Keresés

Részletes keresés

math2 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 309
altlaaban nem, altalaban csak reszben felel meg a logikanak.
Előzmény: math2 (308)
math2 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 308
nem.
Előzmény: Fedora (307)
Fedora Creative Commons License 2003.10.27 0 0 307
A szeretet logikus?
Előzmény: Polgárelvtárs (305)
math2 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 306
Fedora:

1) nem tudjuk sokkal biztosabban, hogy voltak tanitvanyai Jezusnak, mint azt,h ogy Jezus elt-e.

2) en mindenesetre valoszinunek tartom, hogy elt, sot, akar profetalhatott is, es akar mondhatott is hasonlokat. csak hat nem volt isten na.

3) a tanitvanyok nem nagyon valtoztak meg. Jezus utan meg sok szaz evig alig terjedt a vallas. azt is inkabb Pal csinalta, mint az apostolok

4) Lukacs nem volt szemtanu, es ha jol emlekszem Mark sem. a tobbirol nemtudom, hogy kik voltak. nem tudom, hogy tudjak-e egyaltalan.

az evangeluimokat kb 30 evvel kesobb kezdtek el leirni. ez olyasmi, mintha 56-rol 86-ban kezdenek el irni. tudjuk, hog ymennyi ferdites van abban is.

Előzmény: Fedora (303)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.10.27 0 0 305
A buddhizmus és az iszlám is elterjedt mindenütt a világon.

Az IGAZ viszont logikai álítás. Csak az lehet igaz, ami logikus.

Előzmény: Fedora (303)
Fedora Creative Commons License 2003.10.27 0 0 304
Hát igen, bocs, olyannyira és megfeledkezni..
Fedora Creative Commons License 2003.10.27 0 0 303
Egy jó pár fontos dolgot kihagysz és ezért jársz tévúton. Jézusnak voltak tanítványai, akik féltek rettegtek, mikor Jézust elfogták és megölték. Aztán érdekes módon egyik napról a másikra megváltoztak, bátran hírdették az evangélium igéit. Olyanyira bátran, hogy mára már az egész világon elterjedt a keresztény hit. És arról sem szabad megfeletkezni, hogy az evangéliumokat, ugyanezen tanítványok írták, akik jól ismerték őt, minden nap vele voltak. Ezért tekinthetők ezek az írások hitelesnek.
Szóval, ha én az apostolok helyébe képzelném, magam, nekem ekkora erőt, csak az igazság adhatna, hogy mindaz, amit hirdetek igaz.
Üdv.
Előzmény: Polgárelvtárs (298)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.27 0 0 302
Tájékoztatom a tisztelt olvtársakat, hogy jelenleg csupán aprócska kecskeszakálla van az illetőnek, és az se kék. :}
Előzmény: Törölt nick (282)
Ember Azürből Creative Commons License 2003.10.26 0 0 300
Ja és mint ismerjük Jézus alapsztorijának kb 80%-a csak egy 600 évvel korábbi perzsa mitosz átírta. Magyarán koppintás és nem eredeti.

Persze ilyenkor nehéz a hívőnek azzal azonosulni, hogy esetleg több évtizeden át hazugságot képvisel és hazugságban élt.

Előzmény: Polgárelvtárs (298)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.10.26 0 0 298
Nézzük például Jézust?

- Létezett-e egy olyan kivégzett köztörvényes bünöző, akkor, abban a földrajzi környezetben, akit Jézusnak hívtak?

= Nincs rá történelmileg hiteles adat, de nagy valószínűséggel igen, volt. Hiszen akkoriban a Jézus név annyira általános volt, mint magapság hazánkban az István. Biztosan volt olyan hőzöngő, aki veszélyeztette, az akkori vallási hatalom érdekeit és ezért kivégezték miatta. A kivégzések sokáig divatban voltak, de a későbbi, újkori korokban már inkább elmegyógyintézetbe záratták az ilyen embereket.

- Léteztek-e ennek a kivégzett személynek csodatételei?

= Az önellentmondásokat és a történelmet viszgálva aligha. Számos csodával, történelmi tény, hogy utólag ruházta fel az RKAT Jézust, amikor csökkent a népszerüségük.
Számos csoda nem is jött be, így ezeket később ejtették a repertoárból. Az agyaggalambok feléledtek és elszálltak mese esete.

folyt köv

Előzmény: Ember Azürből (295)
Ember Azürből Creative Commons License 2003.10.26 0 0 295
HIT=Hazugság

Már számtalan példa és bizonyíték támasztja alá a HIT-ek hazúgság voltát, de most forditsuk meg a kérdést.

