Keresés

Részletes keresés

egyket Creative Commons License 2002.12.21 0 0 64
Ez tényleg jópofa. Még a Nagy Ordasnak is feladná a leckét. A sok tyúkeszű 19k-s ellenben simán átslisszolna a kérdésen. Ezek a bolsik tényleg buták, de borzasztó ravaszak. A róka is milyen színű má.
Előzmény: félkövér betűkkel (61)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.12.21 0 0 63
Az Orbánbányákról még nem esett szó?

Ki ne felejtsétek.

csabika25 Creative Commons License 2002.12.21 0 0 62
Ez tetszik:-) Amúgy kár, hogy sokan érzelemből politizálnak. Szerintem azzal, hogy kimentek Viktorozni, olyan szinten kiszolgáltatták magukat őOrbánságának, ahogy nem kellett volna. Én is a tömegben voltam, úgyhogy saját nevemben mondom (annak ellenére, hogy csak a kíváncsiság vitt oda): díszlet voltunk egy előadáson, és minden úgy ment, ahogy a rendező akarta. És a rendező remekül hatott az érzelmekre. Még mindig nem tért vissza az értelmük.:-( Pedig akkor olyan jól lehetne szídni ezt a kormányt is.:-)
Előzmény: félkövér betűkkel (61)
félkövér betűkkel Creative Commons License 2002.12.21 0 0 61
egy közismereti, történelmi tesztsorozatot kéne kitölteni mondjuk a választások előtt nem sokkal, amit kiértékelve a delikvens kap egy szorzószámot, és az ő szavazatát ezzel a szorzóval súlyozzák.

Hmm.

Jópofa lenne egy ilyen történelmi kérdéssel kezdeni a tesztsorozatot:

Mikor és miért hord a magyar ember kokárdát?

a) Március 14-15-én, a '48-as forradalomra emlékezve.
b) Áprilisban, mer a vik-tor aszonta.

Némi zavar keletkezne a jobboldali szorzók esetében, azt hiszem, kicsit sok lenne a nullás...

Előzmény: Ordas (-)
big-lesz Creative Commons License 2002.12.21 0 0 60
A logikád(?) alapján a jobbra szavazók tudják-e a választ?
- Mely párthoz közeli emberek kaptak hitelt a Fejlesztési Banktól?
-1994-ben, a favoritként induló, Orbán Viktor vezette Fidesz miért nem nyerte meg a választást?
-Kiknek dolgozott Pokornyi apja?
:o)))
Előzmény: Ordas (52)
Tyb Creative Commons License 2002.12.21 0 0 59
Emberek, ne csináljuk ezt, mert ez fontos kérdés. Nem kéne arra játszani, hogy kimoderálják, inkább rendesen meg kéne beszélni. Én ezen igyekszem, közvetlenül a topik nyitása óta. Ezt hoztam össze:

Érdekes gondolatmenet. Nem Te vagy az első a környezetemben, aki ilyesmit hoz fel, csak éppen ugyanaz a gond van vele, mint az összes többi ilyennel: aláássa a demokrácia alapjait.
Ugyanis
1. Azt a kérdéssort össze kell állítani. Ki lesz az, aki összeállítja? Ki vállalhatja a felelősséget azért, hogy megmondja, ebben az országban kinek a szava mennyit ér? Nincs ember a világon, akire ezt rábíznám. Az elsők között vonulnék az utcára, ha valamely kormányzat ilyesmire vetemedne. És gyanítom, nem lennék egyedül.
Most őszintén: Te rábíznál a politikusainkra ilyesmit? A fizika professzoromtól esetleg elfogadom, hogy ő állítja össze a vizsgakérdéseket, mert előtte négy hónapon át folyamatosan, fejből mondta az anyagot, és egyébként is egész életművével bebizonyította: alkalmas arra, hogy megítélje, ki érti a fizikát, és ki nem. Na de őszintén: a politikusainktól mi mit tanulhatnánk? Aljasságot, intrikát, demagógiát, korrupciót, gyűlölködést. Ezekből állíthatnának össze vizsgasort, mert tudom, hogy ehhez értenek. Csak éppen nem hiszem, hogy ezek a kvalitások fontosak lennének az ország jövője szempontjából - gondolom, Te sem.

