Keresés

Részletes keresés

kalika000 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12029

TLC van helyette:(

Előzmény: fáj a bokám (12026)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12028
Á, már 2 éve csak azt adják, de még nem sikerült magyarul megnéznem. Hátha engem vártak és a jövő héttől átlépnek a 2. részre. :))
Húúúdeizgi! :D Te is nézed? :D
Előzmény: mirtelo (12027)
mirtelo Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12027

Szia!

Nálam van . A legelső részt adják le.

Előzmény: fáj a bokám (12026)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12026
Most akkor végül is senkinél sincs LifeNetwork? Mert 21.00-kor kezdődik az Anglia legrosszabb fogai. Erről most nem maradok le! :D
sebeva Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12025
Akkor jó köszi! :) Azért remélem keddre elmúlik különben nem tudom hogy fogok enni! :( Mondjuk amúgy sem mert ezen az oldalon felül fájnak a fogaim ha eszek így már évek óta a másik olalon ettem! :S
Előzmény: kalika000 (12024)
kalika000 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12024

Persze, nekem is fájt, a tied meg nem is csak egy sima húzás volt. De kitartás, egyre jobb lesz:)

Előzmény: sebeva (12023)
sebeva Creative Commons License 2012.02.18 0 0 12023

Az normális hogy még mindig fáj a fogam helye? Mondjuk nem elviselhetetlen de fáj. Tegnap meg tegnap előtt még kellett fájdalomcsillapító ma még egyenlőre nem!

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.15 0 0 12022

Jól van. Meg vagyok nyugodva. :) Ma délután pihenjél. Mondjuk, amúgy se nagyon csinálhatsz semmit.

Előzmény: sebeva (12021)
sebeva Creative Commons License 2012.02.15 0 0 12021

Köszi a biztatást túl vagyok rajta!! AMikor odaértünk egyből be hívtak mert senki nem volt előttem! Nézeggete a doki a  alsó fogam hogy melyiket is húzza aztán a puklis mellett döntött! 2 helyre kaptam szurit jó erős volt már már szinte előtte zsiasztott hogy beadta volna a doki! Aztán azt mondta a doki hogy ne menjek ki zsibbadni marajak bent hogy el ne fussak! :) Addig nézegette a többi fogam! De a tej fogam megint elfelejtettem meg krédezni! Aztán elmondta hogy mit hogy fog csinálni és közben is mondott mindent! Egyben nem akart ki jönni a fogam ezért kettévágta! De még úgyis nehezen jött de végül kijött! Jó véres volt minden! :S Meg még valamivel meg is kapargatta a fogam helyét az elég rendesen  fájt!! :( Utána össze varrta mert azt mondta hogy elég nagy lett a seb! Hát most itthon vagyok most kezd ki menni a zsibbasztás de érzem hogy kezd fájni is!  És elég csúnya meg még picit mindig vérzik! Kedden megyek legközelebb akkor délután hogy ne hiányozzak az iskolából! Kiveszi a cérnát meg a msik fogam!

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12020

Igaza van judsnak, ne gondolkozz azon, hogy szedi ki. Tudja majd azt ő, nyugodt lehetsz. :) Ha mégis nagyon nyugtalanít, kérd meg előtte a dokit, hogy mondja el. Leírásod alapján rendes, biztos szívesen elmagyaráz mindent.

Drukkolok neked és kíváncsi vagyok az "éménybeszámolódra" nagyon. És boldog szülinapot kívánok előre, hátha ez is megnyugtat egy kicsit. :)

Előzmény: sebeva (12018)
juds Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12019

Kis Edes :)

Nagyon meg tudom erteni a felesedet, mert en mar sajna nem a te kategoriadban vagyok, marmint evileg :)

Csak annyit tudok meselni, hogy ezelott egy evvel ravettem magam, hogy ez nem igazan jo, nem fajtak a fogaim, de nagyon csunyak voltak...

