Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2023.11.21 0 0 20411

Az a hűtési igény irreálisnak tűnik, hacsak nem űvegházban laksz. Biztos jó a számítás? 

Előzmény: gsmotoros (20406)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2023.11.21 0 0 20410

Érthető a hozzáállásod, de nagyon megfontolandó az alább ecsetelt kérdéskör jól átgondolása.

Ne a szezon 15%-ára tervezz, hanem az ÁTMENETI 85%-ra. Ott mit tud a gép, mennyit ON/OFFol, mekkora hatásfokkal tud dolgozni. Ezek mind takarékossági, mind gépkopás oldalról fontosak.

 

A hűtési igényt (ha jól számolt és nem csak hasraütés) érdemes lenne lemodellezni, hogy mekkora felületen és hogyan tudod bevinni a házba. Az csak egy dolog, hogy a gép tudja, de a hőátadó felületek is? Párásodás, kellemetlen hatás nélkül?

Előzmény: gsmotoros (20406)
tarejos Creative Commons License 2023.11.21 0 0 20409

Nekem a fűtőbetét még egy másodpercet sem ment a 9 kW-os Pana T-CAP-ban.
Igaz melegvizet nem ő csinál, ill. egy 20 éves kond. kazán bivalensen működik a hőszipkával, bár csak -5 foknál kapcsolja be a hőszipka, akkor is csak maga mellé párhuzamosan.

Előzmény: tehtube (20407)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.21 -1 0 20408

A hűtési igény is elgondolkodtató.
(kicsit sokallom)

NYÁRON is telibe benapozott nagy üveg felületek vannak?
Nincsenek eresszel/mással árnyékolva falak-ablakok a nyári nap ellen?

Nem lesz fásítás/növényzet ami nyáron hűvösebben tartja a kertet >> házat?

 

 

Előzmény: gsmotoros (20406)
tehtube Creative Commons License 2023.11.21 0 0 20407

Van fűtőbetét a Panasonicban. Sőt, mivel az benne van a beltériben, nem a külső tartályé, úgy emléxem a rendszer részeként nem kell külön áramkörről betáplálni. 

Van aki jobban tudja. 

Az átmeneti időszak az érdekes, amikor alig kell teljesítmény, ellenben a hatásfok az egekben, 5 körül. 

Előzmény: gsmotoros (20406)
gsmotoros Creative Commons License 2023.11.21 0 0 20406

Köszönöm a választ!

 

Valóban, de óriási különbség nincs a 7 és a 9kW között.

 

Tekintve, hogy amúgy hűtési üzemmódban 6.5kW a számított hőelvonási igény, 7-es alá sehogysem lehet menni.

 

Szóval van a "kompromisszum1" meg a "kompromisszum2"

 

Amúgy a 9kW T-cap 1.5-es COP mellett tud még majd 6kW-ot, -15 fokban is, 55-ös előremenőnél. (Sima padlófűtésre persze 35 fokos előremenővel gyakorlatilag alig esik a nominálistól a hőteljesítménye).

 

Persze ez a vergődés kategória.

 

Fűtőbetét így is, úgy is lesz majd természetesen.

 

Kémény+kandalló adott, mint "extrém" vészhelyzeti megoldás amúgy...

Előzmény: Törölt nick (20405)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.21 0 1 20405

...már csak azon kellene elgondolkodni, hogy mi a jobb ?

1.
Nagyobb gép és nagy puffer és nyűgösebb üzemvitel.
Nyilván több pénzért.

2.
Kisebb gép és kicsike puffer és könnyebb üzemvitel.

és

Egy 2-3-(4) kW-os fűtőbetét a fűtési pufferbe.
- ha netán gyorsan kellene a melegvíz újra valamiért 
- ha nagyon hideg van éppen kint >> mínusz 8-10 fok alatt és gép esteleg nem győzné

és pláne felkészülve arra is 
- ha NEM MŰKÖDIK a hőszipka és kell a vészfűtés... akár napokig-hetekig

Mert, ha CSAK a hőszipka van akkor a tartalék/vész üzemre is hasznos gondolni.

----

A fűtőbetét eseti használat persze nagyobb villany költség addig amíg éppen használva van olykor.

A nagy kérdés az, hogy a rendszerár különbség és a jobb üzemvitel kontra néha a cekasz is fogyaszt összevetése.
Milyen eredményt ad hosszú távon...

Tekintettel a a taratlék/vész üzemmódra is, ha az is szükséges-lehetséges.

Előzmény: gsmotoros (20404)
gsmotoros Creative Commons License 2023.11.20 0 0 20404

Sziasztok!

 

A Panasonic műszaki ügyfélszolgálat olyan 3kW  köré tette a minimum hőteljesítményt (változik persze az előremenő és a külső hőmérséklet függvényében, hiszen a kompresszor adott minimum frekin más-más szállítást tud ezek változásával. Qmax*0.30, illetve Qmax*0.35 között mozog az érték), 35 fokos előremenőnél egy 9kW T-Cap esetében amit tud a gép.

