Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2009.12.03 0 0 996
Hát valóban igazad van, 2 Vegast elindítani nem jutott eszembe. :o)
Előzmény: Morthond (994)
dredly Creative Commons License 2009.12.03 0 0 995
Valóban működik, de én már párszor szívtam emiatt: ugyanis az egyes sávokon használt plugin-ek és egyéb beállítások nem másolódnak át, tehát szinte az összes, adott anyagra vonatkozó paraméter beállítását előről kell kezdeni. Ez pedig a legtöbb esetben inkább gond, mint előny, ezért nem javasoltam ezt az utat.

Dredly
Előzmény: Morthond (994)
Morthond Creative Commons License 2009.12.03 0 0 994
Nem egészen értem a problémát, én simán tudtam másolni egyik projektből a másikba. Indítasz két Vegast, megnyitod a két projektet a két külön alkalmazásban, és copy-paste.
Előzmény: MZ/Y (989)
dredly Creative Commons License 2009.12.02 0 0 993
Részben igen. Hogy pontosan milyen formátumot használ, azt nem tudom. Viszont a veg-fájl behúzásnak van egy nagy előnye: ha valamit megváltoztatsz a régi projektben, azt leköveti (megnyitáskor újraszámolja a behúzott projektet), szemben az AAF-fel, ami csak akkor hozza át a módosításokat, ha törlöd az előző importálást, és újra importálod.

Dredly
Előzmény: MZ/Y (991)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.02 0 0 992
Na, bele is futottam egy érdekes dologba. A Vegas a Pinnacle progival bevitt mpeg2-re azt mondta, under case. Ilyenre is állítottam a projektek (a default lower case volt) és a renderelésnél is upper-t állítottam be (azt hiszem, itt is lower volt az alap).
Lekódoltam, kiírtam és úgy tűnik, felcserélődött a félkép-sorrend, oldal irányú mozgásnál akadozás látszik.

Alap esetben újrakódolnám az egészet, de mivel tegnap este még módosítottak a vágnivalón, kell még 3 lemezt vágni, kódolni és a 4 lemezt 200-200 példányban meg kell írni és csomagolni egy hét alatt, így maradt. Annyira nem feltűnő szerencsére.
Előzmény: MZ/Y (988)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.02 0 0 991
Kösz!
Ha jól értem, az első módszer csak helyfoglalásban hasonlít a renderelésre, de a gyakorlatban az átkódolatlan, eredeti anyaggal dolgozhatok tovább?
Előzmény: dredly (990)
dredly Creative Commons License 2009.12.02 0 0 990
Két lehetőséged van:
1. az új projektbe a timeline-ra behúzod az előző projektet (a veg-fájlt), és kivágod belőle azt a részt, ami kell. Gyakorlatilag ez is egy renderelés, csak kicsit másképp (a winyón ugyanúgy foglalja a helyet, mintha renderelnél).
2. A projektet mented AAF-ben, majd az új projektbe ezt beimportálod. Ez nem generál új fájlokat (nem eszi a winyót), mivel nem egyetlen fájlként jelenik meg, hanem az előző projekt összes sávját együtt húzza be.
Egyéb lehetőségről - a valós renderelést leszámítva - nem tudok.

Dredly
Előzmény: MZ/Y (989)
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.01 0 0 989
Na, újabb kérdésem lenne:
Hogyan lehet egyik projektből átvinni anyagot egy másikba anélkül, hogy renderelném a szakaszt? Összevágtam 3 projektek és kiderült, egyes részeket mozgatni kellene egyikből másikba. Természetesen lehetne az eredeti anyagból vennem a darabokat, de akkor neki kell állnom keresgélni, abban hol is volt az adott rész, az összeállított projektekben meg tudom az időkódokat.

Ha simán kijelölöm és copy, aztán megnyitom a másik projektek, akkor a paste inaktív, úgy tűnik, a Vegas a projekt becsukásakor törli "a vágólapról".
MZ/Y Creative Commons License 2009.12.01 0 0 988
Épp most kódolok Vegas-szal mpeg2-t mpeg2-be és renderelésnél a (szerinte upper case-es) mpeg2-t alapból lower case-essé akarta kódolni. Érdemes figyelni rá.
Előzmény: La Veganda (987)
La Veganda Creative Commons License 2009.12.01 0 0 987
Igen Lower van állítva...és a nyers snitt media propertízében is azt a tulajdonságot mutatja. Bár hallottam olyat, hogy a Vegas szokta keverni a nyersanyag letapogatását...lower helyett upper vagy progressive .

A rendernél a sablon avi, PAL DV-beállítást használom.