Van-e egyáltalán valami csekélyke igazság egyáltalán például a kereszténység legfőbb történeteiben? Mi az a csekélyke igazság, amire ráépítettek egy sokkal nagyobb hazugságot?

Előzmény: Siphersh (283)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.10.26 0 0 293
Úgye megmondtam:-)

Újjab + % -ok IGe népszerüségi indexében. Keményen dolgozik a kiválasztott anderson1. Telitalálat volt a választás. Védi saját hazugságait.

Talán érdemes lenne elolvasnod Iván Gábor adatainál a bemutatkozását:-)

Előzmény: Siphersh (287)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.10.26 0 0 290
Az a lefőbb bizonyíték IGe elméletének a helyeségére, hogy ezt a topikot big4 nyitotta.

big4-et is sikerült anderson1-nek egy darabig a befolyása alá vonni és Ige ellen hangolni, de big4 ennél értelmesebb volt. Gondolkozott.

(IGe big4-et többször zseninek ismerte el, annak ellenére és akkor is, amikor élesen bírálta)

Előzmény: Siphersh (283)
Ember Azürből Creative Commons License 2003.10.26 0 0 289
Kedves Siphersh!

(A témához kapcsolódik, hiszen IGe anderson1 hazúgságait használta ki saját maga számára.)

Ha megengeded én is válaszolnék a kérdésedre. Iván Gábor amikor idejött a fórumra (kb 2000.10.12), nyiltan meghirdette, hogy hülyeségeket fog írni és azt is hogy kisérleteket folytat. Azt is meghirdette, hogy hülyeségek és az ellentmondások felmutatásával végez tanításokat. Tehát aki ezek után azt írta IGe-nek, hogy hülyeségeket ír, az gyakorlatilag elismerte munkásságát.

IGe sokkal rövidebbre tervezte kisérleteit, kb 1-1,5 év, ami nagyon elhúzódott. Az eredmények nagyon lassan mutatkoztak és mindig felvettődtek újjabb viszgálandó témák. 3 év végéhez közeledve ár nagyon szerette volna befejezni valahogyan az egészet, ezért Jézus sztorijához hasonlóan kiválasztott magának egy-két balekot (anderson1, pasa, BZoltán, deveraux,stb , mint Jézus tette Judással. Ha csak úgy elhagyja a topikot, akkor ugyebár az a vád érte volna, hogy megfutamodott.

Tehát a terve az volt, hogy a provokációi által önüldözteti magát. Az önüldözés nagyon sok vallásalkapító megdicsőülésének az eleme. anderson1 labilis és manipulatív idegállapota volt a legalkalmasabb erre és ő be is töltötte szerepét. Véresszájuan üldözte és mindenütt szidta IGe-t. Politika és más erőket gyüjtött egybe, a moderációt is sikerült befolyása alá vonni. Tehát mindenütt elterjeszttte a nevét és kiváncsivá is tette az embereket, hogy ki lehet az, akit ennyire gyülölnek? ( a p-dox honlap napi átlag látogatottsága duplájáéra nőtt)

IGe tudta, hogy miután eltünik az indexről még utánna is keresni fogják még nickekben. Másokat fognak vádolni azzal, hogy Ő Ige. Másokat fognak ártatlanul zaklatni, kimoderáltatni egyes emberek agyzizija miatt. Ez jobban megvalósult mint gondolta:-)Ezzel lelki társakat, szövetségeseket teremtettek neki.

Azzal is tisztában volt IGe, hogy most egy darabig semmit sem kell tennie. Majd mások támadják a honlapját, a vendégkönyvét, a személyét, a P-DOX vallást, az elveit. Ezzel hőst és egy eszmét csinálnak belőle, ami már a maga útját járja. Neki már nem nagyon van tennivalója.

Ez tudatalatt már meg is valósult. Átalakult a fórum és azok a támák vannak TOP-on, amelyeket IGe szelleme idézett és erősített meg.

Előzmény: Siphersh (285)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.24 0 0 287
Értem.
Előzmény: Törölt nick (286)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.24 0 0 285
Neked van valami tömör véleményed arról, hogy mi lehet itt, a valfilin az IvánGábor-jelenség nyitja? Miért foglalkoznak vele ennyien? Miért csinálnak belőle legendát az ellenlábasai?
Előzmény: Törölt nick (284)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.24 0 0 283
anderson1, te nagy Iván Gábor-szekértő vagy, ugye? Már helyesírás alapján is felismered? Komoly... :)
Előzmény: Törölt nick (282)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.10.23 0 0 281
":-) már azt hittem..."

