Keresés

Részletes keresés

személyzeti tanácsadó Creative Commons License 2001.07.04 0 0 346
Engedély van, honlap nincs. :) Nem túl régen alakult cég a mienk, így aztán erre még nem volt idő/pénz. De ami késik... :)
Előzmény: KissMe (345)
KissMe Creative Commons License 2001.07.04 0 0 345
És neked már van engedélyed? Megtaláltalak különben a telefonkönyvben (az e-mail címed alapján), csak a neten nem. Azt írják, még nem készítetted el a honlapodat.

Üdv

Előzmény: személyzeti tanácsadó (344)
személyzeti tanácsadó Creative Commons License 2001.07.04 0 0 344
Kissme!

Valóban kell engedély, úgy tudom, hogy a területileg illetékes munkaügyi központ veszi nyilvántartásba az ilyen tevékenységet végző cégeket, túl a cégalapítási procedúrán, valamint a tevékenységet végzők képesítési előírásain. Úgy emléxem, hogy aki külföldi munkavállalást is közvetít, annak pedig kauciót is le kell tennie.

zizi!

Nagy ötlet! Ha valaki fejvadászatra alapít céget, fogom javasolni a "Dajak Kft." elnevezést! :))

Előzmény: KissMe (340)
KissMe Creative Commons License 2001.07.03 0 0 343
Pozitív tapasztalat: tegnap úgy 15.30 tájékára sikerült befejeznem - az egyébként igen hosszadalmas - regisztrációmat a www.karrier.hu oldalán. Azért bonyolódtam bele a feladatba, mert találtam egy jó állást, és on-line akartam rá jelentkezni. Miután ezt is megtettem, kb. 25 perc múlva már csörgött is a mobilom, és hívott a karrieres hölgy, hogy interjút beszéljen meg velem.
Nagyon gyors az ügyintézésük, komplex, jól kezelhető az új szolgáltatáscsomag az álláskeresőknek. Ajánlom figyelmetekbe!

Az már más kérdés, hogy a munka Vácott lenne, és nem biztos, hogy én emiatt el akarom vállalni, és interjúra sem megyek rögtön.

Üdv

KissMe Creative Commons License 2001.07.02 0 0 342
Tutti jó! Én is olvastam egy könyvet Fejvadászok címmel. Az íróra nem emlékszem, de nem egészen munkaerő-közvetítésről szólt. :-)

Üdv

Előzmény: zizi (341)
zizi Creative Commons License 2001.07.02 0 0 341
és mi történik, ha az igazi fejvadász talál egy
igazibbat ? :-)))
Előzmény: személyzeti tanácsadó (338)
KissMe Creative Commons License 2001.07.02 0 0 340
Wowww! Valóban egy igazi SZEMÉLYZETI TANÁCSADÓ?
Üdv néked!
Igen, most már látom, mi a különbség a fejvadász és a személyzeti tanácsadó között. Mi a feltétele annak, hogy valaki ilyen tevékenységgel foglalkozhasson? Több honlapon láttam valamiféle engedélyszámot.

Üdv

Előzmény: személyzeti tanácsadó (338)
nyman Creative Commons License 2001.07.02 0 0 339
tetszik a nick :)
Előzmény: személyzeti tanácsadó (338)
személyzeti tanácsadó Creative Commons License 2001.07.02 0 0 338
Sziasztok!

A legtöbb cég mindenféle módon próbál jó munkaerőhöz jutni: hirdetéssel, személyzeti tanácsadóval, fejvadásszal, attól függ milyen pozícióba és milyen kvalitásokkal keres embert.
A személyzeti tanácsadók egy része sikerdíjas, azaz csak akkor kell neki fizetni, ha már valóban munkába állt a dolgozó, illetve valamennyi garanciát vállal rá: ha nem vállik be az adott munkaerő, akkor x időn belül - térítésmentesen - keres másikat. Így aztán a cégeknek nem sokkal kerül többe, mintha csak hirdetne. Nem beszélve a rengeteg meló alóli mentességről... :)

Nymannak igaza van: az általánosan használt fejvadász kifejezés sokfélét takar: az igazi fejvadász csak felső vezetőket keres, gyakorlatilag csak úgynevezett direkt kereséssel, azaz személyes kapcsolatok alapján. A személyzeti/vezetői tanácsadó cégek zöme középvezetőket keres és vannak a munkaerőközvetítők, akiknek a fő profilja a beosztott munkaerő keresése.

