Keresés

Részletes keresés

faithful Creative Commons License 1999.12.30 0 0 872
Akkor tanulj :-)))

Például ismersz valami "Pál apostol" nevű bibliai szereplőt, aki egyben szerző is? Képzeld el, hogy képes volt azt írni a korithusi gyülekezet tagjainak, (akik egyébként gazdag kereskedőváros lakói, valószínűen sokan gazdagok, és kereskedők voltak -- tehát tudták mi a haszon)
1. Korintus 12:7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Szellemnek kijelentése.

Na most akkor pozitív, vagy negatív szó a haszon? Állítólag van olyan angol fordítás, ahol itt a "profit" szó szerepel... :)

Egyébként Te is taníthatnál, mondj légyszíves néhány olyan bibliai szereplőt, aki pozitív személyiség volt, és mégis élete végéig szegénységben tengődött.

faithful

Előzmény: lujza (870)
faithful Creative Commons License 1999.12.30 0 0 871
Pontosan azt.

A Hit Csarnok csak átvitt értelemben Isten háza. Csak azért van ott Isten, mert összegyűlnek ott olyan emberek, akiben benne van Isten Szelleme, és mert Jézus nevében, és a belé vetett hitből gyűlnek össze.

faithful

Előzmény: lujza (869)
lujza Creative Commons License 1999.12.30 0 0 870
"Például a "haszon", szebben "profit" a Bibliában egyáltalán nem csúnya szó, egyáltalán nem pejoratív kifejezés, hanem pozitív jelentéstartalmat hordoz."

Hol is van ez a Bibliaban, pontosan ?
En szerencsetlen romai katolikus tanulni vagyom, de nem tudom, hol keressem.:(( Nem mondanad, meg pontosan, hogy hol van ?

Előzmény: faithful (867)
lujza Creative Commons License 1999.12.30 0 0 869
"a Hitcsarnok nem Isten haza. "

Ezt sem en mondtam, kedves Ariel. :))

De miert kergette ki akkoron Jezus a kufarokat a templombol, tole olyan szokatlan indulattal ?
Azt mondod, hogy az a templom Isten haza volt, a Hitcsarnok meg nem ? :)

Mi az a vali-fili ?

Előzmény: Ariel (868)
Ariel Creative Commons License 1999.12.30 0 0 868
lujza!

lehet nem jutott el az elesen hallo fuleidhez amit irtam. a Hitcsarnok nem Isten haza.
Nincs semmi kultikus ereje, egyszeruen egy letesitmeny ahol istentiszteletek alkalmaval Istent imadjak az ott osszegyulok.
Hogy maskor mit csinalnak az igazabol teged erdekel, engem nem.
Egeszen addig amig sajat hazadtajan is lenne mit sepergetni hasznosabb lenne azt csinalni (bucsuk, mise megvasarlasok, stb.)

reszemrol befejeztem mert ennek semmi koze politikahoz, ha van merszed akkor gyere a vali-filire ilyesmivel.

Előzmény: lujza (864)
faithful Creative Commons License 1999.12.30 0 0 867
OK.

Kissé nevetséges a téma ilyetén felvetése, de ha Te, kedves Lujza ebben leled örömöd, akkor megmagyarázom. Gondolom -- miért ne gondolnám a Hit Csarnokban rendezett mini vásár jó üzlet volt egyrészt azoknak akik ott árultak, másrészt a H&H-nak is. Jézus soha egyetlen egy kereskedőnek sem mondta a földi szolgálata alatt azt, hogy bűnös dolog amit csinál -- hogy tudniillik kereskedik.

Van néhány dolog, amit szerencsétlen római katolikusok nem bírnak megérteni:
Például a "haszon", szebben "profit" a Bibliában egyáltalán nem csúnya szó, egyáltalán nem pejoratív kifejezés, hanem pozitív jelentéstartalmat hordoz. A HGy-nek szüksége van a haszonra -- mert nem lopja el az adófizetők pénzét, és nem is célja az, hogy az adófizetők pénzén élősködjön -- ezért ott próbál profitot szerezni, ahol tud. Például karácsonyi vásárral.