Előzmény: dredly (986)
dredly Creative Commons License 2009.11.30 0 0 986
Lehet. Régebbi analóg TV-n a képernyő utánvilágítása kelthet olyan érzést, hogy összemosottá válik a kép. Továbbá az Interlace (váltott soros képtovábbítás) is okozhat ilyen szétesős hibát, ha nem jól van beállítva. A renderelésnél is ugyanúgy "Lower field first"-et állítottál?

Előzmény: La Veganda (985)
La Veganda Creative Commons License 2009.11.30 0 0 985
Dredly!


Köszönöm szépen a hozzászólásod a kérdésemhez, de a beállítások rendben vannak...minden pal dv re van állítva.

Lehetséges, hogy lcd képernyős tv-n nem látszódik a svenk közbeni szétesés?

La Veganda
Előzmény: dredly (950)
rogues Creative Commons License 2009.11.28 0 0 984
Hahó.segitségetekek kérném a következő ügyben.van egy filmem wmv ben amit movie makerrel szerkesztettem/sajnos/.a feladat az volt hogy állóképeket illesszek be a mozgóképbe.ezt a Vegas-al meg is csináltam és elmentettem wmv-be majd utána vissza a m.makerbe bevágtam a részt.eddig ok.de a lejátszásnál ha teljes képre teszem akkor széthúzza a képet.van egy keret is.kérdésem:hogyan mentesem el a vegassal a klipet hogy ugyanúgy nézzen ki mint a többi rész a m.makerben.van egy kis keret a vegasnál,amit nem tudok eltüntetni.
dredly Creative Commons License 2009.11.26 0 0 983
Ez egy DivX-es AVI, tehát DivX-kodek nélkül nem fogja a videót megnyitni.

Az sfk-fájl egy automatikusan generált leíró fájl, amit a Vegas a hullámforma-kijelzéshez készít. Ha kitörlöd, akkor újra legyártja.

Dredly
Előzmény: csíkos_elefánt (981)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2009.11.26 0 0 982
Az SFK fájl mire szolgál?
csíkos_elefánt Creative Commons License 2009.11.26 0 0 981
Persze. A KMPlayer szerint ezek a tulajdonságai. (Nem az össze adatot másoltam be.)

Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Overall bit rate : 712 Kbps
Video #0
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : DX50
Codec ID/Hint : DivX 5
Bit rate : 653 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 5:4
Frame rate : 25.118 fps
Standard : PAL
Writing library : DivX 5.2.1 (DrDivX 106) (UTC 2004-09-08)
Előzmény: dredly (980)
dredly Creative Commons License 2009.11.25 0 0 980
Azt azért meg lehet tudni, hogy milyen kiterjesztésű az a bizonyos videófájl? :-)

Egyébként csak részben igaz, amit írtál (saját tapasztalat), mert pl. a MOV kiterjesztésű fájlokat igazán helyesen csak a Quicktime telepítése után kezeli, ill. a DivX-es AVI-kat is csak a megfelelő DivX-kodek telepítése után tudja kinyitni. Továbbá van olyan Microsoft kodek-pakk is, amitől a WMV-fájlok esetében több formátumot tud, mintha nincs kodek-pakk.
Abban viszont igazad van, hogy hiába teszed fel a komplett Adobe Flash-t, a Vegas akkor sem fogja kezelni pl. az FLV-t.

Dredly
Előzmény: csíkos_elefánt (979)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2009.11.25 0 0 979
Volt egy (Win XP) OS reinstall. Azóta az egyik videónak nem tud a vegas videósávot csinálni, csak hangsáv van. De az OS reinstall előtt tudott neki csinálni. Volt neki videó és hangsáv is. Na most úgy tudom, a vegas bizonyos formátumokat (remélem ez a jó kifejezés) tud kezelni aztán kész. Mindegy mennyi kodeket, vagy egész kodec packot telepítek (még nem telepítettem, és nem is akarok kodec packot telepíteni), attól nem fog tudni több formátumot szerkeszteni. Akkor mi a baja?
MZ/Y Creative Commons License 2009.11.20 0 0 978
8 óra teológiai zagyvaságot? Nincs az a pénz, hogy végighallgassam. :o)

Kösz a választ, megpróbálom értelmezni.
Előzmény: dredly (977)
dredly Creative Commons License 2009.11.20 0 0 977
A 2.-nél a művelet nagy részét a kirajzolt hullámforma fő trendjét követve vizuálisan is meg lehet csinálni, nem muszáj végighallgatni az egészet. Persze ha profi munkát akarsz kiadni a kezedből, akkor végig kell hallgatni, és szükség szerint itt-ott korrigálni...