Előzmény: KissMe (337)
KissMe Creative Commons License 2001.06.29 0 0 337
Szia Mikó,
ez még eszembe se jutott! De milyen igazad van! Lehet, hogy más úton is bekerülhetnek jelöltek, de akkor vajon miért bízzák a fejvadászra is? Azért még fizetni is kell.

Kedves nyman,
a Two Forlong egészen pontos neve személyzeti tanácsadó iroda. Nem tudom, hogy egyáltalán van-e olyan cég, aki kimondottan fejvadászként hirdeti magát, ők regionális állásközvetítéssel foglalkoznak, és ahogy a honlapjukból kiderül, nagyrészt (közép)vezetőket keresnek (www.forlongjob.hu). Náluk jártam, és a hölgy azt mondta, hogy az életrajzom alapján valóban alkalmasnak tűnök, de úgy vettem észre, hogy tetszett neki a megjelenésem, az, hogy a 480 állításból álló C.P.I. tesztet 40 perc alatt kitöltöttem, stb. Várom az eredményt, nem akarom elbízni magam.

Üdv

KissMe Creative Commons License 2001.06.29 0 0 336
Szia,
keress rá a neten arra a két szóra, hogy "pályakezdő állás". És javaslom Dr. Telkes József Vezetői Tanácsadó Irodáját (www.telkes.hu), ahol nagyon sok gyakornoki állást hirdetnek. A gyakornokság különben is arra való, hogy a friss diplomások munkatapasztalatot szerezzenek. A Telkesen jók szoktak lenni.

Sok sikert! Üdv

Előzmény: IST (331)
nyman Creative Commons License 2001.06.29 0 0 335
Nehany tanacsado ced illetve szemelyzeti osztaly. De a neten bovebb listat lehet talalni.

HH&M Consulting, Személyzeti Tanácsadó Iroda, 1576 BUDAPEST, Pf. 51, Tel/fax 220-8714, 220-5488
Humánlabor, Munkaerő szolgáltató iroda, 1052 BUDAPEST, Károly körút 24.
InvestMan Consulting, 1132 BUDAPEST,Váci út 16.
ASIO Humán Szaktanácsadó Iroda,5000 SZOLNOK,Mártirok útja 2.
PMC Budapest Kft., 1052 BUDAPEST, Aranykéz u. 2.
IMMC Kft., 1054 BUDAPEST, Alkotmány u. 10.
Chinoin Rt., Humán eroforrás, 1045 BUDAPEST, Tó u. 1-5.
PSP International, 1051 BUDAPEST,József nádor tér 8. I. 2.
Multijob Kft., 1063 BUDAPEST, Szinyei Merse u. 21.
Akzo Nobel Coatings Rt., Humánpolitikai igazgatóság, 3581 TISZAÚJVÁROS, Pf. 135.
CFE Hungary Építoipari Kft., 1051 BUDAPEST, Hercegprímás u. 21.
Controll Minoségfejlesztési Tanácsadó Rt., 1124 BUDAPEST, Fürj u. 18.
McDonald's Kft., 1476 BUDAPEST Pf. 53
Recruitment International, 1369 BUDAPEST, Pf. 314
Smaroglay & Tóth, Személyzeti Tanácsadó Iroda, 1126 BUDAPEST, Tartsay Vilmos u. 6.
Antal Hungary, EMKE Building, 1072 BUDAPEST, Rákóczi út 42.
ahc szemályzeti tanácsadó, 1027 BUDAPEST, Margit krt. 24., 316-2800, fax: 316-2806
Szabó International Consultants, 1051 BUDAPEST, Vörösmarty tér 1.
PHILIPS Végszerelo Központ Magyarország Kft., 8002 SZÉKESFEHÉRVÁR, Holland fasor 6.
Kienbaum Executive Consultants Kft., 1052 BUDAPEST, Váci u. 7.
Coca-Cola Beverages Magyarország Kft., Személyügyi osztály, 2330 DUNAHARASZTI, Némedi út 104
Dr. Telkes József Vezetoi Tanácsadó Irodája,1011 Budapest, Szilágyi Dezso tér 4.
Wallis Ingatlan Rt., 1386 BUDAPEST, Pf. 906/65,
Workplus Kft., 1446 BUDAPEST, Pf.: 414
Adecco, 1068 BUDAPEST, Benczúr u. 47
WinningWay Személyzeti Tanácsadó Iroda, 1145 BUDAPEST, Róna u. 226
Club Select, 8900 ZALAEGERSZEG, Mártírok útja 42-44