Mi lenne ebben rossz?

Jézus prostituáltakkal vacsorázott és maffiózók társaságába járt, kikasztott minden vallásos embert a környéken. Vajon mit szólna ahoz, hogy a tanítványai nem bénák, hanem tudják merik és teszik azt, ami saját maguk -- és ez által a nemzet -- felvirágoztatására szolgál?

üdv:
faithful

Előzmény: lujza (866)
lujza Creative Commons License 1999.12.30 0 0 866
off

:) Nagyon egyszeru.
1. XY mondta, hogy Z azt mondta, hogy...
Erre az esetre nem mondhatom, hogy a sajat fulemmel hallottam, hogy Z mit mondott, csak XY tol szarmazo kozvetett informacio. De mivel a nyelv szegenyes, erre is azt mondjuk, hogy hallottam. (XY-tol)

2. Kozvetlenul Z szajabol en hallom, amit mond.
Erre hasznaljak a "sajat fulemmel hallottam", (sajat szememmel lattam, stb) kifejezest.

on

A szemelyeskedes es a nyelvlecke vegeztevel visszaterhetunk a kufarokra ?

Előzmény: Opus Tej (865)
Opus Tej Creative Commons License 1999.12.30 0 0 865
Kedves lujza!

Írod:
De igen. Sajat fulemmel hallottam, hogy tagadta.
Miert kell megvedenie MINDEN hitgyulisnek MINDEN hitgyulis MINDEN cselekedetet ?

válasz:
Miért meg kell védenie minden hitgyülisnek minden hitgyülis minden cselekedetét?
Erről a prédikációról, úgy látszik hiányoztam.
Vagy nem mondták ki nyíltan, hanem a tudatalattimba szugggerálták.

Egyébként Kedves lujzika, ha nem vagyok indiszkrét elárulná, hogy lehet nem saját füllel hallani valamit?
Ez valami új lehallgatókészülék?
Igazán elküldhetné e-mailban a kapcsolási rajzot. A következő istentiszteleten kipróbálhatnánk.
Sosem olvasta hogy a hit lehallgatásból van... :>

Opus Tej

lujza Creative Commons License 1999.12.30 0 0 864
Arielkem,
"kicsit hianyos a biblia ismereted.. "

:))) De ne mondd, hogy nem segitek neked :
Mate Evangeliuma 21.resz

" Jezus megtisztitja a templomot

Azutan bement Jezus a templomba es kiuzte mindazokat, akik arusitottak es vasaroltak a templomban, a penzvaltok asztalait es a galambarusok szekeit felforgatta es ezt mondta nekik: "Meg van irva : Az en hazamat imadsag hazanak nevezik, ti pedig rablok barlangjava teszitek." "

Szoval a kerdes meg mindig, vajon a Csarnokbeli karacsonyi arusokhoz mit szolna Jezus ?

Előzmény: Ariel (863)
Ariel Creative Commons License 1999.12.30 0 0 863
lujzikam!

kicsit hianyos a biblia ismereted..
"..nem kezzel csinalt templomban lakik..."

csak a katolikusok allitjak, hogy ok epitenek Istennek hazat, ahol jeghideg van es a sok balvany sem eppeg szereto vedeglatasrol tanuskodik.

Előzmény: lujza (862)
lujza Creative Commons License 1999.12.30 0 0 862
A boltokrol jut eszembe.

A minap azon tunodtem, hogy Jezusnak hogy tetszenenek a kufarok, akarom mondani a karacsonyi arusok a Hit Csarnok elejeben ?

Jo, elismerem, kis bolt, na, de azert megiscsak kufárok Isten Házában, nemdebár ??????

Előzmény: atyus (861)
atyus Creative Commons License 1999.12.19 0 0 861
Tavaly a HGY honlapjáról került hozzám a Vatikáni Ingatlan (biznisz) lista. Ha nem lenne a HGY, ki kéne találni. Az SZDSZ - jó ha tőlem tuggyátok, amúgy mindenütt ott van.

