíztató hangot. Tényleg jól esik.
Előzmény: pagrus (1703)
pagrus Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1704
"Attól sem torpan meg, hogy több mint egy éve meggyőződéssel állítsa közös barátainknak hogy feltörtem az e-mail fiókjukat"
Laci, ezzel ne fogalkozz, ezt pont a közös barátok úgysem hiszik el rólad, kár időt és energiát fordítanod erre (és persze a terjesztésére is).
Előzmény: schetl (1702)
pagrus Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1703
Ami a fejedben van, azt nem lehet elvenni, a tudásod birtokában nyilván új tölcséres hangfalat fogsz alkotni :) Talán ezért is tetted fel a Seas januárban bemutatandó szélessávú hangszóróját?
Előzmény: schetl (1702)
schetl Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1702
Nagyon szánalmas helyzetnek tartom hogy itt kell hangoztatnom az álláspontomat, miszerint az Aion hangsugárzó méretezésének képességét is eltulajdonítják tőlem.

Remélem mindenki elnézi hogy ezt a nem túl kellemes témát itt kell megpendítenem - nekem sem sok gyomrom van hozzá, de a helyzet frusztráltsága kihozza belőlem. Főleg, mivel V.I. sem zárkózik el kifejteni rólam alkotott véleményét, ha közös barátok, ismerősökkel beszélget. Attól sem torpan meg, hogy több mint egy éve meggyőződéssel állítsa közös barátainknak hogy feltörtem az e-mail fiókjukat, miután a szolgáltatójuk szerint csak akkor nem tudnak belépni az e-mail kiszolgálójukhoz ha valaki azt megváltoztatta - ami nyilván én voltam, még ha nem is ismertem a jelszavukat(!), hiszen értek a számítógéphez, én készítettem el a statikus weboldalukat.

Varga Istvánnal sokáig működtünk együtt, minden tőlem telhető kreativitásomat belefektettem a közös munkába. Ötleteim eltulajdonítását sokáig nyeltem magamba, de most - még ha ki is fogják innen moderálni a hozzászólásomat érthető okokból (amiért nem is fogok neheztelni Boss-ra) - ezt itt ki kell írni magamból. Az összes tapasztalatomat és felhalmozott információt - vesztemre - önzetlenül átnyújtottam Varga Istvánnak közös munkánk hajnalán.

Azért is aggaszt Sonido hozzáállása a munkámhoz, mert tölcsérméretezésben hosszas kuttakodás és némi tölcsérépítési tapasztalat után találtam rá a számomra megfelelő koncepciókra és szoftverekre amit közösen vásároltunk meg. A hajtogatási koncepciók, a fölfelé nyíló tölcsér, az elosztott állóhullámok problámáját mind magam oldottam meg, ám - lévén nem hétvégi meszelésről volt szó - nem értem a belefektetett munkám kisajátításának elvét.
Az Aion koncepcióját magam szültem, próbadobozait magam fabrikáltam, aminek eredményeiről folyamatosan beszámoltam Istvánnak. Majd - miközben Sonido folyamatosan próbált engem lebeszélni a gyári változat megvalósításáról, közben az értékesített hangszórókhoz mellékelte a szellemi munkám eredményeivel tűzdelt saját DIY rajzait, amit egyes esetekben ki sem próbált a valóságban.

Még az is lehet hogy ezen hozzászólásommal nagyon népszerűtlenné teszem majd magam. De számoltam ezzel is. Nagyon szánalmas a szituáció, beismerem, de nem látok pillanatnyilag más utat mint mindezt kibeszélni magamból másfél éve tartó nyelés után. Azt azért hozzáteszem, hogy hangszórótervezés és kivitelezés terén mai napig világszínvonalú szakembernek tartom V.I.-t.

Ma felkerestem Varga Istvánt személyesen, hogy újra megpróbáljuk rendezni a személyes konfliktusunkat, aki mindennemű kommunikációtól elzárkózott irányomban.