Előzmény: nyman (334)
nyman Creative Commons License 2001.06.29 0 0 334
Talalkoztal vele korabban is? Mondjuk egy ismerkedo megbeszelesre? Ha nem, lehet, hogy az eletrajzod alapjan mar elkepzelheto, hogy alkalmasnak latszottal, csak mindig van egy beszelgetes, amivel tobbnyire el lehet kerulni a kesobbi kellemetlensegeket. Egy papirbol nem derul ki, milyen a kommunikacios kepesseged, hogyan jelensz meg, valoban aktiv a nyelvtudasod stb.

Egyebkent biztos, hogy fejvadasz volt? Itt a topikban es mashol is sokan hasznaljak a szemelyzetis cegekre ezt a kifejezest. A fejvadasz altalaban kozepvezetok feletti csoportba keres embereket. Ritkan hirdetnek. Tobbnyire direkt megkeresessel dolgolnak.

A 329-re csak annyit, hogy ezeket a dolgokat, termeszetesnek kell venni. De az is elofordul, hogy csak szandekosan "folelonek". Ezert tanacsoljak, hogy palyazd meg azt is amihez latszolag kevesnek tunsz.

IST: Nektek nem volt pl. nyari gyakorlatotok? Palyakezdokent tanacsos vmi tranee poziciot kinezni a teruleten. Mostanaban mar Mo-n ez is divatos. Vagy az nem volt megolthato, hogy az egyetemm mellet elmenjel dolgozni? Ez sok esetben egy win-win szituacio. Te penzt keresel, gyakorlatot szerzel, a ceg pedig olcsobban megussza a dolgot. Kesobb meg akar a cegnel is folytathatot. Egy most vegzett kollegam is a jovo honap kozepen kezd teljes idoben, de felallasban, mar masfel eve itt dolgozik. A ceg mar korabban is kulfoldi tovabbkezesekre kuldte, ugyhogy szamitott ra, hogy marad.

Vagy a masik eset a tavaszi allasborzek idoszaka. Rengeteg ceg pont azert kepviselteti magat, mert palyakezdoket keres.

Ha most vegeztel, akkor kezd el szetkuldozgetni az eletrajzaidat a tanacsado cegekhez. Sot anno en egyszeruen fogtam a sarga lapokat es megceloztam par ceget es kuldtem nekik is. Ezt fel evvel a suli vege elott. Majd felhivtam oket. Az eredmenye az volt, hogy mire allamvizsgaztam harom hely kozul valogathattam. Mindezt egy videki varosban. Budapesten szerintem tobb lett volna. Ugyanezt megcsinaltam a katonasag kozben is. Ket fix helyem lett volna. Az, hogy atmenetileg (9 honapig) vegul is a munkanelkuliseget valasztottam, annak mas hosszutavu elonye lett, a rovidtavu anyagi hatrany mellet.

Előzmény: KissMe (330)
cigar_smoker Creative Commons License 2001.06.29 0 0 333
Próbálj meg olyan munkahelyet keresni (lehetőleg abban az iparágban, amely érdekel), ahol van valamiféle pályakezdő program. Ilyenek elvégzése után akár ott is maradhatsz dolgozni, és máris gyűlik a munkatapasztalat.
Utána pedig könnyebben találsz állást olyan helyen, ahol elvárják a korábbi tapasztalatokat.
Előzmény: IST (331)
Mikó Creative Commons License 2001.06.29 0 0 332
Szia KissMe!

