Keresés

Részletes keresés

kuff Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7889
koszi blue,azthiszem holnap meglatogatom oket!!
Előzmény: Blue_Sky_007 (7886)
lac1 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7888
Rovarriasztó gyertya.
Előzmény: futóék (7868)
lac1 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7887
Én nem szívok, ha már itt a fúrőgépes...

fur

Az biztos, hogy én az aljáról a lábon behordott szutykot nem akarnám a homokon át.
De van egy valami anyag, elfelejtettem a nevét, amit a homokszűrőbe kell rakni, az is szemcsés valami, csak nagyon könnyű a fajsúlya, és amikor a homokot visszamosás után visszarendezed, akkor ez az izé legfölülre kerül, és a homokszűrő hatásosságát javítja.
A jövő héten elvileg kész lesz a belőgatós fölözőm, majd megmutatom.
Előzmény: futóék (7865)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7886

Budapest .

 

www.innofilt.hu

 

Helyettesítésről nem tudok.

 

Előzmény: kuff (7874)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7885

4,57*91-es medencém van... Nyilván a tietekénél kisebb, de azért itt a többségnek ez, vagy a 3,66-os medencéje van, és azzal van gondja. A porszívózás mechanikája egyforma, mindegy mekkora a medence, a lényege: a kosz kiszedése... Értelemszerűen a nagyobb alapterületűnél tovább kell mókolni vele. Nekem a slagos módszer iszonyatosan sziszifuszi volt, és rendkívül vízpazarló, de ez az én véleményem, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Mellesleg használtam már pelyhesítőt (nem is 1x, régebben), nem dugította el.

 

Előzmény: futóék (7878)
lac1 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7884
Mindenképp mérj, a klór 7,8 pH felett nem működik, aklatta is fokozatosan fejti ki hatását. Legjobban 78 pH körül. Hiába teszel bele a egy vagonnal (klór), ha magas a pH. Vegyél jó kis kombi-t, azzal ELVILEG nem változik a pH, miután beállítottad.
Tudom, hogy drága a teszter, de ez van.
Előzmény: Bubu81. (7864)
lac1 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7883
Nem, kombi tablettát - kicsit - és hetente ipari hipót.
Előzmény: taki_67 (7861)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7882
a tó vize melegebb mint a medence vize.
Vasárnaptól pedig bevetettem a mezőgazdasági fóliát, de ugye nap nélkül az se sokat ér.
Előzmény: bnorci71 (7881)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7881
Sziasztok!

Nem sokáig, ősszel nyitnak
Nincs valami hatalmas medencézős idő :((
Előzmény: futóék (7826)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7880
Jogosan tartja, amúgy erdő mellett vagyunk, állítólag ott laknak a fák törzsén(mármint a böglyök).....slagos működik, csináltuk már úgy is, csak jobban szíjja emmígyen..hihi  no mennem kell Zs.Jó éjt
Előzmény: dobozos27 (7877)
kuff Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7879
futóék,

nekem egy kimondottan kicsi, 3m széles 76cm magas ~3,5m3 térfogatú kismedencém van és már második éve szívok a takarítással.. :) Most eszkábáltam 2 vászonszatyorból zsákot, azzal jár a szivattyú,csak sztem a kimenő oldalon a szatyroknál olyan kicsi a nyomás,h nem forgatja meg a vizet a medencében.
Előzmény: futóék (7878)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7878
Képzeld, amikor olyan medencénk volt, mint a tied, azt sem tudtuk mi az a porszívózás, opálosodás. Csak gyorsát használtunk, meg két naponta forgattuk a vizet....egész nyáron nem volt vele semmi(pedig a hőfoka is izgi volt neki.) Nagy medencének nagy az alja, felporszívózni sem két perc....hiába ülepítessz középen, és főleg ha nemkör alakú. Gondolom akkor még pelyhesítőt sem használtál. Na az tuti eldugítaná a szűrődet...ki vele azt mondom
Előzmény: Kumpi (7871)
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7877

Sziasztok Futóék!