Most csak meselek :)

Elmentem, csak ugy baratnom rabeszelesere, mert mivelhogy csunya volt a mosolyom :(

 

Nagyon rendes volt a Doki, megertette, hogy nagyon felek,  (erdekes, hogy fel ev utan azt mondja, hogy bar mindig ilyen paciensei lennenek mint en :)

 

Na, amugy mindeggy, azon ne gondolkozz, hogy szedi ki... meg sem erzed, mint mondtam, injekcio az egy kicsit szur ;)

de azutan semmit nem erzel. Nem eszel, nem iszol ket oran keresztul, oszt annyi :)

 

Ismetlem, meg nem fejeztem be a fogsor rendszerezest, de! mar ugy megyek fogorvoshoz mint haza...

 

Előzmény: sebeva (12018)
sebeva Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12018

Szia! Hát sajnos nekem sem egy van! :( Csak holnap egyet fognak húzni! Jaj én nagyon izgulok de ha már ennyien mondjátok hogy nem kell félni lassan elhiszem! :) Csak el képzelni se tudom hogy hogy fogja meg ezt a "fogat"!

Hűű egy éve? De jó neked hogy már a vége felé jársz! Én nem tudom hogy meddig fogok de nekem is nagyon sok rossz fogam van!Az elején te is féltél azért? Mert én félek is meg izgulok is de várom is!

Előzmény: juds (12016)
juds Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12016

Szia,

Azon ne vacilljal, hogy fogjak az inyig letort fogadat kiszedni :) nekem is volt, nem egy, hanem ketto...hat eszre sem fogod venni :)

Erzestelenitonel picit fajni fog az injekcio, de utanna, ha jo a doki, nem is fogod erezni, hogy fog nelkul maradtal :)

 

Ezt mondom en, aki elhanyagolta nagyon a fogait, mert nagyon felt...

Lassan egy eve jarok fogorvoshoz, hogy rendbe hozza a fogaimat, hat el nem varhatoan stresszmentesen megyek mindig hozza, mert nem faj es utanna is jol erzem magam :)

Előzmény: sebeva (12015)
sebeva Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12015

Fájós lábú köszönöm szépen! És a  tej fogammal kapcsolatban miért mondta azt amit mondott?? És hogy fogja holnap kihúzni a  fogam ha ínyig levan törve? Meg se tudja fogni szerintem!

 

Száguldó kacaj anyával voltam! Holnap kísér a testvérem mert délelőtt megyek! Anya dolgozik a doki meg azt mondta hogy inkább kísérjen el valaki!

fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12014

Jééé, tényleg!

Bocsi akkor!

Előzmény: szaguldo kacaj (12012)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12013

Ügyes vagy. Hosszú menet lesz, szükség lesz a kitartásodra. De úgy gondolom, nem lesz gond, hiszen nagyon elszánt vagy. Ne félj, minden rendben lesz. :)

Tesóddal voltál a dokinál pénteken? Szerdán egyedül mész?

Előzmény: sebeva (12004)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12012

Koronát tök minegy, hogy csináltatsz, mindenhol teljes költséget kell fizetni érte. Ha jól tudom, egy pár éve már így van.

Előzmény: fáj a bokám (12011)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.14 0 0 12011

De igen, az, viszont ha van rajta kerámia leplezés, akkor máris "fogszínű". :)

Ha nem magánorvosnál csináltatod, akkor valamivel olcsóbb, mert akkor elvileg csak az anyagárat fizeted (meg talán a fogtechnikus díját? - bár úgy rémlik, hogy azt sem).

Előzmény: Maffinka6 (12010)
Maffinka6 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 12010

Igen bocsi, kicsit lefárasztott ez a nap.

Szóval igazság szerint egy darabka törött ki belőle, de lehet már nagyobb ahogy néztem, nem tudom pontosan..

A korona ismerősen hangzik, mintha anyukámnak is az lenne, majd rákérdezek. 

Az nem az a csúnya fém színű izé amit ráhúznak? :S

Mert olyat nem szeretnék, meg az gondolom elég húzós összeg, de majd elválik.

Tényleg nem tudok elég okos lenni, de ez szakértő majd biztosan pontos tájékoztatást ad.

Köszi, hogy szakítottál rám időt!

