Keresés

Részletes keresés

showtimes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1529
vitorlázórepülők kizárva - egyszer eljátszották a németek, utána szerintem minden erődítésnél rendszabályokat hoztak ellenene, ráadásul az a fránya radar még a francia partok fölött leleplezte volna a gépeket, s jönnek a csúnya angol vadászok. De, ha valami csodából eredően a németek tudják fedezni, akkor is oda a meglepetés

békaemberek sem jöhetnek szóba, mivel nem közvetlen a vízparton voltak a lövegek.
Előzmény: Törölt nick (1527)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1528
a Bremens-Havenben levő tengomúzeumban jártam.2002ben dolgoztam kinn,aztán fennjártam Osnanbrück felé,oda már nem túl messze van.
Előzmény: showtimes (1526)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1527
"No, de majd Móricka megoldja ezt a problémát is :)"

izgatottan várom a probléma megoldását:DDDD
Előzmény: showtimes (1525)
showtimes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1526
Ahhoz előbb el kellett volna jutni Brestbe...
egyébként az se lett volna sokáig jó hely neki, mert 42 januárjában azért távozott a két nagy hajó a csatornán át, mivel az angol bombázások egyre nagyobb veszélyt jelentettek (tengók számára óriási hangárt építettek, beton kupolával, de Bismarckot rejtő betoncsarnokot még a németek se bírtak volna építeni...
Előzmény: Törölt nick (1523)
showtimes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1525
jól tudod, mint ahogy a német lövegek is átlőttek Doverba Calaisból. Csak azzal az eltéréssel a németeknek csak Le Havre-tól északra voltak beépített nehézlövegei, az angoloknak meg minden déli kikötő térségében. Már a WWI. idején is erődítették a csatorna parti kikötők térségét ( a legtöbb német kém ennek felderítésén bukott meg a WWI. előtt).

Úgy telepítették ezeket a lövegeket, hogy bombázással szinte sérthetetlenek voltak. Az erődlövegeket általában szemből, telitalálattal lehetett elhallgattatni.
Hajónak meg elég néhány mellékes találat, s már harcképtelen, sőt, ha sérült akár a közelben robbanó gránát lökéshulláma is végzetes lehet...
No, de majd Móricka megoldja ezt a problémát is :)
Előzmény: Törölt nick (1524)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1524
Showtimes jó másfél hónapja ha jól emlékszem a Spectrumon mutattak maradványokat az angol partvédelmi lövegekből.hát azok simán átlőttek a túloldalra:DDDD
Előzmény: showtimes (1518)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1523
a Bismarcot ki se szabadott volna küldeni,hanem múzeumnak berendezni Brestben.:))))
a Yamatot ami nagyobb volt mint a Bismarc is lerendezték órák alatt.
a II.vh-ra a csatahajók elavultak,védtelenek lettek.
Előzmény: blitzkrieg (1521)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1522
Jugók...
tulajdonképpen volt értelme Jugoszláviát elfoglalni? szerintem nem.
a jugók csatlakoztak a tengelyhez,jött a puccs,szerintem ki lehetett volna hozni azt,hogy a jugók semlegesek maradnak.velünk bebiztositották a békét hiszen aláirtuk a magyar-jugoszláv szerződést.a románok egykori szövetségeseik(kisantant).Bulgária nem tudom mit tudott volna ugrálni,szerintem sokat nem.
a görögök felé az olaszok által megszállt Albánián keresztül nyugodtan mehettek volna a németek kisegiteni az olaszokat.
ehelyett egy rakás német alakulatot lekötött Jugoszlávia,partizánháború,Tito,stb.
vélemények?
Előzmény: blitzkrieg (1520)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1521
"Naja, a pilóták egy része már úszni is tudott 41-re:)"
Nem ugy gondoltam. pl. a repuloket nem kuldtek vadaszfedezet nelkul.
A bismarckot meg nem kuldik el rizikos utra ha tudjak hogy nagy szukseg lesz ra a partraszallaskor.
Előzmény: showtimes (1511)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1520
Az olaszoknak egyszeruen nem kellett volna segiteni amig el nem intezi angliat. A yugokat fenntartjak a magyarok, romanok, bulgarok, szlovakok.
Előzmény: showtimes (1511)
showtimes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1519
laikusok számára 2 példa miért kell komolyan venni a partvédő nehéztüzérséget:
1, Gallipoli
2, A leghosszabb nap - elsöprő szövetséges légi és tengeri fölény ellenére be voltak tojva attól, hogy egy sziklaszirten két nehéz löveg van, ezért egy ranger zászlóalj speciális képzés után megostromolta a szirtet, óriási veszteségek után bevette. más kérdés, hogy nem is voltak lövegek az állásban...
Előzmény: showtimes (1518)
showtimes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1518
Aztán van még egy kis propbléma, amit úgy hívnak angol partvédő tüzérség, pl. a doveri lövegek miatt nem volt érdemi német forgalom a csatornán a Luftwaffe fénykorában sem.
Előzmény: Első Polgár (1516)
Első Polgár Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1516

Nem hiszem, hogy a németek egy nappal az invázió előtt akarták volna felmorzsolni a brit hazai flottát. Sztem ez hetekig elhúzódó harc lett volna, és csak utána indult volna meg az inváziós flotta.