Slagos porszivóhoz szólva, régi porszivófejre aplikálni benzinlopó, rögzitve a gyári tisztitókészlet rúdjához kötegelővel 2 - 3 helyen. Slag másik vége a legmélyebb helyre.  Rázogatni, amig a folyás megindul és óvatos mozdulatokkal gyönyörűen ki lehet tisztitani a medit.

Sajnos a bögöly távoltartására nincs ötletem, esetleg önkormányzatnál érdeklődni, jogosan tart-e lovat a tulaj?  

Kisokosba találtál valami újat? 

Előzmény: futóék (7865)
Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7876

gyönyörű mondhatom, az intex takaró kb 20cm mélyen a víz alatt van a medencében, a széle még rajta van a medencén a felső áttetsző fólia még nagyűból fent van a vizen, de már azis sűlyed.... teszek fel róla képet nem tudom mennyire látszik.

motinka Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7875
Már többen többször írták, az ilyen jellegű anyagokat ki kell porszívózni a medencéből. Ez történhet egy erős szivattyúval, de esetleg a közlekedőedény elvén is (slag megszívva és a külső vége alacsonyabban van mint a belső). A lényeg hogy ez a víz kimenjen a medencéből. Tehát ha már leülepedett bármi az aljára ki kell "dobni".
Előzmény: Bubu81. (7842)
kuff Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7874
azthiszem megpróbálnám énis ezt a csodazsákot, tudnátok adni pár tippet,h pestmegyében, vác környékén hol kapható? gazdabolt vagy hasonló? esetleg lehet vmivel helyettesíteni?
Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7873
sziasztok, ezt a sz@r időt ami egész nap volt...ez szőrnyü. nem lehet fürdeni... a vizet ma még nem néztem de lassan kimászok a kertbe is.
dobozos27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7872

Szia Henker!

Mivel ilyen medim van nekem is, ezért válaszolok!

A létra legfelső foka 80 cm. A merevitő pedig 1m, kereken.

Pontosabb méretet sajnos nem tudok, mert készletben volt. Külön a létra, a medence és a tisztitó készlet.

Ha a cikkszáma érdekel megkereshetem Neked.

Előzmény: Henker (7859)
Kumpi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7871

Egyébként az én vizem is kútvízzel van feltöltve (május közepe óta!), semmi különösebb vegyszerezés, meg értékméregetés (ph-t kb. tavaly mértem utoljára, azt is azért, mert a fórum miatt vásároltam, 4 éves medencézés után egy csomag tesztcsíkot...tök haszontalan jószág) az úszóadagolóba teszek hetente 1 nagy klórtablettát+2 kisebb multit, és szintén hetente kb. 20 g gyorsklórt. A szivattyú napi 150 percet megy (10*15 perc, automatán), oszt ilyen a vizem (ami mellesleg ált. 27-30°C-os):

 

A gyűrődéseket az alján a (rohadék :-D) vakond csinálja...

Tudom, a kútvíz jó minőségéhez szerencse kell, na de ennyire sok szerencsém - a többi dolog miatt -  ne legyen már, mert akkor lottózom :-D

 

Mellesleg volt már ilyen vizem is:

 

De amióta a csodazsákot megvarrtam, ez már történelem...

Leírtam igen sokszor már, hogy milyen anyagokból van, hol lehet kapni stb. Akinek opálosodási, tisztántartási gondja van, vegyen/rendeljen (ha mást nem, legalább) F5-ös anyagot, be a medencébe, és pár nap  alatt ásványvize lesz...