Még egyszer elnézést kérek mindenkitől a kellemetlen témáért.

Schetl László
Előzmény: sonido (1699)
AudiJo Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1701
Ez a tölcséres SFR200-as DIY nekem is piszkálja fantáziám. A honlapon még nem találtam róla semmit. Kíváncsian várom a tapasztalatokat, az esetleges jelentkezőket.
Az eredeti példányt én is Schetl L.-nál hallgattam mint azt hiszem többünk is, izgatottan várom a fejleményeket DIY-ügyben (én SFR144-el készült DIY-t hallgatok).
AJ
Előzmény: fullrange (1700)
fullrange Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1700
Kb egy hete én is az SFR-200 boldog tulajdonosa lehetek :-) ,még csak az asztalon szól ,de a különbséget már így is hallani azokkal a két háromutasokkal szemben amiket életemben eddig hallottam. Van itt valaki esetleg aki megépítette már az AION DIY azaz egyszerűbb változatát ?
sonido Creative Commons License 2007.12.20 0 0 1699
T.Fórumozók!

Változó ismétlődéssel, de ugyanazok a kérdések kerülnek elő a SONIDO termékekkel kapcsolatban, pl ki fia-borja, DIY vagy gyári, a DIY tölcsérek utómunkái. Ezért változó ismétlődéssel most is válaszolok.
A gyári NEA és a gyári (1 pár ) AION formatervezése Shetl László munkája.
A szélessávú (és más) hangszórók kifejlesztése az én munkám. A szélessávú hangszórók fejlesztésekor a hozzájuk való tölcsért is méretezem, mert a két dolog kölcsönösen hat egymás paramétereire. De nem csak méretezem, hanem el is készitem, kipróbálom őket. Ez a kipróbálás korábban nagyban hozzájárult a nyaralónk fűtéséhez, valamint ebből erednek a DIY és gyári tölcsérek is.
A DIY-ek azért egyszerűek, hogy bárki könnyen elkészithesse, talán csak a politikusok
a kivétel. Már legalább másfél éve a gyári dobozok rajzát is kiadom. Igy történhetett meg pl, hogy előbb készült el -igaz külföldön- az AION, mint itthon. A DIY tölcsérek falainak lehetséges csillapitására, merevitésére, stb a vásárláskor mostmár kln. felhivom a figyelmet.
Az utóbbi időben tovább fejlesztettem az SFR szériát, hogy valamivel kisebb doboz is elég legyen. Az új adatok ,új tipusok a honlapon lesznek hamarosan.

Varga István-SONIDO


sonido Creative Commons License 2007.12.20 0 0 1698
T. Fórumozók!

Mivel rapszódikus ismétlődéssel kérdések merülnek fel a SONIDO termékekkel kapcsolatban, rapszódikusan válaszolok az itt, meg a szélessávú topikban előkerültekre.
Az egyik pl DIY vs gyári, a másik az egyszerűség, vagy pl utómunkák, átalakitások.
A "gyári" NEA és (1pár) AION formatervezése Shetl László munkája volt. A hangszórók
fejlesztése és gyártása az én munkám. A szélessávú széria fejlesztése a hozzávaló tölcsérrel együtt történt és történik, mert ezek egymásra hatással vannak, együtt érdemes kezelni őket. A tölcséreket el is készitem kipróbálás, mérés céljából. Korábban ez hozzájárult a nyaralónk fűtéséhez, mostanában már csak a tölcsérek alapjául szolgál.
A DIY változatok azért egyszerűek, hogy szinte bárki könnyen elkészithesse, talán csak a politikusok képeznek kivételt. Már jó ideje a"gyári" változat rajzát is átadom, igy törtéhetett meg , hogy pl az AION külföldön előbb készült el, mint itthon.
Az esetleges utómunkák elkerülésére most már előre javaslok lehetséges merevitéseket, csillapitásokat, stb.
Az új fejlesztések, modifikációk hamarosan felkerülnek a megújuló honlapra.

Varga István-SONIDO

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!