2. Ha megvan a kérdéssor, elkezdjük az állampolgárok minősítgetését. Mindenki megkapja a maga kis szorzóját. Ez esetleg - de ehhez nagyon ki kéne dolgozni - megmutatja, mennyire gondolkozol felelősen az ország jövőjéről. Rendben.
De ugyanez a szám megmondja, hogy emberként mennyit érsz? Nem. Megmondja, hogy mennyit tettél életedben ezért az országért? Nem.
Ezzel csak az a gond, hogy az egyén joggal érezheti sértőnek, hogy az állam, amely ugye maga a társadalom, ennyinek tekinti. Egy számnak. Én sértőnek érezném, bármennyi is lenne az enyém.
3. Belegondolsz, milyen társadalmi-politikai következményei lennének ennek az intézménynek? Állandó politikai csatározások folynának arról, hogy mennyire pártatlan az adott kérdéssor. Márpedig ha van valami, amire ennek az országnak már igazán nincs szüksége, az a politikai sz*rdobálás, ezt, gondolom, Te is elismered.

Egyébként is, tudtommal a tanulás, a művelődés Magyarországon sajnos nem alapjog. Amit az állam tesz ezügyben, az édeskevés.
Vegyünk mondjuk egy olyan embert, akit a szülei nem tudtak taníttatni. Akinek nincs ideje könyvtárba járni, mert dolgoznia kell, és akinek nincs pénze könyveket venni, mert elkölti, mondjuk a családjára. Vele mihez kezdesz? Leírod, hogy ez az ember tudatlan, ezért nincs joga beleszólni az ország ügyeibe? Vagy azt mondod, hogy ez az ember végigdolgozta egész életét becsületesen, és ezért minden joga megvan, hogy válasszon?! Hogy ha akar, akkor olyan kormányt válasszon, amely lehetőséget nyújt neki és gyermekeinek felemelkedésére? Jelenleg ez utóbbi műxik...
Logikusan végiggondolva, ennek az intézménynek egyenes következménye lenne az, hogy az eljövendő kormányok magas ívben lesz*rják majd a szegényeket, a hátrányos helyzetűeket, azok úgysem szavaznak.
Ha szerinted ez jó lenne, hát... lelked rajta. Én remélem, hogy az ilyen gondolkodás már kisebbségben van ebben az országban.
Tudod... "Csak az órát állítottuk vissza, nem az időt. Csókolom."
Tyb

Előzmény: Ordas (-)
csabika25 Creative Commons License 2002.12.21 0 0 58
Ne hagyd ki a számításból, hogy nem csak a média a döntő tényező. Én gondolkodó embernek tartom magam, bár a teszten csak 5/31% volt az eredményem.:-) Tudod azért nem szavaztam a jobboldalra (sem), mert egyszerűen gusztustalannak tartottam azt, hogy többször megállítottak, és a Fideszt reklámozták nekem, mondván, hogy a jövőre szavazok, bla-bla-bla. A dolog nem így működik. Arra szavazok, akire én gondolom, akit alkalmasnak tartok. De arra sem szavaztam, mert elvették a kedvemet. És sok olyan embert ismerek, akik dacból a szocikra szavaztak. Nagyon elcsesztétek ezt, barátom. És nem lehet simán a médiára fogni...
Előzmény: Ordas (54)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 57
Szerencsére nem te döntöd el
Előzmény: hamariberkenye (56)
hamariberkenye Creative Commons License 2002.12.21 0 0 56
Egyszerű példa szintjén: aki képes volt kokárdát viselni azért, hogy skandálhassa, hogy Vik-tor, Vik-tor, lényegében megbukott magyar történelemből. Nálam biztosan.
Előzmény: Ordas (-)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 55
Na elvállalok laudni, addig lehet fröcsizni, nem tudom megvldeni magam :)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 54
Benne van a pakliban!

Arra lennékkívánvsi, ha 50-50% lenne a két oldal médiájának egyensúlya és nem 10-90 a baloldal javára, hol tartanánk?

Ugye választásokon 51-49 volt nektek balosoknak...