A topik címének megfelelő hazúgságot hittél volna, hiszen nem kék a szakálla:-)

Előzmény: rinpoce (280)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.22 0 0 280
:-) már azt hittem...
Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.22 0 0 279
Nem, ez nem én vagyok.
Előzmény: rinpoce (278)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.21 0 0 278
Érdekes egy szmájlid van! Ez te vagy??
Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.21 0 0 277
Siphersh Creative Commons License 2003.10.21 0 0 276
Miből gondolod, hogy visszavágásnak szánta? Ne őt elemezgesd, inkább gyere, válaszolj a hozzászólásomra.
Előzmény: math2 (274)
math2 Creative Commons License 2003.10.21 0 0 275
egyebkent kovetkezeesen kiegeszitve a viccet:

a a hatodik napon a papot engedtek be, az a nap is esemenytelenul telt el, a hetedik es a nyolcadik is, majd a kiserlet tervezoi megint kenytelenek voltak kinyitni az ajtot, es mit latnak? a pap imadkozik, hogy

"A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma. "

aztan meg megjegyzes:

1) a vicc enm erv

2) viccet szinte barmirol lehet kitalalni

3) sokkal tobb vicc van hivokrol, vagy papokrol (kulon is) mint matematikusokrol

4) en nem vagyok matematikus, es nem is matematikuskent viselekdtem. empiriat emlegettem, szoval ha talan egy fizikushoz hasonlitasz, az jobban illik ide.

de egyebkent "a tobbi igaz".:)

Előzmény: Törölt nick (272)
math2 Creative Commons License 2003.10.21 0 0 274
kepzelem, ahogy kekszakallu innen eloldalogva egesz nap azon torte a fejet, hogy hogy tudna osszekaparni valami frappans visszavagast.:)

hat ennyi sikerult neki. egy szakallas vicc.

Előzmény: math2 (273)
math2 Creative Commons License 2003.10.21 0 0 273
ismerem. es?

ez volt az adu asz?:)

mellekesen kozlom, mernok vagyok.:)

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.21 0 0 272
Data, kedves,íme a klasszikus történet, amelyben egy mérnök, egy fizikus, és egy matematikus intelligenciáját vetették egybe:

Az alanyt bezárták egy üres szobába egy db. konzervvel, nyitó nélkül. A feladat a konzerv tartalmának elfogyasztása.

A mérnök szobájából egy álló napig ütemes puffogás hallatszott. A nap végén fülig mocskosan, de vigyorogva jött elő: "Mivel gyakorlatból tudom, hogy a falhoz vágott konzerv felnyílik, addig vagdostam a falhoz a konzervet, amíg az kinyílt, majd tartalmát felnyaltam a padlóról."

A második nap végén, kissé fáradtan, de diadalmasan a fizikus is elhagyhatta szobáját: "Kutatások bizonyították,hogy a szilárd sík falfelülethez csapódó fémtárgy tartós alakváltozást szenved, így evidens volt a megoldás. A teljes falfelület felhasználásával kiszámítottam az optimális becsapódási pontot, a lendítés pontos mértékét és vektorát. A művelet elvégzése után a konzerv fedele sorjamentesen levált, és tartalomvesztés nélkül a padló előre kijelölt pontján
landolt. Egyidejűleg a lehullott fedélből kanál képződött. Ez után már csak el kellett fogyasztanom a konzerv tartalmát.

A harmadik nap eseménytelenül telt, majd a negyedik is. Az ötödik napon a tesztvezetők, a matematikus testi épségének érdekében megszegték a szabályokat, és belestek a harmadik szobába.Meglepetésükre ott találták a matematikust a földön ülve, amint elégedett arccal a hasát dörgölte, és szája szélét nyalogatva a következőket mondogatta: "Adott egy konzerv, melynek elemei {pacalpörkölt,krumpli,ecetes paprika}. Tegyük fel, hogy a konzervet már megettem...."

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 271
Ja! :}
Előzmény: Siphersh (270)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.20 0 0 270
Mint a kisgyerekek az oviban...! :)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.20 0 0 269
0
ignore on
Előzmény: math2 (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!