Keresés

Részletes keresés

Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6320

"Szuper-materializmusban hiszel" /truXman/

 

jó meglátás :-)

Mindaddig abban van az ember, amíg túl nem lép "önnön fennségességén", és nem veszi a fáradságot, hogy az önismeretről ne csak beszéljen, de eljusson és felismerje határait!

 

Ez kicsit hasonló egyes nihilista (modern buddhista) látásmódhoz, akik tudják, hogy "van" illúzió és "van", ami nem az, de ennél tovább saját tudatukkal nem jutnak tovább. Legtöbbször épp a Tanba kapaszkodásuk miatt.

 

truXman barátunk ellenkező irányt vesz: úgy érzi meghaladta már a tanításokat :-) Vegyük észre, hogy ugyanazon az egyensen maradtak valójában :-)

 

Érdekes :-)

Előzmény: Létfürkésző (6316)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6319

Nem szeretnék már sokat ezzel offolni itt, de szerintem ez nem így van, árnyaltabb a helyzet, érdemes megismerni, melyik tanítás miről szól, vegyes a kép. Az általános elutasítás nem biztos, hogy mindig célravezető, vannak azért használható mankók ezen a területen is.

Előzmény: trueXman (6317)
trueXman Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6318

A szellemi jelenségeket is energetikai jelenségekként kezelem, nem különítem el őket, mintha függetlenek lennének.

 

Tudom, hogy független jelenségek nem léteznek (és nem létezhetnek).

 

Az egész egy "(energetikai) rendszer":

mozgó és mozdulatlan;

folytonos átalakulásban lévő,

ha mozdulatlanságba dermed (látszólag), utána megindul;

és egyre csak nyílik; a megismeréssel egyre nagyobbra nyílik (és ennek sosincs vége) /ahogyan kezdete sem volt soha/

 

minden kezdet csak látszólagos kezdet   ((a "kezdet" valójában egy elv; egy "világító elv")

 

csak a filozófus képes ezzel szembenézni és ebben a "szembenézésben" önmagát felismernie és a "törvényekkel" összhangban élni.

 

ez lenne a lényeg...

 

többet valójában nem tehetünk

 

közel sem vagyunk abszolút lények.

 

 

 

Keresik a "megvilágosodást", de közben mindíg valami ostobaságot tesznek, mert elhitették velük (a féligértők), hogy azt kell tenniük.

 

Én úgy vélem: a tisztán megértett elvek kezdenek el világítani az emberben és tesznek tanúságot önmagukról nap mint nap a bölcs számára.

Ha van "kulcs", hát az értelem a kulcs.

 

Egyedül és kizárólag a saját értelmed által tárulhatnak fel az "ősi ajtók" (melyek számodra itt és most nyílhatnak/ ha teszel érte).

 

Miért kellene bármilyen kollektívumba beállnod ehhez?

 

Miért kellene rég halott emberek ezerszer átdolgozott szavait értelmezgetned ehhez?

 

A te szíved a te értelmed: kapu önmagadhoz és mindenekhez.

 

Kinek kell az értelem és kinek kell az arany?

 

Az ég sem mozdulatlan, a föld sem és az ember sem. A szalmakutya pedig szalmakutya, nem egyéb; sosem lesz halhatatlan istenné.

 

Értelem vezessen benneteket, ne frusztráció, ne vágyak és ne óhajtások.

 

 

A "titok": a "mester" léte.  Én tisztelem a "mestert", de "porból ébredő" és "porba hanyatló mestereket" nem tudok tisztelni.

Azt tisztelem, aki "levágja" ezeket a "mestereket". (az erőset, aki leszállt... a meg nem értettet, akinek kezében a világító fáklya)

Előzmény: trueXman (6317)
trueXman Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6317

Ezek az "ezoterikus irányzatok" valójában csak blöffök, kollektív jelenségek.

 

Az ember, aki önmagát és világát többé kevésbé megismerte és éli, nem ilyesmikben hisz.

 

Ezek a jelenségek kollektíven generált (energetikai) jelenségekként értelmezhezők, melyeket naponta tápláltatni kell a kollektívummal.

