Keresés

Részletes keresés

booerang Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3820

Ja,amúgy elolvastam,és nem retyetye,hanem anyaggyűjtés!:-)))))))

De igazából sok olyan képünk nincs,ami szerintem neked jó lenne.

Pl. ilyen jót a Boriról nem tudnék,(nincs ekkora zöld füvem,meg valaki megnyírta a hasán a szőrt,ráadásul még a nap se süt).

Azért küldök párat,és majd válogatsz belőle!

 

Előzmény: khirke (3814)
booerang Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3819

Mi még sajnos annyira sem vagyunk szelektívek,hogy az árút alig termelők is a csapatban vannak,nálunk még van érzelmi része is a dolognak.:-))))))

De hát mi még nagyon hobbi szinten vagyunk,amíg nem ebből kell megélni,biztos lesz egy-két ilyen is.

Pedig már győzködjük magunkat-egymást,hogy idén kemények leszünk.

Majd meglátjuk,amint megszületik az első bak.:-))

Előzmény: khirke (3813)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3818

 

 :))...akkor gratula a kecsóknak ! Így, persze át kellett írni a stratégiánkat. Eredetileg, úgy volt, hogyha megint a kék jelzésen lépdelünk, egy csokor virág és egy 3 literes tejeskanna kiséreté-ben gratulálunk.

 Így viszont, majd "S.T.Szerénke" fogadhatja elismerésünket egy kapitális káposztavirág megjelenítésével. ( Megj. : ez egyszer Arankánál már nagyon bejött !:)

Előzmény: khirke (3804)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3817

Ezt pedig nagyon szépen köszönöm! Amit írsz, maximálisan megértem, a részleteket és az általad leginkább ajánlott lehetőségeket pedig majd egyeztetjük priviben. Hidd el, a Tiéd minden tiszteletem és elismerésem, mint emberileg, mint szakmailag egyaránt.

Előzmény: khirke (3815)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3816

Köszönöm!

Előzmény: khirke (3813)
khirke Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3815

Ha aktuális lesz, megbeszéljük. Papír nélküli is lehet akad majd, de sajnos többnyire azokat neveljük, akit "papírozásra" szánunk, ebből a selejtek közben kiesnek, de azokat papír nélkül sem szívesen adnám.

Amúgy bármikor szívesen  látunk! :)

Előzmény: Törölt nick (3809)
khirke Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3814

Ja, amúgy meg írtam Neked emilt, aztán rá se retyetye! :)

A lényeg: Küldjél képeket, ha van!!! :)

 

Boriskáról találtam egy ifúkorit :)

 

Előzmény: booerang (3811)
khirke Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3813

Használati utasítás: tanul meg szelektíven látni és az összképet rontó árutermelőket nem észrevenni :))

 

Micike Guszti nagynénje volt. (Mici 2 évvel fiatalabb testvérének (alias Kismici, listán 8. helyen) fia, anyáról és apáról is testvérek (ezt korábbi gazdájuk mondta, de le sem tagadhatták volna egymást, ugyanolyan szín, alkat, tőgy). Nem nálam születtek, szóval nem az én érdemem egyik sem, hanem Somogy megyei Lulláról származnak, mint ahogy több jó kecském is onnan volt/van.

Előzmény: booerang (3807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3812

Igen, mindenképpen! Főleg ahol ilyen precízen vannak dokumentálva az állomány tagjai és lehet infót kapni az ősök teljesítményéről is.

Előzmény: booerang (3811)
booerang Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3811

Attól még nem hátrány,ha az egyik legnagyobb nyájból tudsz válogatni,hidd el!

Guszti január végén született,szeptemberben hoztuk el,még az ősszel befedezte mind a 6 anyát.

 

Előzmény: Törölt nick (3809)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3810

Ezt elnéztem, bocsi! ,,Féléves minősítése után,,

Előzmény: booerang (3807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3809

Azt elfelejtettem, hogy nekem nem szükséges papíros, krotáliás bak, mert nem termelek eladásra, nem igénylek támogatást, csak és kizárólag saját részre tartom őket.

Előzmény: booerang (3807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3808

Köszönöm kedves biztatásodat! Az idén még nem, de jövőre már biztosan le kell cserélnem a bakomat.

Te mennyi idős bakot vittél? Én talán szívesebben hoznék korai születésű választós korút, - ami őszre tenyészérett lehet - az talán könnyebben megszokja az új környezetet és a villanypásztort is. Ezt csak gondolom, sajnos tapasztalatom még nem sok van.

Előzmény: booerang (3807)
booerang Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3807

Ez sokkal egyszerűbb,mint gondolnád!

