Keresés

Részletes keresés

VANDOR Creative Commons License 2013.01.05 0 0 17021

Volt valami feismertetesi szeansz, ha jol csalodom. A filmscannerehez kepest gyerekjatek volt egyebkent.

Előzmény: zorko (17018)
gomoly Creative Commons License 2013.01.05 0 0 17020

köszönöm szépen

Előzmény: ötfelezős (17019)
ötfelezős Creative Commons License 2013.01.05 0 0 17019

Gyártási változatok. Az egyszerűből van jelenleg három változat, az IS-el felszereltből meg kettő (USM-ből is kettő).

http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/ef-s.html

 

Előzmény: gomoly (17002)
zorko Creative Commons License 2013.01.05 0 0 17018

Ej, de kár, pedig reméltem, hogy tőled megtudhatok valamit... :)

Előzmény: VANDOR (17017)
VANDOR Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17017

A rosseb emlekszik mar :) 

Előzmény: zorko (17016)
zorko Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17016

És hogy ment a dolog, hasonlóan mint az USB-vel, hogy amikor bedugja az ember, akkor a gép "észreveszi"?

A gépemben van FireWire alapból, de hiába kötöm össze őket (vázat PC-módba kapcsolva), semmi nem történik....

Előzmény: VANDOR (17012)
zorko Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17015

pillanatragasztó a megoldás. :)

Előzmény: elvischacha (17011)
VANDOR Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17014

De ez meg (asszem) Win NT alatt tortent, ketlem, hogy volna a kartyanak driverje mostani Winekhez.

Előzmény: VANDOR (17012)
VANDOR Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17013

Nagy szerencse, hogy nem vagyok edesszaju, most (ehesen) anyaznek.

En tancosokat fotoztam, az edzojuk ult a notebook elott es kommentalta, hogy az adott beallitasbol eleg-e, vagy csinaljak meg.

Igy nem dugdosta folyton a fejet a vaz-, meg enkozem.

Előzmény: -Minarik- (17008)
VANDOR Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17012

Jaja, meg is van a kabel, meg a firewire pcmcia kartya meg valahol.

Előzmény: zorko (17007)
elvischacha Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17011

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hátha van ötletek a megoldásra vagy arra melyik topicban próbálkozzak.

Kodak P850es gépem van, nem egy modern darab mégis szeretem.Meg is állt az alaplapja, kicseréltettem 25 ezerért. Eddig rendben.

Haza vittem nagy örömmel a szervízből (ahol az ígért 1 helyett 3,5 hetet töltött). Kiveszem a táskából, erre a táska alján figyel a szemkagylója ill. a kereső körüli gumija. Mondom klassz, vissza pattintom. Na azt a kiképzéséből kifolyólag nem lehet, de elő is tűnt az alatta lévő ragasztó. Gondoltam, két variáció van: vagy elengedett a 7 év után, vagy a szétszedéshez szükséges volt ezt is levenni. De akkor miért nem ragasztották vissza rendesen? MIndegy, gondoltam megoldom én, ahelyett, hogy újabb napokat töltsön ott. Óvatosan letisztítottam a fent maradt ragasztó maradványokat , lepucoltam tisztára és bekentem finoman Palmatex-el.(mielőtt mondanátok, mindkét felületet és kivártam a negyedórát). Namármost baromira nem fogja meg a Palma. Mivel a gumi alatt van két csavar ezért a pillanatragasztó, a kétkomponensű ill. más drasztikusabb ragacs kizárva. Mondom jó oké, felhívom őket. Elsőre azt mondták  nem szedték le, az leesett. Később belátták, hogy de, ők szedték le és igen tudják (kössz) nem lehet vissza ragasztani. Az egy más tál tészta, hogy miért nem szóltak, hogy te hülyegyerek ez meg az.... Magyarul, ez a röpke kis bevezető után az lenne a kérdés van-e ötletetek a visszaragasztásra????

zorko Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17010

Az sajna nincs neki....

(Szépek a kajaképek!)

Előzmény: -Minarik- (17009)
-Minarik- Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17009

probald usb-vel

Előzmény: zorko (17007)
-Minarik- Creative Commons License 2013.01.04 0 0 17008

D200 es D300 surun elvesztette a kapcsolatot a notival. Egyszeruen idegesito volt. A mentesi sajatossagokkal kapcsolatban is igazad van.

Egy ilyen rendszer inkabb team munkara valo. Mikor egyvalaki csak a szamitogepgep elott ul es adja az infokat a fotosnak a befutott keprol. 

 

Legutobb mikor probaltam, kajakat fotoztam es a cel az lett volna,, hogy a chef nagyban lassa a kepeket. Egyszeruen remalom volt kezelni a kamerat es a szamitogepet egyszerre. MAradt a kijelzo.

 

a masodikon a wb kicsit off. :)

Előzmény: VANDOR (17006)
zorko Creative Commons License 2013.01.03 0 0 17007

Hali!

