Keresés

Részletes keresés

Henker Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7859
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy mekkora medencétek? 3,66X81-es? Mert most szeretnénk létrát venni hozzá, és nem tudjuk, hogy mekkorát vegyünk hozzá. Tiétek mekkora?
Köszi
Előzmény: Bubu81. (7837)
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7858

Nekem ettől "occobb" van.

Benzinlopó- rázogatod, felkapja a folyadékot és a gravitáció végzi a dolgát, mivel ismeri a fizikát!

Előzmény: lac1 (7857)
lac1 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7857
Van olcsóbbért jobb. Olyanom van, hogy fúrógép tengelyére erősíthető szivattyú. Sima slag, ki a kertbe a víz. és 1-2 ezer a szerkezet ára.

Kell kép?
Előzmény: futóék (7846)
lac1 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7856
Nekem az első feltöltés dálutánján már zöldes-sárgás volt a víz. A megoldás az ajánlott sokk klór több mint duplája (olyan piros nem is volt a teszteren, mint amilyen a cseppentés után a víz lett) és egyúttal hatalmas adag pH csökkentő, mert a klór a 7-es értékhez közeli szinten dolgozik a legnagyobb hatékonysággal.
Előzmény: Bubu81. (7844)
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7855

A cseppentős teszter megbizható.

Lejárati idő? Kiértékeléskor fehér lapot tegyél a háttérnek igy valós értéket kapsz.

 

Előzmény: Bubu81. (7851)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7854
:D

Ami késik, nem siet! :)
Előzmény: futóék (7853)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7853
Most olvasom a vegyszerezési kisokost...sose késő....
Előzmény: futóék (7849)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7852
Ja, értem! Köszi szépen a tanácsot, ezt is beszerezzük majd!
Előzmény: dobozos27 (7850)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7851
Algaölőt tegnap tett bele, kiadtam utasításba. :) Nem hígított. Mondtam neki, hogy a szűrőt se kapcsolja ki egy percre se, hadd menjen. Ez a cseppentős teszterünk van. Pesten ajánlották ott, ahol a vegyszert is vettük. Hogy jó értéket mutat-e, arról fogalmam sincs... :)
Előzmény: dobozos27 (7847)
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7850

Hibaáram esetén lekapcsolja az automatát.

Vagyis Te nem is érzékeled, hogy megrázna az áram, ez a kütyü már le is kapcsol.

Nálunk 3 unoka van. Ők a legfontosabbak!

Előzmény: Bubu81. (7845)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7849
Algaölés után is kell pelyhesíteni?(az amatőr)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7848
Huhh, a falát is súroltuk. Meg az alját befogta barnára az üledék. Szerencsére szépen ki tudtuk tisztítani. Holnap délután megyek haza, készítek majd fotót, és ígérem felrakom ide.
Én nem akartam a feltöltéskor sokkolni, mert akkor tettük bele ezt a literes folyékony fémkicsapódást meggátoló vegyszert. Szóval nem mertem.
Előzmény: futóék (7846)
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7847

Az bizony előfordulhat!

Mindenesestre adjon hozzá algaölőt . CC. vagy higitott?

Takarja, szűrje. Algaölőt neki!

 Milyen fajta a pH teszter? Tabis, cseppentős, digis?

Biztos jó az érték?

Előzmény: Bubu81. (7844)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7846

Mi is vettünk(de minek) olcsó 12000 Ft-os porszívót, amit a szkimmerre kellett csatlakoztatni...még aznap este visszavittük, mert egy kakit se szívott fel. Szóval az otthoni eszkábált a tuti.

Nekünk a medence falán volt odatapadt zöldes-szürkés porszerű anyag, amit kívülről a keferésszel sem lehetett leszedni.Így egy mikroszálas portörlő ronggyal búvárkodva lett letörölve, de tényleg oda volt tapadva. (esetleg a vízkő miatt)Vagy, ha feltöltés előtt kitöröltük volna algaölővel talán nem lett volna ilyen.Talán.Egyébként én úgy olvastam feltöltés után rögtön sokkolózni kell a szűz vizet...de még mi csak most kezdtük...csak ad valaki jótanácsot...sok szerencsét.Teszel fel zöld-barna vízfotót is?

