Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17537

Mondjuk a horvát Lastovo szigeten nem fogja túlexponálni az ég derengését, hanem szépen kezdenek előjönni a halványabb csillagok, a Tejút részletei. Ha viszont ezek fényessége kb. akkora, mint a fényszennyezésé, akkor amikorra normális expozícióba kerülnének, akkorra a fényszennyezés is erősen felerősödik.

Előzmény: képfaragó (17533)
Ladila Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17536

Köszönöm a képeket, meg a magyarázatot, kezd egy kicsit körvonalazódni. A helyzet az, hogy Pesten lakom és a célom az, hogy az erkélyemről készítsek képet, hogy milyen az éjszaka. Így tehát a helyszín adott, nyilván az erős a fényszennyezés is. Most már csak azt szeretném elérni, hogy valami érzés átjöjjön legalább a képen, ahogy látszódik az erkély körvonala, a ház oldala is, hogy milyen nálunk az augusztusi éj hangulata. Nem művészi képet akarok, csak kedvcsinálót ismerősöknek. Persze adott lenne a csalás lehetősége, hogy összevágjam két képből, de nem akarok csalni, csak amit a photoshop enged.

faki Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17535

Ha sok a fény, akkor csökkentheted az érzékenységet (3200>1600) és/vagy az időt (30>20) és/vagy a rekesznyílást (F2.8>F4). Itt van egy kalkulátor, de ez is inkább csak kiindulási alapnak jó:

Milky Way Exposure Calculator – Lonely Speck

 

Fényszennyezés még a városoktól távolabb is katasztrófa, az Égkép.com segíthet kicsit helyet keresni, de van több hasonló külföldi oldal (pl. Blue Marble Navigator). Az alábbi feldolgozatlan JPG képek tegnap este azonos beállításokkal (APS-C érzékelő, 18mm (ekv. 27mm), F2.8, ISO6400, 20mp.) egy ~2500 fős falu mellől készültek, ahol 6.34m szerepel a HMG értékének. Ahogy ki tudom venni, ez már elég jónak számít. Az első felfelé készült, volt pár nagyon vékony felhő, ill. kondenzcsík, az ezekről visszaverődő fény okozza a sárgás elszíneződést. A második baloldalán egy kb. 5 km-re lévő 6-700 fős falucska, középen és jobbra 15-20 km-re lévő kisvárosok fényei. Az utolsón Budapest, Ferihegy világít közel 25km-ről. Szerintem felhők nélkül még a második verzióval is érdemes lett volna foglalkozni (persze kompozíció, előtér, ilyesmik is...), RAW-ból elég szép eredményeket kihoznak a hozzáértők.

 

Előzmény: Ladila (17534)
Ladila Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17534

Az volt beállítva, minden értéket én adtam meg kézzel. F: 2.8, ISO: 3200,  idő: 30 másodperc.

Előzmény: képfaragó (17533)
képfaragó Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17533

,,Nem gondoltam volna, hogy a fényszennyezés okozza a fehéredést."

Nem is az okozta, tessék manuális üzemmódban exponálni.

Előzmény: Ladila (17529)
Ladila Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17532

Köszönöm a képeket. Ez a raw eszembe sem jutott. Mivel sok helyet foglal, ezért kikapcsoltam, de ma este megpróbálom újra különböző időkkel. a 6400 lehet, hogy túl sok a panának, mert 3200 fölött borzasztóan zajosodik. DMC1000-em van, mégis ez a helyzet. Mit javasolsz indulásnak? 2.8 a max blende és nyilván 30 mp fölé nem lehet menni az elmosódás miatt. Mi az, amivel még raw-val lesz esélyem?

Előzmény: scarabaeus (17531)
scarabaeus Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17531

(Ahogy nézem, nálam ez a túlexponálás f/3,5 esetén, 60 mp-es záridővel, ISO 6400 esetén lett ilyen, egy halszemmel, Pana GX1-en)

Előzmény: scarabaeus (17530)
scarabaeus Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17530

Kisvárosban élek, simán látom a Tejutat éjszakánként, nemcsak derengve, hanem a formáját is, ettől függetlenül amikor úgy 5 éve a Tejúttal együtt akartam volna képet csinálni az égről, simán túlexponálódott nekem is. :-) Akkoriban még jpeg képeket mókoltam, úgyhogy nem is hoztam ki belőle sokat (a 2. a módosított jpeg), de a raw-ból többet ki lehetett volna hozni.