Dredly
Előzmény: dredly (976)
dredly Creative Commons License 2009.11.20 0 0 976
:-)
Alapvetően Neked is két lehetőséged van... :-)
1. A hangsávban alapból benne levő kompresszor/limitert limiternek használva (Ratio=20:1, vagy hasonló) a Treshold értékét beállítod úgy, hogy a leghalkabb hangú résznél még éppen ne avatkozzon be, a hangsáv hangerejét pedig beállítod úgy, hogy a leghangosabb résznél se verje ki a plafont a műszeren. A módszer nem annyira elegáns (a limiter szeret "hüppögni", továbbá hazavágja a hang belső arányait), de hatékony.
2. A hangsávon a hangerő-görbével (Volume envelope) berajzolod a kívánt görbét (ez kicsit munkaigényesebb, de megmarad a hang olyannak, amilyen volt - nem lesz agyonnyomorítva), majd a sáv hangerejét beállítod úgy, hogy a leghangosabb résznél se verje ki a plafont a műszeren.

:-)

Dredly
Előzmény: MZ/Y (975)
MZ/Y Creative Commons License 2009.11.20 0 0 975
Lenne nekem is egy egyszerű Vegas feladatom. Csak én nem tudom a megoldást. :o)

Szóval 3 db-ból van összevágva a videó. Egyiken fokozatosan hangosodik a szöveg, a kövekezőn túl hangos, a 3. darabon pont' jó. Meg lehet mondani a Vegasnak, hogy a 3. rész hangerejéhez igazítsa a többit, beleértve, hogy a fokozatosan hangosodó is egyforma hangos legyen? Lehetőleg egy lépésben, automatán, ne kelljen ezzel is szívnom.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 974
:O

Kösz
Előzmény: dredly (973)
dredly Creative Commons License 2009.11.20 0 0 973
A villogtatásra két lehetőséged van:
1. A kívánt helyeken elvágod (split = S) a képet, és egy 2-3 frame-es le- ill. felúszást iktatsz be.
2. A videó sávba (nem a klip-be!!!) befűzöd a "Brightness & Contrast" effektet, és a megfelelő helyeken a világossággal játszadozol (keyframe-es dolog, hasonló a nemrég itt a fórumon tárgyalt kicsinyítés/nagyításhoz).

Ami a Youtube-os hang-problémádat illeti, nagy valószínűséggel egy jogdíjas MP3-at tettél alá hangnak, amit a metaadatok alapján a Youtube felismert. A megoldás: szabadítsd meg az MP3-at a metaadatoktól (SoundForge-ból elmented WAV-ba, és kiveszed a "Save metadata to file" elől a pipát), és csak ezután teszed a videó alá. Megelőzőleg ajánlatos a fájlt a Vegas project-ből kitörölni (A "Project Media" fülön ne látszódjon).

Dredly
Előzmény: Törölt nick (972)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 972
Kösz kipróbálom:)

Másik: pl ebben a trailerben, hogy a fenébe tudta dobpergésre bevillogtatni a képernyőt?Vegasban is lehet ilyesmit, és hogy?:P
hm

Utolsó kérdés: Vegasban csináltam 2-3 videót, és felment Youtubra(aviba stb), de most csináltam egy nagyon promót, feltöltöm, és hangot nem engedélyezi a youtube !.Átkonvertáltam mindenfélébe, ugyanez a probléma :O

Ezt írja ki mindig a youtube, és már kur*vára idegesít, mi lehet a baj?:S:


error
Előzmény: dredly (971)
dredly Creative Commons License 2009.11.19 0 0 971
Gyorsítás-lassítás: jobbklikk a filmklipre --> Insert/remove envelope --> Velocity
Íly módon annyira le tudod lassítani, hogy akár visszafelé játsza le... :-)
Előzmény: Törölt nick (967)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 970
is fújják*
Előzmény: Törölt nick (969)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 969
Nem a lejátszást akarom tekerni, hanem egyik videóban mondjuk 1perc20s-nél gyorsítani akarom mondjuk 10 másodperccel, és úgy elmenteni és elkonvertálni...
Így alsó és felső videó időben is megtudna egyezni!, és bizonyos jelenetnél kedvem szerint megegyezhetne ugyanaz a mozdulat, gondolok itt arra, ha például alsó és felső videóban és fújják az orrukat a szereplők, és pont összetudnám egyeztetni így, ha az egyikben tudnék tekerni egy picit, és úgy menteni.
Előzmény: Morthond (968)
Morthond Creative Commons License 2009.11.19 0 0 968

Úgy emlékszem, hogy a Control-t nyomva tartva kell húzni a jelenet végét, akkor gyorsít/lassít rajta.

Előzmény: Törölt nick (967)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 967
Közben megoldottam, CRACK melletti kérdésem az, hogy hogyan lehet egy jelenetben X időben pár másodpercet felgyorsítani?
Két jelenetet összeraktam, de nem egyszerre van vége, de mégis úgy akarom, hogy mondjuk a képen látható felső jelenet X idején felgyorsítani egy kicsit...
2vidi1
Előzmény: Törölt nick (966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!