 

Itt még nincs jelen az ember (aki ismeri önmagát).

 

Itt még csak mások által véli az ember önmagát ismerni és ez nem valós ismeret...

 

 

 

 

Ezekben az irányzatokban azt tanítják, hogy lehetséges győzni. Valójában nem lehetséges és közös a sorsa mindenkinek.

 

Ezek az irányzatok a (valódi) filozófia vadhajtásaiként jönnek létre; elveket, nézeteket kölcsönöznek a filozófiából, melyeket mindíg kedvükre változtatnak el, érdekeiknek megfelelően.

 

Nem feltétlenül rosszindulat ennek a forrása, gyakran (inkább) a tudatlanság, mely ambíciókkal párosul.

 

 

Úgy vélem, korunkban sok elavult nézet energiáját vesztvén eltűnik, megsemmisül és ennek örülök.

 

A nagy átalakulások korát éljük.

 

 

 

Egy általános tanács:

értelmed által ismerd meg magadat és ezzel párhuzamosan ismerj meg (képességeid szerint) mindeneket.

Próbáld látni a régi, folyton fantáziáló önmagadat.

Előzmény: Létfürkésző (6316)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6316

Ahogy olvaslak, egyre inkább kezd az a meggyőződésem kialakulni, hogy egy szuper-materializmusban hiszel. Ezzel nincs is baj, bár furcsa, hogy miért a rózsakeresztes topikban elmélkedsz, ami mégiscsak egy erősen szellemi vonal.

Azért azt ki kellene mondani, hogy ha az ember egy szellemi alapú entitás, akkor ezek a kesergők a mindenféle tévutakról, és hamis prófétákról nem fognak helyt, mivel ebben az esetben pusztán arról van szó, hogy a szapult személyek és irányzatok pusztán megpróbálták megfogni/értelmezni/rendszerbe helyezni a nagyobb valóságot, több-kevesebb sikerrel.

(bocs, ha túl karcos lett:)

Előzmény: trueXman (6314)
trueXman Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6315

""Hitelesebbek a csendes keresők, útonjárók.""

 

-akik a felmagasztalt egókra felnéznek és szolgálnak

Előzmény: Törölt nick (6304)
trueXman Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6314

Az "élet értelmének keresését" a lét alapvető és mindeneket átható tapasztalása szüli.

 

Valójában az "élet értelmének keresése" egy reaktív kompenzálási kísérlet.

 

 

 

Valójában az alapvető és mindeneket átjáró tökéletlenség van belénkkódolva; a keresés csak egy reakció erre.

 

Mondtam már: nincsenek győztesek.

 

Ki képes ezzel szembenézni és látni önmagát, helyzetét a világban...

 

 

 

Pythagorasék egeket képzeltek maguk fölé; egyre több éggel számoltak és mégsem kerekedett ki a rendszer.

Az utolsó ég mögött pedig a semmit képzelték el ezek a híresen bölcs Pyth-Agora sok.

 

Hérakleitosz nem volt nagy véleménnyel róla, kevésre tartotta.

 

Ezek az álmodók mindíg csak álmodtak, nem érdekelte őket semmi, csak a saját álmuk. Sötét árnyékok a múltból, holtukban is hatalomra törnének (ezek a "nagy jótevői" az emberiségnek). Ezek a nyitott szemmel álmodók.

 

Mindegyik magát képzelte rendező elvnek, mindegyik a saját fantomját (=felmagasztalt önmagát) tette meg mások számára rendezőelvnek.

 

Előzmény: Létfürkésző (6302)
trueXman Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6313

""

Nem hiszem, hogy attól, hogy Buddhát, Jézust lekezeljük, még bármit is megvalósítottunk volna ebből az "önmagunkból" :-))

 

Hitelesebbek a csendes keresők, útonjárók.

 

Mellesleg nem csak elme van, hanem SZÍV is. A szívnek mi a szerepe "önmagunk" megtalálásában?"""

 

 

-az "önmagunk" valójában elveszíthetetlen minőség; mi értelme keresni? 

 

-a szív valójában a fizikai test fenntartója. Régen sok mindent beleképzeltek az ember szívébe, de a bölcsek az értelem helyének tartották.