 

Azért átmeneti időben nem árt egy nagyobb puffer ennek tudatában a gépnek, ha a ház amúgy 6-7kW hőveszteségű ahogy kinéz.

 

7kW alatt úgysem vennék gépet (már csak a 300 liter HMV melegítés normális időn belül elvégzése végett sem), és a 7kW és 9kW között ebből kiindulva az a 0.6kW-val lejjebb modulálás annyira nem segítség. Puffer és csucsu.

 

Ahogy nézem a hasonló Zubadanok katalógusa is ilyen 30%-ot ír kb. Ez ilyen inverteres levegő-víz gépek átlag értéke lehet. 

 

A levegő-levegő split klímák közül némelyik képes ennél jobban letekerni, de az ajánlott levegő-víz gépek nem nagyon, ahogy kinéz.

tarejos Creative Commons License 2023.11.20 0 0 20403

A szobatermosztátot az ábrán lévő bemenetre kell kötni.
Az L-t (fázis) kell, hogy kapcsolja a HEAT bemenetre a termosztát.
Ha több fázisod van, akkor célszerű ezt a két bemenetet közvetlenül kapcsolni, vagy 1000 százalékosan meggyőződni, hogy ugyanazt a fázist kapcsolod kívülről a HEAT bemenetre,

különben a beépített Fi-relé leold.
Egy fázis esetén akár kívülről is küldheted a fázist a fűtés bemenetére, de én inkább a két csatlakozót kapcsoltatom a termosztáttal.
Amikor hűteni akarsz, akkor értelemszerűen a COOL bemenetre kell kapcsolnod a fázist.

Nekem így van bekötve, a menüben a előzőleg leírt menüpont kiválasztva és tökéletesen működik.
Fűtés esetén pedig azért van két termosztátom, mert van padló- és radiátor köröm is, amiket külön vezérlek.
A hőszivattyú természetesen nem tudja, hogy melyik termosztát kapcsolt, ő már csak egy - a vezérlésen keresztüli - jelet kap, hogy dolgozzon.
A fűtés - hűtés átkapcsolást manuálisan csinálom mind menüben, mind pedig a vezérlés esetén.
Ekkor (egy külső kapcsolóval) a vezérlést átkapcsolom a hűtést vezérlő termosztátra ill. a hőszivattyú vezérlő bemenetét a COOL-ra irányítom.
Lehetne ezt okosságokkal is megoldani, de inkább így csináltam meg, mert egy meglévő kapcsolási rajz alapján egy normális villanyszerelő,
vagy villamosságban jártas egyén is tud adott esetben hibát keresni/elhárítani, nem csak én.

Előzmény: tarejos (20402)
tarejos Creative Commons License 2023.11.20 0 0 20402

Szia!

Az biztos, hogy a "Szobaérzékelő Külső termosztát kell legyen a menüben.
Később tudom megnézni rajzon, hogy pontosan melyik pontra is van kötve nekem, mert nem arra kellett amire én gondoltam anno.
Nekem egyébként egy Aquarea T_CAP 9 kW egyfázisúm van egy régi Termomax kond. kazánnal bivalensen működtetve egy relés vezérlésen keresztükl és 2+1 (fűtés - hűtés) Computerm Q7 RF-el vezérelve.

Előzmény: Gypataki78 (20401)
Gypataki78 Creative Commons License 2023.11.19 0 0 20401

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni egy Panasonic Aquarea szobatermoszát bekötésével kapcsolatosan.

Nem a belső távirányítót szeretném használni, hanem vásároltam egy Computerm Q20-as digitális termosztátot. 

A termosztát No és COM pontját bekötöttem az alaplap External Control pontjára. A hőszivattyú menüjében módosítottam, hogy szobatermomsztáttól ( külső ) fogadja a jelet.

 

Viszont sajnos a kapcsolás nem történik meg, ha emelem a termosztáton a hőfokot.

 

Tud valaki ötlettel szolgálni, mit rontok el? ( azon kívül, hogy nem hívtam ki hozzáértő szakembert :) )

 

Üdv, Gyuri

Gödöllői kókler bajnokság Creative Commons License 2023.11.15 -4 0 20400

Másokat hamis módon, szemfényvesztő fogásokkal magának megnyerő személy. Ezek a csapattagok nyernek megtisztelő felvételt.

 

Még jó, hogy én találtam ki és nem te aki éppen most ezt olvasod.

 

Gödöllői kókler bajnokság Creative Commons License 2023.11.15 -4 0 20399

lehet árt is , de ez zárt. 