 

Na jo de a brit hazai flotta frankon elkolbaszol kb Norfolk magassaban, ahova a nemet gepek mar nem ernek el, Churchilnek viszont van repulogephordozoja es szarazfoldi legiereje, hogy a nemet flotta barmilyen tamadasat elharitsak kb a temzetol eszakra.

szeptember 23tol 12 oras az ejszaka, azaz ejszaka egy csatahajo 400 kmet tud megtenni, ez boven eleg,hogya temze torkolattol beusszon a csatornaba az egesz flotta es ott ejszaka szetszedjen mindent es meg  kikeruljon a nemet repulok hatosugarabol reggelre.

azaz a nemetek nem tudnak addig csapast merni az angol flottara, amig az be nem megy a csatornaba, de az angol flotta miert is menne be a csatornaba, amig az invazio meg nem kezdodott? a parti erok siman kitartanak hetekig, hiszen letszam es nehezfegyverzeti folenyben vannak, ezenkivul ott az angol legiero maradeka legalabb 500 gep, amit szinten csak az invazio megkezdesekor vetnek be. 

mindossze a partraszallok utanpotlasat kell megtorni. (amit az idojaras amugy is durvan veszelyeztet)

Előzmény: otranto (1488)
Arisz-totál-ész Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1515
Igaz, de 1940-41-ben (sőt a későbbiekben is) még eléggé megoszlottak a vélemények a stratégiai bombázások eredményességének tekintetében. Hitler úgy tudom nagy reményeket fűzött hozzá.
Előzmény: Zicherman Istvan (1514)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1514

Az hogy lehet? Az I.VH-ban mar javaban alkalmaztak a strategiai bombazasokat, 20-30 evekben boven volt hol gyakorlatozni es tanulmanyozni (betetozes - Kina es Spanyolorszag).

Tobb szakmunka jelent meg a katonasag es polgari vedelem szamara (csak orosz, angol es nemet nyelven - a bombazasok pszichikai hatasainak temajaban - 22 konyv jelent meg 1926-1939 kozott).

tanulmanyoztak a dolgot, es alkalmaztak is. Nem a tapasztalatok hianyaval volt gond, hanem a MERETEKKEL (foleg a haboru masodik feleben), amik joval felulmultak az eddigi gyakorlatot es tapasztalatokat.

Előzmény: Arisz-totál-ész (1512)
Arisz-totál-ész Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1513
A Luftwaffét meg arra tervezték, hogy a blitzkrieget támogassa. Az angliai csata teljesen más technikai és taktikai eljárásokat követelt volna. Hitler a számok bűvöletében élt, minél több repcsit akart (részben ezért is dobta el a távolsági bombázók fejlesztési terveit).
Arisz-totál-ész Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1512
Az angol lakosság morálját akarta megtörni, másban már nem nagyon bízhatott. Akkor még nem nagyon volt tapasztalata senkinek arról hogyan viselkedik a lakosság a folyamatos bombázások hatására.
Előzmény: Törölt nick (1510)
showtimes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1511
Naja, a pilóták egy része már úszni is tudott 41-re:)
pl. Marseille, a későbbi Afrika csillaga.

Ha a Szut nem támadja meg Hitler a jugokat és görögöket akkor is kénytelen lett volna - s pont a tavasz közepén, mikor már erőket kellett volna koncentrálnia a csatorna partjára... ráadásul a légideszant csapatai rendkívül súlyos veszteségeket voltak kénytelenek elkönyvelni Krétán, akárcsak a Ju 52-es szállítóflottája is. Egy invázió előtt ez nem lett volna túl jó ómen.

