Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1794
Nem mintha Botha helyett Rossouw-val annyira gyenge lenne az a második sor... :) Én viszont igencsak csalódtam a Springboksban, legalább a negyedik célt illett volna kivédekezni ha már ők maguk egyet se vittek. Ezek után kicsit meglep hogy hajszálra ugyanazt a háromnegyedet állítják ki a 2. meccsre mint az elsőre. Az AB-nél Weepu ezúttal a kezdőben lesz.
Előzmény: szalonbe (1793)
szalonbe Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1793
Akár többet is érdemelt volna! Egyébként a Springbok nem volt annyira gyenge szerintem, mint azt az eredmény mutatja. Bár tényleg fel kell szívniuk magukat a következő meccsre, mert még egy vereség és elég távolra kerülnek a Tri Nations győzelemtől.
szponzor Creative Commons License 2010.07.14 0 0 1792
Ezen az eltiltáson nem nagyon van mit vitatni. Botha hiányozni fog, ez nem kérdés, de azért Wellingtonban sem féltem a Springboksot: tavalyelőtt is elveszítették az első meccsüket Új-Zélandon, aztán egy hétre rá megnyerték a másodikat.
Előzmény: Törölt nick (1791)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 1791
A foci-vb döntő árnyékában a messzi Új-zélandon elindult az idei Tri-Nations, de messze még a vége: szeptember 11-én lesz a zárómeccs. Az AllBlacks nem hagyott kétséget affelől hogy vissza akarják szerezni a Springbokstól a címet, 32-12 arányban célbónusszal nyerték az első összecsapást. Visszavágó szombaton, reméljük szorosabb lesz mert most nem volt miért körmöt rágni...

A nap "Van Bommelje" Bakkies Botha volt, aki egy kivételesen látványos lefejeléssel torolt meg Cowan-on egy visszarántást. 9 hét eltiltás a jutalma, számára véget ért az idei TriNations sorozat, mehet vissza készülni a Currie Cupra. Itt a jelenet: Bakkies Botha headbutt
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1790
Megnéztem a felvételt, a három hétvégén pályára lépő francia rögbiválogatottból a legelitebb is sima vereséget szenvedett 42-17 arányban a Springbokstól.
A meccs legérdekesebb színfoltja a dél-afrikaiak "zsebtorpedó" szélsője Gio Aplon volt, aki a Lomu féle wing-koncepció tökéletes ellentéte a maga 74kg/175cm termetével. Két célt is vitt, a második célját a franciák szerintem még most is tanulmányozzák, hogy hogyan futhat át valaki átlósan az egész pályán francia díszkiséret mellett. Itt a youtube link 2:45-nél kell nézni: South Africa vs France - June 2010
Előzmény: Törölt nick (1789)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1789
Nem is rossz ötlet.
Előzmény: Törölt nick (1788)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1788
Ha nagyon gáz lesz a ma esti brazil meccs, akkor inkább elkezdem nézni felvételről a szombaton lejátszott Springboks-LesBleus meccset, szerencsére még nem ismerem a végeredményt, pedig pár napja dőlnek a hírek Dél-Afrikából. De mintha nem is Fokvárosban játszottak volna: teli stadion, semmi vuvuzela a háttérben...
Igazából a nagy számok törvénye alapján valószínűsíthető hogy a hétvégén legalább egy francia válogatottnak jól kellett szerepelnie :)
Előzmény: Törölt nick (1787)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1787
Hoppá!
Előzmény: Törölt nick (1786)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1786

A sok egyéb mellett nincs idő odafigyelni a Churchill Cup közvetítésekre, de ez az eredmény azért meghökkentő: Canada 33 - 27 France A

 

Canada shocks France with 33-27 Churchill Cup upset at Infinity Park

 

Pedig ezt a francia "B" csapatot sem éppen amatőr D2 játékosokból rakták össze: Medard, Beauxis, Dupuy, Arias, Kayser...