Évekkel ezelőtt munkát keresvén fejvadász cég kivitt a potenciális munkaadóhoz. Kiderült, hogy a fejvadász cég nem kizárólagosan kereste az állást, más jelentkezők is voltak, akik másképp kerültek a képbe.

Szóval lehet, hogy a fejvadásznál Te vagy a legmegfelelőbb, de azért mások is lehetnek még a porondon.

Hogy ne vegyem el a kedved, végülis én kaptam meg az állást.

Mikó

Előzmény: KissMe (330)
IST Creative Commons License 2001.06.29 0 0 331
Én meg pályakezdőként próbálok állást találni magamnak. A baj csak az, hogy mindenhol minimum 3 év szakmai tapasztalatot kérnek. Az nincs. Nincs? Akkor sajnos nem tudunk semmit felajánlani. Jó rendben, de pályakezdő friss diplomásként honnan lenne???
KissMe Creative Commons License 2001.06.29 0 0 330
Szerintetek mennyire bíztató az, ha egy fejvadász hölgy vigyorogva lelkendezik az ügyességeden, rugalmasságodon, és még mielőtt bármilyen eredménye lenne a kitöltött tesztenek közli, hogy a meghallgatás második fordulója mikor lesz, valamint kéri, hogy ebben az időben tedd szabaddá magadat? Reménykedhetek abban, hogy én kellek a megbízónak akár látatlanban is, vagy csak ilyen kevés a jelentkező?

Üdv

KissMe Creative Commons License 2001.06.25 0 0 329
Szia,
nem az volt a poén, hogy nem feleltem meg a követelményeknek, mert a meghirdetett külker menedzser állásra tökéletes lettem volna. Csak a munka nem ez lett volna, hanem mászkálni az import áruval a magyar hiperekbe, akciózni, értékesíteni. De akkor miért külkereskedelmi állást hirdettek? Szerintem sokan mások is a külker miatt jelentkeztek. Főleg a menedzserre, ami már be is volt töltve, mire engem interjúra behívtak.
Tudom, nem feltételenül a jeligés hirdetések ilyenek, de akkor is...
Azóta találtam másikat, válaszoltam más hirdetésre, de ezt az esetet súlyos becsapásnak érzem.

Üdv

Előzmény: nyman (328)
nyman Creative Commons License 2001.06.25 0 0 328
Kedves KissMe
Szerintem ez nem a jeliges hirdetes sajatossaga.

Szamtalan allast hirdetnek ugy, hogy szuperembereket keresnek. Ezert tanacsoljak altalaban, hogyha csak ket harom fontos kovetelmenynek felel meg az emberke tizbol, akkor mar erdemes elkuldeni az eletrajzot. Mivel olyan nincs aki mindennek maximalisan megfelel, vagy esetleg nem kapjak meg annyiert amennyit adni akarnak. Plusz mas tenyezo is kozrejatszhat. Akar emberi tenyezok, akar mas nem tul objektivnak tuno dolgok.

Pl. Az az allas amit most betoltok egy sved cegnel van. Gyanitom, hogy nallam tobb, jobb jelentkezo volt. De a plusz talan az volt, hogy cirka ket evet svedorszag egyetlen maganegyetemeten tanultam, aminek eszakon eleg jo hire van.