Üdv, jó éjt: L. 

Előzmény: fáj a bokám (12009)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.13 0 0 12009

Hát, a TB-s dologhoz nem tudok semmi érdemlegeset hozzászólni, abban amit tudtam, leírtam, de hátha valaki más jobban benne van/lesz a témában és tud segíteni.

Viszont a fogaddal kapcsolatban: nem biztos, hogy hosszútávon jobban járnál egy bazi nagy töméssel, mint egy koronával, sőt... Főleg ha a ketté van törve. Bár utána meg azt írod, hogy csak egy pici darab tört le. Amúgy melyik fogadról van szó?

Meg ha 2 napja ennyire fáj egy kettétört fog, lehet, hogy gyökérkezelni is kell, akkor meg abszolút jobban járnál szerintem egy koronával. Nincs abban semmi rossz és kapnál egy "normális fogat", majdnem olyat, mint régen volt. Bár én nem vagyok se látó se hozzáértő, leginkább netből meg pár könyvből "műveltem" magam, tehát nem én vagyok a legbiztosabb "tanácsadó", de ha majd jár erre valaki, aki nálam  kompetensebb a témában, kijavít. :)

Előzmény: Maffinka6 (12008)
Maffinka6 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 12008

Először is köszönöm, hogy válaszoltál. 

Sulival már 2008-ban végeztem, azóta hol dogloztam, hol nem. Az utóbbi 2évben munkanélküli voltam, de nem kaptam munkanélkülit, szval nulla bevételem/keresetem volt. Sajnos!

Ma kezdtem egy munkahelyen, a héten leszek bejelentve, úgy tűnik holnap, de a héten mindenképpen.

Szóval ez egy fog ami be volt tömve és most kb. ketté van törve és fáj :( 

És ezt már nem lehet kibírni, de ha pénzbe kerül fizetésig muszáj lesz kibírnom. :(

Szóval gondolom be is kell tömni és aztán pótolni. Nem akarok koronát meg ilyenek, ne ijesztgess nem is akarok! :D 

Azt szeretném ha rendes fogam lenne, mint az előtt, csak egy kisebb darab törött le belőle. 

Nem tudom ilyenkor mi a teendő, mit csinálnak, de egy normális fogat akarok, vagy tömje be vagy nem tudom, de múljon el a fájdalom, mert már bal oldalt rágni sem tudok így! :( Eddig ne volt ilyen durva, de vszeg ráharaptam vmi keményre, mert két napja már a gyógyszerek sem segítenek! :'(

Köszönöm a tippeket és a segítséget, élek is vele, amint kimondják, hogy bejelentettek megyek egyből fogdokihoz, először nézze meg, aztán majd Ő elmondja mi merre stb...

De tényleg köszönöm. 

Üdv: L.

Előzmény: fáj a bokám (12006)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.13 0 0 12007

Hűűű, tényleg bátor vagy! Akkor boldog szülinapot így előre is! :)

Azt a hideg vmit azért nyomkodta a fogaidhoz, mert azt nézte, hogy él-e még az adott fog. A szuri nem lesz vészes hátul, majd zsibbadni fog a fél nyelved meg az alsó ajkad is, az furi lesz, én nem szeretem. :D A foghúzás sem fog fájni elvileg, csak érezni fogad a dolgokat, de fájni nem fog. De ha mégis fájna, akkor szólsz a dokinak és majd megoldja a problémát! :) 4-5 percél elvileg nem kellene tovább tartania, de biztos vannak kirívó esetek.

Ügyes leszel, nyugi! :)

Előzmény: sebeva (12004)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.02.13 0 0 12006

Elvileg már van TB-d, de egyes esetekben visszamenőleg kifizettethetik veled a tartozást. Bár nem vagyok otthon a  témában, csak ismerősöktől hallottam ezt-azt. Volt olyan, akivel kifizették visszamenőleg, de akezelést nem kellett fizetni, mással meg nem fizetteték ki visszamenőleg, de a kezelést igen - bár itt a kezelés egy 250 ezres összeg volt, a tartozás meg 1,5 év. De nem tudom, hogy ez mi alapján megy, hülyeséget meg nem akarok írni. Mikor fejezted be a sulit? Mert ha tavaly végeztél, akkor október 31-ig volt TB-d, utána meg még van vmi 45 napos hülyeség, amikor nem kell fizetned, tehát ebben az esetben csak december 15-től van tartozásod.