A nagy bótokat a történelmiek kaszálják le.

aggályos Creative Commons License 1999.12.19 0 0 860
OFF
Nincs itt véletlenül az MTA könyvelője ?
Khm
A birtokok egy évi jövedelme beérkezett már ?
Khm Khm

OFFoff
lásd 13-ik havi bérfelajánlások !

Cigányt hívni az egy dolog, de fizetni a muzsikát ???

Előzmény: Korovioff (859)
Korovioff Creative Commons License 1999.12.18 0 0 859
Kedves F.B.I. Dr úr,
értem az álláspontját, és csatlakozom, azzal, hogy néhány kiegészítenivalóm van.
Fel kéne kutatni a szemét Széchenyi gróf leszármazottait, és kinyomni a szemüket, mert az ükapáink robotjából megépítette a rozoga Lánchidat. Javaslom továbbá, hogy vonjuk felelosségre a történelmi egyházak püspökeit, mert a jogelodeik hagyták, hogy a papok évszázadokon keresztül becsapva a népet bérmáltassanak, áldoztassanak, összeadjanak és temessenek, tanítsanak és neveljenek, megalapítsák a magyar országi írásbeliséget és az elso könyvtárakat. Többek közt ki kellene kaparni a földbol a nyamvadt Janus Pannonius és a büdös Pázmány Péter maradványait, mert ok írástudók lévén többszörösen felelnek mindezekért az aljasságokért. De a legnagyobb nyomorult mégis a mocskos István király, amiért hatalmával visszaélve behívta az országba a népnyúzó papokat. Vesszen az összes köcsög. Stimmt?
Előzmény: F.B. I. doktor (598)
Korovioff Creative Commons License 1999.12.18 0 0 858
Kedves HJM,
érdekes elmélet. Akkor ez olyan, mint a nagy zsidó világösszeesküvés, nem? Az álcák mögött pedig megy a suskus és a piszkos munka. Ígérem, ezután gyanakvóbb leszek, és nyitva tartom a szemem.
Előzmény: HJM (608)
Korovioff Creative Commons License 1999.12.18 0 0 857
Kedves pindiy,
azt írod: "Igy tehát teljesen érthetetlen számomra, hogy az SZDSZ egynémely politikusának hitbeli kérdése körül miért pont a H.Gy. lenne a felelős.
Mások politikai tevékenysége kapcsán sem vitatjuk meg, hogy politikusi tevékenységében érvényesül-é egy adott egyház értékrendje."


Az index számos topikjában másról sincs szó, mint hogy mások politikai tevékenységét azzal bírálják néhányan, hogy összefonódott a történelmi egyházakkal (ezen belül is különösen a katolikus egyházat pocskondiázzák eloszeretettel.)
Elég, ha csak az elotted szóló HJM írását olvasod el. (Plusz "tények és adatok az Államegyházat vagy egyházi államot topikban", ahogy mindig odaírja.)

Egyébként, ha egy egyház vagy szekta értékrendje romboló, és az egyház tagjai felelos politikai pozícióba kerülnek, szerintem érdemes vizsgálni a kapcsolatot és beszélni róla.

A KDNP baklövései miatt sem okoltad a katolikus egyházat? Tényleg? Köszike.

Előzmény: pindiy (607)
faithful Creative Commons License 1999.12.16 0 0 856
Ó speaker, a ennyire tompa nem lehetsz. Ha GÉZA a HGy szóvivője volna, akkor azt leírná, és beismerné. De nem az.
Előzmény: speaker (855)
speaker Creative Commons License 1999.12.16 0 0 855
Mert civilben ő a HIT Gy. szóvivője és itt PR munkát végez.
Előzmény: lujza (852)
lujza Creative Commons License 1999.12.16 0 0 854
A-ha. ez a letagadas resze a dolognak. Senki sem allitotta, hogy nem tagadta le.
Előzmény: faithful (853)
faithful Creative Commons License 1999.12.16 0 0 853
Az alábbi idézet részlet a Hetek-ben megjelent cikkből a témában:

