Keresés

Részletes keresés

cochenille Creative Commons License 2016.03.03 0 1 25572

..."A pénznek nincs szaga" jeligére... :)))))

Előzmény: szkitty (25569)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25571

És mekkora nálatok egy zsák?

Előzmény: szkitty (25569)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25570

Ez alapján a bejegyzés alapján kezdem sejteni, hogyan működhet a község költségvetése/kasszája...

:-(

 

Előzmény: szkitty (25568)
szkitty Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25569

Két éves komposzt, érett trágya (nyúl, baromfi, sertés, juh kevert) kis tételben eladó, zsákolva. Családi ökogazdaságból. 1 zsák=500 Ft. Elhozható: Solymár, Hold utcából, előzetes telefonos egyeztetést követően. Térítés ellenében házhozszállítás is megoldható.Tel.: 06309788543

szkitty Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25568

Persze. Majd a perselypénzből megoldják... :D

Előzmény: s3pooler (25561)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25567

Más: tudja valaki, hogy került a tűzoltószertár a település legforgalmasabb pontjára? Azt hittem, abból a területből sokkal többet is ki lehetett volna hozni.

Előzmény: senior 43 (25566)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25566

bocs, félrenyeltem... van ilyen..

Előzmény: s3pooler (25565)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.03 0 0 25565

.. én a Kálmánra gondoltam....

 

:-)

 

.. más:

A Solymár honlapon a Pilisvörösvári okmányiroda címe még a régi, Vízmű melletti bódét jelöli...valaki frissíthetné az adatokat... arról nem is beszélve, hogy a Hüviben nyílt okmányirodába / ormányablakba is be lehet nézni...

Előzmény: senior 43 (25564)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 25564

Nem taktikázok semmilyen választásra, csak a tapasztalataimra támaszkodva osztom a véleményemet, hogy a közbeszéd korrektebb irányt vegyen! És, ami a legfontosabb, hogy fennmaradjon, mert, ha már ez sem lesz, az maga a vég... 

Előzmény: s3pooler (25563)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.02 0 0 25563

Lehet hogy már a következő választásra taktikázik, amikor is a Fidesz embléma már nem fog olyan fényesen csillogni a plakátok sarkában..?

 

Más...

 

Gondolom másoknak is feltűnt, hogy az újonnan épült út a "friss" töltésen a régi téglagyártól kicsit kifelé már megsüllyedt egy szakaszon... ebben a témában kinek kell reklamálni a kivitelezőnél?

 

 

Előzmény: senior 43 (25549)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.03.02 0 1 25562

Csak nem az érintettség beszél egyesekből? :-O

 

Az kiabál a legjobban akinek a háza ég.

 

A gázberuházás végén volt "zárszámadó közgyűlés", amelyen a beruházás műszaki és pénzügyei elszámolásra kerültek.

Nem emlékszem olyan felszólalásra, amely a mocskos, hazug állítású 5%-os lehúzásról szólt volna és azt feszegette.

Koma te ott voltál, mert én igen?

Arra viszont emlékszem, hogy maradt számottevő pénz és abból készült el a buszforduló önkormányzati támogatással, mely pont azon a lakossági gyűlésen lett eldöntve, hogy nem visszaosztják, hanem további helyi fejlesztést hajtanak végre belőle.

 

De ugorjunk a mába, azaz a tegnapba a 20 évvel ezelőtti projektből:

 

Volt elszámolás a csatorna projektben - nem.

Utána néztél, a hivatalos helyeken, mennyibe is volt ez a projekt - szerintem nem.

Tudod-e, hogy szinte ugyanekkor a Kerekhegy túloldalán (a földanyag, terepviszonyok nyilván ugyanaz) a lakossági hozzájárulás 245-eFt volt az ugyanilyen támogatottságú EU-s finanszírozás mellett az itteni 370-vel szemben. - szerintem nem.

Tudod-e hogy mindkét helyen ua. a kivitelező dolgozott, nyilván hasonló pénzért. - szerintem nem.

Soroljam még mit nem tudsz a témában...? - azt hogy mit, azt látjuk, olvashatjuk.

 

Arról kéne inkább csacsogni, leginkább az illetékeseknek, hogy mikor számolnak el a kerekhegyiekkel, mennyi pénz maradt és annak mi (lett)a sorsa. Még mindig alsó hangon 50 milláról beszélünk és akkor ebből az azerbajdzsáni és a hawaii szigeteki szarlélefolyási tanulmányút is már le van vonva.