Pesten tudtommal a Szentkirályi utcában látják el azokat, akik nem pestiek, de ezt csak olvastam több helyen, tehát ez sem egy hűdebiztos infó. :)

A fogadra pedig ha korona kell, azért tényleg fizetni kell pluszban, de ha fel tudják építeni tömőanyagból, akkor nem.

Előzmény: Maffinka6 (12005)
Maffinka6 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 12005

Jó napot. Egy olyan jellegű problémám/kérdésem lenne, hogy letörött a fogamból egy kisebb darab. Elmúltam 18 éves és ma állok munkába, bejelentenek, lesz Tb-m stb. Első kérdésem, hogy azonnal amint munkábaállok már érvényes lesz a TB és bátran használhatom is, vagy várni kell vele? Illetve, hogy ezt fogpótlásnak hívják tudtommal és az már plussz pénzbe kerül? Valamint pár hónapja költöztem fel albérletbe Bp.re és nem tudom milyen fogorvost kell keresnem illetve hol? (14.ker.ben lakom) és számít az, ha nem vagyok bejelentve? Kérem írjanak mielőbb, fontos lenne ezeket tudnom! Tisztelettel!

sebeva Creative Commons License 2012.02.12 0 0 12004

Bocsi hogy nem írtam de elutaztunk pénteken doki után ezt nem tudtam csak így alakult!

Nagyon kedves a doki de nem csinált még semmit csak megbeszéltük a dolgokat! Először végignézte a fogaimat és bediktált az asszisztensnek egy csomó dolgot gondolom ugyanazt mint a sulis doki! Megkérdezte azt is hogy hány éves vagyok én meg mondtam ő meg azt mondta rá hogy tyűha...! De utána azt mondta hogy ne aggódjak mert szépen rendbe lehet ezt hozni! Utána csinált röngent! Én azt hittem hogy összeroskadok attól a kabáttól amit rámtettek! Olyan röngen volt amin az összes fogam rajta volt! Kiderült hogy van még egy tej fogam de nincs alatta csont fog! Az egyik felső! Azt mondta a doki hogy ez nem nagyon jó de majd kitalál valamit! Alul 2 fogamat ki kell húzni mert túl nagy gyulladás van már a fogam körül vagy valami ilyesmi! Meg felül van még egy pont a tej fogam melletti aminek nem ad sok esélyt a doki de azt mondta hogy mindenképen megkell próbálni megmenteni! főleg így hogy tej fog van mellette. Annak is van valami gyulladás már a gyökere körül de nem olyan nagy mint az alsóknál! A másik oldalon meg van egy aminek a koronája vagy mije még ép de szuvas és a színe nem tetszik a dokinak! Meg a röngen szerint nagy lyuk van benne csak kívülről még nem látszik! Ilyen tényleg lehet? Arra azt mondta hogy idegölni kell valószínűleg vagy valami ilyesmi! Meg jó sok fogamhoz nyomkodott ilyen vattát amin valami hideg volt és kérdezgette hogy fáj e vagy érzem e vagy már nem tudom pontosan hogy mit! Ez mire volt jó? És a tej fogammal mit kell kitalálni és miért? Amúgy még van pár fogam amit tömni kell! Hát kábé ennyi történt! Szerdán megyek legközelebb akkor ki fogja húzni az egyik alsót! Én nagyon nagyon félek! Pedig a végére már megnyugotam a múltkor mert olyan kedves volt a doki! Egyébként pont szerdán lesz a szülinapom! A doki emiatt nem akarta akkora adni a következő időpontot de mondtam neki hogy nem nagy szám egy szülinap nekem meg amúgy is ez lesz a legszebb ajándékom még ha fájni is fog! Azt mondta még ezután hogy bátor és okos vagyok ami nagyon jól esett és azt mondta hogy akkor ha ennyire ragaszkodom hozzá akkor legyen a szerda! Húha nagyon nagyon félek pedig ő is azt mondta hogy nem kell! Milyen a szuri amit kapni fogok? És mennyire fáj? És maga a fog húzás? Meg utána? És ennyi mennyi idő? Bocsi hogy ennyit kérdezek!