A szintén „hírbe hozott” Hack Péter döbbenetesnek és felháborítónak tartja a Napi
Magyarország eljárását. Azt pedig, hogy az egyébként jóhírű TV2 is beállt a sorba, és az
újságcikkre alapozva hírek helyett híreszteléseket közölt, elszomorítónak nevezte. Őt a
kormány szócsöveként működő lap módszere a goebbelsi propagandára emlékezteti: „Semmit
nem kell bizonyítani, csak gyakran ismételgetni, így a rágalom előbb vagy utóbb hihetővé
válik.” Hack elmondta: a Napi Magyarország újságírója azzal hívta fel, hogy információi
szerint a Korda-villában megrendezendő következő októberi programot ő fogja szervezni.
Hack ezt a hírt cáfolta. Ezután a lapban olyan szavakat adtak a szájába, amelyeket ő nem
mondott és azóta három alkalommal is megismételték azt a hazugságot, hogy Hack Péter
rendszeres résztvevője volt a Villa Kordában szervezett programoknak. „Ezzel szemben az
igazság az, hogy mindössze egy alkalommal – május elején – hívott meg egy egyetemi
tanítványom egy rendezvényre, ahol vállalkozók és jogászok gyűltek össze. Megérkezésemkor
mutattak be Tasnádinak, akit korábban nem ismertem, és azóta sem találkoztam vele.”
A program a képviselő elmondása szerint a „lakossági fórumok” mintájára zajlott: a jelenlevők
kérdeztek, Hack pedig válaszolt a kérdésekre. Körülbelül másfél óra után a rendezvény
szünetében a képviselő eljött, és azóta sem a szervezőkkel sem a résztvevőkkel semmilyen
kapcsolatban nem állt. Abból a tényből, hogy másfél órát egy teremben töltött Tasnádi
Péterrel, azt a következtetést levonni, hogy „lám létrejött a kapcsolat a politika és az alvilág
között, meglehetősen durva hazugság”.
Hack Péter szerint az egész folyamat egy előre kitervelt forgatókönyv alapján zajlik, és ebben
különösen visszataszító, hogy a forgatókönyv írói pontosan tudják, hogy hazugságokat
terjesztenek.
Kérdésünkre a képviselő elmondta, hogy semmifajta tiszteletdíjat vagy honoráriumot nem
kapott a szerepléséért, hacsak a beszéd alatt elfogyasztott ásványvizet nem tekinti annak.

Előzmény: lujza (852)
lujza Creative Commons License 1999.12.16 0 0 852
Teljesen bizonyos vagyok, hogy letagadta, hogy ott jart. Az elso nap, a riport utan.

Volt is rola szo a Korda villas topicban, ha jol emlekszem. GEZA, gondolom a hitgyulisek kozott is sokfele ember van.

Miert kell megvedeni a helytelenseget elkoveto hitgyuliseket, mindenaron ? Ezt mar egy masik topicban is megkerdeztem. Mert nem ertem, hogy miert kell pl neked akar elvtelenul is vedelmezned vkit, pusztan azert, mert hitgyulis ?

Előzmény: GEZA (851)
lujza Creative Commons License 1999.12.16 0 0 850
"cafon válasz erre | adatok | e-mail     1999.12.15 21:21    ()

Hack Péter soha nem tagadta, hogy ott járt. "

De igen. Sajat fulemmel hallottam, hogy tagadta.
Miert kell megvedenie MINDEN hitgyulisnek MINDEN hitgyulis MINDEN cselekedetet ?

