Keresés

Részletes keresés

bontosjani Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4528

Nekem teljesen meg felel.

Kisbusz megoldható ha esetleg túlnőné magát a dolog.

Előzmény: dez1 (4527)
dez1 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4527

Mit szólnál Május 30 Szombathoz?

bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4526

Rendben.

Várom.

Előzmény: dez1 (4525)
dez1 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4525

Ma megbeszélem otthon az időpontot - feleség engedélye mindenekelőtt:)  holnap itt meghirdetjük a túrát.

bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4524

És gondolom lehet csatlakozni.

Előzmény: bontosjani (4523)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4523

Rendben. Nekem megfelel.

Bár én minden vasárnap megyek valamerre addig is, ha valami érdekesre bukkanok jelzem.

Ha tudod pontosan melyik nap legyen jelezd amint tudod.

 

Előzmény: dez1 (4522)
dez1 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4522

Menjünk el május második felében valamikor 1 7végi napon, inkább május vége lenne jó.

bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4521

Lehet találni de csak részleteket lehet mindegyikből meg tudni a teljesség igénye nélkül.

Igazán én hosszú estéket töltöttem kutakodással, és minden cikk amit találtam pont csak a sejtésig segít eljutni.

Motorral is keresgéltem vizeket, találtam patakokat, forrást, még agy duzzasztott tavat is.

Előzmény: dez1 (4520)
dez1 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4520

Én bicajjal jártam szerencsére pont Nadap hegy körüli oldalát körbe Lovasberénytől egész le a tópartig.  1 napos gyalogtúrával végig lehetne keresni az összes vízmosást.

 

Segítene persze, ha a neten találnánk valami kőzettérképet a velencei hegységről....

bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4519

Én pár napja körbe motoroztam a tavat. Találtam is pár patakot és forrást. De a velencei hagység körül rengeteg olyan patak van melyben csak esős időszakban van víz.

Előzmény: dez1 (4517)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4518

Uccu menjünk.

Előzmény: dez1 (4517)
dez1 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4517

asszem ez ugyanaz, mint amit én olvastam, akkor rosszul emlékszem. Meg kell nézni, milyen patakok/vízmosások vannak arrafelé....

Előzmény: bontosjani (4516)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4516

A lenti szöveget az alábbi oldalról másoltam

 

http://www.termeszetvilaga.hu/kulonsz/k982/arany.html

 

 

Velencei-hegység. Nadap község határában az idõsebb (karbon korú) gránit és a fiatalabb (eocén korú) andezit kontaktusán (határán) másfél kilométer hosszúságú és 100 méter szélességû kovás breccsás zóna ismeretes. Ebbõl a kõzettestbõl származó felszíni mintákból 0,1–1,0 g/t aranyat mutattak ki. A képzõdmény aranytartalmának mélység felé történõ további kutatása ércföldtani szempontból indokolt lenne.

Előzmény: dez1 (4515)
dez1 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4515

A szakirodalmunkban elég pontosan le van írva, milyen kőzetben és hol kell keresni ott.... Nem vulkáni kőben, hanem homokkőben - azaz valamikori folyóhoradalékról van szó, ha jól sejtem.

Előzmény: bontosjani (4514)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.29 0 0 4514

A velencei hegységben ezek szerint amit találtam nagy mennyiségben az biotit. A velencei hegység keletkezését tekintve vulkáni kialakulású. Szinte az egész hegyet vöröses színű kőzet alkotja. A szakirodalmak szerint a hegységnek magas az aranytartalma.

Előzmény: Cebrail21 (4513)
Cebrail21 Creative Commons License 2015.04.29 0 2 4513

A macskaarany nem pirit, hanem biotit, amely eredeti feketés színét a vízben ázva lassan elveszti, és aranyosan csillogó színt kap. A biotit jegecei hatszögletes hasáb alakúak, amelyek a forgástengelyre merőlegesen igen könnyen vékony lemezkékre hasadnak. Ehhez elegendő lehet ujjal megdörzsölni, vagy körömmel megnyomni. A macskaezüst igen hasonló a macskaaranyhoz, de átlátszó muszkovit, amely ezüstösen csillanhat meg. A macskaarany és a macskaezüst jellemzően a hasadási lapokon teljesen sík, ezért síktükörként csak meghatározott irányban veri vissza a fényt, más irányból a biotit feketésnek, a muiszkovit átlátszónak tűnik. Az arany a Dunában többnyire kopott, ellipszis alakú vékony pikkelyek alakjában van jelen. A felülete egyenetlen, az igen erős aranysárga csillogás minden irányból látszik. A fél milliméternél nagyobb aranyszemcsék gyűröttek szoktak lenni. (A macskaarany és macskaezüst sohasem gyűrött.) A macskaarany viszonylag kis fajsúlya és lemezes alakja miatt a könnyű hordalékkal együtt dúsul, tehát ahol macskaarany van, ott nemigen lehet aranyat találni.   

A piritet "bolondok aranya" néven is szokták emlegetni. A pirit igen kemény, többnyire kocka alakú jegecei vannak. A pirit nehéz fajsúlyú, elvileg csekélyke ezüst és arany tartalma is lehet, tehát nem is olyan bolondság piritben aranyat keresni. A pirit baktériumok hatására szabad levegőn hamar bomlik, hegyi patakokban talán még találhatunk piritet, de a Dunában nem jellemző hogy előfordulna, esetleg csak kavicsok belsejében. 

Előzmény: bontosjani (4509)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.28 0 0 4512

Majd beszámolok.

Előzmény: Nagybivaly (4511)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.04.28 0 1 4511

Néhány tucat óra tálazás után megjön a bátorságod neked is. Csak hajrá!