 

 

 

A rijckenborghi elméleteket elég jól ismerem, de nem tudok velük azonosulni.

 

Középponti ideája a (konkurrencia) által megvalósított teokratikus fasizmus (diktatúra) volt. Ezt hívta a "nagy játék" eljövetelének.

 

Azt gondolom, ez már nem igazán aktuális nézet.

Előzmény: Kadmon Adam (6301)
trueXman Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6312

Mivégre ott a kulcsok, hol nincsenek zárak???    :-)

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6311

Szerintem a dolgoknak akkor derül ki számunkra az értelme, ha összefüggéseiben látjuk a többi dologgal.

Mindennek van értelme, de amíg nem tudjuk mi, gondolhatjuk értelmetlennek:)

 

a föld nem azért kering így a nap körül, mert így van értelme, vagy mert másképp értelmetlen lenne...

 

Hanem?:)

Előzmény: bélasuska (6310)
bélasuska Creative Commons License 2010.11.05 0 0 6310

a gravitációnak nincs értelme, és nem is értelmetlen... a gravitáció egy erő, ami létezik... a föld nem azért kering így a nap körül, mert így van értelme, vagy mert másképp értelmetlen lenne... 

Előzmény: Törölt nick (6305)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6309

Amiket írsz kedves enteomi számtalanszor olvashattuk már a tudatosság-topikban, bárhol. (Akkor lemaradtam, én még sosem olvastam itt, elnézést)

Sanat Kumara ezekre szokta írni, hogy "üres fecsegés".

 

 

:)

 

 

annak, aki nem élte meg, vagy nem érti, mi van a szavak mögött, igen:)  

Egyébként mondhatod, hogy üres fecsegés, itt mindenre, ami elhangzik, annak a szavaira is, aki így minősíti mások szavait:) De teljesen igaza van mindenkinek:)) üres fecsegés, játék, halott szavak, konzerv-elméletek, konzerv-kifejezések, klisék, konzerv-kérdések, konzerv válaszok. Úgy csinál mindenki, mintha beszélgetne. Pedig többnyire kinyilatkoztatások, agyonkérdezett kérdések hangzanak el, mondja mindenki a magáét, senki nem figyel senkire.:))

 

 

Miért jó az, ha meg sem értve a legnagyobbakat (ez nem Rád vonatkozik), megyünk a magunk feje után? :-))

 

 

Nem tudom, hogy másnak mi a jó. Te tudod? Viszont sok mindenben egyetértek truxmannal, és sokmindent értek, amit ír, és azt is érteni vélem, miért írja, és miért ide. Szerintem nem arról van szó, hogy "menjünk a saját fejünk után, meg nem értve a legnagyobbakat" - mert ha nem értjük, csak olvassuk, úgyis csak a saját fejünk után megyünk, hisz nem értjük.

Ha meg megértjük, azt is megértjük, hogy nem lehet "csak" más feje után menni, mégha oly nagy is, és nem lehet "csak" a "magunké" után se menni)

 

amikor a lényegről esik szó, megállunk a határainknál.

 

Meg. Talán mert mindenki a saját világának burkából kérdez és beszél. Te mit értesz amögé, hogy nem csoda? 

 

Ki vagyok én? A válasz hit kérdése, szerintem:) De a "legyünk önmagunk" egy másféle rétege a dolognak, ez is szerintem. És itt nem fejtem ki, én mit értek ez alatt, mert tudom, hogy ezen a ponton az én "szellemiségem" teljesen ellentétes a ti "szellemiségetekkel":)

 

Na jól kifecsegtem magam.  Megvalósítottam az üresség egy formáját;)

További jó tartalmas fecsegést.:)

Előzmény: Kadmon Adam (6307)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6308

"a "felébredés" is illúzió és a gnosztikusok "híres megszabadulása" is illúzió"

 

A népszerű ezo-szerzők stílusában:

 "Az ego: illúzió.

  A félelmeink, korlátaink is illúziók."