Előzmény: cafon (836)
Dr.Doolittle Creative Commons License 1999.12.15 0 0 849
A francba, elcsesztem: "amelyekre nem foglalkoztatják." természetesen helyesen: "amelyek foglalkoztatják"
Előzmény: Dr.Doolittle (848)
Dr.Doolittle Creative Commons License 1999.12.15 0 0 848
Alapvetően liberális gondolkodásúnak vallom magam, és ha már meg kell nevezni valamelyik pártot, amellyel szimpatizálok, hát az SzDSz az. A Hitgyülit egyáltalán nem kedvelem, mindazonáltal többnyire magánügynek tekintem, ha valaki a tagja. Nagyon kikattannék, ha mondjuk a fiam (15 éves, veszélyes kor) belépne. Éppen ezért foglalkozom vele, lehetőleg szeretem tudni, merre kevereg, értelmes családi életet és perspektívát igyexem nyújtani neki, hogy ne a Hitgyüliben, de semmilyen vallási csoportban ne keresse a választ azokra a kérdésekre, amelyekre nem foglalkoztatják. Ateista vagyok, remélem a megoldást a problémáira ő szintén a Földön fogja keresni, és megtalálni is. De hogy a magas politika szintjére emeljenek egy ilyen kérdést, amiről ráadásul süt, hogy egy ellenzéki párt lejáratása a cél, ez egy akkora, de akkora marhaság... Van fogalmatok arról, mekkora reklám ez a HGY-nek? Ott van például Hack Péter, akiről azelőtt nem is tudtam, hogy gyülis, soha nem vitt be még csak hasonló témát sem a parlamentbe. Most kénytelen volt megszólalni a témában, és ez nem használt a Hitgyüli elleni kampánynak, sőt! Hackról az előző ciklusban kiderült (már annak, aki szemüveg nélkül nézte, és füldugó nélkül hallgatta a parlamentet), hogy soha nem beszél a levegőbe, mindig higgadt, nyugodt, soha nem voltak alpári kiszólásai, mint egyeseknek. Ha a Hitgyüli elleni kampányban elő nem kerül, hülyén halok meg, mert soha nem tudom meg, hogy ő is tag. De ez az ő dolga. Az volna az ideális, ha a többi politikus felekezeti hovatartozása sem derülne ki. Egyszerűen nem politikusi tulajdonság, és nem vagyok rá kíváncsi. Persze akik a legjobban ordítják a pofámba, hogy ők mekkora nagy keresztények, hát, kíváncsi volnék, a komcsik alatt mik voltak felekezetileg.
Egyszóval: Nem szeretem a Hitgyülit, és ha számít egy ateista véleménye, viszonyítva a többi valláshoz sem kedvelem, de egyszerűen nevetségesnek tartom, hogy egy parlament ezzel foglalkozzon. Arról nem beszélve, hogy megen egy olyan utcába keverednek, amiből nehéz lesz kijönni.
Mellesleg Donáth László hozzászólása tényleg nagyszerű és elgondolkodtató volt. Asszem, bár ennek eldöntésére én nem vagyok jogosult, egy keresztény embernek (az, hogy ráadásul lelkész is, lényegtelen) így kell hozzáállni a dologhoz.
cafon Creative Commons License 1999.12.15 0 0 846
Nem is tudtam, hogy csak a vallásoknak van hitvallása. Kössz! A HGY egyház. Mellesleg nem mindegy, hogy milyen (jogi, filozófiai, vallási, szellemi) értelemben használjuk a vallás szót.

Úgy szerepel, hogy megfelelt a törvény által előírt követelményeknek és bejegyezték. Pénzmosoda ügyben tőlünk kicsit DK-ebbre tudnak segítséget nyújtani.

Előzmény: morgue (839)
cafon Creative Commons License 1999.12.15 0 0 844
Úgyvan!
Előzmény: speaker (817)
Geyza Creative Commons License 1999.12.15 0 0 843
Nem, csak felhúztam magam. De már elnézést kértem.
Előzmény: cafon (841)
morgue Creative Commons License 1999.12.15 0 0 842
Mert ezt állítják magukról. Lásd lentebb.
Előzmény: Geyza (840)
cafon Creative Commons License 1999.12.15 0 0 841
"Ide már csak sok elmegyógyász kell, a rendőrség és az APEH."

Miért rosszul vagy?

Előzmény: Geyza (809)
Geyza Creative Commons License 1999.12.15 0 0 840
Már miért ne lennw vallás, ha imádkoznak, istentiszteleteket tartanak, meg a bibliát olvassák?
Előzmény: morgue (839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!