Keresés

Részletes keresés

neal and jack and me Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2888

köszönöm. kezdtem aggódni, hogy csak én vagyok ilyen kritikus.

 

új lemezt akarok, legalább the power to believe színvonalon. vagy akármelyik projeKct (kivéve a gyevi bírót, hehe) színvonalán.

Előzmény: shaddam (2887)
shaddam Creative Commons License 2011.06.11 0 0 2887

Csatlakozom. Színtelen szagtalan nyugigumi 50 év felettieknek. Pedig lehetett volna egy szép, visszafogott merengés az egész lemez, de nem, muszáj volt agyonbaszni Kenny G szaxofonnal, fantáziamentes, patikamérlegen adagolt ritmusszekcióval meg autista énekessel. Gratulálok a vén buzinak.

 

Viszont sztem semmi köze a '80-at megelőző KC-hoz. Szerencsére.

Előzmény: neal and jack and me (2886)
neal and jack and me Creative Commons License 2011.06.11 0 0 2886

 

 

 

ezek szerint csak nekem nem tetszik ez az új projeKct.

 

egész egszerűen targikus. hol vannak a projeKct 1 - 2 - 3 - 4 - 6 gyomrozó basszusai, meg az őrült gitárfutamjai?! a neotechnohouseambient dobsoundokról már nem is beszélve...

ez az új teljesen nyugdíjas zene, kicsit olyasmi, mint a '80-as évek előtti crimsonok - ezért azokat sem tudom a mai napig sem meghallgatni (egy két nótát kivéve). én olyan új projeKct-eket akarok hallgatni, amik eddig voltak... nem azt a szünnyögést.

óriási csalódás.

 

(tényleg, tudja valaki, hogy projeKct 5 miért nem volt??)

 

 

 

 

kaviat Creative Commons License 2011.06.10 0 0 2885

szia apa, béke van : ))) nem tudom, a régebbi crimsonokban van pár helyen szaxi, nem is rossz.. simán csak az van, hogy kell egy kis idő, míg bekúszik a fülembe ez az új zene : )) /csak most amon tobin van napirenden/

Előzmény: reclipse (2884)
reclipse Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2884

rég nem láttalak cimbi :)

 

szóval miért fura a szaxi? csak nem emiatt: "Számomra a "Schizoid" az első heavy metal dal, a Marshall erősítőn átküldött elektromos szaxofon hangjával..." fripp

Előzmény: kaviat (2883)
kaviat Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2883

kicsit fura itt a szaxofon, de pár meghallgatást tényleg megér... (off: viszont a yes-t nagyon várom, nem gondoltam volna, hogy még megérek egy drama folytatást)

zizi Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2882

Elsőre kicsit furcsa, de teljesen rendben van, már csak idő kéne (áááá, soha nem lesz elég) sokat hallgatni...

Előzmény: RátosiMilán (2880)
RátosiMilán Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2880

A Scarcity Of Miracles-re gondoltam.

RátosiMilán Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2879

Tegnap megszereztem a 2000 júniusi Madrid-i koncertet (egy szám vérlázító módon hiányzik róla) azóta az pörög, de hétfőn utazom haza és végre normlis hangcuccon is meghallgatom. Engem mindenesetre meggyőzött.

Előzmény: reclipse (2878)
reclipse Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2878

no, ideiglenesen ☺ leszedtem a demonról... sok esetben tökre olyan érzésem van, mintha egy extended fripp soundscapes album szólna :P

Előzmény: RátosiMilán (2876)
reclipse Creative Commons License 2011.06.03 0 0 2877

ja, valszeg zavar van, mert emlékszem, mikor a másik két kc remaster dvd-a/cd kombót rendeltem, akkor is ugyanezt írtad nagyjából... én meg téptem a hajam...

Előzmény: RátosiMilán (2876)
RátosiMilán Creative Commons License 2011.06.02 0 0 2876

Dgm-ék-nél valami zavar lehet. Egy németországi üzletből származik a cd/dvda verzió, hivatalos dgm/inner knot kiadás, a borítót nem nagyon néztem meg, mert amúgy a cucc nem az enyém. Az amazonon is tutira kapható, bár még nem néztem, demonoid-on pedig fenn van maga az album. Várni meg érdemes lesz rá, egyre inkább úgy érzem, hogy nagyon jó kis zene ez, nem bír kijönni a lejátszómból.