Előzmény: bontosjani (4510)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4510

Az a baj, hogy én még olyan vagyok mint elefánt a porcelánboltban.

Előzmény: dez1 (4508)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4509

Én már voltam. Hoztam is egy vödör mintát amit érdemes lenne szakértelemmel rendelkezőnek is átnézni. Szerintem van benne arany is bár rengeteg benne a pirit is vagy mi a túró az a macskaarany.

Előzmény: dez1 (4508)
dez1 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 4508

Szimpatikus hozzáállás. El kellene mennia  velencei hegységbe. az alapforrsáunk ott is ír aranyat. Méghozzá homokkőben, ami ugye könnyen mállik.....  és közel is van.

Előzmény: bontosjani (4504)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.26 0 0 4507

Már vettem, garrett aranymosó készletet. A fémker boltból. Kerestünk és találtunk is.

Előzmény: The Great Rat (4506)
The Great Rat Creative Commons License 2015.04.25 0 0 4506

Akkor vegyél egy tálat és  csinálj próbákat a patakokban. Menni fog keress és találsz....

Üdv The Great Rat

Előzmény: bontosjani (4504)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.22 -1 0 4505

Ennyi.

bontosjani Creative Commons License 2015.04.22 -1 0 4504

Nem olvasol figyelmesen.

Nem szeretnék semmi szivattyús mosást végezni, közterületen, védett területen pedig főleg nem.

Viszont ha valaki egy magánterületen akár ha még kezdő is, a terület tulaja beleegyezésével  szivattyúval mosna, az igen is érdekelne.  Ennek ellenére a gyermekeimmel, rengeteg időt töltünk el a folyókban kutatva sok érdekes dolgot találunk és a gyerekek élvezik is. Ja a lapátolás alól nekem nincsen felmentésem. De inkább segítsük itt egymást, ha esetleg tapasztalattal tudsz azt meg köszönöm. Én nem számítok aranyrögökre, sem gazdagságra, viszont engem nem csak a Duna érdekel. Én arra is kíváncsi vagyok hogy mit találunk a hegyekben, patakokban bogarászva. Szeretném a lehető legtöbb vasárnapot kint tölteni a családommal, Viszont egy kis tudással érdekesebbé tudom tenni számukra a napot.

Előzmény: losznya (4503)
losznya Creative Commons License 2015.04.22 0 1 4503

 "De van akit semmi új dolog nem izgat,megy a kitaposott gödörben, én ezt is el fogadom. Biztos ez is jó." Na látod, ezt pont nem jó embernek mondod. Hidd el, egy-két dolgon túl vagyok. Pontosan azért írom amit írok. 

A mi adottságaink mellett nem túl széles a sikeresen alkalmazható technikák tárháza. De erre rá fogsz jönni magad is. 

Nem véletlenül az "ősi" módszer az, ami. Ez működik a legjobb hatásfokkal.

Ja, hogy lapátolni kell, meg vizet merni? Ez egy ilyen játék. 

Sokakhoz hasonlóan pedig hiába álltatod magad, a jegyzőtől kapott engedély nem legalizálja a szivattyús mosást!

Előzmény: bontosjani (4502)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.22 -1 0 4502

Nem jó.

Nincsen sem tankjuk sem kézigránátjuk, anélkül pedig nem lehet alaposan felforgatni egy jó kis védett területet.

De azért sztem nem volt felesleges életre hívni ezt a fórumot, mert amellett hogy rengeteg okos dolgot tudtam meg az itt eltöltött idő alatt, rengeteg más embernek is segített megtudni dolgokat, és megosztani tapasztalatait. Engem igen is érdekelnek új dolgok és szeretek mindent magam kipróbálni. Emellett természetbarátnak tartom magam. De van akit semmi új dolog nem izgat,megy a kitaposott gödörben, én ezt is el fogadom. Biztos ez is jó.

Attól függetlenül ha van aki elviselné társaságom, szóljon.

Előzmény: losznya (4501)
losznya Creative Commons License 2015.04.21 0 1 4501

A harmadik mondatig tényleg azt hittem, hogy félreértettelek.

Bátran csatlakozz a 4489. hozzászólásban megjelölt csapathoz. Szerintem szívesen látnak.

 

További jó "munkát".

Előzmény: bontosjani (4499)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.21 0 0 4500

Hétvégén megy valaki a Dunára mosni? Tök mindegy hová, szeretnék ki menni, csatlakoznék ha nem zavarja.

bontosjani Creative Commons License 2015.04.21 0 0 4499

Sztem nem jól értelmezhető amit írtam. Én nem szeretnék motorral hajtott masinát használni hegyi patakban, sem a Dunán, sem természetvédelmi helyen. Viszont engem nem csak a dunai aranymosás érdekel. Ha valakit a motor hajtotta gigantikus gép motivál szerintem abban sincs semmi gond ameddig úgy használja azt ahogyan lehet. És engem egy ilyen próba is érdekel. A dunai aranymosásra már kitalálták a megfelelő berendezést melyet sok sok év alatt a legmegfelelőbbre formáltak. A folyami mosásra biztosan ezt fogom használni. Nem szeretném feltalálni a spanyol viaszt. Amennyiben pedig úgy gondolom hogy egy komolyabb próbát tennék egy területen, azt valami hasonló eszközzel l tenném amit nem feltétlen hajt motor, viszont az ásvány felfogása hasonló módon történik természetesen ezt engedéllyel tenném, nem a Duna partját felásva és evvel a bolygót kibillenteni forgásából.  Talán otthon az udvaromban.

Előzmény: losznya (4497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!