Szerintem kulker vegzettseggel egy-ket nyelv tudasaval mar eleg jo munkakat lehet megcsipni. Csak nem szabad feladni a probalkozast.
nyman

Előzmény: KissMe (327)
KissMe Creative Commons License 2001.06.25 0 0 327
Kedves nyman, ne haragudj, hogy csak ilyen sokára válaszolok, de nem igazán volt időm netezni mostanában. Főleg írni nem.
Van új esemény, ami megint más fényt vet a jeligés hirdetések feladóira. Múlt héten voltam "interjún" annál a cégnél, aki az általam reklamált jeligést adta fel, amelyről én azt hittem, hogy csak kamu. Maga az álláshely nem volt kamu, de nem egészen abban a formában volt igaz, ahogy hirdették. Átvágtak. És nem csak engem.
A hirdetésben külker. menedzsert, és külker. asszisztenst kerestek egyszerre. Mikor leültem a pasival szembe, először közölte, hogy már csak az asszisztensről lehet szó. Ekkor én nem értettem, hogy miért hívtak be, mert eleve a menedzserre adtam be a jelentkezésem. Aztán sorban derültek ki a turpisságok (pl. nem is külker munkát kellett volna végezni, holott direkt emiatt válaszoltam, és nem is tudtak volna 50.000 Ft nettónál többet fizetni), miután kissé sértődötten eljöttem. Na persze nem kommunikáltam a beszélgetőtársam felé, hogy ki vagyok akadva, megpróbáltam ambiciózusnak és törekvőnek tűnni, de nem vált be.

Bárcsak már ott tartanék, hogy középvezető, vagy felsővezető állásokat pályázok meg, amiket a sértődés elkerülése végett hirdetnek jeligésen! Ez lenne az ideális eset. Nem a fenti, hogy átvágják az embert.

Üdv

Előzmény: nyman (322)
phony Creative Commons License 2001.06.21 0 0 326
Hasonló kérdésem nekem is volna. Holnap megyek interjúra második körben egy adatbázisos, SQL-es, később kicsi Clipper-programozásos melóra, de sok tapasztalatom nincs. Szerintetek mennyit lehet erre kérni?
Előzmény: rogyion (317)
nyman Creative Commons License 2001.06.20 0 0 325
Erdekes eset volt ma is. Hetfon felhivott egy tanacsado ceg kepviseloje. Mondtam, hogy most nem aktualis, mert meg vagyok elegedve a helyzetemmelo. De rabeszelt egy interjura. Egyebkent pont tavaly juniusban kuldtem L az anyagomat nekik es mozt hivtak eloszor (szoval ezert nem kell aggodni, hogy honapokig semmi visszajelzes). Az interjun kiderult a frissebb oneletrajzombol, hogy a mostani munkahelyemmel is kapcsolatba allnak es nem tartja etikusnak, hogy elcsabitson. Ugyhogy ennyi volt. :)

Egyebkent mar tobb helyen visszakoszont az, hogy tavaly teleszortam a tanacsado cegeket az eletrajzommal. Az egyik ceges vacsin a szemelyzetis csaj mondta, hogy mar tobbszor megjelent naluk az eletrajzom. A ket hete pedig az egyik ceg, akivel kapcsolatban allunk ismert fel engem. Ra is kerdeztek, hogy nem akarok-e valtani. Ezt meg en nem tartottam volna etikusnak.

NoDesign_Kari Creative Commons License 2001.06.19 0 0 324
én nettó 180ezreket szoktam kérni... volt, ahol 250-et mondtam, azt mondták, az egy grafikusnak jó, de éppen akkor HTML-szerkesztőt akartak, annak pedig sokallták. egyébként cégtől függ, és én is bajban szoktam lenni, amikor a fiz. igényemet kérdezik.

szerintem, ha tetszel nekik, mindenképpen téged akarnak, akkor megadják a több pénzt is.

te mennyire gondoltál? (eszmecsere :)

Előzmény: torokm5 (323)
torokm5 Creative Commons License 2001.06.18 0 0 323
Sziasztok!

Engem az érdekelne hogy mostanság mennyit tud elkérni egy jónak minősülő webdesigner teljes munkaidőben? Tudom, hogy attól függ.... de mégis mi között mozog egy ilyen fizi?

nyman Creative Commons License 2001.06.17 0 0 322
Kedves KissMe,
Szerintem ez egy normalis gyakorlat. Sok munkaado tudni szeretne idonkent, hogy milyen "emberanyagbol" valogathat. Nem ritka, hogy ha feltunik egy-ket jokepessegu emberke akkor meg allast is ajanlanak neki. Vagy kesobb hasznaljak mint adatbazist es esetleg fel evvel kesobb felhivnak egy-ket embert.