 

 

Előzmény: Domi (25557)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25561

Láttam.

 

Szerintem gyepszőnyeggel egy hét alatt rendbe lehetne tenni - fűmaggal meg egy hónap alatt.

 

Egyik sem drágább a térkőnél...sőt...

Előzmény: szkitty (25551)
s3pooler Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25560

Négy év?

 

Ez nem ütközik semmilyen közig törvénybe?

Előzmény: Domi (25537)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25559

Szétosztás biztosan nem volt, persze, attól még valaki(k) lophattak, de nem valószínű, mert 1995-ben keresztül-kasul bogarászták a Polgármesteri hivatalt külsős pénzügyi ellenőrök, és nem találtak semmit. Pedig nagyon szerettek volna! 

Előzmény: senior 43 (25558)
senior 43 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25558

Nem tudom, honnan származik ez a városi legenda az 5%-ról, de megnyugtathatlak, hogy nem igaz! Első kézből. mert én voltam az első számú tisztviselő a "3fő"-ből!..

Előzmény: Domi (25557)
Domi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25557

........> Egyébként az igazi sunyiságot abban tartom,hogy míg pl. a régi gázberuházásban az elszámolt, meghirdetetten megmaradt pénz helyben lett hasznosítva a buszfordulóban....

 

Quasi, merthogy az ingatlan tulajdonosok által összeadott gázközmű pénz egy része, pontosabban 5% -a, szét lett osztva az önkormányzat érintett tisztviselői (3 fő) között, "közönségkapcsolati szervezés"  címén. A többi lett eleve a létesítés alapja. Hogy azután abból is mennyi lett, lett-e egyáltalán visszafolyatva a mai közbeszerzéses idők kiforrt technikája szerint a megrendelői zsebekbe,arról nincs hasonló hivatalos feljegyzés. Inkább csak gyanítható abból, hogy például olyan kis-középnyomású gázelosztó vezeték is át lett véve, amely fektetési mélysége 60 cm volt a közút alatt. Ez most a csatornázáskor derült ki. Mint Olaszországban a maffia bűnei a 30 éves épületek bontásakor a szerkezetből kibukkanó csontvázak, meg  konzervált maradványok esetében.

 

Tehát mondhatjuk: nem csak állami szintű a korrupció, de helyi szinten is a lakosok pénzének lenyúlása bevett pénzügyi technika szerint történik és már 20-25 éve legalább.

 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25556)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.03.01 0 0 25556

Ja,ja!

Tökéletesen igazad van.

Én sem úgy gondoltam, hogy Igor Iszolevelemis dácsájának felújításába folyt a lé, hanem a község egyéb bujtatott alszámláiról fedeztek ezt azt a kerekhegyiek kárára. - pl. akár a frenetikus sikerű jégpálya befinanszírozása is.

Azt hogy ez az ingatlanok értékét mennyire növelte, azt inkább hagyjuk, úgysem férünk hozzá a NAV-os adatokhoz, meg azóta kevés idő is telt el, hogy ez statisztikailag kimutatható legyen.

A társulat kibővítéséről meg annyit, hogy egy magánlevelezésben pont erre utaltam korábban, hogy a következő "csapat" még szarabb helyzetbe kerül majd, mert egy rendkívüli közgyűlést már mi sem tudtunk volna összehívni a gyakorlatban a részarányunk miatt. Az erre vonatkozó jogszabályi környezet jól ki van találva, hogy a kiszolgáltatottság megvalósulhasson és tovább növekedjen.

Egyébként az igazi sunyiságot abban tartom,hogy míg pl. a régi gázberuházásban az elszámolt, meghirdetetten megmaradt pénz helyben lett hasznosítva a buszfordulóban, addig ma két évvel a csatornaberuházás állítólagos befejezését követően sincs az érintett lakosság felé még elszámolás sem, nem hogy a maradék pénzekről irányelv.

Lassan-lassan az az érzésem, hogy lehúzták a kerekhegyieket...vajh miért?

 

...azért az boldogít, hogy egyeseknek jó volt siklani a páter jegén, majd hogy ez jövőre is megvalósulhasson, újabb viakolorozós ámulatba eshet majd a község népe, míg itt Kerekhegyen pl. az erdei úton, akarom mondani a Gróf Karátsonyi úton, ahol a busz is jár (ma még) akkora kátyúk vannak, hogy egy rögbilabda elfér benne.

