Keresés

Részletes keresés

Jaspis Creative Commons License 2006.05.12 0 0 624

Pont ezt akartam kérdezni, hogy vajon Boróka szelíd marad-e nagykorára?

Idegenekkel is szelíd, vagy a gazdival?

Előzmény: Tima2 (623)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 623

De a nyest sajnos magának keresi a bajt, betelepül, elszaporodik, óhatatlan, hogy megtalálják emberek.

És amikor magadhoz veszed picinek... elvesztél.

 

Amúgy rókáról is hallottam már, hogy nagyon szelíd lesz, de azt is, hogy "visszavadulhat" (talán mint a nyest?), szóval még Borókából is lehet bármi (nyugi nem kutyavacsora).

Előzmény: amarok0 (622)
amarok0 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 622

Bármennyire is ennivaló így bébi-korban, bizony igen, igen!

Vadállatból soha nem lesz kutyaként, lóként alkalmazkodó és tartható lény, hiszen miért is lenne. Az, hogy csücsül egy ketrecben, v. láncon, és megetetik, az nem tudom, kinek jó. Nem vadászik, nem szaporodik, mi jut neki abból az életből, amire minden fajtársa évezredek óta született?

Ha tudomásul veszem őt, és "félvadon" élünk, barátokként, akkor meg-előbb utóbb emberek kezére kerül, és neki annyi.

Van olyan barátom, aki bármikor bármilyen vadállatkölyköt tudna nekem szerezni, de szó se lehet róla.

 

Aki a menyétfélékért hevül, annak ott van a göri, milyen boldogan élőt ismertünk itt mi a belvárosban, egy kis lakásban! Egyik munkatársam néha "felügyelte", mikor a gazdája elutazott...

 

 

 

Előzmény: Tima2 (620)
amarok0 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 621
Eszméletlen...! Nem kéne egy Boróka-topic is?
Előzmény: Tima2 (619)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 620

Ő Mázli a szénakazlas kisnyest.

Ketten voltak, a tesója elpusztult. Azért van ilyen furcsa színe, mert még annál, aki felnevelte (tehéntejen) kihullott a szőre.

Nagyon aranyos, makogva rohangál, nem fél (még:) ), akinél van, görényeket tenyészt, van tapasztalata.

Én meg mint egy szipus, csak szagolgattam azt a fincsi nyestbunda szagot:)))))))

 

Viszont bármennyire is aranyos, édes, én egyre inkább nem ajánlom tartani. Mert gond az lesz vele később.

Ott a vadászgörény, nagyon helyes kis állat, prímán tartható kedvencként.

Nyestet meg tartsanak olyanok, akik elég elhivatottnak érzik magukat egy vadállat tartásához.

Lehet, hogy nekem is elég lesz nyestből Riki. Vele valamilyen szinten mákom volt/van, valamilyen szinten pedig nem (lsd. farok)

 

Előzmény: amarok0 (617)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 619

 

Vilmaaaaa engedj be!!!!!!

Előzmény: amarok0 (617)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 618

Valószínű, hogy az anyjuk épp  csak távol volt....

 

Mindkét Pít tesó ivartalanítva lett, jól vannak.

 

Remélhetőleg Boróka is jól van, talán ma megyek át hozzájuk.

 

Ja és Pít is jól van, bár a jelölgetéseitől a falnak megyek,de ez már nem fog változni:(

Előzmény: amarok0 (617)
amarok0 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 617

Mi az, hogy "találták a szénakazalban"? Nem lehet az, hogy az anyja(juk) éppen csak távol volt, és...?

 

Tima, mit tudsz Pít testvéreiről, az egyik Lunánál él(t?), a másik Luna barátnőjénél...

 

Boróka???

Tima2 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 616

szia,

 

Örülök, hogy Nálad kötött ki, Te legalább görényes tapasztalattal rendelkezel.

 

Írtam Neked mailt még régebben, amire akkor nem válaszoltál egy árva mukkot sem.

 

Veled szelíd is marad, max. ivaréréskor fog meghülyülni. Erről hallottam, tapasztaltam már sokfélét. Ilyet is, olyat is.

Illetve vadállat, ijedős, hirtelen dolgoktól félni fog, ami miatt akár haraphat is, ha szorult helyzetben érzi magát.

Szívesen megnézném én is a kicsit, már úgyis rég kisnyesteztem.

 

Én is felhívtam a pasit, szerintem baromi drágán adta, hacsak le nem alkudtad, ráadásul nem is értett hozzájuk.