Előzmény: csabika25 (50)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 53
Lekéstél :)

De a részleteket én tudtam

Előzmény: kiski (51)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 52
Engem nem vásároltak meg 19k-val a komcsik :)

Előzmény: big-lesz (47)
kiski Creative Commons License 2002.12.21 0 0 51
Utazó.
Előzmény: Ordas (44)
csabika25 Creative Commons License 2002.12.21 0 0 50
Igazad van, nemcsak a tanulásról, hanem szocializációról is. Egyébként túlsokat képzelsz a jobboldali szavazókról. A képlet messze nem ilyen egyszerű. A választások alatt voltam Fidesz gyűlésen, figyeltem az embereket. Háááát, voltak sokan, akikből nem csillogott az értelem lángja. Persze tudom, hogy kikre gondolsz értelmi cenzus alatt. A McDonaldsban az elhízott kisfiát tápoltató, Storyt olvasó középkorú prolinéra. És akkor gondolj bele: miért lett ilyen? Azt tudjuk, hogy miért oda szavaz, ahova szerinted szavaz.

De akkor menjünk le falura, ahol szintén "sötét parasztok" (a te logikád szerint) élnek, akikre jótékony propagandát fejt ki a helyi kisgazda pártbizalmi, és máris Fidesz szavazó lesz belőle. Mert ugye ugyanaz történik, mint a pesti prolival, csak fordítva. Bonyolult dolgok ezek... De cáfolj meg nyugodtan!

Előzmény: Ordas (40)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 49
Te is szívtál :)))
Előzmény: kiski (45)
Fiordiligi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 48
Ordas jogosultságait megvonom :)
Itt, az Indexen, az értelmi cenzus bevezetése tényleg csak elhatározás kérdése :)
Előzmény: kiski (39)
big-lesz Creative Commons License 2002.12.21 0 0 47
Ha azt mondom, akkor ideje tükörbe nézned, még azt hiszed személyaskedem. Tehát nem mondom.
Viszont le sem nézlek, mert nagyon szórakoztató vagy!
:o)))
Előzmény: Ordas (32)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 46
XII. szd-i arab történet író, aki magyarokról már írt az araboknak. 1150-53 közxt járt nálunk. Miért nem tudod? :)
Előzmény: kiski (39)
kiski Creative Commons License 2002.12.21 0 0 45
a (10) hozzászólásomban felvetettekre.
Előzmény: Törölt nick (42)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 44
De megkérdezhetem tőled ki volt: Abu Hamid al-Andaluzi al-Garnati? :))
Előzmény: kiski (39)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 43
Most neked jó?

De PONT fel akartam tenni a választ, de a böngészőm hibaüzenettel kilépett. És sajnos csak oda gépeltem be, Ilyen PECHet!!!! :)))

Előzmény: kiski (39)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.21 0 0 42
Mire?
Előzmény: kiski (33)
qncogi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 41
Hát ez az.
Előzmény: Ordas (35)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 40
Itt nem a tanulásról van szó, inkább tájékozottságról.

Nézd, amihez nem ért, ne szóljon bele. Nem vagyok atomfizikus, tehát nem tervezek atombombát, mert nem értek hozzá.

Ha nem tudja ki az a D209, akkor minek akar szavazni?

Előzmény: csabika25 (37)
kiski Creative Commons License 2002.12.21 0 0 39
Lejárt az idő.
Ordas elbukott a vizsgán.
Választójoga megszűnt.
Topik létjogosultsága megszűnt.
Előzmény: Ordas (36)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 38
Baloldal meg csak pukieregetésben jeleskedik :)
Előzmény: Törölt nick (34)
csabika25 Creative Commons License 2002.12.21 0 0 37
Én is így voltam ezzel. Aztán az évek során inkább átment a dolog szánalomba. Hidd el, sokan azért hülyék, mert nem volt lehetőségük képezni magukat. Ja, a hülyeség amúgy pártsemleges...
Előzmény: Ordas (32)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 36
Már rég kész van! :)))
Előzmény: kiski (33)
Ordas Creative Commons License 2002.12.21 0 0 35
Saját anyósod ellen vagy?
Kitölti meglátjuk.
Előzmény: qncogi (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!