Előzmény: senior 43 (25555)
senior 43 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 25555

Ezzel kapcsolatban az a probléma, h. kétféle gondolkodás volt a felek részéről. A csatornázásban érintettek azt mondták, mondjátok meg, mibe kerül, azt szétdobjuk, és annyi. A központi agytröszt meg úgy gondolta, mondjuk, fizessetek ennyit, ezzel is jól jártok, mert az ingatlan sokkal értékesebb lett, és kuss! Persze, vannak vonatkozó szabályok is, meg azt is figyelembe kéne venni, mi volt leírva. De, a dolog alapjaiban ott lett elb..va, hogy nem engedték az önálló társulatot, hanem csak a meglévő társulat "kibővítését"! Ezzel biztosítva lett a nem oda valók többsége a társulatban. Kerekhegyről, ha jól emlékszem, két emberke lett delegálva, őket kanállal megették a többiek, akiknek semmi közük nem lett volna a témához. Így, az elszámolás, a reklamációk kezelése és minden más nem egészen az érintettek szája íze szerint történt. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a beruházás után valakik a polg.mest.hiv. környékén cca. 60 milával vastagabban mentek haza, de azt igen, hogy a vitatható közberuházások (számítógép csere, bútorzat és egyéb luxus csere, szennyvíztelepi szartároló mennyezeti tapétájának cseréje, stb.) pénzügyi háttere megerősödött.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25552)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 25554

Köszönöm, igen, 2014-et akartam volna írni.

Előzmény: senior 43 (25550)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.02.26 0 0 25553

Csak nem beszakadt megint - tán már harmadjára, szinte ugyanott?

Na és milyen egyedi a jelzése, van ám itt kreativitás!

 

 

 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25552)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25552

"Elfeledték a visszajárót? Pedig, pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs."

 

Ugye tudod senior 43,

hogy ez a kerekhegyieknek a legérzékenyebb témája, mármint az infrastruktúra és a saját erejükön kívüli beleszarás a falu részéről, azt amikor egyszer Solymár is beszáll, abból azt nincs köszönet, mert a vége csak a fullos lehúzás. Utánaszámolt, gavallérosan megsaccolt, nyilván csak a publikus(pl.neten, v. megkeresésre a Pest megyei Kormányhivatal) adatok alapján is hiányzik cca 50-80 milla a 450-es beruházásból !!!!!!

Ha ez a nem megkapott visszajáró apró, akkor én meg azt mondom, hogy Solymár meglopta, sőt előre megfontolt szándékból csoportosan elkövetve lerabolta Kerekhegyet mondjuk 60 millával az biztos. A szar, gány meló árának hetedét elrekvírálta tőlünk, na mert hogy aki nem fizetett, annak fizetési meghagyást, végrehajtást, vagy majd a telekre való tehertétellel fenyegettek.

 

 

Előzmény: senior 43 (25543)
szkitty Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25551

Bocs, mostanában nem értem rá ezzel foglalkozni. Menj fel, és nézd meg, mi lett a Templom térből. El van szúrva az egész! Mintha mélyszántást végeztek volna.. Semmi gond, mert polgármesterünk meg is mondta -lsd. legutóbbi helyi újság- , hogy úgyis azt szeretné, ha le lenne kövezve az egész. Hát persze, minek nekünk zöldfelület. A térkő ezerszer jobb. Lehet rajta zsibvásárt csinálni, jégpályát meg kocsmát. Legalább  nem kell nyírni a füvet...

 

Előzmény: s3pooler (25511)
senior 43 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25550

2010-ben még volt két ellenfele (ha jól emlékszem) Kálmánnak, 2014-ben viszont már nem, de akkor az önkormányzatok kb. egyharmadában nem volt kihívója a meglévő polgármesternek. Azért, mert a tavaszi orsz.gy.-i választás eredménye után nyilvánvaló volt, hogy "csak a fidesz", meg az is, hogy csak az foglalkozik ilyen szinten politikával, aki másból nem tud megélni. Továbbá, addigra jól visszafogták a polg. mesteri fizetéseket, hogy a komolyabb kvalitásúaknak elmenjen a kedve a dologtól.