 

A porszívózással sem értem mit kűzködtök olyan sokan! Adva van a szívóerő a medence belső csonkján, ami a szivattyúba megy (szakszavakat ne várjatok :-D), errre csak egy gégecsövet kell csapni, és kész, járatva a szivattyút mehet a tisztítás, vissza medencébe, semmi vízpazarlás (nemsokára nagy érték lesz a víz! :-) )

No, hajrá :-D

Kumpi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7870

Pl. a felhők az égen... Fényviszonyok, a tükröződés miatt van ilyen hatása...

szerintem.

Előzmény: Laudat (7867)
Xetni Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7869
szia
nem foltos hanem az árnyék ahogy rávetődött ont melette vn ez a fa! :))
Előzmény: Laudat (7867)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7868

Előbb jár a kezem, mint  az eszem.

Nálunk az utca végén lovakat tartanak, ezért állandó harcot vívunk a pőcsik és bögöly sereggel a medencénél. Van valakinek vmi ötlete a távoltartásukra, legalább amíg ázunk a vízben(25 fok). Nyomjam körbe fáklyával? Elektromos szerkentyű, vagy marad a jól? bevált hadonászás, majd menekülés az emeleti kertbe? Nagyon pofátlanok ám ezek a jószágok!!!Zs

Laudat Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7867
Mítől olyan foltos, a medanszié alja ?? ..........:-))
Előzmény: Xetni (7860)
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7866
Akarom kinyögni most már úgy fogjuk csinálni, mint Te.... mert már icipicit koszi az alja..Zs
futóék Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7865
Ez csak a második próbálkozás volt, első a slagos porszívó(nem nyerő, mindenfelé ment a kosz, csak a zsákjába nem). Harmadikra a férjem az első porszívó fejét(nyeles!) összerakta ilyen vastag uv álló átlátszós nem túl merev csővel, vhogy a homokszűrős vízforgató szivattyújával nyomatja kifele a cuccot a kertbe a szkimmeren át. De mehetne akár a homokon át is, csak annyira "pelyhes" volt, hogy nem mertük.Szerinted van értelme porszívózáskor a szkimmer kosarába valamiféle anyagot rakni, ami felfogja a nagyobb anyagot? Vagy ez lefojtás, vagy mi?
Előzmény: lac1 (7857)
Bubu81. Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7864
Dobozos27: Nekünk is azt mondták, remélem így is van. Mármint, hogy megbízható. :) Lejárati idejét meg se néztem, látod, ez eszembe se jutott. De bízok benne, hogy nem úgy adták el, hogy már lejárt. Különben irgumburgum! :)

Lac1: Holnap megnézem, és ha nem javult a maihoz képest, akkor kap még egy nagy adag klórt. A ph-t most nem tudom, ez a baj... De már tényleg csak egy nap, és kezelésbe veszem a kicsikét. :)


Henker: 457x91-es medencénk van. Hogy a létrája mekkora, azt nem tudom sajnos....

Bocsánat, ha késve válaszolok, de nem nagyon érek rá. Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat, este még benézek!
Xetni Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7863
szia!
a medence KÚTVÍZzel van feltöltve, a vízforgató megy egész este +1-2órát napközben és csak multitablettát használok, az szokott benne lenni esténként!
Előzmény: Henker (7862)
Henker Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7862
Ezt hogyan is érted el? Milyen kezelést adtál a vizednek?
Előzmény: Xetni (7860)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7861

Lac1, ha jól értem, algaölőt nem is használsz?

Nekem is úgy tűnt - ebben kéne a megerősítés vagy cáfolat -, hogy a sokk-klór (utána esetleg pelyhesítés + porszívózás) szükségtelenné teszi az algaölő használatát.

Előzmény: lac1 (7856)
Xetni Creative Commons License 2008.07.08 0 0 7860
sziasztok!
vasárnap volt egy hetes a medi is és a víz is, megpróbálok képet csatolni, én megvagyok vele elégedve és viszonylag tiszta is a víz! pedig a tisztításra fordított idő kb napi 10 perc és ebbe a medence környékének a takarítása is benne van :)
medi1medi2

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!