 

Előzmény: Gödöllői kókler bajnokság (20398)
Gödöllői kókler bajnokság Creative Commons License 2023.11.15 -4 0 20398

Áldásom rád, így most már üdvözlégy a kókler bajnokság csapatában :-))

 

szeretettel köszöntelek a árt csoportban, vagy ha úgy tetszik osztályon 

Előzmény: 1 valaki (20368)
Gödöllői kókler bajnokság Creative Commons License 2023.11.15 -4 0 20397

hát ez poénos

 

Áldásom rád, így most már üdvözlégy a kókler bajnokság csapatában :-))

 

Előzmény: Keeper83 (20393)
Gödöllői kókler bajnokság Creative Commons License 2023.11.15 -4 0 20396

"A pincében van a hőszivattyú"

egy pillanatra megijedtem,

 

hát ez poénos

 

Áldásom rád, így most már üdvözlégy a kókler bajnokság csapatában :-))

 

 

Előzmény: kiggyo (20394)
total capacity Creative Commons License 2023.11.15 -1 0 20395

téves címzett

 

Előzmény: Keeper83 (20393)
kiggyo Creative Commons License 2023.11.15 0 0 20394

"A pincében van a hőszivattyú"

 

egy pillanatra megijedtem, aztán visszaolvasva látom hogy split géped van

Előzmény: pingvin (20392)
Keeper83 Creative Commons License 2023.11.15 -1 0 20393

Légyszi, csak 1-2 évig próbáljuk már ki ezt empirikusan is, ne maradjunk meg csak a feltételezések szintjén!

Előzmény: total capacity (20388)
pingvin Creative Commons License 2023.11.14 0 0 20392

A hőszivattyú egy 9kW-os Panasonic, egy teljesen felújított kétszintes kádárkockát kell kifűtenie. 15cm hőszigetelés van körben mindenhol és új ablakok, ezzel szerintem nem lesz gond.

A pincében van a hőszivattyú, egy Grundfos Alpha1L keringeti a vizet a padlóban, elvileg a 6 méter emelkedést bírja.

Nyáron lett "kész" a ház, most teszteljük élesben, azért bizonytalankodom a beállításoknál. 

 

gabo011 Creative Commons License 2023.11.14 0 2 20391

Nagyon örülök, hogy még ennyi év után is idézed az akkori hozzászólasomat de ne ezzel példálózz állandóan!

Ez nem alulméretezés hanem olyat szerettem volna a géptől amire nem alkalmas. Mivel a házat csak padlöval és csak mennyezettel is ki lehet fűteni világos, hogy ezt csak egy sokkal nagyobb teljesítményű gép tudná egyszerre üzemeltetni.

Szöval ne vezess félre senkit az én akkori tudatlanságommal!!!

Egyébként az a "semmire való" rissz-rossz J szériás gép azöta is hiba nélkül fűti a házat csendes1- ben sőt még csendes 2-ben is és hmv problémáink sincsenek. Évi 2600kWh az össz fogyasztás 3 éves átlaga fűtés/hűtés/hmv.

Előzmény: total capacity (20370)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 20390

100X ki lett már tárgyalva, hogy a rendszered szar. Meg a ház szigetelése. Ennyit a "full" szegetelésről.

5-6kW bőven elvisz egy akkora házat még nem teljesen "full" szigetelés mellett is.

Vagy semmi nem igaz amit hablatyolsz. Ahogy a 2db teszlád sem.

Előzmény: total capacity (20370)
1 valaki Creative Commons License 2023.11.14 0 0 20389

Próbáld meg a keringető szivattyút úgy beállítani, hogy 5 fokos különbség legyen hőszipkába bejövő, és kimenő víz között.

Kijövő vízhőfok 30 35 fok között ideális.

Most 30 foknak illene elégnek lennie.

Előzmény: pingvin (20377)
total capacity Creative Commons License 2023.11.14 -4 0 20388

Ez a topik nélkülem halott.

Előzmény: kiggyo (20386)
total capacity Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 20387

oszt, hogy lehet az, hogy rengeteg hsz-t szerelsz, te vagy a legjobb szakember  és nem futja egy normális hsz-re neked? Pedig jól leveszitek az ügyfeleket.

Előzmény: kiggyo (20375)
kiggyo Creative Commons License 2023.11.14 -1 1 20386

Világít a negró a szádban olyan sötét vagy gödöllői. 

Időd látom van baszakodni itt, idén télen is szét fogod baszni a topicot szokásod szerint. Büszke lehet rád édesanyád, sokra vitted.

Előzmény: total capacity (20384)
total capacity Creative Commons License 2023.11.14 -2 0 20385

nagyotmondó midentudó törpe.

 

Előzmény: total capacity (20384)
total capacity Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 20384

Nálad 3000 literes puffer van ?

Mintha azt írtad volna.

 

Ezt biztosan nem fűtöd fel ezzel a 30 éves on-of hőszivattyúddal és még fűtesz is na ne más 

Előzmény: kiggyo (20375)
total capacity Creative Commons License 2023.11.14 -2 0 20383

ezek tények, felhasználói tényleges tapasztalatok.

Előzmény: kiggyo (20381)
total capacity Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 20382

Biztosan jobb a 100 éves kádárkockád mint gabo011 új háza 

 

 

Előzmény: kiggyo (20375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!