rugbista Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1785
Végre be tudtam jelentkezni hónapok óta. Na ja, nem sokszor vitázhattam volna. Szerintem szinte minden rájátszásmeccs baromi izgalmas volt. A világvégi dropok miatt már nem lélegezhet fel egy csapat, hogy elég messze tolta az ellenfelet...
rugbista Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1784
Na!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1783
A Toulon-Clermont nagyon izgalmas volt. A hosszabbításban 35-22nél már mindenki elkönyvelte a Clermont továbbjutását, erre a Toulon csak azért is begyűrt egy célt és aztán az utolsó támadásból két méter híján a jobb szélen majdnem megint vittek egy célt. Nagyon kíváncsi leszek a döntőre, érdekes módon a francia rögbibajnokság történetében egyszer a múlt század elején már volt rá példa hogy egy csapat (Stade Francais) négy egymást követő döntőt bukjon el. Személy szerint nem bánnám ha már végre egy nagyobb siker beesne a Clermontnak, végre lemosnák magukról az "átkot" :)
Előzmény: szponzor (1782)
szponzor Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1782

A változatosság kedvéért megint Perpignan-Clermont döntő lesz a Top 14-ben. Lássuk, hogy jutottak el idáig a csapatok!

 

Ahogy az megjósolható volt, a Castres - amely sokáig a tabella élén tanyázott - az utolsó fordulók nehéz mérkőzéseinek köszönhetően visszaesett. Az már kevésbé volt várható, hogy a Toulon az alapszakaszt a második helyen zárja, míg a Stade Francais csak a nyolcadikon, így nemcsak a rájátszásról, de még a jövő évi Heineken Kupáról is lemaradt.

A Top 14 alapszakaszának végeredménye:

1. Perpignan 80p

2. Toulon 80p

- - - - - - - - - - - - - -

3. Clermont 78p

4. Toulouse 74p

5. Castres 73p

6. Racing Metro 64p

-------------------------

7. Biarritz 59p

8. Stade Francais 58p

9. Brive 58p

10. Montpellier 55p

11. Bourgoin 50p

12. Montauban 49p*

--------------------------

13. Bayonne 47p*

14. Albi 24p

* Az Albi mellett a másik kieső nem a Bayonne lett, hanem a Montauban, mivel anyagi nehézségei miatt visszaminősítették a másodosztályba.

 

A két negyeddöntőben a két hazai pályán játszó nagy csapat győzött: a Toulouse könnyedén verte a Castres-t, a Clermont a 70. percben fordítva a Racing Metrót.

Toulouse - Castres 35-12 (17-6)

Clermont - Racing Metro 21-17 (6-5)

 

A hétvégi két elődöntőben a Perpignan Montpellier-ben csapott össze a Toulouse-zal, a Toulon pedig Saint Etienne-ben a Clermont-nal. Pénteken egy pontszegény mérkőzésen, Porical 7 büntetőjével győzött a bajnokcsapat a Heineken Kupa döntőjébe jutott fekete-pirosak ellen. Szombaton sokkal több célt, sokkal több pontot és sokkal izgalmasabb mérkőzést láthattak a nézők. A második félidőben végig vezetett a Clermont, de a 75. percben szerzett céllal és a 78. percben rúgott büntetővel egyenlített a Toulon. A hosszabbításban Brock James büntetőjével és dropjával, valamint Malzieu céljával újra elhúzott a Clermont, és így továbbjutott. A Michelin gyár csapata zsinórban a negyedik döntőjére készülhet, és a szurkolóik nagyon bíznak benne, hogy végre valahára győzniük is sikerül majd.

Perpignan - Toulouse 21-13 (9-13)

Toulon - Clermont 29-35 (9-6, 22-22, 22-28)

Előzmény: szponzor (1708)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1781
Közben kiválasztottam, hogy szerintem mik voltak a fordulók legjobb meccsei a Hat Nemzeten. Majd írok róluk egyenként, de most rohanásban vagyok. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1780
Franciaország-Anglia 12-10
Kommentár: Azért a RWC elődöntő elején bekapott célt nem kellett volna Poitrenaud nyakába varrni, az Traille "érdeme" volt :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1779
Asszem hogy az idei sorozat legelképesztőbb csapata a skót volt, hiszen majdnem övék lett a fakanál, de azért szerencsével a 2. helyet is elcsíphették volna :)

Ez az írek elleni győzelem a végső bizonyíték arra, hogy nincs akkora szakadék az olasz-skót páros és a többiek között, még akkor sem ha az idén is övék lett az utolsó két helyezés.
Előzmény: Törölt nick (1777)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1778
A francia-olasz meccset épp most nézem vissza, íme egy újabb fantasztikus "állókép".