Előzmény: Bubu81. (7842)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7845
fröccsenőviz mentes Fi relés dugalj - ez mi? :) (bocsánat, szőke vagyok)
Előzmény: dobozos27 (7843)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7844
Szia!

Köszönöm szépen! Bár nem tudom, hogy mikor fogok arra járni legközelebb... :) Mindenesetre ahol csak megfordulok, mindenütt nézem a medencés dolgokat. Egy szkimmert mindenképp venni akarok még.
A ph-ról. Néztem teszttel, és teljesen rendben volt. Ez a méreg az egészben! Hogy a teszt szerint nagyon jó vizünk van... :( Most nem tudom, szerintem apósomnak nem tudnám elmagyarázni, hogy hogy tesztelje. :) Csak annyit tudok, hogy holnapután lesz két hete, hogy felengedtük, két nappal ezelőttig ragyogó tiszta víz volt, aztán elkezdett zöldülni, mára meg barnulni.
Még egy dolog jutott eszembe. Megkérdeztem ugyan, és azt mondta az öreg, hogy letakarta tegnap a vihar előtt, de... Lehet, hogy esővíz ment bele és azért?
Előzmény: dobozos27 (7843)
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7843

Szia Bubu!

Nekem is 457x91-es a medencém és mi is imádjuk....

szvsz kettő dolog van , amiről nem tettél emlitést!

Feltöltés előtt higitott algaölővel körbe kell "permetezni" a medi falát, hagyni megszáradni! Ez után jöhet a feltöltés.

A másik nagyon fiontos tényező a pH tartomány állandó vagy szűk tartományban tartása. Sajnos, ha a pH értéked nem jó gyakorlatilag fölöslegesen adagolod a drága vegyszereket, nem tudja a kellő hatást kifejteni pl a 7.8-as pH mellett. 

Ajánlom Neked is a dunakeszi madarasban kapható 1900-Ft-os szkimmert, valamint a fröccsenőviz mentes Fi relés dugaljat, amit a madarassal szemben lévő barkácsáruházban szerezhetsz be.

Jó pancsizást! 

Előzmény: Bubu81. (7838)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7842
Jó lenne, ha ki tudnánk, de nem tudjuk. Amikor leengedtük a vizet, ilyen durva szemcsés valami maradt az alján. A gyári porszívó tehát nem bír vele, de ismerőseink eszkábáltak egy nagyon frankó kis szerkezetet, majd megpróbáljuk mi is összerakni. Ahol a szűrőbe folyik ki a víz, oda dugják be a csövet, keresztülmegy a szűrőn, és már a tiszta víz folyik vissza a medencébe. Na, ezt jól megfogalmaztam... :) De valami ilyesmi.
Előzmény: futóék (7841)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7841
Sztem azt mindenképpen ki kellporszívózni a kertbe....amíg teljesen fel nem tisztul az alja. Mert a szűrő nem bírja.A fekete trutyiról gőzöm sincs....Zs
Előzmény: Bubu81. (7840)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7840
Köszönöm, de csak max. két napig ilyen. :( Hiába minden vegyszerezés. Ja, azt nem is írtam, hogy a teszt szerint tökéletes volt a vizünk, mikor az alja tele volt azzal a barna üledékkel...
Előzmény: kuff (7839)
kuff Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7839
tok szep tiszta a vized, gratulalok!
Előzmény: Bubu81. (7838)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7838
Most meg háromszor... :D Bocsánat...
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7837
Természetesen nem sikerült feltölteni. :) Új próba, ha most se megy, akkor passz...
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7836
Sziasztok!