Ráadásul a Bismarckot is sikerült igen hamar veszteséglistára tenni, s nem az oroszok ellen... a flotta vezérhajójának elvesztésével nagyon kis sanszuk lett volna, hogy az angol flottát olyan távolságban tartsák az inváziós partoktól, hogy a naszádok, rombolók éjjel ne tudják végiglőni az egész bagázst.
Előzmény: blitzkrieg (1509)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1509
1941-re mar tobb tapasztalatuk is volt a nemeteknek.
Előzmény: Cs_ (1508)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1508
A gép szám az nem minden. A németek vadászgép téren 2x-eres fölénnyel kezték a csatát. Amíg egy BF-109e 10-30 percet tudott Dél-Anglia felett tartózkodni, addig egy angol szinte a teljes repülési idejét. Magyarán az angolok több bevetést tudtak repülni mint a németek. A veszteségek miatt (1500 gépet vesztettek a németek ez alatt a pár hónap alatt) nagyobb vadászvédelmmel kellett ellátni a bombázókat, ami azt jelentette, hogy a bombázógépek csak egy részét lehetett bevetni, mert védelem nélküli bombázókkal az történik mint ami történt Skóciánál. A végén már egy bombázóra 3 vadász jutott egy kötelékben. Utána számolhatsz, hogy ez mit jelent, ha megnézed, hogya németek ekkor hány egymotoros vadászgépük volt.
Előzmény: blitzkrieg (1505)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1507
Megvan.
Előzmény: Cs_ (1503)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1506
A honlapon amit kuldtel hol irja hogy hany gep maradt?
Előzmény: Cs_ (1503)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1505
A nemetek sem vetettek be az osszes gepet sot volt meg vagy 2000 gep. Az angoloknak mindent osszevetve nem volt 2000.
Előzmény: Cs_ (1503)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1504
Igaz hogy nem szalltak partra, de nem is probalkoztak valoszinuleg azert mert Hitlernek leesett hogy meg nincs felkeszulve.
Ha 1941-ben ismet tamadnak akkor mar indulhat a partraszallas is.

"Nézd, kezdem azt hinni, hogy Hitler ott b@szta el a dolgot, hogy nem téged bízott meg a seelowe és az angliai csata iráányításával."
Lehet :)))
A viccet felreteve nem mondom hogy jobb vagy akar hasonloan jo lennek mint Hitler barmelyik hadvezere, de azert lehet hogy nem kovettem volna el olyan hibakat mint pl. Goring, vagy nem kergettem volna olyan almokat hogy mindenkeppen a ruszkikat kell kinyirni. En inkabb arra hajlottam volna hogy a mar meglevo ellenfeleket (ebben az esetben Angliat) kell legyozni es nem tamadok meg mindenkit aki nem lepett be a haboruba. Szepen sorba: most az Angolokat es ha szukseges akkor a SZU-t is, de szigoruan azutan hogy az angoloknak tenyleg kampec.
Előzmény: otranto (1498)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1503

Bekopiztam már egyszer neked:

 

http://www.raf.mod.uk/Bob1940/calendar.html

 

Itt megnézheted, hogy napra lebontva, hogy a vadszárepülő parancsnonságnak hány gépe volt. Egyébként ez nem a teljes gépállomány, mert ezen felül volt még tartalékban, meg javítás alatt, hogya veszteséget folyamatosan pótolni tudják.

Előzmény: Cs_ (1501)
otranto Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1502
mármint ha 1000 gépből elpusztul 466.
Előzmény: otranto (1500)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1501

Már tettem említést, hogy az angolok a háború koari szakaszában néhány fegyverből többet termeltek. Szeptemberben vagy 400 vadászgépet gyártottak.

Előzmény: blitzkrieg (1496)
otranto Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1500
Igen, ezt már én is akartam neki írni, hogyha 100 gépből 466 elpusztul, akkor az a veszteség, nem a maradék.
És a LUFTWAFFE egész állományát nem vetették be a szigetek ellen, ennyire még Göring sem volt hülye.
Előzmény: Cs_ (1494)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1499
A nemet teljes legiero 5000 gep volt, ok tamadnak szoval a bombazokat is hasznaljak.
Előzmény: Cs_ (1494)
otranto Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1498
"akkor ki is veszitett. "

Az aki nem érte el a célját. Uis ezt a meccset nem arra játszották, hogy kinek maradt több gépe, hanem arra, hogy ki érte el a célját.

Legyőzték a németek az angliai csatában a briteket? Nem.
Megvalósult az invázió? Nem
Elérték a németek a céljaikat? Nem.
Tehát a britek győztek, mert egy rakás veszteség árán, de megakadályozták a partraszállást.
Nem véletlen mondta Churchill a brit pilótákról, hogy a világtörténelemben még sosem köszönhettek ilyen keveseknek ilyen sokan ilyen sokat.

"Ami a flottat illeti: ha megjelenik a 2 hordozo, a tizenegynehany csatahajo es a tobbi hajo 4000 repulo + a nemet flotta (tengeralattjarokkal egyutt) szerintem igen igen elsulyeszti akar egy nap alatt is."

Nézd, kezdem azt hinni, hogy Hitler ott b@szta el a dolgot, hogy nem téged bízott meg a seelowe és az angliai csata iráányításával.
Előzmény: blitzkrieg (1491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!