Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 2019

Ha a Windows GS Wavetable Synth a Synthesiaban a használt  MIDI eszköz, akkor a késés (sajnos) érthető, ez a Windows sajátossága, és nem is szüntethető meg.

Itt van a Synthesia megoldási javaslata: http://www.synthesiagame.com/support/faq#better_synth, a hivatkozott CoolSoft VirtualMIDISynth-et kell telepíteni és használni a Synthesiával.

Másik (bonyolultabb) megoldás, ha valami virtuális MIDI kábel programmal összekötöd a Synthesiát meg valami hangképző programot.

https://www.youtube.com/watch?v=R3HqE2EEcAs   - itt pld. ezt mutatják be: Synthesia - Loopbe - Cantabile

Előzmény: sunnymelon (2018)
sunnymelon Creative Commons License 2016.11.17 0 0 2018

Hali!

 

Remléme valaki tudna nekem segíteni, olyan problémám van, hogy nem rég vásároltam egy m-audio keystation 88-at, és miután rákötöm a laptopomra

a synthesia-t próbálnám használni, de az a helyzet h olyan mintha kihagyná a hangokat meg késéssel hallom, ez mitől van? olyan mint ha 3x lenyomnák egy billentyűt de csak kettőt hallok azt is késéssel. 

üdv

sunny

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2017

bocs nem, de ha írsz e-mailt arra válaszolok

Előzmény: ankol (2016)
ankol Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2016

üdv!

Ha adok egy tel.számot meg csengetsz vissza hivlak megoldható?

 

Előzmény: Törölt nick (2015)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.15 0 0 2015

Üdv., akkor hát azt kellene tisztázni először is, hogy mit is akarsz csinálni, hol és mivel :)

Vannak kontrollerek (amiknek nincs saját hangjuk, csak más eszközt (PC, hangmodul) "hajtanak", nyilván ehhez kell valami, ami a hangot csinálja, és ezt  be kell állítani - de azért nem ördöngösség ennek beállítása sem.

Meg vannak hangszerek (szintetizátor, kísérőautomatikás billentyű, workstation, dig. zongora), ezek PC nélkül (is) használhatók (és általában PC-vel is pld. kontrollerként), de ilyened - mint írod - van is.

De elektronikus hangszerek közt sem csak billentyűs van, hanem más lehetőségek is pl. groovebox és társai, és azokkal is lehet zenélni, sőt.

Előzmény: ankol (2014)
ankol Creative Commons License 2016.11.15 0 0 2014

Üdv!

Bocs, hogy nem voltam eddig de sokminden tőrtént ezidő alatt PL megszabadultam a billentyűtől,nem ment úgy ahogy én gondoltam, Nekem olyan szerkezet kellene mint egy USB billentyűzet de hangot tudjak belőle kicsikarni!Van szintim azzal boldogulok,de hely hiány miatt nem tudom mindig használni.(panel lakás)Már próbálkoztam "flexibilis" változattal is,nem nyert!

Szóval eddig jutottam ez ügyben.DE valami jó ötletet szivesen fogadok. Tisztelettel köszönöm az eddigi segitséget tényleg hasznos volt!

Előzmény: Törölt nick (2013)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2013

Kedves Albert, most megint eltűnsz 2 évre?

Előzmény: ankol (2011)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2012

eszközkezelőben látszik ilyesmi? (az Origin61 is egy MIDITECH Midi bill. és ehhez sem kell driver):

ha igen, ez a program (http://www.hermannseib.com/english/miditrix.htm) mutat ilyesmit? (bal oldalt a MIDI bill.):

 

ha egyik sem, lehet több minden - azért próbáld ki másik USB port(ok)on is:

- lehet az USB-n nem hajtja meg elég árammal (nem valószínű)

- op.rendszer nem ok, mit használsz amúgy?