(Közben majd 79 ezer ember full csöndben a Stade de France-ban.)

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1777
Hát nem nyerték meg, idén semmi sincs...
Előzmény: Törölt nick (1776)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1776
A héten pedig bő három év után elbúcsúznak az ír rögbisek a Croke Parktól, és visszaköltöznek a Lansdowne Roadra a focistákkal együtt. A tavalyi Heineken Kupa elődöntőjében felállított rekord azért magáért beszél. :)

Egyébként bár a franciák kvázi már megnyerték a Hat Nemzetet, az íreknek viszont még ettől függetlenül meglehet a Triple Crown, ha leverik a skótokat, és miért ne tennék.
Előzmény: szponzor (1775)
szponzor Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1775
Ami szép, az szép! Egy nézőkkel teli 81 ezres stadion nagyon jól tud kinézni.
Persze más látványos dolog is van a rögbiben: például, ha egy óriás repül. És Harinordoquyéknak még az az örömük is meglehet, hogy gyakorlatilag megnyerték a Hat Nemzetet.

Imanol Harinordoquy repül
Előzmény: Törölt nick (1774)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1774
Csendélet. :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1773
Hayes után holnap délután O'Drsicollnak is meglesz a századik ír válogatottság.
Shortstop Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1772
A Lions elég nagy pofonba esett bele..
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1771

Sajnos az elavult pontozási rendszer miatt a végén már csak a presztízs lesz a tét Párizsban. Ettől még azért talán egy jó meccset fognak játszani...

 

Amúgy volt egy fura jelenet a 14.perc tájékán, amikor Mézes Csabáék nem értették hogy Wilko kapura rúgását miért nem ítélte mezőnygólnak a bíró. Én úgy láttam hogy azért mert nem volt drop, tehát a labda nem pattant földre a rúgás előtt. Maga Wilko nem is drop-rúgásnak szánta, hanem simán be akarta tenni a célterületre a tőle jobbra befelé startoló társának (nem láttam ki volt az), akit aztán az írek szabálytalanul fellöktek, akadályoztak még a célvonal előtt.

Előzmény: Törölt nick (1768)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1770
Hát igen, ablakban van nekik a Grand Slam. Toivábbra is nagyon csalódott vagyok a francia-ír miatt. Hogy lehetett ennyire kikapni. Mekkora arcuk volt a csigaevőknek, és meg is mutatták, hogy van mire. Már-már megalázó.
Előzmény: szponzor (1769)
szponzor Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1769
Igaz, a franciák ezzel gyakorlatilag megnyerték a Hat Nemzetet. Más kérdés, hogy nagy valószínűséggel az írek londoni győzelme nélkül is megnyerték volna.
Előzmény: Törölt nick (1768)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1768
Az írek nagyot játszottak tegnap Angliában. Ezzel gyakorlatilag megnyerték a tornát a franciáknak...
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1767
Na igen, meglepő volt a Reds győzelme, de talán jobban örültek volna Queenslandben ha behúzzák a Tahs elleni derbit :) A Bullstól viszont szerintem már kész van mindenki. Tegnap tíz perc alatt adtak 17pont előnyt a Tahsnak, de aztán meg sem álltak 48-ig. Hihetetlen pontátlag meccsenként...
Előzmény: rugbista (1764)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1766
És micsoda szép célt vitt Clever tegnap a Hurricanes ellen. Dicsérték is a kommentátorok rendesen. Kár hogy a Lionsból évek óta nem bírnak egy ütőképesebb csapatot összerakni...
Előzmény: ChrisRea (1765)
ChrisRea Creative Commons License 2010.02.27 0 0 1765
ha már spencer...


Tod Clever! első USA játékos a S14 történetében. idén a Lionsban nyomja.
Előzmény: Törölt nick (1759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!