A fórum végéről kezdve elolvastam kb. 190 oldalt, de nem láttam hasonló problémát, mint az enyém... Tavaly vettünk egy 450x91-es, bestway típusú medencét. Imádtuk. Nem volt vele semmi gond, egy vízzel kihúztuk a tavalyi nyarat. Idén viszont örömünk még nem volt benne. :( Május végén felállítottuk, feltöltöttük csapvízzel. Két nap múlva besárgult. Mivel ugye tavaly nem tapasztaltuk ezt, mit csináltunk? Leengedtük, mondván biztos valami vegyszer volt a rongyon, amivel ősszel kitörölgettük, és az összeveszett a klórral... (tudom, tudom, buták voltunk) Aztán felengedtük megint. (Ekkor azért már olvasgattam ezt a fórumot, azelőtt nem) Ismét besárgult, de gondoltam, legyünk türelemmel, megfelelő vegyszerezés, állandó szűrés, és majd letisztul. Eltelt két nap, és úgy bebarnult, hogy nem lehetett lelátni az aljára. A szűrőn valami fekete, szurokszerű, nyálkás valami volt. Tisztítottam szinte óránként a szűrőt, meg forgattuk állandóan a vizet. El is kezdett letisztulni. De az aljára leült ez a barna valami. A porszívó nem bírt vele. Ismét leengedtük, mert a víz ugyan tiszta volt, de az aljáról sehogyan sem tudtuk ezt az üledéket eltűntetni, és nem volt gusztusunk belemenni. Közben felhívtunk egy pesti céget, akik adnak tanácsot is. Egy nagyon kedves ember elmondta, hogy valószínűleg sok vas van a vízben, és a klór ezt "kicsapja" . Semmi gond, van egy vegyszer, amit feltöltéskor kell beleönteni, és megakadályozza a fémek kicsapódását. Irány Pest, megvettük ezt is, meg még vegyszereket, mert fogyóban voltak. Ismét teliengedtük. Közben eljöttünk nyaralni. Apósom ápolja a vizünket, szigorú utasításoknak eleget téve. :) Tegnapelőtt telefonált, hogy kezd zöldülni. Semmi gond, tegyen bele algaölőt. Tett is bele. Ma reggel telefonált, hogy kezd bebarnulni megint. :/ Kész vagyok! Van benne kombinált tabletta, plusz klór is. Most azt mondtam neki (jobb ötletem nem volt), hogy sokkoló klórozás, aztán majd meglátjuk... Holnap már megyek haza, meg tudom nézni, de kikészít. Idén még nem fürödtünk benne, pedig már másfél hónapja áll a medence. Van valami ötletetek? Megpróbálok képet feltenni, hogy egyébként milyen szép. Kb. két napig, felengedés után. :S
kuff Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7835
szerintetek a pelyhesites utani trutyit az aljan ki tudja szivni a papirszuros szivattyu, magyarul megfogja a koszt a papirbetet? mert mar 2 napja porszivozom, kozbe persze ovatlan is felkeverem.. es nem tunik ugy,h nagyon tusztulna :(
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7834
"Rá van irva a vizforgató teljesitménye, a medence viz m3 stb :-(
Egyébként nekem ezek az átfordítások semmit nem mondanak :-( Itt a környéken sincs ilyen. ..."

Akkor meg nem mindegy? :-))
Előzmény: melcsike7706 (7832)
porker Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7833
:DDDDDDDDDD
Előzmény: Kumpi (7831)
melcsike7706 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7832

Sziasztok!

 

Na igy ne bizzak meg a páromban, ma véletlenül reggel a medence doboza mellé keveredtem és mit látok. Rá van irva a vizforgató teljesitménye, a medence viz m3 stb :-( 

Egyébként nekem ezek az átfordítások semmit nem mondanak :-( Itt a környéken sincs ilyen. ...

Na egy kérdés, ti takargatjátok a medencét a fóliával?  Valami gubanc van nálunk mert most hogy újratöltöttük a medit nem egy rá :-)

Kumpi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7831
Na, porker mutathatok én neked újabb találmányt, rám se ....! :-D
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7830

Sziasztok!

Muszáj lesz beszerezni egy hatalmas átlátszó fóliát....hogy melegedjen gyorsabban, mert ha napokig nem fürdünk, akkor úgysem kell leszedegetni róla.Zs Ha csak simán megúsztatom rajta..vagy elsűllyedne?És, ha egy-két helyen van csak rögzítve?Esetleg vmi, ami fenntartja(pl.colásüveg?)Igénytelen megoldás, nem?Lyukat kell rá tenni az esővíz miatt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!