-rossz a MIDI bill. v. a kábel (ezek sem valószínűek)

 

mindenesetre szerintem ballagj el a laptopoddal a boltba, és ott biztos megnézik / megmutatják

 

 

 

 

 

Előzmény: ankol (2011)
ankol Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2011

Üdv!

Még valami,azt irja az irodalom,hogy "Driver nélkül"müködik! Nincs is hozzá se CD se midikábel csak egy USB kábel!Hát nem értem,

Előzmény: Törölt nick (2009)
ankol Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2010

Üdv!

Nem lehet kijelőlni az van oda irva" no midi detected!"

Előzmény: Törölt nick (2009)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2009

és a MIDI kiválasztásnál nem volt valami midistart v. hasonló, kiválasztható?

Előzmény: ankol (2008)
ankol Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2008

Üdv!

Mejelent a felület és hangot is adott a "hangszer" csak a midibillentyű nem adott hangot.

Még probálkozom, de köszi a segitséget minden ötlet jól jön.

Előzmény: Törölt nick (2007)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2007

meg se jelent ez? (Chrome böngésző kell hozzá)

vagy nem volt hang, a PC billentyűkről sem?

itt be kell állítani a használni kívánt MIDI eszközt:

 

 

igen az FL Studio egy ilyen program, de nem azzal kellene kezdeni

szerintem keress valakit, aki el tudja ezt magyarázni, esetleg kérdezd meg a boltban ahol vetted, hogy mutassák meg, hogy lehet használni

Előzmény: ankol (2006)
ankol Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2006

Üdv!

Köszönöm a segitséget,de nem működi igy sem.Amit láttam csak USBkábelt használtak nem értem

és programot ajánlott valaki  FL studió de az szerintem "studiósnak" való nem amatőrnek.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2005

Úgy emlékszem, voltak már próbálkozásaid, akkor mire jutottál?
Amit vettél egy MIDI billentyűzet, nincs saját hangja, kell egy program, ami a hangot "csinálja", és ehhez bemenetként használja a MIDI billentyűzetet.

Próbáld ki ezzel (Chrome böngészőből): http://juno-106.js.org/

Előzmény: ankol (2004)
ankol Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2004

Üdv.mindenkinek!

Segitség! Vettem egy"midistart music" készüléket USB-vel a laptophoz csatlakozik DE egy hangot sem ad Mit kell tennem? (alapfokon kérek segitséget)

djuice Creative Commons License 2016.10.22 0 0 2003

Hali!

Vki ráér segítzeni itt az úrnak?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141442027&t=9083742

djuice Creative Commons License 2016.10.08 0 0 2002

Ez nem midi warez oldal, hiába is próbálkozol!

Előzmény: Szilárd Takács L (2001)
Szilárd Takács L Creative Commons License 2016.10.06 0 0 2001

Sziasztok!

Pár midi érdekelne engem, akinek megvan léci küldje el ide Szhilank@gmail.com

(küldhetek cserébe valami másikat, ha igény van rá, szinte minden stílusban vannak, magyar mid/ kar fájlaim)

Amiket szeretnék:

-illés: még fáj minden csók

-Illés: Sárga rózsa

-István a király: Örökség

-Metró: citrom ízű banán

-Illés: Little Rchard

-Illés: Rock and roll Rézi

-Illés: Good bye london

-Omega: Ballada a fegyverkovács fiáról

-Bergendy: Jöjj vissza vándor

-Illés: Élünk és meghalunk

-Képzelt riport: Arra születtünk

-Illés: Légy jó kicsit hozzám

-Koncz Zsuzsa : Vigyázz ha jön a vonat

-Fonográf utazás

-100 folt: Anyám ha szeretsz

-Bojtorján: Énekelsz egy régi nótát

-Bojtorján: Ahol a lusta folyó

-Tolcsvay: csak egy kék színű virág

-Fonográf: Vidéki kislány

-Bojtorján: a sárga angyalra várva

-Bojtorján: Budapest-Miskolc

-100 Folk: Szekszárd

djuice Creative Commons License 2016.09.21 0 0 2000

Egy álmegoldás született a problémára, mondhatni a hátsó ajtón támadva. :)

Elboltoltam hirtelen a Korg M3-at egy Nord Electro3 Seventy Three-re. Így jó ideig nem lesz gond a Korg programozással. :)

 

Előzmény: MidiTom (1999)
MidiTom Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1999

Ha a load műveletre nem csinál semmit, az azt jelenti, hogy nem tölti be valamiért a backup filet. Mondjuk illene akkor megmondani, hogy mi a baja.

