Keresés

Részletes keresés

Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4554
szegeny jo espen, es meg a haverjanak mondod magad? :))) hat persze, hogy a fekete... ha o keket akar akkor keket csinal...nagyon komoly portfolioja van a sracnak, csak neztem...

hopp egy kekhatteres tole










zook
Előzmény: Analóg (4553)
Analóg Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4553

Na megdolgoztam Espen képét. Most már ez lesz az etalon. :-)

 

 

 

Kinek melyik tetszik jobban?

Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4552
koszonom szepen :)

az elobb amikor beroggyant a forummotor mar megint, akartam kuldeni a bemozdulosra peldakent ezt a halat. en szeretem ezt a "technikat" slow sync es rear curtain tehat hatso redonyre szinkronizalva villan a vaku, elobb hossz ido megfesti a kek-kekes hatteret majd zar csukasa elott villan a vaku es kiexponalja a temat...de az elobb mar ezt tok jol elmagyaraztad, nemtom miert irtam be megint :)))
















zook

hejj mar osztodnak a pontok, kar, hogy megtudtuk, h ma van a zurizes, most lehet aggodni januarig :)))
Előzmény: nikolausz (4551)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4551
Megvagod allo formatumura, es mindjart tokeletes.
Előzmény: Dr. Zook (4550)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4550
huha, az mar csak egy felora van hatra...

kek hatter: neha az is jo ha az aljzat belog kicsit de elegge vilagos, akkor is keknek festi a viztomeg, itt egy kekes-makros a tarsolyombol











kicsit sok a kek semmi, de szovegbox ala idealis :)

zook
Előzmény: Analóg (4549)
Analóg Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4549

Közben eszembe jutott, ma háromtól sok minden kiderűl: kezdődik az OB zsűrizése!

Eredmény január 3.-án a Benczúr Házban a Tengeri Só előadáson. (VI. Benczúr utca 27.) Ezenkívűl Pixmániás és Analóg fog vetíteni a tulamben-i élményekről 45 percben. Zooknak és RKmitoménmennyinek meg Bunny kollegának üzenem az adriai fotós verseny filmjének bemutatója a TS-en csúszik március 7-re! 

nikolausz Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4548

Es ilyen, amikor szellemkepes:

 

nikolausz Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4547

Elmondom, en hogyan szoktam.

Beallitom a megfelelo rekeszt (makronal F16 korul), merek egyett a nagy kek viztomegre, megnezem, milyen idot kapok. Azt beallitom (kb 1/15 vagy meg kevesebb). Minden M modban megy. Majd fotozok. Probalok kek viztomeget a hatterbe venni, a szirt vagy a tengerfenek nem jo. Ezert inkabb felfele tartom a kamerat. A vakufeny kiexponalja a temat, a hosszu expozicio meg a hatteret.  Digitalisoknal neha van kulon ilyen beallitas (slow sync vagy valami hasonlo). Ha ugyes voltam, nem remegett be kozben a gep. Ha igen, az se nagy baj, mert a vaku kimereviti a kepet, csak lesz egy kis szellemkep.

Es igy nez ki az eredmeny (felbontas rossz, de csak ezt talaltam, amugy biztos volt mar itt):

 

 

 

Előzmény: eke (4546)
eke Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4546
Marcell, csak szeretném hogy egy kicsit gondolkodjatok analóg fejjel. Hidd el menni fog és a téémák jó részénél lehet alkalmazni a "trükköt".
A filmtrükk köny elején van, nem egy nagy durranás. Szeretném ha lenne "aha" élményed.
Előzmény: nikolausz (4544)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4545
No azért a sírba ne szálljon még vele. Elég ha elkiséri Bumbi mestert a merüléseire és csinál sok-sok ilyen nyálcsorgató képet. :))
Előzmény: eke (4543)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.14 0 0 4544
:-(
Előzmény: eke (4543)
eke Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4543
hát, akkor a "titok" Bumbival száll a sírba...
Előzmény: nikolausz (4542)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4542

OK! De en lusta diszno vagyok elmenni.

Es mi van, ha nincs is benne a kek makrozas receptje es valojaban te irtad a konyvet alneven. Mi van, ha csak vevoket akarsz toborozni?

En mar kezdek ketelkedni a tuti trukkben:-)

Előzmény: eke (4537)
hsoma Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4541
http://cgi.ebay.com/Visual-Effects-Cinematography-Perisic_W0QQitemZ280050194521QQihZ018QQcategoryZ378QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem
mennyire kell Neked? :))
Előzmény: nikolausz (4536)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4540

Én még a tartalomjegyzékét is látom.

De hol a bele?

 

http://www.amazon.com/gp/reader/0240803515/ref=sib_dp_pt/104-4026373-2127118#

Előzmény: eke (4537)
Raha Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4539
Azt nem. De a beharangozott trükköt epedve várjuk!
Előzmény: eke (4538)
eke Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4538
félek, nem kellett volna az aranyalmát idegurítani...
eke Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4537
Előzmény: nikolausz (4536)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4536

Ettol fuggetlenul elmondhatnad, hogy is van az a trukk. A lipcsei konyvtarban nem valoszinu, hogy megvan ez a konyv.

Elore is koszonom tobbek neveben!

Előzmény: eke (4532)
Analóg Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4535
És helyesen: Szegény Analóg még mindig Analóg :-(
Előzmény: Raha (4534)
Raha Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4534
Nos igen, sajnos az életben vannak ilyen periódusok, amikor valamiből hiány van...

Szóval így az alábbi mondat helyesen:

Neked még géped sincs! :-(
Előzmény: Analóg (4529)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4533

Nem baj.

Te úgy is ráérsz, beugorhatnál az egyetemi könyvtárva érte.

 

:))))

Előzmény: eke (4532)
eke Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4532
ez nem kölcsönözhető példány, valami leértékeléskor vettem
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4531)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4531

Még van 5 napod, hogy behelyezd a szkenneredbe.

 

:)))

 

http://corvina.bibl.u-szeged.hu/opac?idno=bibJAT00160862

Előzmény: eke (4528)
eke Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4530
áááááááá hejjesen: Zoran Perisic
Előzmény: eke (4528)
Analóg Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4529
Neked még géped sincs! :-) Nem ragaszkodom csak nincs rá anyagi támogatás. Még mindig.
Előzmény: Raha (4527)
eke Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4528
Zoran Perissic: A filmtrükk Műszaki könyvkiadó 1984. Nincs copy paste, ez még lkéziszedéssel készült...
Előzmény: Dr. Zook (4523)
Raha Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4527
Ez így van, ezért is várom epedve a megoldást!

(Ja, analóg, lassan el éne felejteni ezt a nagyon ragaszkodást az analóg technikához)
Előzmény: Analóg (4526)
Analóg Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4526
Ja felcsavarom 800 ISO-ra azt hadd menjen! Majd a zajszűrő megoldja. De mit csináljon az aki "vén" konzervatívként ragaszkodik a diához és makrónál az 50-es Velviához, mert az olyan szép! Tehát megoldásként az érzékenyebb filmet nem választanám. Persze tudom nehéz egyszerre dugni is meg szűznek maradni!
Előzmény: Raha (4524)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4525
photoshop-pal meg aztán pláne :)
Előzmény: Raha (4524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!