Előzmény: reclipse (2874)
reclipse Creative Commons License 2011.06.02 0 0 2875

no, ma jött egy újabb mail:

"

A quick note to inform you that pre-orders for the new Scarcity of Miracles releases will be sent the end of this week. The original release date of May 31st has been bumped to end of June due to manufacturing delays. However, we will be sending out all orders as soon as product is available on Friday. (To clarify, it is the official release to retail that has been moved to end of June.)

We promise to package and send as quickly as possible.

Sincerely,

The Inner Knot Team"

Előzmény: reclipse (2874)
reclipse Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2874

hátvazze, én megrendeltem... de még mindig preordered státuszban van, pedig a hírlevélben az volt, hogy május végén postázzák... a CD+DVD-A-t rendeltem meg...

más:

nem bírtam ellenállni, megrendeltem mindhárom KC dvd-t, ezek meg is érkeztek... a dejaVROOOM-on van egy érdekes őrültség, nem tudom, hogy a korábbi két oldalas dvd-n rajta volt-e... a 21st Century Schizoid man 4 féle verziója van rajta, amiket össze-vissza lehet keverni, hogy kik játszanak benne :)

Előzmény: RátosiMilán (2873)
RátosiMilán Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2873

Kacifántos úton, de eljutott hozzám a Scarcity Of Miracles bónusz dvd-je. Féltem ettől a zenétől, most az van, hogy már egy napja nem nagyon hallgatok mást. Mindig visszakívánkozik a lejátszóba. Nagyon nagyon sok minden történik egyszerre a zenében, az ilyet én nagyon szeretem. Itt ugye az album nótáinak alternatív verziói vannak meg két impró. A címadó klippes nóta még 7és fél percben sem annyira érdekes, de most már nagyon kíváncsi vagyok a teljes albumra. 

RátosiMilán Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2872

Frank Stocktonnak hívják a szerzőt.

A demonoid-on fent van 2003-as koncert New Haven-ből (kccc 44) - bitang :)

RátosiMilán Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2871

A Lady Or The Tiger meg egy elbeszélés ugye, ami meg is jelent magyarul (fejből meg nem mondom ki a szerző). Kedves, tanulságos kis történet. 

RátosiMilán Creative Commons License 2011.05.10 0 0 2870

Imádom azt az albumot, rohadt nehéz digitálisan, jó minőségben levadászni. Lp-n kéne igazából.

Előzmény: reclipse (2869)
reclipse Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2869

némi lemaradással megszereztem a toyah & fripp: the lady or the tiger album lp rippjét - szerintem állat...

 

RátosiMilán Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2868

A turné első koncertje meg is van, ha valakinek van még...

Ez a Ventura beli buli viszont zseniális. Minden nótát más felfogásban játszanak, mint később. Örök kedvencemnek a Deception Of The Thrushnak ez a második előadása, egy hónappal korábban Nashvilleben valami egészen vadul játszották, itt a tempó óvatosabb Gunn után Fripp megint szólózik egyet. A nyári turnéra már nagyon összeért ez a program, igaz, hogy improvizált zenét hallunk végig, mégis sokkal kevesebb a meglepetés, a hangzás is szelídebb lett, ahogy haladunk előre a turnén. Itt a zene még képes újra és újra meglepni, ez a (számomra) igazi, erőtől duzzadó Crimson. 

RátosiMilán Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2867

Komplett ProjeKct 2 turné a dgm-en :) 

reclipse Creative Commons License 2011.05.01 0 0 2866

tényleg sylvianos kissé, de kellemes... videoklip a dgm liveon...

RátosiMilán Creative Commons License 2011.04.12 0 0 2865

A fúzió rádióban nem rég leadták a '71-es detroiti koncertet, akkor is elgondolkodtam, hogy mi is a bajom ezzel a felállással, az a buli egész jól szól, egyben van, az Islands is egy zseniális album. Mindazonáltal tény, hogy a stúdióban elért hangzást, azt a rétegzettséget lehetetlen volt élőben is prezentálni, a "Larks" féle felállással is ez volt persze a helyzet, de ott a "nyersesség" mellé kaptunk 4 olyan zenészt, akik egyrészt egy irányba "gondolták" a zenét, másrészt, ami a hangszeres tudást illeti jókora minőségi ugrást jelentettek (Boz-nak ugye Fripp tanította be a basszustémákat). A legtöbb koncert (71-72ből) viszont annyira bűn rosszul szól, hogy én azzal egyszerűen nem tudok mit kezdeni és itt nem csak az Earthboundról van szó. Torz, a hangszerek összemosódnak, a programot sem nevezném érdekesnek, az imprók között van néhány egész jó, már amit nem temet maga alá a zajmassza. A hangzás a vesszőparipám, itt nem fogunk közös nevezőre jutni :) 