Két évvel ezelőtt én is így voltam,mint Te,megemlítettem,kaptam a jelöltekről fényképes bemutatkozást,majd lebeszéltünk egy találkozót.Nyájnézés után kiválasztottuk Gusztit,a nevet már vittük magunkkal,majd a féléves minősítése után újra mentünk,amikor is büszke Tincses bak tulajdonosként tértünk haza.

Ráadásként megismerkedtünk valakivel,aki fiatal kora ellenére nagyon sokat tett ezekért a gyönyörű jószágokért,köszönjük Neki!!!!!!!!!

Az igazat megvallva,az első találkozás előtt abszolút nem így képzeltem el,de a valóság szerintem jobb!:-)))))

Úgy hogy ne tartsd magad vissza,tedd meg a kezdő lépést,csak jól jöhetsz ki a dologból!:-))))))

Előzmény: Törölt nick (3805)
booerang Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3806

Hát azért a Te pár év alatt összeszedett tudásod,tapasztalatod is segített abban,hogy egy ilyen csapatot tudtál összehozni,akik ezt nyújtják!

Szerintem az átlagos célod is el fogod érni,hisz azon az úton jársz,csak még pár lépés hiányzik!:-)

Akkor aztán újra fogadhatod a gratulációkat,teljesen megérdemelten,és a Kecskéidnek továbbíthatod!:-))))))))

Előzmény: khirke (3804)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3805

Az utolsó sorokkal teljesen egyetértek! Egyszer szívesen megnézném élőben is ezeket a gyönyörű állatokat, ha lehetséges lenne. Sőt, egy szép tincses bakot is el tudnék képzelni a lányaimnak.

Előzmény: khirke (3804)
khirke Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3804

Nagyon köszönöm Mindenkinek a gratulációkat, de nem engem illetnek, hanem A Kecskéket! :)))

A rekordot ő követte el: drága Micike, aki ezt követő ellése után pár hónappal minden előzetes bejelentés nélkül egy reggelre távozott a végtelen legelőkre...Nem volt fiatal, de mégis váratlan volt, mert -mint mindig- kiváló kondija volt (szerintem még soha nem volt sovány, akármennyi tejet adott), tejet nyomta, előtte este fejéskor is úgy verte le a kollégákat a fejőállásról, ahogy szokta (aki nem igyekezett lefelé, annak segített szaporázni a lépteket... igazi bunkó tudott lenni) Szóval Ő volt Micike.

 

 

 

Amúgy a cél még feljebb van. Nem a legjobb laktáció, hanem az átlag laktáció.

A listavezető laktáció minél feljebb tornázására nem törekszem. Szerintem egy parlaginak még tévedésből sem kellene többet adnia, mint 800 liter. Mert akkor hülye és kinyiffan...

Jó sok 600-650 literest szeretnék. :)))

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 3803

Én is gratulálok khirke doktornőnek ehhez a csodálatos eredményhez!

NLTom Creative Commons License 2016.01.12 0 0 3802

Pásztorok és pásztorinák figyelem! Fekete sinka dolgozó szülőktől kölyökkutyák előjegyezhetők. A szukám marhák mellett dolgozik, a kan szintén. Kettő kölyköt magamnak tartok meg, a többi eladó leszen. A szuka két három héten belül fial. Akit érdekelne ez a fajta, jelezzen. csikercs@freemail.hu 06205453718

 

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.01.12 0 0 3801

 

 :)) Siker koronázza elképzelésedet ! (... nekünk nincsenek tincses képeink, csak lelkesedünk !:)

 

...nagyon tetszett a " Kispiroska a farkasokkal" képes összeállításod. Dorgáltuk is Lacikát, hogyha nem cseréli el Piriit, akkor mi is a kedvezményezettek körébe tartozhattunk volna. Hatott is rá, mert engesztelésül meghívta a brigádot egy kör forralt borra. Koccintáskor gondoltunk Rád és ezúton is gratulálunk a tejtermelési versenyben elért szenzációs eredménylistához. ( Bravó !:)

 

Előzmény: khirke (3800)
khirke Creative Commons License 2016.01.12 0 1 3800

Kedves Mindenki!

Akinek vannak szép tincses képei, és szeretné közkincsé tenni, legyen szíves elküldeni nekem az emilemre!!!! Elsősorban szabadban készült (akár nyári, akár havas-deres téli) képekre áhítozom! :)

KOMOLYAN! FONTOS! Ja, és gyorsan :))

 

(Zebra-bara Luciferjéről egy pár éve linkelt képet már le is nyúltam és utólagos reklamációt nem fogadok el (mert már amúgy is késő :)))

 

Nagyon köszönöm!