Ezeket a dolgokat en is megcsinalom. Eljarok "csak ugy" interjukra, hogy tisztaba legyek nehany dologgal lehetosseggel, legyen osszehasonlitasi alapom stb. Valahol ez is tisztessegtelen, hogy ha ram esik a valasztas vmilyen indokkal nemet mondok. Igaz az utolso fordulo elott - ha van ilyen - vissza szoktam lepni.

Egyebkent nem ertem, hogy miert kellene elutasito valasznak jonnie. Nagyon sokan a kornyezetemben ezert panaszkodnak, hogy a beadott palyazatukra egy mukk sem jon. Nalam spec. ez az alapallapot. Idonkent kuldozgetem szeltibe hosszaba az anyagaimat es ugy vagyok vele, ha vhova kellek, akkor ugyis visszahivnak. Ha nem, akkor meg tokmindegy.

Azert egy elbocsatas nem eppen egyszeru egy szint felett. Kepzelj el egy kozepvezetot. Rengeted strategiai informacio birtokaban van a cegrol. Ha megsertodik, kart is okozhat meg a cegnek. Az elmult idoszakban ket kolegamat kuldtek el. Viharos gyorsasaggal. Az egyiket pentek delutan. Ezzel egyidoben mar el is mentek az e-mailek faxot az uzleti kapcsolatban allo cegek fele, hogy x.y. mar nem dolgozik ott. A kollegak nagyresze csak hetfon tudta meg. A masik kollegamat is gyorsan eltavolitottak, de o mar erezte, hogy mi fog tortenni. Ugye vannak ilyen elojelek. Pl. egy uj elokeszitendo projektbe mar nem vontak bele.

A jeliges hirdetes feladojat szvsz nem fogjak megmondani.

Mirminc: ez mas cegnel is elofordul. Teljesen torvenyes. Persze nem etikus. Vagy a Tesco illetve a tobbi hasonszoru kereselkedelmi lanc a Bp-i uzleteiben mas lovet fizet, mint nyugat vagy kelet Mo-n. Ugye az ugyanazert a munkaert ugyanaz a ber nem ervenyesul. De a piaci torvenyek igen. Ugye mindig az a kerdes, hogy az adott munkara az adott helyen mennyiert kap a ceg munkaerot. Sajnos ehhez sok sok evvel a "rendszervaltas" utan meg mindig nem szoktak hozza az emberek.

Előzmény: KissMe (314)
nyman Creative Commons License 2001.06.17 0 0 321
Egy haverom hasonlo munkaban, nem banknal, de szinten jol meno teruleteten Bp-en netto 140 korul keres erettsegivel. Persze itt vannak mas egyeb juttatasok is pl. mivel tobb helyre is ki kell jarni gepkocsi koltsegterites, hebe hoba tovabbkepzesek teritese stb. De tanacsolnam, hogy nezz bele a Mennyi a havi fizetésed,ha nem titok?
Előzmény: rogyion (320)
rogyion Creative Commons License 2001.06.16 0 0 320
Kösz a tippet.:-) Én 100 és 150 között ingadozom amúgy. Ezexerint ez nem teljesen elrugaszkodott? Egyéb vélemény?
Előzmény: collateral_damage (319)
collateral_damage Creative Commons License 2001.06.16 0 0 319
Ha tipp, akkor legyen 155 nettó :)
Előzmény: rogyion (318)
rogyion Creative Commons License 2001.06.16 0 0 318
Felhozom, mert sürgős lenne a dolog. Minden tippet szívesen fogadok.:-)
Előzmény: rogyion (317)
rogyion Creative Commons License 2001.06.16 0 0 317
Jó nevű, főleg ügyviteli és banki szoftvereket gyártó cégnél "szoftverdiszponensként", azaz szoftvertelepítőként, support munkatársként szerintetek mennyit kérhet az ember?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!