Előzmény: tiglathpileser12 (25547)
senior 43 Creative Commons License 2016.02.25 0 1 25549

Az viszont igaz, hogy összerúgta a port Cs.Z.Zs.-al és a helyi fidesz kemény magjával is. Állítólag ezért nem jött a parlamenti képviselői beszámolóra. Úgy látszik, lassan megdől az a tétel is, hogy azért érdemes kormánypárti polgármestert választani, mert az jót tesz a falunak. Erre utal a herceghalmi polgi esete is, aki szintén vad fideszes volt, mára független, és nem vállalja az asszony flörtjét a Kubatov Gábor kopaszjaival a népszavazási iroda sztorijában. Szóval, bonyolult dolog a politika, de azért a polgármester tényleg tehetné a dolgát, mert abban bőven van politikafüggetlen dolog is.

Előzmény: senior 43 (25548)
senior 43 Creative Commons License 2016.02.25 0 1 25548

Azt nem hiszem, h. a tanácsadó-ügy kavarta volna a polg. körüli állóvizet, a fidesz vezetőség tele van hasonlókkal (Rétvári, Kósa, Dajts, Hende, stb és az sem derült ki, Lázár kivel éjszakázott Londonban), ezen a téren a demokráciánk akár a franciákéval is versenyképes, pedig az nem tegnap született... Inkább az volt a probléma, hogy anno, amikor Viktor megtiltotta a fideszes polgiknak, hogy felnyalják az éves jutalmukat, Kálmánunk sz..t rá, mondván, ő nem hallott a tilalomról. Ezt biztos megjegyezték, de mikor 2014-ben kiderült, h. nincs más induló Solymáron, a meglévő meg vállalja a fidesz-bélyeget, nem avatkoztak bele. Pedig, sz.v.sz. nem is virtigli fideszes a polgi, máshová húz igazából a szíve, csak az nem annyira szalonképes. 

Előzmény: cochenille (25546)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 25547

Érdekes háttér, beleillik az általam hallottakba.

 

Mindenesetre elképesztőnek tartottam 2010-ben, hogy nem volt senki Solymáron, aki kiállt volna SZ.K.-nal szemben. Ez is mutatja a közélet teljes bénultságát. Magyarország kicsiben...

Előzmény: cochenille (25546)
cochenille Creative Commons License 2016.02.25 0 2 25546

Úgymond "pletykaszinten" már 2014 nyara óta beszélik, hogy Csenger-Zalán Zsolt országgyűlési képviselő úr megpróbált keresztbe feküdni annak, hogy polgármesterünk triplázzon, mert "odafönt" már akkor aggályosnak tartották a minden normális ember által túlságosan intenzívnek értékelt kapcsolattartását a "tanácsadó" asszonnyal. Polgármester urunk állítólag azt mondta akkor Csenger Z. Zs. úrnak a szemébe, hogy nyugodtan kaszálja őt el, ha egy újabb vörösvári buktát akar. [Vörösvárott 2010-ben Gulyás Dénes "táskahordozója" oltári csúnyán megalázó, tizen-x százalékos vereséget szenvedett és csak harmadik helyezést ért el, az azóta is jobboldali érzelmű, de a helyi Fidesz által kicsinálásra kijelölt polgármesterrel szemben; megelőztetve a helyi SZDSZ maradékának jelöltje által is. Gulyás képviselő urat ezután az oltári nagy bukta után áthelyezték a déli határ mellé, valami vidéki operaház élére.] Csenger Z. képviselő úr valszeg osztott-szorzott Kálmánunk szavai hallatán, és rájött, hogy ő nem szeretné a Kisdombegyházi Családsegítő Központ címzetes igazgatójaként zárni a karrierjét, ezért meghunyászkodott, így lett Kálmánból ellenjelölt nélküli solymári polgármester, a hazai demokrácia minél nagyobb dicsőségére.

Előzmény: tiglathpileser12 (25545)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 25545
cochenille Creative Commons License 2016.02.23 0 0 25544

Nem igazán solymári téma, de a jelek szerint közös választókerületbe tartozunk a hölggyel: http://index.hu/belfold/2016/02/23/polgarmester_felesege_elozte_be_az_mszp-t_a_kopaszokkal/. Vajon Csenger-Zalán képviselő úr milyen mélységig volt beavatva az akcióba és mi a véleménye az egészről?

senior 43 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 25543

Elfeledték a visszajárót? Pedig, pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs. 

Előzmény: ZerindVezér (25542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!