Előzmény: gamorrai (615)
gamorrai Creative Commons License 2006.05.10 0 0 615
Szia Tima

A kisnyestet 1 hetes korában találták a szalmakazalban!
Kézzel nevelte fel!
Én vettem meg, úgyhogy szerencsére nem panelbe került!
Szeretnék is majd veled erről bővebben beszéllgetni!
Légyszi ha van időd akkor dobj rám egy mailt, hogy tudunk e találkozni?
Vagy add meg a számod légysz, és felhívlak!
Amúgy nagyon aranyos!
Kézből etetem!
Nagyon kis szelid!
Kis kiváncsi:)
Várom jelentkezésed!
Előre is köszi

Barna
Előzmény: Tima2 (612)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 614

Azt én sem tudom.

Szerintem ijedt volt, azt sem tudta, már megint hová került.

 

Biztos jól megnézték a helyet Pítgazdiék, ahol elengedték. Ilyenkor még könnyen talál magának kaját, az emberektől fél, nem szereti őket, így remélhetőleg boldogul majd.

Előzmény: amarok0 (613)
amarok0 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 613

Szép, csak nagyon szomorúnak tűnik. Nem tudom, most mi lehet vele.

Előzmény: Tima2 (610)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 612

:(((( Remélhetőleg igen.

Én arra is kíváncsi lennék, hogy talált kisnyest és eladja vagy nála született?

 

 

Előzmény: Greylupus (611)
Greylupus Creative Commons License 2006.05.08 0 0 611

szióka,

képzeld a www.goreny.hu aprójában árulnak egy pici nyestet. Nagyon remélem, hogy felvilágosítja a vevőt az eladó, hogy a nyest nem lakásba való.....

Előzmény: Tima2 (610)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 610

Ő volt a borzi:

 

 

Előzmény: Tima2 (609)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 609

Még mit nem!!!!!!!!!!!

 

A borzot is szabadon engedték! Pedig azt is szeretett volna, de látta, hogy stresszes a borz, annak meg nem lett volna értelme, hogy egy ketrecben éljen és csak elélökjék a kaját, ahogy az előző tulajnál.

 

Ha esetleg nem szelídül meg, vagy bekattan, vagy tudomisén mi lesz Borókával, akkor vadasparkba kerül, nem pedig kutyák elé.

Bár nincs hozzá közöm, de szerintem ezt megígérhetem Pítgazdiék nevében:)))

Előzmény: amarok0 (608)
amarok0 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 608

Jaj, ne mondj már ilyet, egész nap boldog voltam, mikor Borókáról itt értesültem. Igérd meg, hogy nem arra nevelitek fel, hogy vadászok rajta gyakorlatoztassák a kotorék-ebeiket...!!!!

 

Előzmény: Tima2 (607)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 607

Amúgy szép sötét szemei vannak Borókának, csak talán a vaku miatt lett ilyen kékes neki.

Tegnap megint láttam és sokat nőtt:))

(De mielőtt megijednétek, próbálom visszafogni magam és nem fogok állandóan róla írni a nyestesbe, csak most még jóóó?)

Kaptak egy borzot is valakitől, aki csak a kaját dobálta be neki, ezért nem is volt szelíd. Őt szabadon engedte Pítgazdi

 

 

Előzmény: Tima2 (606)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 606

Köszönöm:)

Boróka kb. 6 hetes lehet, tartózkodóan játékos és még kicsit koordinálatlan a mozgása:))

Egy idő után elkezd bizonytalanul harapdálni. Hol a kezemet, hol a szőnyeget, szóval nem tudom mennyire akar velem vagy inkább a szőnyeggel játszani, lehet, hogy csak harapdál amit ér:))

Amikor kaját adtam neki (galambhusit), mint egy kis cápa csatogtatta a fogsorát jobra balra, míg végül rácsattintott a husira. A szagot érezte, de talán nem látta jól? Szóval még nagyon kis bénácska, de irtó helyes. Nem tudom mi lesz vele, majd kiderül, ahogy növekszik.

Kapott bolha, féreg, rüh elleni szert.

Valószínűlegímajd nálam is fog lakni pár napig, hétig, mint Pít, Pít gazdi szerint ugyanis Pít azért lett embertűrőbb, mint a többi nyest, mert kiskorától fogva több emberhez ragaszkodott.

 

Előzmény: amarok0 (604)
amarok0 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 605
Jobban megnéztem, felnagyítva. Hát ő még igencsak pelyheske, a szeme is "még kék".
amarok0 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 604

Isten éltessen!!!