 

Bátran folytassuk a sort:

Az illúziók (amikről mi azt hisszük, hogy azok) is illúziók :) -

 :-)

vagyis semmi sem történt, jól bezártuk magunkat (szokás szerint) a körbe! :) "

 

Előzmény: Mirdad (6282)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6307

Amiket írsz kedves enteomi számtalanszor olvashattuk már a tudatosság-topikban, bárhol. 

Sanat Kumara ezekre szokta írni, hogy "üres fecsegés".

Miért jó az, ha meg sem értve a legnagyobbakat (ez nem Rád vonatkozik), megyünk a magunk feje után? :-))

 

Nincs opció: ezen buknak el a spirituális trükkök. Kritika az van, de amikor a lényegről esik szó, megállunk a határainknál.

Ami nem is csoda :-)

 

Az az odavetett "önmagunk" még mindig tisztázatlan. Ki az?

Ki vagyok én? :-)))

Előzmény: Törölt nick (6304)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6306

Mi az, hogy "misztérium"?

Előzmény: Mirdad (6290)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6305

Tényleg azt gondolod, hogy ebben a hatalmas, bonyolult, összetett, összefüggő  rendszerben, ami körülvesz/alkot minket, nincsen értelem?:)

Előzmény: bélasuska (6298)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6304

Mi az az "önmagunk"?

Hol van? Keresni kell? Vagy itt van már?

Nem keresni kell szerintem, csak felfedezni, megismerni, merthogy igen, itt van:)

 

Nem hiszem, hogy attól, hogy Buddhát, Jézust lekezeljük, még bármit is megvalósítottunk volna ebből az "önmagunkból" :-))

Ahogy én értelmezem, nem lekezelésről hanem helyén-kezelésről beszél truxman:)

Hitelesebbek a csendes keresők, útonjárók. (Igen, a kereséshez a csend asszociációja társul. De felfedezni mindenféleképpen lehet - és majdnem hogy csak úgy lehet:)) 

Mitől hitelesebb a halk, szótlan, mint a hangos, beszélő?:) Mitől hitelesebb a szélcsend, mint a szélvihar? Mitől hitelesebb a napsütés, mint az eső? Mindekettő a LÉTEZÉS része. Mindkettőre szükség van, mikor melyikre. 

A szívnek mi a szerepe "önmagunk" megtalálásában? Önmagunk szeretni tudása.

(Az elme hülyeségeivel szemben, ami azt mondja pl. hogy önmagunk szeretete, elfogadása = önzés, hogy önmagunk feláldozása = önzetlenség;

a jó-rossz elmejáték magunkravetítése, és ebből fakadó félelmek, ítélkezések, bűntudat, önmarcangolás, ésatöbbi semmire sem jó, önmagunkat kelepcébe záró dolog feloldása a "szerepe").

 

 

 

 

 

Előzmény: Kadmon Adam (6301)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6303

Igen.:)

Előzmény: Kadmon Adam (6300)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6302

Ezzel csak részben értek egyet, az élet értelmének a keresése valahogy bele van kódolva az emberbe. Ilyen értelemben a banán alapú bolygón is elképzelhető az ilyen a puding alapú élőlények között, ha beléjük van kódolva.:)

Előzmény: bélasuska (6298)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6301

"ettől válunk önmagunkká"

 

Mi az az "önmagunk"?

 

Hol van? Keresni kell? Vagy itt van már?

 

Nem hiszem, hogy attól, hogy Buddhát, Jézust lekezeljük, még bármit is megvalósítottunk volna ebből az "önmagunkból" :-))

 

Hitelesebbek a csendes keresők, útonjárók.

 

Mellesleg nem csak elme van, hanem SZÍV is. A szívnek mi a szerepe "önmagunk" megtalálásában?

Előzmény: trueXman (6297)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6300

"Ez "az illúzió is illúzió" jó!:)"

 

igggen, bár még aki nagyon tartja magát a saját elképzelkéseihez, nem ismerte fel,

hogy amit annyira ostoroz, valójában ugyanaz, mint amit "sajátmaga bölcsességéből" merít! :-)  

Előzmény: Létfürkésző (6292)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6299

"mi a jó nekem?
mit szeretek csinálni?
hogyan szeretnék élni?
mi okoz örömet?"