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.01.11 0 0 3799

 

 :)                                 Tincses tél !

 

                                     Fehér a táj 

                                     Fehér a tej

                                     Fehér a kecske

                                     Fehér a fecske (+ fekete )  

 

                                                                        Újra jön a farkasordító hideg. A tocsogók, majd beállnak de vigyázzatok, nehogy vékony jégre lépjetek.

...de még ennél is jobban ügyeljetek, nehogy a derekatok is "beálljon" ! ( hógolyózásra fel !:)

krisztina.mexico Creative Commons License 2016.01.08 0 0 3798

Én már tovább is gondoltam! :))

Tudom, hogy nehéz egy mindenkinek kedvező távolságra szervezni az eseményt, de idővel, amikor már mi is tapasztaltabbak vagyunk, lehetne (vándor-jelleggel is), akár nemzeti parkok majorságainál is helyszínért kopogtatni. Tudtommal van ahol tartják (ha nem is tenyésztik) a tincses fajtát. Így akár az ő éves rendezvényprogramjukba is beilleszthető a programunk és ezek a "bejáratott helyszínek" több előnnyel is kecsegtetnek. Mivel nem csak látogatóközpontok, bemutatóhelyek, de rendezvény helyszínek is egyben, van már egy bejáratott útvonal az engedélyezésekre, bizton számíthatunk érdeklődőkre, kirándulós családokra, ugyanakkor feldolgozott termékekkel is lehetne standolni,  és akinek szükséges, a szállással is tervezhet.

Ha "ügyesen" forgolódunk, ez lehet a legjobb reklám a fajtának és mivel mozog a helyszín, sok embert érünk el vele, ill. vonhatunk be (a helyi TV-s, rádiós kapcsolatokról, facebook, NP honlap, stb. - mint reklámfelületek - már nem is beszélek...)! Szóval hajrá!

Előzmény: 1ics (3797)
1ics Creative Commons License 2016.01.07 0 0 3797

Hozzáállás, szándék( abból is a jó) kérdése. Kezdésnek akár magánterületen is lehetne rendezni meghívásos kvótával,és ha ezt kinőttük akkor lehet nagyobb hírverést csinálni. Az első lépés valószínű kicsit nehéz de a szándék sokat segíthet.

Előzmény: fecske+ (3796)
fecske+ Creative Commons License 2016.01.07 0 0 3796

:) Igaz, ami igaz, nem annyira fejesekre van szükség, mint inkább pénzesekre. :) A kiállításhoz kell megfelelő terület, engedély, jelenlévő állatorvos és persze díjak!! Szóval, ha pár eltökélt áldoz rá időt és pénzt, ez megoldható. Ha valami már meglevő rendezvényhez csatlakozna, helyből nagyobb látogatottság is lehetne... 

 

Eü. kockázat annyiban nagyobb a hivatalos kiállításoktól, hogy oda tenyészetekből visznek állatokat, amik ugye elvben már megfelelnek bizonyos feltételeknek. Itt viszont megjelenhetne mondhatni bárki, aki fülszámos kecskét tud felvezetni - mert attól nem lehet valószínűleg eltekinteni. Tartok tőle, egy jó kis varas szájfájást ki lehet fogni... de ez inkább khirke asztala.

Előzmény: booerang (3789)
fecske+ Creative Commons License 2016.01.07 0 0 3795

Egy apró megjegyzés a táblázatokhoz: azoknak az adatoknak az alapján készülnek, amik nyomdába küldésig bekerültek a rendszerbe. Kevésbé szorgos instruktorok kezében levők tejelési eredményei például kimaradtak... a nógrádi sárgák-szürkék-egyebek is... 

 

Előzmény: 1ics (3787)
fecske+ Creative Commons License 2016.01.07 0 0 3794

Elismerés azoknak is, akik "csak" tartják kedvenc fajtánkat! Főleg, ha tincses bakot is tartanak hozzá. :)

Előzmény: krisztina.mexico (3791)
fecske+ Creative Commons License 2016.01.07 0 1 3793

Hm. látok köztük némi ismerőst... persze csak képről volt ismerős... :)

 

Előzmény: NLTom (3790)
Pap Pali Creative Commons License 2016.01.06 0 0 3792

A képen látható 2 éves Boldizsár (ma ünnepli névnapját) eladósorba került. Ön és céltudatos, a parfümözés nagymestere.

Érdeklődni privátban.

 

 

krisztina.mexico Creative Commons License 2016.01.06 0 0 3791

Köszönöm 1lics!

Gratuláció és elismerés a fajtát törzstenyészetként tartó/menteni igyekvő/menedzselő társaknak!

Előzmény: 1ics (3787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!