 

Anno a D1-et használtad kábeles kapcsolattal? (FireWire / 1394)

Próbálom, de meg se mukkan semmi....

 

Kösz, Z.

Előzmény: VANDOR (17006)
VANDOR Creative Commons License 2013.01.03 0 0 17006

Nekem sosem tett ilyet.

Azt nem szerettem, hogy olyankor csak a notebookra mentett, a kartyara nem, raadasul maskent is file-nevezett. Az ujabb verziok allitolag mar tudjak parhuzamosan menteni.

Előzmény: -Minarik- (17003)
-Minarik- Creative Commons License 2013.01.03 0 0 17005

HAsznalhato, de mindig utban van. Nekem jobban bejott, hogy ket kartyat cserelgettem.

Előzmény: zorko (17004)
zorko Creative Commons License 2013.01.03 0 0 17004

Ez nem jó hír - kösz az infót. :)

Előzmény: -Minarik- (17003)
-Minarik- Creative Commons License 2013.01.03 0 0 17003

A program maga rugalmatlan. Hajlamos elveszteni a kommunikaciot a fenykepezogeppel.

Előzmény: zorko (17001)
gomoly Creative Commons License 2012.12.30 0 0 17002

Kérdésem fotózásban jártasaktól:

Mi a különbség a Canon EF - s 18-55 III objektív és a Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II objektívek között? Azt tudom, hogy az utóbbi képstabilizátoros. De mit jelöl a II és a III?

Választ előre is köszi.

zorko Creative Commons License 2012.12.30 0 0 17001

Tyű, királyság. :)

 

Neked milyen kábelezés nem jött be? (D200, korlátos hosszúságú USB madzaggal?)

Előzmény: -Minarik- (17000)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.29 0 0 17000

Van egy olyan ful, hogy "Comptible with". nezz ala.

Előzmény: zorko (16999)
zorko Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16999

Nemá, D1-es sorozattal is...? :-)

Előzmény: -Minarik- (16997)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16998

Viszont nem olyan egyszeru a hasznalata, mint ahogy moricka gondolja. Ha nincs Wi-Fi a gepedben es a szamitogepben, a vezetek mindig utban lesz. Probaltam, de vegul inkabb cserelgettem a memoriakartyakat es ugy dolgoztam.

Előzmény: -Minarik- (16997)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16997

Ez igen, viszont mindegyikkel.

Előzmény: kovacsadamphotography (16989)
kovacsadamphotography Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16996

Szia!

Köszi, használom igen, de már próbáltam, de nem ismeri fel a gépet sajnos :(

Előzmény: gye (16994)
képfaragó Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16995

Annyit pontosítanék a 300mm-hez, hogy ez a kifilmes (FX) mérethet tartozik, kisebb szenzorú gépeknél természetesen kisebb. Inkább a felvételi távolság jellemzi a portréfotózást, szóval messziről, 1.5-4m távolságról a legjobb. Az hogy ,,kevesebb fény jut a gépbe" az helytelen megfogalmazás. Mondjuk 8-as rekesznél egy optika ugyanannyi fényt enged az érzékelőre, mint egy másik optika amely szintén nyolcas rekesszel dolgozik. Ez a fókusztávolságtól független. Ezért használjuk a rekesz fogalmát, hogy azonos megvilágítottságot kapjunk egy 4/20mm nagylátószögűvel, és egy 4/300mm telével. A két objektív persze nem lesz azonos méretű, az az objektívtervező gondja, hogy a 300-as optika is adjon 4-es fényerőt. De a fotósnak azonos fedettségű képet kell kapnia, bármelyik optikájával alkalmazza is a négyes rekeszt. Bocs, de a családi fényképelket nem kérem.

Különben még gyakorlott fotóst is érhet meglepetés. Egy esküvőt fotóztam egy szűk szállodai szobában. A család kitalálta, hogy fotózzam le őket a dunai panorámás erkélyen. Lehettek vagy tizennégyen, nagyon zsufisan fértek el az erkélyen. A profi fotós semilyen feladatot nem tagad meg, elővettem a 14mm /FX optikát és lefotóztam a csapatot. Azonban elkövettem egy hibát. A menyasszony kosárlabdás testvérét engedtem a kép szélére állni.

Amikor otthon a monitoron megláttam a képet hangosan felkacagtam. A fickó másfélszer akkora volt a képen, mint bárki más. Mintha egy Yetti lett volna a csapatban!

Több mint egy órás retus munkámba került a photoshoppal, hogy emberi méretűre faragjam.

Előzmény: WhiteSzépia (16985)
gye Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16994
A lightroom is tud tetheringet, ha véletlenül azt használnál.
kovacsadamphotography Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16993

Egy próbát megért, de nem jött össze! Az én KM D5D-m erre nem alkalmas csak a nagyobbik tesó a D7D! :(

 

kovacsadamphotography Creative Commons License 2012.12.29 0 0 16992

Köszönöm szépen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!