Tegnap nem mentek a freemail-en a leveleim, ma meg be se tudok hatolni a postafiókomba, azt mondja, hogy adatbázishiba, később próbálkozzak.

 

Csak néztem, hogy milyen fura ez a nyest, de látom, hogy ő bizony Boróka, a kisróka...

 

Előzmény: Tima2 (603)
Tima2 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 603

Boróka:

 

Előzmény: amarok0 (602)
amarok0 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 602

Örömmel látom, hogy a nyestecske remekül foglalkoztatja sajátmagát!

A freemail éppen nem működik, de nagyon várom az emilt. A kisrókáról is!!!

Előzmény: Tima2 (601)
Tima2 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 601

Sziasztok:))

 

Riki vissza lett ebrudalva a saját lakhelyére, a mester felszerelte az elválasztó rácsot!

Volt utána takarítanivaló. Virágföldet kikaparta, bezacskózott virághagymákat szétterítette a szobában, könyvet olvasott, stb-stb.

Szerencsére a cementhez nem nyúlt hozzá:)))

 

Nem fogjátok elhinni mit dajkáltam tegnap! Egy rókakölyköt:)))

Valaki az úton találta, felszedte, aztán valahogy eljutott Pít gazdájához. Ő tartott már rókát régebben.

Kb. 5-6 hetes, és megszeppent:(

Pítgazdi azt mondta, hogy ilyen korban már nem biztos, hogy maradéktalanul megszelídül, ha nem, megy a vadasparkba.

 

Amarok, majd írok Neked e-mailt

 

Előzmény: amarok0 (600)
amarok0 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 600
De hát a terület nagysága ott a változatosságot is jelenti, meg azt, hogy Téged is elérhet stb. és stb.
Nagyon kiváncsi vagyok a természetfilmre, életemben a leggyönyörűbb ilyen, amit láttam, egy angol film volt a vándorsólymok életéről. Bruttó 20 perc volt, rengeteg ember készitette, jóval több, mint egy éven át.
Jó, jó, tudom, ez nálunk nem lehetséges...
Előzmény: Tima2 (599)
Tima2 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 599
Neeem.
Rikinek így is hatalmas helye van a fogságban tartott nyestekhez képest!
Van egy szobája + a kifutó. Az én szobámat szeretném én használni, Riki majd átjöhet felügyelet alatt vendégségbe:)
Előzmény: amarok0 (598)
amarok0 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 598

Nem úgy képzeltem, hogy Riki sikítva menekül a csin elől, hanem találhat benne vmi furát, ami miatt nem támadja meg.

De ha a csincsilla megvan a szoba nélkül, akkor ugye a hely Rikié lesz?

Előzmény: Tima2 (597)
Tima2 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 597

Hmm... elképzelem, ahogy Riki szalad a csincsilla elől:)))
Kiskorában a macskát is megkergette:)) De nem tudom mi történhetett, lényeg, hogy a csin túlélte:)

 

Mindenféle, városban található vadállat lesz a filmben:)

Előzmény: amarok0 (596)
amarok0 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 596

Jajj, de jó!!

Mármint hogy Riki nem egy elveszett nyest, és a természetfilm is!!!

Az nem lehet, hogy Riki fél a csincsillától...?

Irjál, ha tudsz a készülő nyestes természetfilmről!

 

Előzmény: Tima2 (595)
Tima2 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 595

Sziasztok:))

 

Riki  (őszerinte) véglegesen kibővítette a lakhelyét. Már nem is torlaszolom az átjárót, mert szétszedi, ellöki stb. Viszont, amit Riki még nem tud, szombaton jön a mester, aki a kifutót is csinálta és megbeszéljük, hogy mi legyen az átjáróval.

 

Volt reggel, hogy Riki és a csincsilla is szabadon volt! A csincsilla kirágta magát, Riki a szekrény tetején ücsörgött.

 

Rikit visszabarikádozatm és elkaptam a csint is. Valószínűleg Riki még csak át-átjárt a szobába és szerintem még csak a szekrény tetejéről szokta újra az ottani világot, nem mert alaposabban körülnézni. De igazság szerint nem tudom mi történt. Lehet, hogy a csincsilla addig könyörgött, az összes csipkebogyóját Rikinek ajánlva, hogy az meghagyta az életét? Mindenesetre nem reszikíroztam tovább, a csin kiköltözött onnan. Mostanra pedig Riki is belakta újra az egész szobát, és ha fel akarja hívni a figyelmemet, ráugrik az ajtóra  és kukucskál kifelé az üvegen:)

 

 

Píttel és Murphyvel pedig természetfilm készül:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!