 

 

Ezzel indítanak a Tanok, csak célirányosabban kérdeznek. A gnosztikusok, misztérium-vallások híres kérdései:

 

"Ki vagyok, honnan jöttem, hová megyek?"

 

ám ha csak szajkózzuk a konzerv-válaszokat, tényleg csak keringünk körbe-körbe 

:-)

Előzmény: Sanat Kumara (6293)
bélasuska Creative Commons License 2010.11.04 0 0 6298
ki mondta, hogy van értelme bárminek is? :)

az ember kapaszkodókat keres, az elme rendszerez, katalogizál, különféle filter szoftverek futnak az elménkben, atribútumokat biggyesztünk dolgokra (pl ennek az az értelme, ez ezért van, az azért van)

mi értelme van a napnak? mi értelme van annak, hogy szén alapú élet alakult ki a földön?
ez van, így alakultak a dolgok... ha zöld színű csillagunk lenne, és puding alapu élet alakult volna ki a banán formájú bolygón, akkor annak kellene keresni értelmét?
Előzmény: Létfürkésző (6291)
trueXman Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6297
ez, amit itt csinálunk, csak játék az elmének (semmi több) :-)

egy jó móka

nem vérre megy

valójában úgy sincs egyetlen nyertes sem, soha (ez egy általános szabály, mely minden megnyilvánultra vonatkozik)

ezért találnak ki győzteseket, de valójában egyetlen győztes sincsen, soha nem is volt és soha nem lesz

ezzel kell szembenéznünk, ettől válunk önmagunkká
Előzmény: Sanat Kumara (6293)
trueXman Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6296
"Ennyi a misztérium? A halállal minden "megoldódik"? :)"

-nincs semmilyen misztérium, a "misztériumokat" az unatkozó, ráérő emberek =a Pythagorasok :-) találják ki

így születnek a "misztériumok" :-)





Te azt hiszed: különbözöl az elmédtől; a yogik is ezt hitték, ez volt az illúziójuk alapja (=lehetséges különbség a folyamatosan áramlóban/ mintha lenne valós entitása a változásnak)...

mintha bármit is el lehetne különíteni (bármitől)

ezek képtelenségek



>>a vizet vízként fogva fel önnön vizet képzel ő el miért teszi mert hogy mi az nem ismeri<<

saját szavaimmal:

a létet létként fogva fel önnön létet képzel ő el miért teszi mert hogy mi az nem ismeri

ehhez nem szükséges egy buddhának lenni :-)

miért kellene bárkit is (árnyakat) követni?
Előzmény: Mirdad (6290)
trueXman Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6295
Aki életét teljesen élte, halálában teljesen meghal.

A többi: ábrándozik. :-)
trueXman Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6294
Nem a vallásalapítók kóklerek (akik egyébként sem akartak, soha , semmilyen vallást alapítani),
hanem a rájuk hivatkozó egoisták a kóklerek, akik vallásokat alapítanak a saját boldogulásuk végett.

Demagóg eszközökkel támadsz. (=meg kell védeni a rózsakeresztet és a "megszabadító szellemiséget")
Előzmény: Mirdad (6289)
Sanat Kumara Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6293
nem lenne okosabb a sok filozofikus,spirituális rizsa helyett (amik éppen arra törekszenek,hogy megmondják nekünk mi a frankó ) feltenni magunknak néhány tök egyszerű kérdést:

mi a jó nekem?
mit szeretek csinálni?
hogyan szeretnék élni?
mi okoz örömet?
mit szeretnék megvalósítani?

az ezzel az egésszel a baj amiket írtok,hogy tök halott az egész...(

mindenki akiben valaha pislákolt egy csekélyke kis szenvedély szerintem tudja és érzi azt,hogy mit jelent az,hogy ÉLET
ennek az ÉLET-nek szerintem semmi köze azokhoz a dolgokhoz amikről itt megy a csevej

Létfürkésző Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6292
Ez "az illúzió is illúzió" jó!:)
Előzmény: Mirdad (6282)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.11.03 0 0 6291
Ha minden illúzió lenne, mármint tartalmilag, és üres, akkor nem volna értelme semminek.
Előzmény: trueXman (6279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!