Előzmény: szaguldo kacaj (11999)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.12 0 0 12003

Igen, azt én is olvastam, hogy az első generációs készülékek brutálisak voltak, a
parodontológusok sem támogatták használatukat. Meg, hogy azért manapság is lehet ínysérülést szenvedni, ha szakszerűtlenül használják. De nyugtass meg, ha előtte megvan rendesen a depurálás meg polírozás, akkor nagy baj nem lehet. :) Vagy ez is egy parasztvakítás, hogy tisztább érzés, simább és még világosabb fogak és tulajdonképpen egy tisztességesen kivitelezett depurálás és polírozás után már nem oszt nem szoroz?

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12002)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.12 0 0 12002

A "homokfúvás" (nem homok - hála istennek, mert akkor horrorfilm lenne másodpercek alatt -, mint a technikai laborban vagy mondjuk az autófényező műhelyében) nem polírozásra való és szét tudja kapni a zománcot - hát még az ínyt.

Régebben olvastam egy tanulmányt, melyben négy gyakori készüléket (az Air-Flow-t, a Clean-Jet-et, a Prophy-Jet-et és a Prophy-Unit-ot) hasonlították össze a polírpaszta+kefe kombóval a zománcra gyakorolt hatás tekintetében. Frissen kihúzott marhafogon, nem emberen. Szépen lepolírozták a fogakat, aztán kezelték őket a porfúvókkal illetve különböző szemcsenagyságú polírpasztával 60-60 másodpercig. Aztán lézeres vastagságmérés következett, zománcerózióra vonatkozóan.

A Clean-Jet brutális volt, messze a legmélyebb nyomokat hagyta a zománcban a legkisebb fokozaton is, a másik három viszont valamivel kevéssé vett el belőle, mint a polírpaszták. Mire lehet ebből következtetni?

A fúvókkal polírozni nem lehet, mert vagy egyenetlenül erodálják a zománcot, vagy éppenhogy alig, vagyis is nem tudják elsimítani az ultrahangos készülék által keletkezett apró vájatokat a zománcon. Viszont a fogközből, ahová nem fér be a legvékonyabb ultrahangos fej sem ki lehet fújni velük a feketés elszíneződést (a fog felszínén lévő kutikulaszerű hártyához rögzült pigment elszíneződést). A fogkövet nem, nem is arra valók. A fogkövet az ultrahangossal, vagy szonikussal kell, mert az a rezgéseivel fel tudja azt lazítani. Mivel egyenetlen felület marad utána, mindenképpen el kell simítani. Itt jön a paszta és a kefe. Párszáz mikronos nagyságrendű anyagveszteséget jelent ez csupán, mely fluoridálás, jó higiéné esetén semmilyen hosszútávú következménnyel nem jár.

Szemben a fehérítéssel, de ez egy másik történet.

Előzmény: szaguldo kacaj (11984)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.02.11 0 0 12001

Arany, kerámia, kompozit? Az anyag nélkül nem lehet megmondani, mia reális (már ha lehet realitásról beszélni, mikor mindneki szabadon képzi az árait)...

Előzmény: Tam7 (11994)
Tam7 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 12000

Köszönöm. Mivel azt nem tudom, miből készül, és megbízom benne, feltételezem, hogy azért a drágább árfekvés, mert a jobb minőséget építi be (amivel pedig egyet is értek). Szerencsére csak egy fognál van szükség erre, így kifizetem.

Előzmény: szaguldo kacaj (11996)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.10 0 0 11999

Mesélj! Mi volt? Nagyon kíváncsi vagyok mindenre.

Előzmény: sebeva (11997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!