 

 

Előzmény: Ladila (17529)
Ladila Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17529

Egy cikkből vettem a beállítási adatokat: „Jöjjenek a beállítások. ISO: mindenképp magasabb ISO-t kell használni, nagyjából 1600-3200 körül. Ha a gép jól bírja, akkor mehet a 6400-8000 körül is. Rekeszt a legtágabbra, ez általában f/2.8, vagy f/3.5. Magasabb ISO esetén akár f/4-re is le lehet rekeszelni a picivel jobb élességért. Talán a legkritikusabb pont a záridő beállítása. Általában 20-25 másodperc elég szokott lenni, azonban a gyújtótávolságtól függően lehet hosszabbat is használni.” Nem gondoltam volna, hogy a fényszennyezés okozza a fehéredést. Végül is szabad szemmel ez nemigen érzékelhető. Városban esély sincs arra, hogy közel fekete égboltot kapjak? Mondjuk utólagos korrekcióval.

Előzmény: scarabaeus (17528)
scarabaeus Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17528

Valószínűleg volt fényszennyezés rendesen. A fényszennyezett eget túlexponálta, azért lett világos a kép. Kisebb záridővel, kisebb ISO-val, szűkebb rekesszel kellett volna még próbálkozni, viszont a fényszennyezés akkor is megmutatkozna, a RAW fájl előhívásánál a görbékkel lehet valamennyit javítani a problémán.

 

(Amúgy 30 mp eléggé hosszú idő követés / óramű nélkül, hogy túlzott csíkot húzzanak a csillagok. A régi 500-as (vagy 600-as) szabály szerint számolva ekv. 16 (20) mm körüli nagylátószög kellene hozzá.)

Előzmény: Ladila (17527)
Ladila Creative Commons License 2017.08.18 0 0 17527

Tegnap próbáltam éjszakai égboltot fotózni. F 2,8 ISO 3600 30 másodperc. Panasonic gép. Amikor elkészült a kép, a gép még fél percig kiírta, hogy a hosszú expozíció zajosságának csökkentése és utána kaptam egy fehér égboltot. Nem tudom, hogy lehet elérni, hogy fekete legyen az égbolt és látszódjanak a csillagok.

GumiApo Creative Commons License 2017.07.14 0 0 17526
GumiApo Creative Commons License 2017.07.13 0 0 17525
GumiApo Creative Commons License 2017.07.12 0 0 17524
GumiApo Creative Commons License 2017.07.11 0 0 17523
Zajacz Creative Commons License 2016.08.09 0 0 17522

Sziasztok, a lenti sorok még mindig aktuálisak!

 

Óvodai fotózáshoz keresem leendő munkatársamat egy kezdő fotós vagy fotós tanuló személyében.

Feladatok: a helyszínen velem kell sokat műtermet pakolni, és néha fotózni. (Kevésbé rugalmas munkaidő, főleg 8-12-ig) Budapesti helyszínek (főleg Óbuda).

Nagyon ügyesen kell tudni kommunikálni. Részletek személyesen. Elérhető vagyok ezen a számon: 0620-4582-769, vagy mail: zoltancsabafoto@gmail.com.

Jómagam hivatásos (nem alkalmi) fotográfus vagyok, ebből élek 8 éve. Tanulni van mit (nekem is természetesen, minden nap). Honlapom: www.zoltancsaba.hu- hátha kedvet kap vki.

Jelentkezzetek, és ajánljátok tovább bátran, Köszönöm. Z.

LyPapa Creative Commons License 2016.04.02 0 0 17521

Bocs, de nem jó a kérdés : a vízszint egy referencia sík (vonal), amelyet automatikusan csak akkor lehetne meghatározni, ha a kép tartalmaz ilyen vonalat. Ha igen, akkor a Te feladatod lenne kijelölni, hogy a kép melyik két pontja az, amin a referencia vonal áthalad. Ettől a ponttól már nyilván a forgatás is automatizálható. 

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: m61019andras (17520)
m61019andras Creative Commons License 2016.04.01 0 0 17520

Sziasztok. :-)

Lehet, hogy nem jó helyen kérdezem, de tudtok valami olyan egyszerű programot, amivel automatikusan be tudom állítani a képemen a vízszintet? :-)

Tehát olyat, amit nem én forgatok el, hanem automatikusan beállítja. :-)

Előre is köszönöm szépen a segítséget. :-) :-)

jwkllr Creative Commons License 2016.03.29 0 0 17519

Szóval felhajtót keresel.

