Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2540
Még mindíg az Oly van, csak vettem egy markolatot 3400-as akksival..:) 800 elég sok, főleg, hogy ez kb. 4 rendezvényen lett elkövetve. ( szalagavató, Koncz Zsuzsa koncert, meg valami ünnepségek) Képeket még nem kerestem, most ülök neki.
Előzmény: toth-abri (2538)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2539
Egyébként majdnem órára pontosan egy hónap múlva írtál, mint karibá. :-)
Előzmény: vlevi (2534)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2538

De még az Olyd van? Még eddig nem nézted, hogy meddig bírja?

 

Most a heti 800, az nálad kevés, vagy sok? :-)

 

Nem tudom figyeltétek-e a tudományos vitát a Canon 5D topikban arról, hogy a filmnek zaja van, vagy csak szemcsézettsége.

 

A kollégák figyelmébe kellene ajánlani az új büntetőjogi fogalmat: webrage. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy kiadós topikos vita után felkeresem a topiktársamat és jól el agyabugyálom (vagy hogy kell mondani).

 

Nekem egyébként roboter proffunk következő sikítása a kedvencem: "Ezek a hozzászólások helyből jönnek belőled, vagy nekifutottál? A fél napom el van cseszve, olyan sokkhatás ért. :("

 

Bobby75! Képek meg lettek? Nem kerestél.

Előzmény: Bobby75 (2537)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2537
JA... És mindezt RAW-ban, 1 töltéssel! :) Kiváncsi vagyok meddig bírja az akksi.
Előzmény: toth-abri (2536)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2536
Én meg vagy 0-t.
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 2535
Hááát.. Itt a keleti féltekén téli álmot alszanak a fotósok! :) De amúgy tényleg semmi mozgás. 1 hét alatt csak vagy 800 képet lőttem.
Előzmény: vlevi (2534)
vlevi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 2534
Eléggé nagy a csönd errefelé.
Karibá Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2533

A vaku nagyon jól működik, semmi gond nincs vele, sokat használom. Nem bántam meg, hogy ezt tartottam meg, bár később elég sokan megvették volna.

 

Itthon az 50-es D-s  új obi már a 40 000-hez jár közelebb, ezért úgy döntöttem, hogy megveszem az újat. (Most erősödött a forint, így már kijön 31 000-ből)

A garanciával nincs gond, mert 3-4 havonta jön az öcsém Londonból.

 

 

Előzmény: toth-abri (2531)
toth-abri Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2532
Látod, lassan már tényleg megért a helyzet egy "talira" (de utálom ezt a szót), felpezsdült a fotóklub. Összehozzuk feltétlenül, csak költöznénk már be végre!
Előzmény: 2319 (2512)
toth-abri Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2531

Karibá! Nagyon örülök, hogy visszavették a vakut az ütletben! Remélem a másik is jól működik.

 

Szerintem a 32 000.- Ft sok az 50mm-esért. Én tavaly Bécsben vettem egyet 100 ojróért, ami akkor 25 000.- Ft volt. Igaz használtan és igaz nem "D"-s, de gyakorlatilag újszerű állapotban volt, és az objektív sapka is jobb volt az eredetinél, mert a modernebb volt, ahol középen is összenyomhatod.

 

Szerintem, ha körülnéztek a használt piacon, akkor kaphattok 20 - 25000.- Ft körül jó objektívet.

 

De természetesen, ha már a londoni üzlet realizálódott, azért abban is van előny: van egy vadi új objektíved, igaz, hogy Magyarországon nem garis, de az nem baj, mert az "Ég" óvjon a Nikon garanciális szervizelésétől itthon, illetve lesz egy "D"-s obid, ami viszont csak annyival több a másiknál, hogy távolságadatot közöl a vázzal, ami a vakuzás egyes eseteinél jön jól. Egyesek esküsznek arra ellenben, hogy a kettő között nincs különbség. :-)

Előzmény: Karibá (2530)
Karibá Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2530

Sziasztok!

 

Ritkán szoktam fórumozni, de most éppen van rá időm és örömmel láttam a Nyírség Fotoklubot.

Nyíregyházi vagyok én is és egy Nikon D50-em van.

 

toth-abri - azt hiszem tőled vettem még nyár elején az SB-600-at. Emlékszel, akkor hirtelen két vakum lett. A tiedet tartottam meg, a másikat visszavették üzletben.

 

__zoom__/ - én is most szeretnék 50/1,8-at venni. Londonból fogok hozatni egyet novemberben, ott most 79 fontért (kb. 32000 ft)  adják akciósan az egyik üzletben.

Ha gondolod, neked is hozatok egyet.

toth-abri Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2529
Mennyit szánnál az 50mm-esre?
Előzmény: \__zoom__/ (2526)
toth-abri Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2528

De hogy, az egy nagyon jó gép! És a képeid is jók!