Előzmény: djuice (1998)
djuice Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1998

Ja, save all, de load műveletre semmit se csinál vele, maradnak az üres beállítások mindenütt az editorban...

Előzmény: MidiTom (1997)
MidiTom Creative Commons License 2016.09.18 0 0 1997

Ha jól értem, megvan a lementett backup file, hiba nélkül be is olvassa az editor,  de amikor megnyitod, akkor látszólag az initial presetek vannak?
Ez egy "save all" mentés volt, vagy kifejezetten csak kombik, vagy kifejezetten programok?

 

Előzmény: djuice (1996)
djuice Creative Commons License 2016.09.18 0 0 1996

Ez a kérdés főleg MidiTomhoz szólna szerintem, a Korg hazai képviseletétől hiába várom fél éve a választ sajna...

 

Volt régen egy microX-em és az editor szoftverével lementettem a teljes tartalmát backupként a hangszernek. Az a baj, hogy mivel már rég nincs meg a hangszer, a programba hiába próbálom visszatölteni ezt a fájlt, mindenhol csak Initial presetek lesznek továbbra is. Namost hexaeditorban látom hogy a lementett fájlban nem Initial... dolgok szerepelnek, hanem a kérdéses preload beállítások hangszínnevei megjelennek, de valamiért a hangszer microX editora meg nem olvassa be és az egész azért kéne, mert volt pár nagyon jó egyedi Combi benne, amit szeretnék az M3-ba is leprogramozni, de így a nagy semmit adja be a szoftver és nem tudom miért, pedig a legutolsó verzió van feltelepítve a Korg support oldaláról.

??? 

djuice Creative Commons License 2016.09.13 0 0 1995

"Szélsőséges, ritka esetben az is előfordulhat, hogy valami nagyon gáz kódkombináció maradandó hibát eredményez hardver szinten is."

 

Köszi az infókat. Akkor ezek megerősíthetők ilyen szinten.

Azt nehezen tudtam elképzelni, de akkor valóban lehetséges mégis, és nam csak urban legend, hogy egy ilyen balszerencsés együttállás során valami system epromot is kiüt a dolog és elszáll az alaplap is. (?)

Előzmény: MidiTom (1994)
MidiTom Creative Commons License 2016.09.13 0 1 1994

Nos igen, vannak érdekes dolgok. A Sysexek eszközspecifikusak, tehát azoktól elvileg (ha hibásak is) csak azok a dolgok pusztulhatnak meg, amelyeket címzés tekintetében elér. Ettől persze lehet még rengeteg kókány dolog egy mid fájlban. Vannak hangszerek, amelyek igen jól tolerálni tudják a hibákat, és ha rossz dolgok keverednek a kódok közé, azokat egyszerűen átlépik, és képesek valamilyen szinten folytatni a fájl feldolgozását. Mások hajlamosak arra, hogy egy hibás kódtól lefagyjanak, aztán csak újraindítás után legyenek képesek újraéledni. Ismét másoknál előfordul, hogy lejátszik az ember egy nótát, ami le is megy hibátlanul, de a következő, vagy valamelyik következő kiakad. Sok esetben nincs semmi probléma az egésszel, mindössze a címben vagy a szövegben előforduló hosszú ékezetes karakterek úsztatják el a hangszert.
Szélsőséges, ritka esetben az is előfordulhat, hogy valami nagyon gáz kódkombináció maradandó hibát eredményez hardver szinten is.