Előzmény: Zajacz (17516)
andfer Creative Commons License 2016.03.16 0 0 17518

Panasonic DMW-CZA30 bőrtokot keresek megvételre.

Előzmény: andfer (16243)
andfer Creative Commons License 2016.03.12 0 0 17517

 

Mi a vélemény a GIMP képszerkesztő programról?

Magyar nyelvű, illetve a súgója is magyar? Windows 8.1 és Windows 10 alatt fut-e?

Mennyire felhasználóbarát?

Kinek mi a tapasztalata?

Zajacz Creative Commons License 2015.02.24 0 0 17516

Sziasztok, kedves Topiktársak!

 

Nem igazán tudom, jó helyen járok-e, de hátha valaki felfigyel...

Óvodai fotózáshoz keresem leendő munkatársamat egy kezdő fotós vagy fotós tanuló személyében.

Feladatok: a helyszínen velem kell sokat műtermet pakolni, és néha fotózni. (Kevésbé rugalmas munkaidő, főleg 8-12-ig) Budapesti helyszínek (főleg Óbuda).

Nagyon ügyesen kell tudni kommunikálni. Részletek személyesen. Elérhető vagyok ezen a számon: 0620-4582-769, vagy mail: zoltancsabafoto@gmail.com.

Jómagam hivatásos (nem alkalmi) fotográfus vagyok, ebből élek 8 éve. Tanulni van mit (nekem is természetesen, minden nap). Honlapom: www.zoltancsaba.hu- hátha kedvet kap vki.

Jelentkezzetek, és ajánljátok tovább bátran, Köszönöm. Z.

vigabi Creative Commons License 2015.01.05 0 0 17515

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Canon 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM 

obival kapcsolatban? Ha igen, akkor ne kíméljetek lécci. Megéri az árát?

-Minarik- Creative Commons License 2014.11.28 0 0 17514

Eleg gyenge a kep a mit feltoltottel. Semmi tampont nincs rajta. De a megoldas ott van a kezedben. Be kell scannelni, vagy levilagitani a kepeket es valami csak lesz rajtuk amibol el lehet donteni, hogy mikor fotoztak oket. Kis szerencsevel a film szelen is lehet informacio. Gyarto, valamilyen kod stb, amit vissza lehet keresni.

Előzmény: Törölt nick (17513)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 17513

Kép lemaradt

Előzmény: Törölt nick (17512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 17512

Üdvözletem a fórumtársaknak.

 

 

Úgy gondolom egy elég érdekes témában szeretném a segitségeteket kérni.

 

Itt vannak ezek a negativok, szeretném megtudni, hogy kb milyen korúak. Arra vagyok kiváncsi, hogy mikoriak lehetnek ('40, '50-es évek ...stb).

Tudom, hogy szinte lehetetlen a dolog, de remélem tudtok segiteni.

 

Remélem tudtok segiteni, előre is köszönöm!

A450 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 17511

Köszönöm!

Előzmény: ötfelezős (17510)
ötfelezős Creative Commons License 2014.09.14 0 0 17510

9x13-nál erős az esély, hogy (még) nem látszik pont emiatt minőségbeli különbség.

 

De 9x13-nál is úgy van, mint az eltérő vágásoknál, hogy több ok vezethet ugyanarra a következményre. Nagyobb homogénebb felületek kisebb fileméretet adnak, mint részletdús izék, miközben a minőségükre fogjuk rá, hogy egyforma.

Előzmény: A450 (17509)
A450 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 17509

Sziasztok!

 

Volna egy (valószínűleg nagyon bugyuta) kérdésem: szeretnék előhívatni (kinyomtattatni vagy mi) digitális géppel készített képeket, amiket én készítettem, aztán szerkesztettem. Amikor összeválogattam, hogy miket szeretnék papíron is látni, észrevettem, hogy (talán az eltérő vágások miatt?) nagy a méretbeli különbség az egyes (jpeg) képek között: 500 kb és 3 mb közötti a szórás. A kérdésem az, hogy ez a különbség meglátszik majd a papír képeken, vagy olyan lesz, mint a monitoron? 9x13-as képeket szeretnék. Köszönöm.   

-Minarik- Creative Commons License 2014.08.27 0 0 17507

A megszunes legnagyobb oka, hogy az elohivasi halozat epul le a csokkent kereslet miatt. Ugye ez C41-es film. Hazilag maceras hivni.

Előzmény: ötfelezős (17506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!