 

Ami a webgallériát illeti, én ezt ajánlom: www.pbase.com

Előzmény: \__zoom__/ (2523)
\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2527

Nah, úgy látom ma fagyott a fórum. Na sebaj majd legközelebb.

 

Ha valaki tud egy jó oldalt ahol lehet webgalériát létrehozni az jelezhetné.

 

Előre is köszi.

 

Ja, jó fényt mindenkinek!

\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2526

Én is találtam még egy párat, de mivel nincs honlapom csak 3-at rakok fel.

 

 

payagitarlajko

 

Na befejezem a vidort.

 

:)

 

Nem tud valaki olcsó 50mm-es alapot mondjuk 1,4 vagy 1,8-as fénnyel?

Bobby75 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2525
Meg itt is 1-2.
Előzmény: Bobby75 (2524)
Bobby75 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2524
Én is lőtten 1-2 képet a Viroron. Itten van néhány.
\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2523

Na miaz?

 

Baj?

 

:)

Előzmény: toth-abri (2521)
\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2522
d70
Előzmény: toth-abri (2521)
toth-abri Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2521
Szia! Én is ott voltam a vidoron, de a keletmatyisokon kívül más nnikonost - rajtam kívül - nem láttam, ami persze nem jelenti azt, hogy más nem lehetett, sőt ezek alapján te is az vagy. Milyen géppel fotóztál?
Előzmény: \__zoom__/ (2520)
\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2520

80-200 f2,8

 

Nikor

 

:)))

Előzmény: DIE_ROBOTER (2519)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2519
Vagy 80-200? ;)
Előzmény: DIE_ROBOTER (2518)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2518
70-200 VR vagy Sigma?
Előzmény: \__zoom__/ (2517)
\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2517

vidorról

 

Na így már felrakta?

 

Remélem

 

Bye:

__zoom__/

\__zoom__/ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2516

Sziasztok!

 

Most találtam rá erre a fórumra, és örülök hogy létezik. Én is nyíregyházi vagyok, és szoktam fotózgatni néhanapján. Szóval mostantól gyakran elnézek felétek.

 

Ja, itt egy kép a Vidorról, mert én is fotóztam ott.

 

Bye:

 

__zoom__/

 

 

300eoss Creative Commons License 2006.10.17 0 0 2515
Nem mindig könnyű rábírni az utca emberét, hogy hagyja magát lefotózni, és meg is jelenhessen a kép, de lesiből tényleg nem illik. Főleg ha negatív a cikk :) Más illusztrációt választottam volna.
Előzmény: toth-abri (2513)
Bobby75 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 2514
Akár kártérítést is kérhetett volna. Egy időben sokan csinálták, és sorra megnyerték.
Előzmény: toth-abri (2513)
toth-abri Creative Commons License 2006.10.17 0 0 2513

A tegnapi (10. 16.) keletmatyiban lehoztak egy bocsánatkérő nyilatkozatot, mert a lap 10. 06-ai száma írt a volkmenes fiatalokról és illusztrációként beraktak egy lesifotót egy fülhallgatós fiatalról, és mivel a cikk negatív hangvételú volt, a kislány beszólt az újságnak, hogy hozzájárulása nélkül fotózták le.

 

Ciki...

2319 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 2512
Szia !

Hogy velem mi van ? Veled mi a helyzet?
Tali? Nagyon helyes, tanulnom kéne már néhány dolgot...
alphakukaccitromail.hu
Egy e-mail, és telefonszám csere, a többi már egyszerű....
Előzmény: toth-abri (2508)
300eoss Creative Commons License 2006.09.29 0 0 2511
Biztos te is úgy vagy vele, hogy különböző "érési" folyamaton megy az ember keresztül a fotózásbeli tudásával. Az utóbbi hónapokban, és 1-2 évben elég változatos szituációkban volt szerencsém fotózni, különböző napszakok, események, kinn-benn, műterem stb. Ezen kívül pár szakkönyvet is el tudtam olvasni, és valamennyi tudást magamévá tenni (főként az alkalmazott fotográfia tárgykörében, de most pl. médiaismereteket is tanulok). Megvilágosodik, hogy mennyi mindent nem tudok.. Nem bit-szinten érdekel hogy a CMOS hogy dolgozik, inkább az, hogyha elkészült egy fotó bármilyen módszerrel, az tetszik-e. Mindezekhez hozzájönnek azok a hatások, amik körülvesznek a "fotós-társadalomban".
Na és most ott tartok, hogy csak ha nagyon muszáj, akkor fotózok digittel másoknak, helyette rollfilmre bűvészkedek, a magam örömére. És tényleg örömet okoz. És nem baj hogy keveset tudok, jó pap is holtig fotóz vagymi.
Előzmény: toth-abri (2510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!