Ez az új ProjeKct nóta meg kicsit olyan amilyenre számítottam: Jakszyk hozza ezt a Sylvian vonalat (nem másolásról van itt szó, hasonlóak a hangadottságaik), Collins dallamai meg...kiváncsi vagyok az albumra, reméljük előveszi a tenorját is.

vérjuhar Creative Commons License 2011.04.11 0 0 2864

Nem tudom mi a baj a 71/72-es turnéval. Ezt már az Earthbound megjelenésétől terjesztik minőség ? ugyan ...), holott az egy több koncertből álló - Fripp által összeállított - válogatás. Miközben már a Larks'-os csapat és hangzás formálódott. Szerintem az emberiség (=Mi) nyert ezzel a korszakkal és a manapság elérhető újrakiadott lemezekkel. Kétségtelen voltak nyomások a zenekarra Collins és Boz részéről , de Fipp kézben tartotta a folyamatot és azért egy rövid blúzos intermezzo után a kerék vágásban ment a csapat.. A Starlessben is jól fúj  Collins. A Frippes attribútuma szerintem csúcs.

Részemről nagy a várakozás ...

Előzmény: RátosiMilán (2862)
odson forja Creative Commons License 2011.04.07 0 0 2863

ez a videóklipp... A Harrison-Levin-Fripp triót szívesebben hallgatnám trióban...

Előzmény: RátosiMilán (2860)
RátosiMilán Creative Commons License 2011.03.29 0 0 2862

Kicsit hirtelen voltam elismerem, azért a 200 grammos bakelit verzióra nagyon beneveznék,ettől a Jakko gyerektől félek továbbra is. Mel Collinstól meg a 71/72es turné miatt tartok: a Crimson egyetlen korszaka, amit meghallgatni se nagyon tudok, ebben a gyatra hangzásnak nem kis része van, de legalább ekkora, hogy a banda tagjai (Fripp-et leszámítva) megpróbáltak valami bluesba oltott "canterbury" hangulatot csinálni a a zenekarból, ha nagyon le akarom egyszerűsíteni a dolgot. Pár éve egy ismerősöm Mel Collins-t egyszerűen másodvonalbeli jazz zenésznek titulálta - barokkos túlzás természetesen.

Kíváncsi vagyok!  

Előzmény: eref (2861)
eref Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2861
Előzmény: RátosiMilán (2860)
RátosiMilán Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2860

Új ProjeKct jön, nyugodtan nevezzetek savanyúnak, de Mel Collins-t eddig se hiányoltam meg a szaxofon-t se. A Crimsonból legalábbis. Toshinori Kondo is jobban illene ide, ha már fúvós kell. Jakko Jakszyk meg...ez a Bruised Romantic Glee Club se tud földhöz vágni, nagyon jó gitáros, jó hangmérnök, a hangjával nem tudok mit kezdeni egyszerűen. Félek, hogy Adrian bá' már nem tér vissza. 94ben is először arról volt szó, hogy David Sylvian lesz az énekes, aki nagyon jól tud balladákat énekelni, lassú tempóban, de ennyi. Jakszyk hangja abszolút hasonló. 

Adrian és a Metropole Orchestra februári koncertje viszont elképesztő volt. Mikor 2008-ban itt járt a Powert Trio a Drive-ot vártam a legjobban és nem játszotta el. Most volt pofája azzal kezdeni, egy szál gitárral, még a zenekar nélkül. Nem tudtam elképzelni, hogy lehet egy három zenészre írt albumot áthangszerelni 56 zenészre, de összejött. 

RátosiMilán Creative Commons License 2011.01.13 0 0 2859

Nagyon jó ez a Fripp & Eno album. Hosszabb, mint a nekem meglévő bootleg verzió, plusz ott van még harmadik bónusz lemez is. A hangzás is ki lett pofozva.

RátosiMilán Creative Commons License 2011.01.11 0 0 2858

Ha kell bármi, jelentkezz.

Fripp már 2004 óta mondogatja ezt a visszavonulás dolgot, ráadásul utál Európában koncertezni (Anglia nyilván kivétel), maximum a mediterrán országokban, állítólag (főleg) a szar logisztika miatt, ez nekünk nem jó hír.  Az meg talán nem is baj, hogy ez a 80as évek Crimsonja újjáalakulás nem jön össze, az sima nosztalgia.  A Fripp & Eno érkezik flacben.

Előzmény: zizi (2857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!