Előzmény: djuice (1993)
djuice Creative Commons License 2016.09.12 0 0 1993

Ne ilyen célirányosságra gondolj, csak azt értsd amit írtam...

 

Tucat ember tucat hangszerén, Pc-jén egymástól meg a netről össze-vissza átmásolt, kókányolt és nevén nevezve lopott midi nóták vagy idegen arranger stílusok esetén hiszik vagy mondják hogy "vírusosak" a fájlok és lehet hogy csak pl. egy Ketron hangszer sajátos, mondjuk effekt vezérlő sysex adattöredékei fognak benne maradni annélkül hogy tudnák vagy megnéznék, s vele egy Korg Pa-nak benyomni a kék halált... Így értettem.

A laikusok meg látják hogy megfagyott a hangszer és már mondják is hogy, "jajj hát mer azt midit a Józsi szomszédja adta és akkor bizti vírusos!" Én ennyit tudok erről, meg hogy a midi adatfolyam elején az azonosítás elvileg ezt nem engedné meg. Elvileg! De állítólag az Intermusicások már láttak ilyen gyanűval elszállt szinti alaplapot!

Előzmény: MidiTom (1992)
MidiTom Creative Commons License 2016.09.12 0 0 1992

Midi Vírus?
Érdekes lenne :)
Ha valakinek az a célja, hogy mások bosszantására készítsen "pusztító" SMF-et, az általában azért mégis lehetséges. Sok hangszernek vannak gyenge pontjai, elvarratlan szálak a kódértelmezésben. Viszont ha valaki ártó szándékkal akar ilyen trollkodást véghezvinni, annak kifejezetten egy hangszert, vagy esetleg egy hangszer családot kell megcéloznia, amire az a bizonyos kód rosszul hat. Ha több hangszert is célba vesz, akkor már nagyon hosszú lesz az SMF eleje, ettől mindjárt gyanússá is válik.  

Előzmény: djuice (1991)
djuice Creative Commons License 2016.09.09 0 0 1991

Na igen, ezt nekem is mondta egy tapasztalt ismerősöm már hogy teljesen kizárt ilyen kavarás, mert az azonosítócímzés miatt bolondbiztos a midi szabvány. Csak aztán a Kui Pista a Roland szervízben meg mondogat olyat a népeknek, hogy az a bizonyos "midi vírus" amit az egyszeri emberek tájszóval csak így emlegetnek, azok valójában ilyen SMF dalok eleji sysexek, amit 1000 hangszeren meg DAW-on átgyúrt fű-fa-virág előtte és bolondítja meg a hangszereket, fagyásokat, de még alaplap kiütést is okozva (pl. kap egy OS felülírást az adattöredék sysexekkel és kész...). Állítólag sok mindent láttak már ott a megfordult hangszerek kapcsán.

 

Nagyon kíváncsi volnék, hogy mit mondanak ezekre MidiTomék! (Mondjuk attól elvonatkoztatva hazabeszélésileg, hogy Roland szervizes mondta...) :D

???

Előzmény: Törölt nick (1990)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 1 1990

Nincs mit, az eredeti elképzelésed sem volt rossz, csak vsz. az M3 nem tudja kezelni az USB-MIDI és a sima MIDI közötti összekötést.

Ahogy néztem igen bonyolult szerkezet amúgy, de nem találtam a manualban erre vonatkozó leírást.

Pld. a Novation X-station tudja ezt "konverziót", igaz az alapvetően kontroller és mellette szinti, az M3 meg fordítva.

 

A SYSEX-be lehet nem kavarna be, az bele van kódolva, hogy milyen gyártó eszközének szól, és ha nem neki akkor nem veszi magára.

Mondjuk Nálad mindkettő KORG, szóval a fene tudja, de szerintem az eszköztípust is kódolják valahogy.

 

Igen, ennek a közbeiktatott PC-s megoldásnak ez is az ára (a nagyobb, hogy bekapcsolva kell legyen)

Előzmény: djuice (1989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!